Борбата за любовта
Здравейте, вярвате ли, че когато някой е упорит и не спира да се бори за човека когото обича, което значи да прави всичко за него, да се раздава на макс и да го поставя винаги на първо място пред всичко и всички,дори този човек да няма чувства към него, дали в даден момент ще си отвори очите и ще откликне на чувствата на този който се бори за него, дори тази борба да продължава с месеци или с години...

Коментари

1.   Не знам. 6 години правех всичко,което изброи, костваше ми всичко, включително психическото здраве. Може и да става в крайна сметка, но не мисля повече да чакам, за да разбера.

От друга страна накрая накрая може да каже "благодаря ти, че не се отказа от мен"......

2.   За съжаление, когато отсрещната страна не те чувства по същия начин, е твърде вероятно никога не сполучиш. Любовта се усеща. Дори в началото да не я определиш като любов, усещаш нещо към този човек. Усещаш връзка. Имаш интерес, искаш го в живота си.

Аз се влюбих и разбрах, че това е така. Още преди да придобия някакви чувства към човека, просто на база бегло познанство, знаех че искам да бъде част от живота ми. Правех без да искам жестове на внимание и привързаност към него, още преди да добия представа, че е влязал в сърцето ми.

Имам в живота си човек, който е безкрайно влюбен в мен. Всъщност, влюбването трябва да е минало, но ме обича. Две години отказвах да бъдем партньори, половин година бяхме и накрая се разделихме по моя воля, при което обаче той продължава да ме чака и да се надява. Разбрах, защото за този осми март ми звънна да каже, че си е сменил номера - ако ми трябва... да го потърся. Иначе не се чуваме, не си пишем, не се виждаме - по мое искане.
Но за любовта му - не мога да кажа, че е направил каквото и да било лошо. Бил ми е приятел, когато съм имала нужда от такъв. Учител, когато ми е трябвала насока. Съдник, когато съм допускала тъпи грешки. Любовник, когато съм имала нужда от любов. Опора, когато съм имала трудности. Всичко е правел за мен. Не познавам човек, който да е толкова верен и последователен в действията си, да е толкова стабилен и сигурен в това какво иска.
Аз много добре го оценявам. Ценя го като човек. Обичам го по един особено тих начин, който определено не ме кара да искам да го правя щастлив. По-скоро го уважавам и ценя, обичам до някаква степен и така. Но не бих се върнала при него, не бих го потърсила дори след години, ако съм останал самотна, без партньор и възможност за деца. Просто защото не го обичам така както той мен и за мен всяко действие с него е ангажимент. Не искам да излизаме често, рядко ми се иска да го докосна, трудно ми е да не стана лигла покрай човек, който е готов да ми свали небето в краката ми. И не мисля че човек, способен да обича като него, трябва да бъде с човек, който не отвръща на цялата тази любов.

Не мисля че си струва чакането, надеждата и старанието. Ако можеш да пуснеш от сърцето си възлюбения, по-добре го направи.

3.   Не. Ако някой го прави за мен, ще има обратен ефект, ще ми бъде притеснително, натрапчиво и досадно. Такава обсесия е донякъде плашеща. Аз също не бих се оставила с години да си губя времето и чувствата за някой, който не иска да има нищо общо с мен. Ако човек има поне малко разум и самоуважение не трябва да си го причинява. Казано е - насила можеш да вземеш, но не можеш дс дадеш.

5.   Не, това е напълно изгубена кауза. То народът го е казал - насила хубост не става!!!

6.   Аз лично не вярвам имах една така връзка той правеше всичко, но не го заобичах. След това други отношения, аз правех всичко, но той не ме за обича. Тук там в сподели виждам че някои жени споделят че след време успели да се влюбят в този който ги е гонил продължително време, но.. рядко. Последно аз обичах един, не правех всичко за него, но си го чаках 1 година, накрая той каза че е влюбен също, но май не беше наистина защото след 2 месеца нямаше и следа от него.

7.   Не и не си струва. Възможно е да те оценят заради упоритостта ти, но не и да те обикнат. Човек или те обича, или не го прави, няма среден вариант. Когато някой не иска да ти даде шанс, твоята упоритост може дамо да ти навреди. Накрая ще стане така, че ще си дала всичко за човек, който не ти е дал нищо изобщо. Любовта не е бартер, но не е и разруха. Можеш да обичаш някого, да реагираш с любов на глупостите му и да му помагаш при нужда, без да разрушаваш собствения си живот и да чакаш дъжд в пустиня. Бъди му подкрепа и нищо повече.

8.   Насила хубост не става, са казали хората. Ако другият човек не те харесва, то нищо не може да направиш. По-добре спри с борчата и се занимавай с нещо друго. Ще намериш друга-споделена любов.

9.   Не. Никога. С това или се свиква и не се оценява, или в един момент отблъсква. Човек трябва да дава, за да обича, не само да получава.

10.   Никой няма да ти каже благодаря за нищо.
Хората са егоисти и когато ти се жертваш ти го учиш колко малко заслужаваш ти и колко много заслужава той.

11.   Гледай филма "Блу Валънтайн" много добър с актцора Райън Гослинг, там той играе в ролята на човек, който обича жена си по един удивителен начин, тя него никога!
Много добре е представено това и мъката, която изпитва мъжа в надеждата, че жена му ще го обикне.
Обичай себе си (не по егоистичния начин) за да те обичат, не си губи времето с този човек, времето лети. През това време може да срещнеш някой, който ще те заобича точно за това, което си!

Lisa

12.   Какво значи "да се бориш" за любовта?

Едно е двама влюбени да се борят със света, за да бъдат заедно. Товага те се борят с разни външни обстоятелства - дистанция, слухове, интриги и неразбории, други хора, които им пречат/родители/приятели, мнението на обществото... Но са заедно в тази борба.

Съвсем друго е да искаш да си с някой, който не те иска. Тогава с какво точно се бориш? Май с волята на човека, когото желаеш? Това не е борба за любовта, това е да се опитваш да принудиш някой да е с теб насила. Или в най-добрия случай да таиш неоправдани надежди...

Тъжно е, но гледай напред - и това минава, ще видиш. Дано намериш някой, с когото чувствата да са споделени!