Твоят двор гори-ти надничаш в чуждия! Човечеството в днешно време.
Здравейте. Забелязах нещо, което ми направи много силно впечатление. Няма държава в света, в ковто да няма проблеми. Държава без проблеми е като кон с крила. Я ше е бедна, я ше е в демографска криза, я ше е във война или нещо друго. Но иначе на всички им е много интересно какво не толкова какво се случва при тях, а какво се случва в другите държави. Например вижте нас в България. Правителството краде милиарди, държавата се разпада, циганите се множат, но на една новина за това гледанията са малко. Обаче ако е за някой друг, който яко го е закъсал гледанията ще са адски много, а коментарите ще се леят, като водопад. Гърция и Турция например вървят към война. Охааа, грабвай пуканките! Двама наши врагове ще се изтрепят за някакви пусти острови. Колко ще е забавно да им гледаме сеира, въпреки че нас собствената ни полиция ни бие. И като казах за турците, 80 милиона държава с 25+ милиона кюрди. Раждаемостта на турците намалява, на кюрдите се увеличава. Но тях това не ги интересува, важно е че българите са се напълнили с роми. Важно е, че Гърция е пред фалит. Важно е какво се случва в Сирия в Либия, въобще всичко друго е по-важно, а това че кюрдите имат апетити към площ от Турция, голяма колкото България, но за сега, не е важно. Още нещо за нас. Изчезваме като мухи на есен, но излизат новини, че след след 60 години Гърция ще има много големи проблеми със завтаряващото си население. Бе ние с какви очи говорим за това? Ние вече отдавна имаме такива проблеми, гледаме Гърция. То ако статистиките за 60 години напред бяха правилни до сега Слънчевата система щеше да е гръмнала. Брюксел ни осъди заради мръсния въздух. А бе то нашия въздух е мръсен, но в Белгия по-чист ли е? А в Германия, в Италия? В Германия мигрантите скоро ще създадат своя държава. Но Косово и Сърбия са по-важни, да се разберат до края на годината! Сърбия загуби Косово, както са я подкарали ще загубят и Войводина, но това нас не ни интересува. Важно е да се заяждаме с Черна Гора, с Хърватия, С България, важно е да сме в лоши отношения със съседните си. Гърците по същия начин. Турция им пусна бежанците, ше изметат половината Гърция. Гърците са нещо "Я! Вижте българите! Нека да се заядем с тях!" На Северна Македония двора ѝ буквално гори, скоро половината държава няма да я има. Но за тях това не е важно, важно са лошите неща, които се случват в България и в Гърция. Да се радват на чуждата болка, въпреки, че да пред разпад. А съседите им, включително и ние като чуем, че Северна Македония скоро закрива театъра мислим как да вземем някое парче от нея. Нищо че териториалната ни цялост на всичките е застрашена. Америка пък е ужас. Затънала в проблеми. От целия свят крадат пари и пак не им стигат. Важни обаче са Сирия, Ирак, Либия, да подчиним Иран, това е важно за тях. Русия-другия световен хегемон, същата работа. Намаляват с по 1 милион на година, важни обаче са чуждите войни, важно е и Путин да каже по някоя тъпа приказка за положението в някоя друга държава. Това са само няколко от милионите примери за това как повечето държави вместо да се оправят със своите проблеми гледат чуждите и се радват на тях. Кога станахме такива и защо станахме такива? Защо за нас е важно какво се случва в чуждия двор, докато нашия собствен гори? Вместо да се оправяш със своите проблеми суфлираш чуждите. Това е много глупаво качество.

Коментари

1.   Турците увеличават вижфстатистиката, президента апелира поне по 3 деца да има всяко. семейство.

2.   Много се вживяваш, войната оправя всичко за следващите поне 50 г. Лагерите вече се виждат с просто око-Русия, Иран, Турция, сирия може би и Китай. Срещу тях Америка, западна европа, Израел и Саудитска арабия. Ние традиционно сме на губещата страна, така че очаквай Европа и Щатите да загубят и ние с тях. Многото мигранти в Европа ще бъдат като троянски кон и по всяка вероятност след войната Европа ще е завлядяна от мюсюлманите. Всичко е въпрос на няколко близки години.