Моята слабост...
Здравейте.

Ето че и на приятелка не мога да споделя какво се случва в живота ми.. До сега не ми се е налагало да споделям в сайтове, но се надявам и ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете по някакъв начин..

Преди две години в живота ми се появи мъж, който за една вечер ме накара да се почувствам като най-щастливото момиче на света.. Аз бях на 20, той на 28... Никога не се бях чувствала така и в никой друг не се бях влюбвала по този начин.. Думите, жестовете, целувките.... всичко беше така сякаш винаги съм била с тоя човек.. думите и погледа му ме караха да вярвам в него.., но на другия ден, в продължение на година след това не получих даже и смс от него.. Виждахме се по улицата, не си махаше погледа от мен, разправяше на приятелите му как мислел само за мен, обаче не може.. а през това време през леглото му минаваха каквито ви дойдат на ум момичета..

Чудех се какво да правя и не спирах да мисля за него.. Не можех да му звънна, от страх, от гордост, от отчаяние..
След около месец си хвана приятелка.. Аз се преместих в Пловдив, след време разбрах, че и той живее там..
Запознах се с момче, с което точно днес правим година.. Ходихме няколко месеца вече, докато една вечер бях излезнала на кръчма с приятелки, а на другата маса беше Моята слабост.. Нито можех да повярвам на съвпадението, нито мислех какво ли прави Моят приятел в този момент..
Дойде при мен, цяла вечер бяхме заедно, говорихме си за преди.. Чух думи, които не бях очаквала и които не бях сигурна, че искам да чуя.. Прекарах още една незабравима вечер с него..

Чувахме се известно време, но изведнъй отново спря всичко.. Никога не съм искала да изневеря на приятеля ми, била съм против изневерите, но не можех.. не исках да откажа.. Съвестта ми, обаче, след месеци нараства все повече.. Не знам какво да правя..

Приятелят ми знае за него.. Преди бяха приятели, сега не могат да се гледат.. Никога не би ми простил, ако разбере за онази вечер..
Мили хорица кажете ми как да постъпя.. Не мога да му кажа, не мога и да го оставя.. Той очаква и разчита прекалено много на мен :((

Коментари

2.   Аман от жени като тебе... Като ти е такава слабост да беше чезнала тихо по него. Ама не - трябва да си намериш някои балък за да не си капо междувременно. Ама после май във въпросната втора "незабравима" вечер на си мислила много за приятеля си. Заслужаваш и той да си намери някоя незабравима да видиш как е... И не се оправдавай, че имал нужда от теб. Поведението ти не ти прави чест.

3.   Не се занимавай с хора с психически и емоционални отклонения - твоята слабост е точно такъв.

4.   Остави миналото на мира, от това само ще страдаш. Ако уважаваш новия си приятел, преглътни грешката си, не му казвай и не го наранявай повече. Но и не го лъжи за в бъдеще. Ако му вярваш, ако искаш да е до теб и да разчиташ на него бъди истински - и тялом и духом само с него. А относно съвестта.. спри да се тормозиш, няма безгрешни хора. По важното е да не повтаряме грешките си.

5.   Подкрепям N 2. Бих те посъветвала отново да анализираш случилото се, но умно и самокритично. Първо, любовта не е плод на еднократно преживяване. Това, което си изпитала за една вечер преди година, е било увлечение, страст. Но ти си го увеличила през лупата на своето емоционално въображение до размерите на любовно обсебване. Той не те е потърсил, макар явно да няма проблем с жените. Какво ти говори това?
По-късно, когато вече си сложила в ред личния си живот, "специалният" те среща случайно, вижда, че си с друг и се амбицира да си докаже, че още си онова момиченце от преди, чиято глава така лесно е успял да завърти. Е, не си се дърпала особено. Разсъждаваш и постъпваш наивно. За няколко сладки думи и погледи се отдаваш изцяло. Трябва да се цениш повече!
Така ли мислиш да живееш? От една незабравима вечер в годината към следващата незабравима вечер другата година?
И за приятеля си нямаш особено ясна представа. Казваш, че няма да ти прости, а същевременно - че не можеш да го оставиш, защото разчита на теб. Кое от двете е - не искаш ти да го изоставиш или се страхуваш той да не го направи?
Обмисли различни варианти и реши кой ще те накара да се чувстваш най-добре. Ако ти е непоносимо гузно, сподели с гаджето си - как ще реагира си е негова работа, той е голямо момче, не мисли вместо него.
Или просто си замълчи и се отдай на връзката си. При всички случаи извлечи важните за себе си поуки, за да имаш един по-спокоен и удовлетворяващ личен живот.
Успех!
Ел

6.   Да бе какво му пречи да сте заедно с твоята слабост, щом си мислиш че се обичате? Аз си мисля, че той те търси за да си вдигне егото, иначе отдавна да сте се взели щом той е ерген и необвързан. Не му позволявай повече да си играе с теб, цени мъжа до себе си повече

7.   Много си зле няма какво да кажа. Само си усложняваш живота и се занимаваш с глупости. За една нощ те накарал да се чувстваш най - щастливото момиче , уфф наистина аман от такива жени като теб . Подкрепям напълно номер 2 и аз !

8.   Най-добре го забрави, ако не искаш да страдаш повече.. Той си играе с теб, а ти му вярваш. Мисли за приятеля си!

9.   Той те обича! Вярвай ми. Нм 3, сигурен съм че на момчето му няма нищо. Сигурно си има някаква причина. Аз съм мъж, бях в такова положение че не можах да и предложа нищо сериозно на момичето, за което сега много, много съжалявам. Сега е вече късно.

10.   Благодаря ви много за коментарите:) Помогнахте ми много...

11.   номер 1? "аман от жени като теб"..? Безгрешен/а ли си? Какво безгрешни хора има ли? Можеш ли да стискаш зъби и да пазиш чувствата си в теб? Естествено, че ще си хване някой, за да забрави този балък... Не знам точно как стоят нещата, но наистина ако има желание има и начин. Явно не е човека за теб, момиче. Гледай си приятеля и зарежи миналото! Точно когато го забравиш и проумееш, че е грешка, Той ще се върне:) Гледай напред и бъди силна и уверена в себе си Жена. Жена, която цени себе си и мъжа до себе си.

12.   моята история е подобна, жалко че съществуват такива мъже... и ние глупачките, и ние..