Любов и липса на пари
Здравейте, ще бъда максимално кратка.
Излизам с един мъж. Аз съм на 27, той на 31.
Познаваме се от дълги години, но почти не сме се виждали. Излизаме отскоро

Проблемът е, че винаги е разполагал с много пари, които в момента няма. Това влияе на самочувствието му, съответно и на отношенията ни.

През няколко дни слушам, че заслужавам повече, че той не може да ми осигури всичко, което трябва да има една жена.

Дотук добре - обясних му, че и двамата държим на парите, за да живеем спокойно, да се за авляваме, независимо заедно или разделени, но всеки човек преминава през трудни периоди.

Не сме гладни, жадни, голи или боси, в крайна сметка. Плюс това и аз работя и ми се струва нормално понякога и аз да плащам сметката, когато излезем да хапнем примерно.

За него това е недопустимо. Знам, че мъжете превъртат, като нямат пари, но вече започвам да се колебая дали е само това или му е и вид оправдание, че не може да ми предложи всичко "което заслужавам", за да не се виждаме...

Знам, че няма как да знаете. Исках да споделя.

Коментари

1.   Аз имам пари, но ми става хубаво, когато жената се сети и тя да плати някой път сметката в ресторанта. Това означава, че е силна и независима жена и ме обича, и не е с мен заради парите ми.

2.   Не мисля, че е вид оправдание. Каквото ти казва - това е. Ние мъжете си казваме директно, без завъртания, аз като мъж почти на неговите години така смятам. През 30-те си години (от 30 до 40) ако мъжа няма работа и никакви доходи самочувствието му се скапва адски много и подсъзнателно не търсим жени и връзки, въпреки че ни се иска много. Първо гледаме да уредим работа и доходи. Да работиш почти за минимална заплата, каквато е масовата в провинцията в България, е кажи речи същото. Пак нищо не може да предложиш на жената, освен минимума за оцеляване - храна и вода.

3.   Според мен, опасенията ти са оправдани. Когато един мъж истински желае една жена, той планини ще премести, но пак ще я спечели. Днес не е така, но когато се запознахме с моя съпруг, той нямаше два лева в джоба си, навсякъде аз плащах. След една година на този режим направо го попитах: "Аз средството да преживяваш ли съм? " Той отвърна: "Не, ти не си средството, ти си целта! " И се стегна този човек, смени работата си, заживяхме заеднно. Минаха 7 години от тогава, оженихме се, той в момента ръководи екип в най-голямата строителна компания в България, моите пари отиват главно за някакви подробности от домакинството, примерно за плодове и зеленчуци, дрехи, обувки, спално бельо, такива неща, всичко останало го покрива той. Осигури ми наистина хубав живот, купихме къща извън града, направихме си я като за списание, в момента пиша от верандата, насреща ми има прекрасна градина, снощи посрещахме гости, както всеки уикенд. Такава амбиция го тресе мъжа ми, че чак имаме проблеми по този повод, понеже се вманиачи в работата си, след като усети сладостта на първите успехи. Обмисля създаването на собствена фирма и непрекъснато е в срещи и разговори, понеже събира хора. А в началото на любовта ни веднъж нямаше 80 стотинки да ми плати чая, който бях изпила в едно квартално заведение.
Та, авторке, вариантите са два. Или твоят приятел си търси повод да не се виждате, или просто си е загубеняк, който не умее да управлява финансите си. Той затова ги е и загубил. Ако изобщо са били негови, а не от мама и тате. И в двата случая свети червения светофар!

4.   Този мъж иска да те разкара Авторке. Ако един мъж е влюбен в жената с която се среща, той никога не би и казал че той не може да и даде внимание, време, енергията си и някакви пари.

Сигурно този мъж е усетил че ти започваш да мислиш за сериозна връзка с него и тези му думи към теб са изход за него да избяга.

5.   Не би трябвало самочувствието на мъжа да се уповава само на парите. В крайна сметка тогава голям процент от мъжката част в света какво ще прави. Може да има и друго- да не би наистина да иска да се разделите? Попитай го директно и чуй какъв отговор ще ти даде.

6.   Шикалкави нещо. Или е някакъв лузър или лъжец. И в дата случая не заслужава да се занимаваш с него.

7.   Благодаря на всички за отделеното време и коментарите.
Снощи си говорихме много, думите му се припокриват с тези на номер 2.
Каза, че от една страна много ме харесва, но от друга не му се занимава нито с мен, нито с друга. Иска първо да се нормализират нещата в бизнеса му, притеснява се от нова вълна мерки, които ще го върнат още много назад и т.н.
Че не е въпроса в сметките по заведенията, а в цялостната му ситуация в този момент.

Същевременно съм съгласна и с мнението на останалите - явно не съм жената, която може да го убеди в нещо. А и нямам желание - харесвам го точно такъв, какъвто е - амбициозен, с добро отношение и опитваш да ме разкара (без значение дали защото не съм му достатъчно ценна или защото наистина не му е до връзки).

Едновременно много се сближихме приятелски след този разговор, но и се отдръпнахме в чисто сексуален или любовен план...

Харесвам го точно какъвто е и не ми пука къде е водил другите си приятелки, а ние на този етап няма да отидем.
Обясних му, че съм жена и обичам да ме глезят, но не съм и бебе, за да разчитам, че някой трябва да ми осигури "идеален" във финансово отношение живот.

Не мисля, че имаме бъдеще, но на този етап ще се наслаждавам на всяка секунда, която имаме заедно, пък после каквото се случи.

Отново благодаря на всички за отделеното време и мненията, които изразихте.

8.   Номер 4 е прав, иска да те разкара по-неутрално. Ти самата, ако силно искаш нещо/някого в живота си, ще се откажеш ли поради някакви абстрактни причини? Не, нали. Изводът е ясен.

9.   До авторката и всички останали! На 37 съм, свободен мъж, но това ходене по кръчми, кафета и др. под. не са определящ фактор за забавление! Не са моето нещо, както се казва! Има интернет, телевизия и радио, може и гледане на домашен любимец! Покрай режима, всеки трябва да спазва мерките, както и аз! Нищо чудно някой ден да върнат пропускателните пунктове! А и бездруго човек не знае каква храна ще му сервират, което ще доведе до куп усложнения! Нито олиото им е чисто, нито нищо! Какво от това, че ги проверяват? Човек трябва да има доверие единствено на себе си! Но който обича домашно приготвената храна ще има едно наум дали да вечеря навън! Домашното си е домашно!

11.   Авторке, ти чуваш ли се какво говориш?
"....харесвам го точно такъв, какъвто е - амбициозен, с добро отношение и опитваш да ме разкара (без значение дали защото не съм му достатъчно ценна или защото наистина не му е до връзки).
Как може да харесваш някой, който се опитва да те разкара? Пий една чаша студена вода и си пренасочи интереса в друга посока. Човекът съвсем ясно ти е казал, че не желае връзка с теб. Кафенетата и сметките са ти най-малкият проблем. Големият проблем е самооценката ти. Ако не се отдръпнеш, както явно си била помолена учтиво, накрая този мъж ще извади ограничителна заповед, за да те държи на разстояние.
А аз си мислех, че е просто скръндза!
Ами и мен ако ме обсажда някой мъж, без да съм дала заявки, че искам някакви отношения, какво - и кафетата ли да му плащам за това, че ми досажда?!

12.   Номер 3 е жена. Щом мъжът няма пари, милейди, що не се хванеш на работа ти?

13.   Номер 3, ти можеш ли да четеш? Естествено, че съм жена, щом коментирам връзката ни със съпруга ми. Това едно. Второ, нали точно това обяснявам, че в началото аз плащах за всичко. Работех на три места, за да може да се справяме. Сега работя на свободна практика, въпреки че изобщо не ми се налага, но си обичам професията. И да ти кажа, имам даже повече ангажименти от преди.
Не си схванал мисълта ми. А тя е, че когато един мъж иска на всяка цена една жена, той мобилизира всичките си ресурси, всичките си сили, за да стане достоен партньор на своята любима. Колко ще му се получи, е друг въпрос, но ако това желание отсъства, има нещо гнило.

14.   Който разбра, разбра.
Който не - не, нека остане въпрос за кафета, по които ходя веднъж на месец - два.

Благодаря на хората, които изразиха градивно мнение и критика (още веднъж). Вече се нормализират нещата към по-хубаво.

Бъдете здрави.