Влюбена съм в момиче
Здравейте! Благодаря на всеки, които ще отдели от времето си, за да прочете моята история и ако може да помогне по някакъв начин, ще съм много щастлива. На 21 съм от малък град (Русе) и бих се описала като доста скромно, но и малко особено момиче. Още от малка си падам по момичета, винаги съм го знаела, дори още в детската се кефех на останалите момичета от групата, колкото и да е странно и не съм имала никога влечение, дори и малко към момче. Всичко започна през 2013-та, когато почти всички, които познавах вече си имаха гаджета, дори и не в някаква сериозна връзка, все пак на тази възраст всичко е детска любов, а аз бях сама, не защото не ме харесваше никой, а просто аз не исках момче, а момиче. През 2015-та си хванах за първи път гадже момиче от моя град, запознахме се на един концерт в Русе случайно, беше ме попитала дали може да се запознаем, тъй като си чака приятелите и докато ги изчака да има с кой да си говори, и аз се навих. Разменихме си профилите, почнахме да излизаме и като се поопознахме се оказа, че и тя е като мен - лесбийка. Решихме да тръгнем - буквално и на двете ни беше първа връзка и вървеше много добре, времето си минаваше и всичко беше идеално. И като години бяхме еднакви и като интереси, характери и всичко, просто мечтаната връзка. Нито нашите, нито техните не приемаха нашата връзка, но нищо не ни спираше да бъдем заедно. През 2018-та ни беше бала, отново бяхме заедно, а малко по-късно решихме да заминем в София, за да отидем в университет. Записахме в различни, тя в Софийския, аз в НБУ, но още в края на март миналата година се отказахме да следваме, първо аз, после и тя и отново заминахме в Русе, седяхме до август, при което тя каза, че ще си търси работа, аз реших малко да си почина, тя работеше в магазин за дрехи в София до края на ноември, но след ревизия се отказа, тъй като и удържаха от заплатата голяма сума заради кражби на клиенти и тя напусна след това, върна се в Русе, но тогава аз реших да пробвам, подадох си СV-то на доста места с надеждата да ми звъннат все отнякъде, обадиха ми се от едно магазинче в София, то е между магазин и супермаркет, главно има био храни, много е готино. Започнах там в средата на декември, в началото ми беше малко странно, но свикнах. Работата се състои от доста неща, но реално не е някаква супер натоварваща - работи се на каса, гледат се срокове на храните, подреждат се по схеми, всяка седмица има някакви размествания, почиства се магазина от прах и т. н., консултират се клиенти, интересно е, но си е работа като работа. Смените са странни - някои дни се работи на 6 часа, други на 8, няма определен ден за почивка - в едната седмица ще почиваш събота, през другата в неделя, малко е особено, ама какво да се прави, заплатата е малко над минималната, ама за първа работа нямам оплаквания. Колежките през месеците се сменяха, само момичета работим, повечето не издържаха заради ниската заплата и напускаха, реално с тях почти нищо не си казвах, бяха по-големи доста и нямахме общи теми, с хора които са на 35-50 години, имаше само две момичета, едното на 24, което не харесвах изобщо, доста грубо се държеше дори с клиентите и я изгониха, а другото става на 20 в средата на август. Та точно за това момиче написах и въпросната история. Просто е супер хубава на външен вид, имаме доста общи интереси и доста си говорихме още от първия ден, даже като и споделих, че съм обратна, което доста рядко казвам, тъй като не знам каква ще е реакцията на отстрещния човек, тя ми каза, че се кефи на такива хора и още повече и се израдвах. Тъй като с моята приятелка поддържахме през по-голямата част връзка от разстояние, аз съм си взимала неплатен за няколко дни и съм се връщала в Русе, тя също е идвала при мен в квартирата и то за две-три седмици, но просто ни беше много трудно, а по време на коронавируса изобщо не се виждахме, тя тогава точно беше заминала отново и тъй като нашия магазин работеше и аз трябваше да ходя на работа, а не можех нито да пътувам, нито тя да идва при мен, беше някакъв ад. Почнахме доста да се караме и всичко, май месец беше изпълнен с доста скандали, беше отвратително. И то се карахме главно заради разстоянието. Преди около 2 седмици тя ми звънна да говорим и ми каза, че иска да се разделим, при което си помислих, че има друга, но ми каза, че просто не може да изтърпи това разстояние и че иска даде малко време на себе си и еднодушно решихме да си останем приятелки, но нищо повече. Беше ми доста гадно, стараех се да го крия в работата, но пак си личеше, но не зная как се случи такова съвпадение, че през тоя период всичките ми смени да са с въпросното момиче в работата и аз все повече започнах да се влюбвам, дори когато още бях с приятелката ми адски много ме кефеше, но откакто скъсахме просто не откъсвам очи от нея, а тя се държи супер мило, даже ме беше попитала какво ми има, защото и изглеждам тъжна, аз все казвах нищо, но миналата седмица и споделих, че съм се разделила с приятелката ми, ей така от нищото преди да затвориме магазина и казах и тя беше в шок, даже усетих как и стана тъпо, но като и споделих доста ми олекна. И откакто и казах някво непрекъснато си помагаме в работата, говорим си много, бъзикаме се, доста често се случва, ако тя примерно подрежда ядките да речем, а аз съм на десертите, да си засечем погледите, вчера тя си беше свършила задълженията и ми помогна и моите да си свърша, даже по-голямата част тя направи и имам чувството, че ме харесва, но до една степен не ми се вярва, тя си има приятел от година и нещо и ми беше казала, че е хетеро, тоест харесва само момчета, но в Инстаграм следва само някакви момичета и то полуголи и им харесва снимките, даже в работата ми е показвала, че много се кефи на такива снимки, което ми е странно. Много искам да тръгна с нея, просто не знам какво да правя, боли ме отвътре, даже сега тя ще е на море една седмица отпуска, после като се върне директно аз излизам и няма да се видим две седмици и не знам какво ще правя, ще ми липсва. Има ли според вас някакъв шанс да тръгна с нея, дали ме харесва или просто е такъв човек, който се държи мило, защото тя е доста разговорлива, докато аз съм си срамежливка, не знам какво да правя. Знам, че историята ми е дълга и леко хаотична, но не знаех как да я напиша. Помогнете ми.

Коментари

1.   Недей, просто недей. Знам, че ти е много гадно, защото е несподелена любов, но ако сега те боли, после ще ти е още по-тъпо. Не си го причинявай. Играла съм го тоя филм, обаче с разликата, че си харесвах момче, което се оказа, че е гей, а изобщо не му личеше, толкова се бях привързала и накрая не издържах, споделих му и като ми каза това бях не шокирана, а следващото. Опитай се да я превъзмогнеш, ако пък ли не - намери си друга работа, защото като я виждаш всеки ден няма да е по-добре за теб, а напротив - ще се привържеш още повече.

2.   Можеш , докато я няма , да вземеш да пораснеш . ,Доста си инфантилна .Тя знае за теб, ако тя иска , ще се случат нещата . Ние от къде да знаем . И си написала цял ферман като някой пубертет. Но не ми е ясно , защо лесбийките очакват , че всяка която се държи мило , колегиално, възпитано , ще стане гей заради тях .Скоро четохме други обсесивни писания на девойката с учителката .Пази си психичното здраве и не забивай като пирон в кисело мляко, в каквато и да е тема.

4.   Ако тя е хетеро нищо не може да направиш. По-добре отиди в клубове, където се срещат момичета и там си анмери друга приятелка.

5.   Аз не съм съгласна с предните коментари.
Според мен трябва да опиташ, животът е кратък. Така поне ще си наясно, няма само да се чудиш. Даже точно преди тези 2 седмици отпуска ми се струва най-удачния момент.
Или ще те отблъсне, или ще ти отвърне.
И двата варианта са в пъти по-добри от средното положение на чуденето

6.   Добре, при положение, че момичето си има приятел от не малко време и си пада само по момчета, какво очакваш да стане? Брак ли да ти предложи? Наистина понякога не мога да разбера как очаквате ей така да се получат нещата, недей си втълпява в главата, че ще си с нея, защото после ще ти е още по-тъпо.