Да му кажа ли, че ревнувам?
Здравейте, терзая се и се чувствам неспокойна от взаимоотношенията, които имам с едно момче.
Вниманието, което получавам от него е същото каквото той дава и на други момичета. Особено към една друга, постоянно засичам, че проявява интерес и към нея в социалните мрежи. Явно е играч по порода. Не искам с никоя да се съредновавам. И страдам, че вниманието и любовта му не са насочени само към мен.
Да му кажа ли, има ли смисъл, той надали ще се промени?

Коментари

1.   Зарежи го и не се тормози. Няма да се промени.

3.   Разкарай го. Губиш си времето.

4.   Ако искаш този мъж, в никакъв случай не споменавай, че ревнуваш! Това издава ниско самочувствие и безпомощност, т. е. поставя теб на по-ниска позиция от останалите дами, обект на интересите му. Стратегията е да не ти пука, дръж се все едно нищо такова не се е случило. Тактиката обаче е да се сближиш с въпросните обекти. Дръж приятелите си близо до теб, а враговете си още по-близо.
Моят съпруг също има една такава сърдечна приятелка. Какво направих аз? Ами влязох и под кожата и към днешна дата те се виждат само у нас и то когато аз съм я поканила.

5.   Кажи му, но спокойно без емоции и драми. Ако той не се промени, просто се разделете.

6.   Ми не, няма смисъл, ще го изкриви така че ти да си виновна. Ще ти каже, че си ревнива в най-добрия случай, параноична или истерична дъщо така, в случак че реши да направи и бонус - скандал, пак ти ще си виновна. Ако искаш пробвай да видиш, че стане това. И аче за какво точно внима ие говорим? Някои неща са в рамките на нормалното, други не. При всички положе ия, щом още в началото не се чувстваш добре с него, з ачи сте несъвместими. За в бъдеще той ако е много нахален, може д почне и да се сваля и излиза по срещи с други и да ти натяква, че си ревнива и нищо лошо не прави. Ако пък наистина е точен, а ти преувеличаваш, ще имаш проблеми с неговата социалност. Тогава трябва да намериш някой интроверт, за да си паснете. Не си описала много добре ситуацията и е тридно малко на сляпо да ти се отговаря, но до тук от това се вижда, че не сте един за друг.

7.   Не му казвай, няма смисъл, той надали ще се промени.

8.   Ще ти дам една различна гледна точка, надявам се да помислиш над нея.

За мен споделянето е истинска доза смелост, защото чувствата са най-интимното и съкровеното, което човек притежава. Твоите чувства са по-скъпи от злато, те са твоята дълбочина. Смело е да ги споделиш, но е глупаво да допускаш недостойни хора толкова близо, че да виждат пукнатините, болките и страховете ти. Когато позволиш на някого да види твоята слабост, той може само да ти помогне или да те "удари". В такива житейски дилеми като сегашната, те съветвам първо да се запиташ, дали искаш твоят събеседник да види вътрешния ти свят и да знае какво се случва там.
Ако вие имахте романтична връзка, ако той по някакъв начин показваше, че му пука за теб или поне да беше достатъчно откровен с теб, щях да ти кажа да му споделиш. Уви, предвид обстоятелствата, най-добре ще е не просто да не му казваш, че ревнуваш, ами напълно да спреш да таиш надежди да сте заедно.

9.   При положение че дава същото внимание на друга, фактите са че просто ви играе. Проблема е в мисленето че нещата които ви говори са верни. Колкото и "готин" да е, всичко е прах в очите и просто казва и на двете ви това което искате да чуете.
Започни да цениш себе си и веднага ще разбереш кое "момче" си струва и кое не. Докато смяташ че някой заслужава да си тъпчеш достойнството - ще губиш.

10.   Познато - на работата имах такъв шеф, дето масажираше по рамената за добро утро всички колежки... Беше с дете!!!

11.   От така написаното става ясно, че нямате връзка, т. е. той не ти е официално гадже. Следователно младежът има пълно право да флиртува с други момичета, като се предполага, че ще избере тази, която най-много му допада. Приеми, че това може и да не си ти. Той е необвързан, защо да се променя? Няма как насила да го накараш да избере теб. За да стане това, трябва да покажеш качества и характер, а не ревност и сцени. Така, че споко. Твоето момче ще се появи, бъди търпелива. Успех!

12.   Кажи му, че не ти е приятно, ако не се промени помисли си дали искаш да си с такъв човек