Влюбена в най-добрия си приятел! Помощ!
Здравейте, имам един проблем от известно време насам! Страшно съм объркана, мисля че се влюбих в най-добрия си приятел! Ще започна отначало. Приятели сме от 4 години, винаги съм го приемала като мое братче но от скоро, някъде около месец започнах да изпитвам по-силни и различни чувства към него. Ние обикновено много се гушкаме, целуваме се по бузите и един вид си се радваме един на друг, до сега никога не е било нещо повече от приятелски чувства (вмъквам че преди ме беше харесвал в началото на нашето приятелство но аз него не). Наша много добра приятелка ме попита има ли нещо между нас, да не би той да ме харесва и аз директно отговорих "Не". От тогава все едно ми пусна мухата в главата, мислех, че е нещо моментно и ще отмине но не минава. Преди няколко дни си направих шега с него и го целунах, наистина беше за шегата. Тогава той се усети, че има нещо и на вечерта ме попита директно дали го харесвам и аз автоматично изтрелях " Не", той започна да ми обяснява как бил объркан и не знае дали ме харесва. В същото време ми казва, че е влюбен в друго момиче. Решихме да си дадем време да осмислим нещата но много не ми се иска да ме отхвърля. Какво да правя и на мен ми е една каша в главата, искам да опитаме да сме заедно но и ме е страх. Моля, помогнете ми!

Коментари

2.   Продължавай да го лъжеш че не го харесваш, а той междувременно ще дойде да ти прави серенади. Такива сте вие жените, изобщо не мислите а се водите от някакви глупости. Като го харесваш - кажи му, иначе се приготви да бъдеш отхвърлена ако това момче има поне малко акъл. Нормалните хора не се натискат там където им казват че са нежелани.

3.   Много сложна ситуация, трудно могат да дадат адекватен съвет.
Ноо четох една много мъдра мисъл, която четох наскоро и мисля, че си струва да помислиш върху нея. Гласи следното: "Никога не се срамувай от чувствата си, друг живот за тях няма да има." Беше в чуждестранен сайт и на техния език звучи много по-дълбоко, но вярвам, че разбра смисъла.

На твое място бих се борила, бих направила всичко по силите си и дори повече, за да бъда с човекът, когото обичам. Прецени ситуацията добре и действай!

Ето ти още една мъдрост: "Всичко, което чака, изстива."

Ж,23

4.   Карай така, накрая ще го загубиш и като приятел и като евентуално гадже.
Отдръпни се и не пречи на момчето да си изживява любовта. Ако си му истинска приятелка няма да му пречиш. Той може да има приятелско чувство, но желае друга. Няма да си щастлива, щом разваляш чужда връзка.

5.   1 към 1 с моята ситуация, но само че в случая съм момчето. Даже за миг си помислих, че най-добрата ми приятелка го е писала, защото всичко съвпада съвсем точно (Не изключвам и този вариант :D). За да станат нещата си го кажи честно и направо, ще те е срам, но малко по малко и за ден ще си признаеш. Или почни да го целуваш по-редовно и се дръж наистина като негово гадже и да се сети. На шега го кажи, че ще тръгнеш с него.
Аз лично тръгнах с друго момиче не за друго, а за да се опитам да забравя моята най-добра приятелка (знам, че е ужасно и глупаво, но 4 години празни надежди е гадно). И все още съм влюбен в нея и няма да спра да я обичам. Ако си моята най-добра приятелка ти го казвам направо, ако не си - давам ти гаранция, че ситуацията е същата.