Да си различен..
Здравейте, аз съм момиче на 19г. При мен нещата са малко по-различни от останалите. Имам предвид, че имам влечения към жени.. Чувствам се ужасно, защото хората днешно време са доста ограничени и груби относно това. Не мога да разбера защо мислят по този начин, но както и да е. Проблема е там, че просто не мога да срещна своята половинка.. Опитвала съм с какви ли не приложения сайтове, etc, но просто не се получава. Наистина съм доста отчаяна, не знам какво да правя.. Изключително много ми тежи. Звучи доста клиширано, но просто нещата при мен стоят по този начин.. Очаквам вашите съвети или вашето мнение по темата. Моля, без груби и обидни коментари!

Коментари

1.   Срещането на сродна душа е желателно, но не задължително да се случи. На 19, не виждам от какви отчаяния страдаш, тези които са хетеро имат същия проблем.

2.   Да, обществото ни още не е толерантно. Знам, че има такива места, клубове, където се събират хора като теб. Отиди там и на място си търси.

4.   Спокойно, не си различна и сама. Почти всяка зуумърка в момента се прави на хомосексуална. Доказано е че всички жени са бисексуални до някаква степен така че не се тревожи :)

5.   Виж, не се опитвай да накараш хората да мислят, че да харесваш своя пол е нормално, защото не е. Това е лично вътре в теб и никой не може да те съди, но за повечето хора това е вид заболяване. И аз го подкрепям.
Има само два пола.

6.   Аз съм мъж на 22 и съм в същото положение. За споменатите сайтове за запознанства съм останал с впечатление, че там са събрани най-големите отрепки, така че тази алтернатива отпада. Явно си е до късмет работата, не знам.

7.   Здравей! Наистина за съжаление особено при нас, хората със различна сексуална ориентация или накратко lgbt обществото не е особено добре прието. Не съм като цяло сигурен как да те по съветвам но, в днешно време има различни гей барове може да си пробваш късмета там. Мога да ти кажа, че никой човек не избира сексуалната си ориентация и реално приеми такава каквато си, защото всеки човек е добър стига да намери доброто в себе си :)

Ем надявам се да съм ти помогнал

Успех!

8.   Не преставай да бъдеш поитивна ;) Момче със същия проблем съм, още си млада и имаш време за абсолютно всичко. Не знаеш животът какво ти е подготвил и с какво ще те изненада!

9.   До номер 5:Никъде не карам хорат да мислят тва, просто споделям, и не виждам за уместен коментара ти след като аз говоря за едни неща, а ти ми казваш как имало два пола. И тва с болестта е просто абсурдно, но да ще си замълча вече, не ми се занимава с глупости.

10.   Номер 5, стига с тези простотии от миналия век. Авторката нищо не се опитва да кара да правят хората, просто си е споделила проблема, за това колко пола има изобщо не е станало на въпрос пък, защо си го подхвърлил не е ясно.

11.   Опитай се да бъдеш различна с нещо друго - например да четеш книги, да мислиш, да имаш силна воля, да имаш мечти за себе си и човечеството.

Не бъди различна по дегенератския модел на ония от Запад на които сега обществото им се разпада именно заради такива "ценности".

12.   Не се чувствай ужасно. Не трябва мнението на хората да влияе на живота ти и да определя как да се чувстваш. Аз съм с две години по-голяма, но съм също като теб. И все още не съм открила половинката си, но не позволявам на хората да ме определят. Аз съм си това, което съм и точка. Помисли за себе си, важното е на първо място ти да се чувстваш добре. Това е твоят живот, дори и родителите нямат право да ти казват как да го живееш, при това и вече си пълнолетна. Но не бързай с любовта, защото и аз бях така. Все търсех, влизах в приложения и все оставах разочарована. Накрая просто спрях да насилвам нещата и вместо това, започнах да преследвам мечтите си. Чувствам се много добре така. Въпреки, че все още не съм срещнала сродната си душа, научих се да се чувствам добре в собствената си компания. Открих много интересни неща за себе си, започнах да уча езици, да пътувам, да пиша и още куп други неща които обичам да правя. Пък любовта съм я оставила в ръцете на Бога. Тя не е нещо, което трябва да търсиш и да преследваш, защото така винаги ще ти се изплъзва. Любовта идва, когато най-малко я очакваш, и попринцип става случайно, без да си я търсила. Отпусни се. Имай вяра. Живей живота си, прави любимите си неща, не се вкопчвай в идеята да намериш човека, защото така само ще се измъчваш. Бъди свободна. Преди всичко бъди свободна. Правилните хора се появяват в живота ти по най-непредвидения и "магически" начин, но за да се случи това на първо място трябва да се отпуснеш и да се чувстваш добре с това, което имаш сега, със себе си.
Щеше да е хубаво да се познавахме..
Желая ти истински успех.