Доброволният извънбрачен секс не е нито обещание за брак, нито поемане на житейска отговорност към другия. Място за вменяване на вина няма
Здравейте,
Дълго мислих дали да пиша, но нервите ми не издържаха. Провокираха ме и някои теми на мъже в моето положение, а именно любовни авантюри с омъжени жени.
Аз съм ерген и необвързан. Започнах връзка с омъжена колежка -майка на две деца. Всичко беше доброволно, по взаимно съгласие и с ясното съзнание, че никой от нас няма ангажименти към другия независимо от развитието на нещата. Никога не сме обсъждали бракът, децата и, съпругът и, роднините и, нито пък сме се обяснявали в любов и т. н.
За съжаление обаче съпругът и разбира за нас. Няма да влизам в подробности, но той я гони от къщи без децата. Ясно и е казал, че до приключване на бракоразводното дело децата остават при него. Тя може да ходи да ги вижда. Той завежда бракоразводно дело по исков ред, с искане родителските права на децата да бъдат оставени на него. Става въпрос за две момчета на 4 и 13 г. Тежък развод се очертава.
След като съпругът и я гони тя отива да живее при една нейна много добра приятелка, бивша колежка от друга работа, неомъжена. И слава Богу, защото и мен ме е търсила, но аз не съм бил в къщи. Значи любовницата ми е от друг град, там не може да иде, няма работа, а и иска да е по близо до децата си.
Сега проблемът е, че работим заедно. Атмосферата е тягостна. Тя ми се обясни в любов. Останах шокиран, никога не е правила това преди. Аз не изпитвам чувства към нея. Започна чрез нейната приятелка да интервенира върху мен да съм поемел отговорност. Цялата тази работа стана много грозна. Ядосах се, избухнах и спрях да разговарям с нея. В работа се стремя да я отбягвам. В момента в тази криза няма как да напусна работата си, иначе бих го направил. Това допълнително усложнява нещата. Тя също няма голям избор.
В крайна сметка аз не съм виновен. Всеки човек има глава на раменете си иможе да преценява и да мисли. Мъжът и жената в нашето общество са равнопоставени.
Кажете ми: редно ли е да ми се вменява вина за създалото се положение? Аз дори не я обичам. Никакви уговорки не сме имали.
Много е грозно. Ужасно се чувствам.
Аз съм на 33, тя е на 39 с шест години по-голяма от мен.

Коментари

1.   Ами какво се буташ, където нямаш място, жените сме влюбчиви, ама и на вас ви се иска, ама после ни лук ял ни...
Защо не си намери свободна, защото не искаш ангажименти? Жената си е виновна също.

2.   Тези въпроси трябваше да си ги задаваш преди да топнеш чушката .Сега , има -няма право -виждаш ,че се случва в реалността .

3.   Имаш отговорност дотолкова, доколкото си знаел, че е омъжена и въпреки това си започнал да спиш с нея. Разбира се носиш много по-малко вина, отколкото тя, но не си и 100% чист. Във всеки случай "вината" ти не е достатъчно голяма, за да тръгваш да поемаш отговорности, да я спасяваш, приютяваш и т.н. Търси те, защото е в много кофти положение, мъж си и все пак, малко или много, си ѝ близък... сексът си е интимна работа, каквото и да си говорим и каквито и уговорки да си правим. Не мисля, че е редно да ти се вменява кой знае каква вина, въпреки че не можеш да отречеш, че си се възползвал. Не се поддавай на шантаж, тя е просто отчаяна и не знае какво да прави. Двамата с мъжа ѝ са хората, развалили брака си, ти си само върха на айсберга. Нека ти е обеца на ухото - често връзките с обвързани мъже и жени не приключват добре. От личния си опит съдя, че са доста сложни за поддръжка - дали някой няма да се влюби, дали лъганият няма да разбере, кой колко е ненормален и т.н. Изискват се големи топки за тая работа, колкото и банална да изглежда, просто защото масово хората сме мишкари и не съвсем в ред.

4.   Не, нямаш ангажимент към нея. Грозно е да се лъже човек и да му се създават фалшиви очаквания. Щом си бил честен с нея, нищо не й дължиш. Всеки има глава на раменете и трябва да я използва по предназначение, като носи и последствията от решенията си.
Само ще ти кажа, че е лошо да си вадиш друго където си вадиш хляба. Както виждаш, това води до лоши отношения и влияе на работата. Друг път не го прави.

5.   Отговорен би могъл да бъдеш, ако си й се обяснявал в любов и най-вече в това, че би искал да живееш с нея, че не искаш да се разделяте никога и някакви такива. Щом си пропуснал това удоволствие, не сте поставяли под въпрос брака й и не сте коментирали опции да заживеете заедно, значи отговорността си е изцяло нейна.

6.   Ами ти пък толкова ли няма свободни жени, че си тръгнал с омъжени? Ми виновен си и ти да. Чисто морално, та едното дете е само на 4 годинки! Що не помисли за тези деца, преди да спиш с майка им? Тя, че е виновна, ясно, ама ти пък за напълно чист ли се имаш? Не си! Въобще! Общо взето от цялата история.. Горките деца.

7.   Тя е много глупава, няма как децата да ги държи просто така мъжа й при него, това че е изневерила не я прави лоша майка. Мъжа й ясно и на него какво му е егото, иска са лиши децата от майка за са я накаже, и не на последно място мъжа й е разбрал, защото и двамата или много говорите или сте подценили опасността. От цялата ситуация жалко за стреса на децата.

8.   Ми това да ти е за урок да не се занимаваш с омъжени жени. Тя не е била щастлива с мъжа си и затова е търсела отдушник. Не й е лесно. Аз затова съм първо хората да се разведат и после да си търсят гаджета. В крайна сметка ти не си длъжен да се жениш за нея щом не я обичаш.

9.   Здравей . В много сложна ситуация си изпаднал . Не е трябвало с колежка , но вече е късно да се тюхкаш .
Въпросната жена си е виновна сама . Щом като нямате уговорки ( а и да имате ...) и всичко е било просто секс , тя няма право да ти търси отговорност . Да се оправя както може . Когато се взима решение за изневяра трябва хубаво да се обмисли , особено ако има и деца , защото не се знае мъжа как ще реагира и какви ще са последиците . Някои мъже прощават , други не .., трети налитат на бой ... Във всеки случай вина ти лично нямаш .
Преди няколко месеца аз имах един порив да изневеря на мъжа си с бивше гадже и дори се срещахме няколко пъти . Целувахме се , правихме даже телефонен секс . Обаче нещо ми прещрака - ами ако мъжът ми ме хване ... Имаме две деца . Какво ще се случи с тях ? Ако ме изгони с или без тях ..., къде ще отидем ... Заради едно чукане с мъж , който дори не харесвам чак толкова . Дадох назад веднага . Сякаш някой ме ошамари . Той нахалстваше още известно време , но вече спря да ме търси . Човекът е семеен , но с пораснали деца , дори да го хване жена му нищо не губи . Всичко е на негово име , а при мен ще се срути света на двете ми деца ако моя разбере ... Не можех да поема този риск и прекратих веднага. Не се чувствам длъжна да му давам обяснения , просто престанах да му отговарям .
Примирих се и продължих напред до мъжа си с ясното съзнание , че можех да направя грешен избор и то не само за мен - за децата си .
Та и твоята любовница е трябвало да помисли . Тъй като и за това е късно трябва да си носи кръста . Риска идва с отговорности .
Не се замесвай друг път с омъжена . Нека ти е за урок . При първа възможност смени работата и избягвай такива авантюри .

10.   Чичак, докога ще разтягаш едни и същи локуми години наред!

11.   Виж сега. Не си я излъгал и за това не си виновен. Обаче за това, че бъркаш в чужди семейства, си си виновен. Какво очакваше, че ще стане? Наистина ли не виждаше такъв сценарий като възможен? Човек като прави такива неща, трябва да ги прави с ясното съзнание за възможните последствия. И ако не може да се справи с тях и да си стои зад действията, да не започва изобщо.

Обясни на жената, че уговорката ви е била ясна и не можеш да поемеш отговорност за проваления й брак. И повече не се забърквай в такива ситуации, щом не търпиш усложнения. И без това мъж на 33 да спи с 39 годишни омъжени, вместо да гради собствено семейство, не говори добре за него.

12.   По принцип си прав, след като така сте се уговорили в началото. Не знам какво иска сега от теб, дори да се навиеш на връзка, тя няма да е със щастлив край.

13.   Виновен си, че си се съгласил на такава връзка. Много добре си знаел как ще свършат нещата, но явно не ти е пукало, че жената има семейство. Да си беше намерил някоя свободна приятелка за секс. Сега в време да си поемеш отговорността.

14.   Приятел, к'во ти пука кой ти вменява вина или не? Жената е изпаднала в отчаяно положение и просто си търси нов мъж за сигурност след като изгуби настоящия си. Въобще не те обича, просто иска да те "заключи"

Обаче няма как да не кажа, че си пълен идиот за това да имаш връзка със своя колежка на работа, още по-малко пък с няква дето е омъжена с две деца братче. Надявам се да си си взел поука и помни:

НЕ СЕРИ ТАМ, КЪДЕТО ЯДЕШ!

15.   2 златни правила:

1. Не си вади ... там където си вадиш хляба.
2. Недей да спиш с омъжени жени.

П.С На 33 години не знам защо изобщо нямаш собствена жена и спиш с чуждите?! Заслужавате и двамата да ви уволнят. Пречите на работата и създавате тягосна атмосфера на околните, които не са дошли на работа, за да се задяват. Такива като теб много мразя и честно казано винаги си го получават... Като си голям сваляч и ебач сърбай си попарата дъъъги месеци и години напред. Ще ти тръгне и приказка на боклука, който разваля семейства и сваля омъжени жени и ще те гледат и отбягват като прокажен. Никоя жена не иска и да чува за такъв мъж. Валяло навън свободни жени, ама ти искаше секс без връзка точно с омъжената, за да ти е по-лесно? Ами лесното излиза много солено на края!

16.   Разбра ли сега защо е казано не си вади х@я където си вадиш хляба? На бардаци ги обърнахте тези офиси, бе!
И друго си забравил - всяко удоволствие се заплаща. Тя вече си плаща и ще плаща цял живот и то по високата тарифа. Ти се опитваш да излезеш сух от водата, но може да не се получи. При толкова млади свежи свободни момичета си се хванал с омъжената кака защото си мислеше, че е по-лесно и минаваш тънко , да ама не. Пак добре, че оня не толкова луд да те потроши от бой, докато му обясняваш, че не си виновен. Но да ти е за урок - не се занимавай с женени. Особено като не можеш да го правиш тарикатски, винаги ще те хванат. И курвалъка не е за всеки и за него се иска акъл, не само мераци.

17.   Най-после история с щастлив край,всички изневеряващи трябва да си го получат,гадни мижитурки.

20.   Казваш, че сте започнали връзка с ясното съзнаие, че е само секс. Никъде обаче не прочетох, че така сте се договорили и е то откъде идва проблемът. Ако ий беше казал - предлагам това и това, без онова - пито платено. Щеше да имаш не вратичка , а портал. А така да очакваш някой нещо да подразбира...доста рисковано. Поговори с нея, човешко. Обясни й ситуацията, просто й кажи - не те обичам, не виждам бъдеще с теб. Истината боли, но е по-добро лекарство то всяка жена. Така и така съдът ще присъди децата на нея, тя ще е принудена да се оправя. Все има някакво жилище някъде и роднини, които да й помогнат.

22.   Има вече няколко подобни теми, пък на мен ми писна да чета историите на някакви морално деградирали същества, напълно отдадени на първичното. Отишла да си задоволи нагона, ама след тва се обяснява в любов. Но досегашните любовници, които са се възползвали от това, че жената е курва, никога няма да я вземат за жена, защото и те скоро ще са с рога като бившия й мъж.

24.   Ами, то няма вече работно място, където обвързани колега и колежка да не се чифтосват. Просто го правят и това е.

26.   Авторе, не се притеснявай, всичко се връща. Някой ден и ти ще си женен, и друг ще оправя жена ти. От горчив опит ти го казвам.

27.   Пич, заглавието ти не отговаря на попарата дето си я надробил. Първо, замесил си се омъжена жена, второ - и колежка... Можеше да огелпиш повече, само ако и едно дете и беше направил...

Както тя ще си сърба попарата, тръгвайки да изневерява, тъй ще я сърбаш и ти, с една отчаяна жена. Дали било "редно" или не... на 33 си все пак, пищиш като хлапе. Хората правят това което им изнася, точно както вие двамцата сте го правили. А редно ли е било да въртите афери, и то засягайки такива малки деца... Едното е на 4, представи си в какво семейство ще живее... Яко тъпо парче си, и такава "госпожица" си си намерил... Както винаги - жалко за децата, те го отнасят накрая.

28.   Изневярата е опасен спорт и не е за всеки. Ако и двамата не са абсолютно безскрупулни, задължително някой от тях се влюбва, при късмет - и двамата. Това е причината да съм омъжена повторно. Но ако само единият се влюби, другият не му дължи нищо, освен човещина и разбиране.
В историята на автора има нещо омерзително и това не е самата сексуална връзка. Гадничкото е, че бил готов да спи с жена, която дори не харесва, не уважава, не може да приеме като приятел и да протегне ръка. Между любовниците също съществува етика, дами и господа. И дори да не е готов да се ожени за тази жена, авторът, според мен, би трябвало да й окаже емоционална подкрепа, каквато тя търси в момента.
Разбирам я от позицията на жена и защото съм минала през това. Но моят съпруг е изключително отговорен човек и когато напуснах мъжа си и наех квартира, всеки ден идваше при мен, чувахме се по десет пъти, преведе ме през този период на адаптация с много внимание и грижа. Дори да не ми беше предложил брак, щях да съм му благодарна за приятелското рамо.

29.   Не четох темата, но на база на заглавието - че кой иска нещо сериозно от някой, който е женен и изневерява? Това не са хора! Това са животни и не заслужават плюнката да си хвърлиш върху тях...

30.   "Кажете ми: редно ли е да ми се вменява вина за създалото се положение? Аз дори не я обичам. Никакви уговорки не сме имали.
Много е грозно. Ужасно се чувствам. "
Хм. Е, като нямаш вина защо се чувстваш ужасно??

31.   Изобщо нямаш вина. Тя е хванала по-млад любовни, за да си начеше крадтата. Ако не беше ти, щеше да е друг колега или комшия.

Бракът на тая жена е вече провален. Ти не знаеш и няма откъде да знаек какво е било в брака й. При повечето секс връзки жените избират и съблазняват. Разбира се, че не си длъжен сега да се "влюбваш" в нея, да я приютяваш и да гледаш деца, които даже не си виждал отблизо.

До номер 7 - доста спорно е дали изневеряващата жена не е лоша майка. Мисли ли за дома и семейството или само за г*за си? Реторичен въпрос.

Здраве и успех!

32.   Преди време имаше една тема от сорта, ако се разведо дали жененият ми любовник ще се грижи финансово за мен. И тук нещо подобно. Гладна кокошка просо сънува..
Никой на никого не е длъжен в тази ситуация. Толкоз. Всеки има глава на раменете.

33.   Било е много глупаво да скочиш в дълбоките води и да очакваш, че ще излезеш сух.
Ако трябва да мислим рационално, онази жена е била омъжена и тя е имала отговорност пред семейството си, не ти. Не любовникът разваля брака, а изневеряващият. Въпреки това ти сам си решил, че ще спиш с омъжена жена. Сам си се вкарал между шамарите. Падаш се един от главните герои в сапунения сериал, нямало е абсолютно никакъв шанс да се разминеш без проблеми.

34.   Ха ха ха! Нямаш ли си друга работа освен да пишеш измислени псевдоморални теми с цел да "възпитаваш" жените?

36.   Авторе, можеше и по-зле да е, например да те пребие мъжът и. Определено имаш вина, но наистина тя не може да те държи отговорен за станалото. Да си е пазила семейството!!! Понеже аз преживях същото с бившия ми съпруг, и също като теб любовницата се изниза бързо бързо като стсна напечено. Имаше големи драми, ревал за децата, за мен, ама после се разбра и за други негови любовници и добре, че се разведохме! То е било голям филм зад гърба ми. Тъй че, нищо чудно ти да не си единствения любовник на тази жена, така че наистина не носиш отговорност за това, че тя си е разбила семейството. Не се занимавай с омъжени никога, че е голяма помия и накрая става мазало...

38.   Е за това са проститутките. Там нещата са прости и ясни, без ангажименти. Само че наш ганьо иска да е@е неангажирано и безпроблемно, ама безплатно. И в това си желание се захваща с всичко, що е с отвор между краката, без да мисли поне малко и с горната глава. Мисленето идва като се сговнясат нещата. Дано и при теб да е така. Иначе ще имаш и по-големи неприятности.

42.   Еми, когато омъжените са като разгонени, какво правим... Не всички се удържат.