Искаме да имаме дете, но аз копнея да е момиче
Искаме да имаме дете, но моето голямо желание е то да е момиченце. Има ли някакви условия, които да ми помогнат? От една позната чух, че преди да правят секс с мъжа си се подмивала с вода, разредена с оцет. Но на мен лично не ми звучи нито хигиенично нито здравословно. В крайна сметка каквото Бог дал, и момченце да е ще го приемем и ще го обичаме. Но аз умирам за момиче. ;(

Коментари

1.   Полът на децата не е по поръчка. Няма начин с оцет или с каквото и да било да имаш даден пол дете полът на детето се развива в началото на третия месец от бременноста. Вярно е, че доста майки свързват пола на детето си с това какво им се е преяждало по време на бременноста но това също не е гаранция. Каквото и да е детето ти, да е живо и здраво, пък то като порасне само ще избере какъв пол да е / в днешно време е така/

2.   Божееее, народът се побърква съвсем окончателно - вода с оцет. Първо - полът на бебето зависи от хромозомите на сперматозоида. В женската яйцеклетка хромозомата винаги е X, така, че каквото и да прави, тя няма как да стане Y, ако иска момче например. Полът се определя от хромозомата на мъжа - ако сперматозоидът е с хромозома ХХ - момиче, ако е с HY - момче. Това е. Детето, което е решило да дойде при вас, ще дойде или като момченце, или като момиченце. Радвайте му се, обичайте го и го направете добър и достоен човек!

Птичето

П.П. Аз през цялата бременност съзнателно не исках да зная какво е бебето - неописуемо е, когато раздирана от болка човечето се подаде и изведнъж чуеш: "Момиченце" (в моя случай) или "Момченце, честито"! Пожелавам ти прекрасно момиченце скоро да озарява живота ти, но каквото е да се случва, най-главното е да е живо и здраво. Успех!

3.   Ето нещо изпитано:
Не правете опити, когато си в овулация - тогава е по - голям шанса за момче, понеже тогава мъжките сперматозоиди са по - активни.
Правете опити първите няколко дена след цикъла ти и не пий алкохол, защото женските са по - тромави, а той ще ги забави.

4.   Не се връзвай на бабенидеветини, каквото е писано, такова ще е. и с двете ще е трудно.

5.   Тая рецепта на номер 3 ми е толкова съмнителна, че никога не бих я пробвала. "не правете опити, когато си в овулация"- това ми звучи по-скоро като рецепта за предпазване от бременност хах

6.   Номер 3, аз така забременях точно 2 дни след цикъла ми, сега имам прекрасна дъщеричка. Не съм го правила с цел, но може да има нещо вярно. Понеже правих секс само веднъж и после бях сигурна кога е било

7.   6, щом тогава си забременяла, значи си била в овулация точно в тези дни, което според номер 3 е предпоставка за мъжко бебе. А сега де?

8.   Няма как два дни след цикула да си в овулация...

9.   Може да си в овулация 2 дни след цикъла. Вземи и прочети малко, че има и жени, които са в овулация по време на цикъла си. Това е природа и за всеки е индивидуално. Толкова много информация има вече, че е срамота да се изказвате така.
Пепеляшка

10.   Няма и как да забременееш извън овулация... Просто без узряла яйцеклетка не става номера.

11.   Пак съм аз номер 6.
Аз не бях в овулация тогава. Овулацията ми трябваше да е след седмица и половина. Може да се забременее и извън овулация, както се случи при мен. Според мен наистина тогава шанса за момиченце е по - голям.

12.   Ем, незнам, аз само споделям какво съм чула от устите на лекари. Даваха цяло предаване за тях по една телевизия и говориха за този метод. Не си го измислям аз...
Но българина е прост народ и като чуе нещо трябва да го опровергае... все разбирачи..
аз с медицината и лекарите и думите им не се боря :) а и както казва номер 6 - на нея се е случило

13.   :):):)
Отдавна не се бях смяла така. Жени сте, не е редно да не знаете тези работи, че на всичкото отгоре и мнения да изказвате - излиза смешно. И такаааа, за тези, които не знаят: Овулацията е процесът на узряване на яйцеклетката. Ако няма такава НЯМА НАЧИН СПЕРМАТОЗОИД ДА ОПЛОДИ ЯЙЦЕКЛЕТКАТА И ДА СЕ ОБРАЗУВА ЗАРОДИШ И БРЕМЕННОСТ. Овулацията настъпва около 14 дни преди идването на новия цикъл (и понеже една жена не е пророк, за да знае кога ще й дойде следващия месец се предполага, че при 28-дневен такъв, овулацията идва около 14-тия ден. Но тъй като организмът на всяка жена е различен, а жената има 2 ЯЙЧНИКА практически овулация може да настъпи по всяко време. Т. е. не е изключено тъкмо неоплодената преди 14 дни яйцеклетка да се изхвърли и в същото време (или малко след това) другия яйчник да отпусне нова узряла яйцеклетка. И ако по това време има сперматозоид с ХХ - момиченце. Ако е с ХY - момченце. Това е. Почете малко!

Птичето

П. П. Коментарът на Номер 7 ме разби. Отидоха по дяволите всички съвети за зачеване на момиченце или момченце. Хи-хи, оставете малко работа и за Бог :):):).

14.   11, не може да се забременее извън овулация. Дори тя да е била по-късно, сперматозоидите са преживяли по-дълго, но самото оплождане е било по време на овулация, не е задължително да става точно докато се прави секс.

15.   12, ако вярваш на всичко, което дават по телевизията... Единият от лекарите да не е бил случайно д-р Захариев :))
13, и аз така знам за сперматозоидите, изцяло зависи от това какъв ще е героят докопал се най-бързо до яйцеклетката + моя си теория, че някои мъже имат повече сперматозоиди с XX или XY и съответно правят предимно момиченца или момченца, като Дейвид Бекъм, горкият колко се бори за момиче, обаче успя човека, евала.

16.   6 е права! ПРЕДИ ОВОЛАЦИЯ, защото сперматозойдите само със X хромозома живеят по-дълго - до 6 дни! Мъжките сперматозойди са затова по-бързи и се налагат по време на оволация.
Слушайте 6, а СЛЕД оволация НЕ МОЖЕ да се забременее по принцип.

17.   Разбирам го това с двата дни преди овулация, обаче, като не си сигурна кога точно ще настъпи как ще стане. Аз не бих правила опити за забременяване извън овулация. Ще минат години сигурно докато успееш да оцелиш момента и представи си накрая да е момче :))

18.   Каквото бог даде момче или момиче то дар божии има хора плачат за деца ти с претенции
Хектор

19.   Номер 16 :Д:Д:Д.... Абе, научи се как се пише ОВОЛАЦИЯ :Д:Д:Д и след това коментирай... :)

20.   № 16 и "сперматозоЙд4 също!!!

21.   Така, не изчетох всички коментари, защото много хора се изказват не съвсем подготвени. При забременяване действат няколко фактора, които трябва да бъдат отчетени:

1. "Мъжките" сперматозоиди (тези с Х и Y хромозоми) с са по-бързи, от "женските" (тези с ХХ хромозоми), но не са издръжливи.

2. Женските от своя страна може да са по-тромави, но са много по-издръжливи. От там и съвета за по-киселинната среда (оцета), която би разредила редиците на мъжките.

3. От трета страна, жената е в овулация до 48часа, т.е. яйцеклетката е годна за оплождане до 2 дни обичайно 2 седмици след началото на цикъла (но не задължително, защото зависи от хормоналната обмяна и спецификите на всяка отделна жена).

4. Сперамтозоидите обаче (най-вече женските, защото са по-издръжливи) могат да издържат до 10 дни в тялото на жената, изчаквайки яйцеклетката да узрее и да се спусне в тръбите на яйчника.

И така, като извод - според мен има известна логика в третирането с разреден оцет, но аз не бих го приложила, защото не е ясно дали няма да увреди всички, а не само мъжките сперматозоиди. В крайна сметка, едно време при нежелана бременност са се тъпчели с аспирин, за да помятат, именно защото е киселина...

Като втори извод - бременност може да настъпи, само когато има овулация, но това не значи, че не може да се забременее, дори ако не е правен секс по време на тази овулация (защото сперматозоидите могат да изчакват в засада :) до десет дни).

Като трети извод и в отговор на питането на авторката - въпреки че в тези неща няма сто процентови гаранции, правете секс до към 10-12 дни след началото на цикъла ти и в никакъв случай по време на овулацията, за да привлечете шансовете на ваша страна, т.е. да могат да останат по-издръжливите и именно една от тях да оплоди яйцеклетката, когато тя узрее и се спусне по пътя си към матката.

Късмет и всичко добро.

22.   Ехее, 21, ти ги изкара егати шампионите тези сперматозоиди.. 10 дни.. мале, мале. Това просто не е истина, включително и 48-те часа за яйцеклетката са всъщност най-много 24. Абе, изобщо би било много глупаво, ако някой иска да забременее да прави опити САМО извън овулацията си (както писах вече по-горе) с цел да роди момиченце.

23.   Между другото, четох статия, че учените вече са открили начин да определят пола на зародиша преди третия месец чрез кръвен тест. Не ми се мисли до какво ще доведе това. Има страни (като Китай), където бебетата от женски пол са нежелани. Изобщо, това е една чудесна възможност за хора, които искат да се намесват в Божиите работи!

24.   Абе всичко е повече от индивидуално. Някои жени са с по-дълъг цикъл, други с по-къс. Сперматозоидите на някои мъже са с подвижност 50%, на други с 2%. Броят на сперматозоидите също варира, както и количеството семенна течност.

Аз забременях 2 дни след като ми свърши цикъла (смея да го твърдя, защото секса го бях поразредила) и родих момче. Изхождайки от собствения ми опит стигам до извода, че никакви рецепти за зачеване на бебе от определен пол, базирани на научните факти за Х и У хромозоми и кисела и алкална среда на влагалището, НЕ ВЪРШАТ РАБОТА.

По въпроса с живота на сперматозоидите - от 30 секунди до най-много 6 часа (в зависимост от условията) тъй като киселинната вагинална секреция ги убива. Ако достигнат до лигавицата на шийката на матката (алкална среда) продължителността нараства до няколко дни. Средната продължителност на живота на сперматозоидите в женските полови органи е от 3 до 4 дни, но живи сперматозоиди могат да се намерят и 7 дни след еякулацията, без обаче да са запазили оплодителната си способност.

Послепис: за всички разбирачи на женски овулации - моята настъпи на 16-тия ден и трая 24 часа (има едни тестове за проследяване), за това не правете толкова категорични изводи, тъй като всяка жена сама по себе си е с уникален организъм. Това какво пишело по учебниците и в нета не е общовалидно за всички.

Послепис 2: в никой случай не успорвам истинността на научните извадки. Все пак благодарение на тях сме достигнали този напредък в репродуктивната медицина.

25.   и аз искам да си имам дъщеря
винаги съм си мечтал 1вото ми дете да е момиче.