Обича ли ме или си въобразявам?
Хей,
Трябва ми съвет. С приятелят ми сме заедно от година и половина. Живеем заедно също. Дилемата ми е следната. Аз го обичам и съм му го казвала (по в началото на връзката ни, но тогава той не беше сигурен в чувствата си, преживял беше доста тежка раздяла). За това спрях за му го казвам, не исках да се чувства зле, ако не изпитва същото. Но вече мина доста време, скоро ще станат две години от както ходим, а той все още не ми е казал, че ме обича. Виждам признаците за това (или поне си мисля, че са такива) грижи се за мен, търси мнението ми за разнообразни въпроси, дори планираме от части бъдещето си, говорим за нещата в множествено число (например нашата кола, въпреки че си я е купил сам, нашата кухня, в неговата къща, в която скоро време може би ще се нанесем за постоянно). Като цяло мисля, че това са признаците, когато един човек те обича, но може и да бъркам. Вие какво мислите, моля ви, дайте ми съвет или някакви насоки.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Мъжете не обичат да говорят за чувства. По-важното е да ги показва, а мисля, че той ги показва и те обича.

2.   Хей, здравей. Не казваш на каква възраст сте двамата. Какво искаш да се случи с тази връзка? Ако ти имаш някакви очаквания към него, е хубаво да ги обсъдите в някакъв момент, за да не се окаже, че си представяте нещата някак различно. На какъв етап сте, образование, професионална реализация?

3.   Всеки чува това, което иска да чуе. И вижда това, което му се иска да види.
Каквото и да ти говорят за бъдещето винаги имай едно на ум, че е в сферата на неизвестното, колкото и да ти изглежда сигурно. Щом хора с 10-20 годишни бракове, имущества и деца биват излъгани и изоставени, какво остава за теб с година-две връзка и само едни думи? Това, че казва нашата кола не значи, че ако се разделите ще ти я даде, както и къщата си. Не се филмирай прекалено.

6.   Има вероятност да си удобен заместител. Някои мъже са силно семейно ориентирани и за тях е много важно да са във връзка, независимо, че примерно не са лудо влюбени в жената до тях. Притеснително е, че нито веднъж не ти е казал нищо по въпроса. Колкото и да е дистанциран все за 2 години би трявбало да каже поне веднъж в подходящ момент.