За мащехите и за лицемерното им натрапване в живота на децата
Здравейте любители на сайта,
Хубаво е да можеш да споделиш нещо, което те вълнува пред по-голяма аудитория.
Не мога да разбера в чисто психологически план каква е целта на такива жени, които са развели един мъж, а после искат да се доказват пред децата му като добронамерени и загрижени мащехи. Мащехата си е мащеха - вари я пачи я така си остава. Не случайно е приказката за Хензел и Гретел. Сигурно има изключения, но те не променят общата картина.
Майка ни почина две години след развода с баща ни в автомобилна катастрофа. Ние с брат ми бяхме пълнолетни. Тежко го преживяхме. Много тежко. Преди това баща ни се разведе с мама заради любовна афера с негова колежка, разведена с дете. Ок, не обича майка ни, негово право е. Втората му жена забременя на 40 г., но не успя да роди, махнаха плода, доколкото знам заради синдром на Даун. Жалко наистина.
След смъртта на мама тя започна да проявява една фалшива загриженост -обаждания, подаръци, иска срещи, да бъде част от живота ни и т. н На брат ми му кипна един ден извика баща ми и така му крещя, че тази жена, ако не престане него ще държи отговорен. Явно имаше ефект. Той е говорил с нея и тя престана. Преди седмица ме вижда случайно в МОЛ-а кимнах и, тя обаче ме хвана за ръката и поиска да поговорим. Сега няма да ви описвам какви патетични думи ми наговори. Изслушах и и казах просто да не мисли за нас, а да си гледа живота с баща ни и да ни остави на спокойствие. Ние не искаме да бъде част от нашия живот. Не сме длъжни да и даваме обяснения за нищо, просто да ни остави на мира. Искам да ви кажа, че ние не сме в тежест на баща ни. Никога не му искаме пари, аз работя и уча, и брат ми работи и учи. Много ни помага вуйчо-брата на майка ми. Тя са близнаци и имаха много силна връзка.
Преди два дни жената на баща ми пак ми пише да сме се видели, защото баща ми много страдал, дори плачел не можело повече така, ние сме били големи и трябвало да разбираме ситуацията, а не да се държим като деца.
Абе тази жена, защо не ни остави, не сме и никакви а още повече нито нея, нито баща ми притесняваме за нещо. Защо просто не си живеят живота? Аз просто не виждам как тя може да бъде част от нашия живот. Не мога да си обясня такова поведение. Вие как мислите? Всеки човек има право да избира, кого да харесва и кого не.
Благодаря ви!
Силвия

Коментари

51-58 от 58

60.   С малко изключения, почвайки от 1 и 2 стигайки до 56, 57 и другите мащехи и готини лели се оказват гадни тъпаци и абсолютни кретени. Кое не можахте да разберете бе хора? Че бащата не само е предал семейството ( защото той е предал не само жена ди но и децата си ) но и е принудил бившата си съпруга да работи на две места да му изплати жилището в което тя гледа децата му. Не е ли да могъл изчака докато децата пораснат по дяволите? С действията си ги е обрекъл на бедност и е принудил жената да работи като вол да ги издържа, като това е в крайна сметка довело и до смъртта й. Не е нужно никой да ги настройва в това положение срещу него. Той сам с действията си го е сторил вече. Кое не вие е ясно дотук? И още по-лошо : обвинявате децата все едно те са виновни за нещо или пък те са погубили майка си , даже и на психилог ги изпратихте. Егати и нещастниците значи. Кое не им е в ред бе? !! Че не желаят да имат нищо общо с хората, докарали майка им до гроба ли? !! Знаете да обвинявате вие, ама да не сте на мястото на авторката и брат й. Лоши хора сте вие. Лоши. Истината е че бащата сега като няма деца с новата, го е хванал страха от безродие. И с право го е страх. Колкото до авторката : не им обръщай внимание на тия, нито ти нито брат ти сте проблема или имате вина за каквото и да било. И ако не желаете да комуникирате с мащехата която между впрочем е абсолютна лицемерка или с баща ви, който не пада по-долу, това е ваше право и никой не е в положението да ви съди или обвинява в каквото и да е. Защото ако баща ви си имаше дете с другата, сега нямаше да се сети че съществувате даже и ако го нямаше вуйчо ви може би наистина нямаше да съществувате. Единствения ми съвет към вас двамата с брат ти е да игнорирате баща ви и жена му. Сега живота е пред вас ( двамата с брат ти ) тепърва ще се развивате и ще го градите. Нямате нужда от хора като тях. Не се срамувайте от това да изхвърлите онези които не са достойни да са част от живота си. Оградете се само с хората, които ви правят щастливи и игнорирайте всички останали ( доколкото това е възможно ). Това все пак е вашият живот. Живейте го по вашите правила. Успех

61.   Всяко едно насилие упражнено върху майката било физическо или психическо се помни от децата и те не прощават на бащата. Не е необходимо някой да настройва децата срещу бащата. В случая финансовото насилие над майката, макар и да е законно се е отразило върху психиката и, и децата са били свидетел на това. А нейната смърт допълнително е наелектризирала нещата.
Когато пишете не забравяйте, че майката на децата е починала. Много лесно е да се пише със заучени клишета. А преди да пишете помислите вие как бихте постъпили, ако бяхте на мястото на майката.
Помислете, ако бащата беше пич можел е да настоява децата да останат при него и да ги гледат заедно с втората си съпруга, а той да изплати дела на бившата си за партамента. Да, ама не. Хврляме децата и искаме една купчина пари и бягаме от всякакво отгжворност с едно мшжъва издръжка. По лесно е, нали?
Варианти всякакви, но живота е един.

62.   № 60 Плюс 10 звезди от мен!

63.   Един път не ни поканиха у тях. Тя не направи никакви опити да се сближи с нас... това написа авторката в последващ коментар, в основния пиши как мащехата й иска контакт, търси ги, прави им подаръци. Това не е ли противоречие авторке? Вие сте гневни, агресивни, игнорирате опитите й за връзка с вас и после не ви била канила. Като извод от всичко написано, мога да ти кажа, че вие вървите по типичния български "правилен" начин. Вместо да се тръшкакате с брат ти, прекъснете всякакъв контакт за са сте спокойни и щастливи всички. Имам много примери около себе си за такива, дори и тук в чужбина. Виждам и другата страна на живота, никой никога не обвинява. На празници се събират нови, предходни партньори с новите им половинки, деца, внуци, защото са семейство. През другото време всеки си има своя живот, никой не иска нищо от никого. Да за българските реолности мислите "правилно, . но хората отдавна са надживяли много неща, за които българите се тръшкаме. Направете си експеримент, вижте се, без обвинения и подмятания. После преосмислете ситуацията и отношенията си. Да се виждате, защото "така трябва" смисъл няма, да отговаряте на доброто й, визирам отношения и подаръци с гняв и лошо също е неправилно и ненужно. И не на последно място дори и лицемерна, пак е по-добре от вашето отношение, особено на брат ти. В цивилизования свят примерно администрацията навсякъде е много лицемерна и това е страхотно, защото е по-добре от простащината отношението навсякъде в България.

64.   До 63. Противоречието не е в авторката, а в мащехата и баща и. След развода бащата и мащехата са били на хребена на вълната. Бащата прибрал дела си от апартамента, мащехата бременна, за какво са им някакви дечурлига. После палачинката се обръща, мащехата губи бебето, майката умира, вуйчото покрива дълговите и, а бащата се сеща, че има деца. Номер 60 много добре го е описал.
А ти драга, след като даваш пример със Запада и живееш там, наясно ли с издръжките? Хубаво е, че правиш сравнения, но прави във всички аспекти, а не само за "българската простотия". Щото и аз живея на Запад, ама не съм нито чул, нито видял една разведена да се мъчи да работи на две места, понеже е изплатила дела на
бившия си за семейната къща, а той да и дава мижава издръжка за децата. Ти как виждаш една западняка да изплаща на мъжа си при развод 70 000 евро напр. -дял от къщата, а той да и подхвърля по 100 евро издръжка на дете. Къщата директно остава за нея и нема мърдане, а оня нема да се размине със 100 евро издръжка, това е сигурно. Разбираш ли сега къде е разликата? Така, че по полека с коментарите и българската простотия.

65.   №63,тя авторката си го е написала както трябва,ама ти го четеш както дявола чете Евангелието.Много ясно е казало момичето,че до смъртта на майка му не са ги търсили и проявявали интерес към тях.Чак след като загубват майка си започва тая фалшива загриженост.И те не са гневни и агресивни,просто са дъбоко наранени.И стига с тия нравоучения за"цивилизования"свят.Подозирам,че сменяш памперси на някоя баба или чистиш къщи в "цивилизования"свят,съдейки по"грамотно" написания ти коментар.

66.   А, всичко може да бъде много по-лесно и нормално, а то е мащехата да си знае мястото на втора съпруга и да не се натрапва, след като не е желана, а бащата ако иска нека да поддържа отношения с децата си, ако не иска да не реве после, че не му обръщали внимание. В случая мащехата трябва да е най-добрия психолог и на първо място трябва да вземе позицията на децата. "Не" значи "не".

67.   Абе, мащехи разберете, че деца не са стока, те не гледат с подхвърляне на някаква мижава издръжка и да кажеш, аз съм до тук, защото съм разведен. Децата винаги имат нужда от грижата и вниманието на двамата родители. Не разбирате ли, че не е нормално да създадеш деца и да ги захвърлиш после като парцал, давайки им издръжка от 100 лв.

51-58 от 58