На почивка с техните
Здравейте. С приятеля ми сме във връзка от вече 3 години и досега сме ходили един път на море миналата година и то с техните, няма проблем за мен това. Но тази година ми се искаше да сме само двамата някъде, защото не сме ходили никъде на почивка двамата.. Когато е казал на майка си тя е казала ми то и ние искаме да ходим, той не можел да им каже че не ги искаме.. А аз се дразня... Как да постъпя..

Коментари

1.   Не му ли се иска и на него да сте си само двамата? Веднага ли се е съгласил с майка си, не е ли казал, че му се ще да отидете двамата - като двойка? Също така - на колко години сте?

2.   Виж сега, деликатна е ситуацията. Зависи много от родителите на момчето какви хора са и как са живели. Имах подобна ситуация преди няколко години. Исках да отида със сина ми и приятелката му... но тя се мръщила и не искала. При условие, че нито съм обсебваща майка да седя цял ден с тях, а не бях ходила на море над 12 години и ми се искаше само 2-3 дни да бъда близо.. , за по 2-3 часа дневно да сме заедно... после в различни хотели, без общи вечери, обеди и тн. Е, така и не отидох с тях... но в мен остана някаква горчивина и разочарование от момичето...
Родителите няма вечно да са около вас и е хубаво да има комуникация, особено ако се касае за няколко дни и не са натрапчиви хора, разбира се.

3.   Зависи на колко години сте. Ако сте пълнолетни му кажи, че на искаш да ходиш с техните.

4.   Вие ли не ги искате или само ти не искаш родителите му? В днешно време жените сте нещо страшно. Примери покрай мен много точно за жени дето не искат родителите на мъжа. Даже едната се натресе в тяхната къща и сега настройва мъжа си да ги изгони от собствената им къща, щото искала да са само те с мъжа й. В днешно време по- добре да не се жениш, че много е вероятно да си докараш само дертове на главата с днешните" жени".

5.   Чудя се как седят неодобрени коментари от цели 5 дни.
Темата не е особено атрактивна, няма секс, изневери, тройки, измислени истории на чичо и така нататък.
Човек се захваща да прави нещо, ако смята, че ще е способен, има време и най-вече желание да върши нещо, особено про боно. Поема се все пак отговорност. Трябва да умее и да е безпристрастен.
Демек или се прави нещо като хората, или изобщо да не се и захваща.
Събота и неделя сайтът изобщо отсъства и изчезва от екрана.
Много отдавна съм забелязала и пристрастието на модераторите към по-пикантните теми, така да ги наречем.
Моля да се вземе отношение и да се прекрати тази порочна практика.
Ще застана зад името си, ако се налага. 10 години чета сайта и желая най-доброто както на тези, които го поддържат, така и на всички, които пишем тук.

7.   Ами, какво нали ще сте двамата в една стая, не е нужно да прекарвате много време с техните, повече хора, по-весело. То с приятеля другата година не се знае дали ще сте заедно примерно...

8.   5 Такъв коментар май точно от преди онея 10 години не се е виждал. Съсипаха сайта. Абсолютно си публикуват модераторчетата каквото на тях им е кеф. Няколко пъти бях предупреждавала, че ще си имат гости от компетентните органи, но както винаги типичните безочливи комплексари са спокойни, че никой няма да ги закача. Откровените смачкани психопати продължават спокойно да си заявяват, че биха били и убивали жени, а модераторчетата си ги подкрепят, нали са си същите психопати разядени от злоба към жените. И аз бих застанала с името си и май наистина няма да е зле да се организираме да пуснем няколко сигнала.
Да видим дали изобщо ще се появи тоя коментар, защото другите, с които осветлявах хората, че могат да се докладват наглеците, така и не видяха бял свят. ;))

9.   № 4 - Като не ти харесват днешните жени, вземи си от вчерашните. Тъкмо ще се разбират с майка ти като наборки и ще ходят заедно на Нареченски бани.

10.   До 5. Е, да, но това е твое мнение и то е субективно. И аз чета сайта от 10 години, но дори някои истории да ти се струват измислени в тях винаги има зрънце от истинския живот. Така, че твоето мнение не може да бъде критерий за дейността на сайта. Не случайно този сайт се казва "сподели". Ако на теб нещо не ти харесва, то си е за твоя сметка, а не може да бъде за сметка на другите читатели.
А сега по темата: постави ултиматум на твоя приятел иначе ще му стане навик и всяка година ще ходите с мама и тате.

11.   Аз се чудя, защо искаш да отделиш приятеля си от родителите му. Най-хубавите мъже са тези, които имат силна връзка със семейството си. Не постъпваш правилно. Някой ден и твоето дете ще те от свири заради някоя жена и няма да ти е приятно

12.   Изобщо не съм съгласна с повечето мнения и главно с тезата на госпожата, която се чувства обидена, че приятелката на сина й е отхвърлила компанията й за море. Не съм съгласна, защото всяка двойка има нужда от време, което да прекара сама със себе си. Дори и без децата, да не говорим с роднини. Това да помъкнеш катун от ревящи бебета, баби, лели и братовчеди по плажа съм го виждала само в България и никъде другаде.
В контрекната история става дума, че това ще е първата самостоятелна почивка на момичето и момчета. Това е много важна и много емоционална крачка в отношенията им. Колкото и да не се натрапват родителите, чисто и просто младите не са сами и трябва да се съобразяват с други хора. Спомням си първото ни море с мъжа ми навремето. Макар да бяхме наели скромно бунгало, се чувствах като в рая, тези спомени остават за цял живот. И двамата със съпруга ми сме много общителни хора, у нас постоянно е пълно с приятели, но веднъж в годината почиваме сами. Това е нашето време да отдадем максимум внимание един на друг извън ежедневието, работата и битовите проблеми.
Авторке, вероятно майката на приятеля ти не блести с особена интелигентност и чувство за такт. Нито майка ми, нито свекърва ми биха дошли с нас на почивка, дори да ги молим, просто защото са наясно, че ние сме различни поколения, с различни навици, предпочитания, културни интереси, темперамент и т.н. и биха съсипаи не само нашата, но и собствената си ваканция.
Номер 2, като не си ходила на море от 12 години, какъв ти е проблемът да си купиш билет за автобус и да си наемеш една стаичка някъде? Защо точно със сина ти и с приятелката му искаш да ходиш, ти не ги ли виждаш през останалото време от годината? И после не си била обсебваща майка...

13.   Автор: никога не съм се опитвала да ги отсвиря, просто сме млади хора (аз на 19,той на 23) и искам да останем на саме, разсъждавате като 45 годишни комплексирани лелки...

14.   Ако сте над 18, е малко странно да ходите на море с родители. Големи хора, самостоятелни, а ще ходят заедно... Защо? Родителите ви нямат ли си приятели? Пък и да нямат, нали са двойка, защо да не отидат сами. Тия неща са излишни.

15.   Доста е странно, че на 23 години не иска да отиде на море без родителите си. Аз мислих, че сте непълнолетни, четейки историята ти. Настоявай да сте само двамата, трябва да уважава желанията ти, не искаш нещо ненормално.