Изневерих на приятеля си
Здравейте аз съм момиче на 19 и имам връзка с едно момче от 11 месеца сме заедно всичко върви добре разбираме се и много се обичаме но аз преди него имах една много тъжна любовна изтория бях влюбена в едно момче но разбрах че е женен след което се разделихме и бях продължила напред но имах толкова много въпроси към бившия си но нямах отговори исках да знам защо ми го причини защо ме излъга как може да лъже толкова добре и тн. Но някак си бях продължила но преди 2 месеца бившия ми се обади настоя да се видим и аз реших да се видя с него да получа отговори на въпросите си и така срещнахме се и поговорихме след което той пожела да ме целуне но аз не му позволих и преди да си тръгна го прегърнах за последно когато се прибрах казах на приятеля си че сме се срещнали случайно и че сме поговорили но не му казах за прегръдката и от тогава на сам чувството за вина ме обива всеки ден не мога да си го простя. Та въпроса ми към вас е вие какво мислите да му кажа ли как ще се почувства той сигурно ще го нараня много а и ще го загубя понеже доверието ни крепи връзката и знам че ако му кажа сега за това той ще е съсипан и ще се разделим но аз го обичам много не си представям живата без него но пък и това чувство за вина ме съсипва чувствам се като една лъжкиня и като един парцал чувствам се много зле та това е изневяра как ще си го простя моля ви дайде ми съвет как да постъпя да му кажа ли или да си замълча? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Като го обичаш сегашния толкова много, защо ходи на среща с бившия, който на всичкото отгоре е и женен? Защо не му отказа, ами хукна щом ти подсвирна? Какво не си разбрала, че трябваше да ти го обясни? Как си е разнообразявал семейния живот като те чукал тайно от жена си ли? И как не е имал никакво намерение да я остави заради теб? Че си тръгнала и да го прегръщаш заради доброто му отношение и уважението му към теб! Голямо доверие може да ти има човек наистина. Представи си как ще се чувстваш ако гаджето ти се среща с някоя бивша и я прегръща, готино ли ще ти е? Обичаш ли да те лъжат? Ако си човек с достойнство, признай му какво си направила. Оттам той да си реши иска ли да е с теб. Ако си мишка и лъжкиня, живей си с гузната си съвест. Изборът е твой.

2.   Здравей,

Ако е само "една прегръдка" - пий един аналгин, отпусни си нервите и не го мисли. Бившият ти ти е бил скъп човек, прегърнала си го - голяма работа.

Вече, ти си познаваш приятеля най-добре, тъй че прецени си как той би приел признанието за прегръдката, но със сигурност не е кой знае какво за да го сравняваш с "изневяра".

Предполагам, че с приятеля ти не сте на "ниво - прегръдки" та да има сравнение. :D

Успокой се, не го мисли и си реши дали да му признаеш или не. И да не му признаеш, не е нищо кой знае какво.

3.   Прегръдката не е изневяра, така че се успокой и не си създавай излишни проблеми с излишни признания.

5.   Не му казвай, между теб и бившия ти приятел нищо нередно не се е случило. Не допускай една безмислена прегръдка да развали прекрасни отношения

6.   Ако си преспала с бившия е изневяра. Ако си го прегърнала, не е изневяра. Не казвай нищо на приятеля си. Все пак ти си имаш лично пространство и си го отстоявай.

7.   Разбира се, че трябва да си замълчиш, какво ще спечелиш като му кажеш?! В крайна сметка нищо особено не се е случило. Не го мисли повече и не си вменявай чувство за вина. Човек се влюбва повече от един път в живота си, вероятно и ти не си първата на твоя сегашен приятел. Няма идеален сценарий в живота, трябва да се прощава и да се правят много компромиси, ако искаш да задържиш някого. Далеч повече от една прегръдка. Явно ти имаш чувства към предишния си приятел и това те смущава. Нормално е, но с него нямаш бъдеще, а и колко пъти още ще те излъже! Мисли и се концентрирай в настоящата си връзка и не си причинявай повече неприятности, не споделяй и с приятелки.

9.   Проблема е че си правила нещо зад гърба на приятеля си, не че си прегърнала този и онзи. Затова те гони съвестта. Приеми тази грешка и повече не повтаряй. Може да поискаш прошка от приятеля си за действията си (не прегръдката), ако смяташ че ще ти помогне.