Чувства на работното място
Здравейте! Работя във фирма, в която преди година уволниха мениджър и служител поради връзка на работното място. Няколко месеца след това синът на шефа ми ни стана мениджър. Винаги сме се разбрали и общували приятелски. Не се виждаме често, защото сме в различни градове, но всеки ден общуваме по телефона и няколко пъти месечно идва на посещения. В последните месеци говорим изключително много, да се закачаме, започна да ми пише от време на време и няколко пъти в писането ни прекрачихме границата на работните ни отношения с чисти свалки. Само че след всеки разговор, след всяко писане се отдръпваше и казваше, че не е правилно. Така след последния ни разговор се разбрахме да се придържаме към работните ни дух, но пак продължихме да говорим дълго и да се закачаме. Миналата седмица дойде в офиса и видях, че има смучка на врата. Попитах го шеговито къде се е ударил, но явно раздразнението ми си е проличало. След като се прибрах ми звънна и попита дали затова съм била унила и дали съм ок с това и му казах, че всичко е наред и че нищо не се е случило.. Малко по-късно ми писа, че е искал да ми каже, че се зарадвал да ме види и аз отговорих, че ще се видим пак след отпуските и цветно лято. По принцип е много сдържан, затворен и неприказлив и сме говорили по темата, че трудно прави крачка към някоя жена, която харесва. Затова и бях решила в същия ден да направя крачка към него като го питам дали вече няма да ме покани да излезем, защото не спирам да мисля за него и усещах, че се влюбвам. Сега не знам как да постъпя. Знам, че е редно да се държа нормално, все пак сме свободни хора и нямаме нищо, но просто усещах, че наистина ме харесва, както и аз него. Досега във връзките ми или аз съм била влюбена, а отсреща - нищо, или те са се влюбвали в мен, а аз не толкова. Сега усещах, че е взаимно и просто мислех, че го е страх как би се отразило в работата ни. Предполагам, че и двамата ще се чувстваме неловко след като се върнем на работа и трябва да продължим да се държим нормално. Не знам как да постъпя, наистина. Да се опитам да се преструвам, че нищо не се е случило и да продължавам да се държа нормално, да си търся нова работа или да му кажа как се чувствам. Някой изпадал ли е в подобна ситуация?

Коментари

1.   Като ти е толкова трудно да запазиш дистанция и да се държиш професионално на работа, най-добре напусни. Работното място е за РАБОТА, не за флиртове и свалки, нито е бар или дискотека, нито е бардак. Някои хора много трудно го схващат това, като уволнените ти колеги. Ако и твоят флирт стане достояние на шефа, кого мислиш, че ще уволни?
Заради такива на вратите на офисите би трябвало с големи букви да пише " Не си вадете гениталиите, където си вадите хляба".

2.   Сама казваш, че нищо не се е случило, за да не се държиш нормално. От това, което казваш изглежда, че просто е имало флирт между вас и че той си има своя си живот, както би следвало и ти да имаш твой личен. Върши си работата нормално и забрави за случилото се. Ако толкова го харесваш просто му кажи. От това, което чета забелязвам, че не ти пречи да напуснеш работата си, така че няма какво толкова да изгубиш.

3.   Шефът ти да не е случайно на 12 и да продавате лимонада на улицата.

Смучка?

4.   Ех калинки ех малинки. Прочети bullshit jobs, твоята работа е точно от този тип щом мислите ви са все там долу.

5.   Ако се харесвате, се ухажвайте. Утре може да си смените работата. По-смущаваща е смучката на врата. Той дали си няма друга?

7.   Здравей,

Аз те съветвам, да му предложиш да предприемете следващата стъпка, да станете по близки, като това да се случва извън работа. Чувствата трябва да се изживяват, особено когато има възможност да бъдат споделени, другия вариант е, той да откаже и ти отново ще имаш посока, да търсиш някой друг, макар и временно наранена. Излизайте, говорете си на живо, може и по интимни да бъдете, писането е приятно но е най добре да се види на живо, след няколко срещи дали ще желаете това да продължи.

Бъдете здрави!

8.   Абе на колко сте години? Това ми звучи толкова наивна и детска история. Момиче искаш ли да работиш там за по-дълго или не? Ако не ти е важно изобщо, давай със сина на шефа, иначе кротни се малко.

9.   Остави, ако те иска той да действа. То, ако човек си върши работата, ако се харесват двама не виждам проблем, разбира се всичко трябва да става извън работа. На колко си? Може би го е страх, да не си изгуби работата.

10.   Таз любов към шефовете, таз истинска любов. Няма ирония тука, мъж с власт е привлекателен. Просто си помисли дали си готова после да се жалваш тук, когато той се хване с поредната влюбена офис кифла.

11.   Не знам защо са тези язвителни коментари. На работа човек прекарва по-голямата част от деня си, сред колегите, напълно нормално е да се появяват симпатии към някой от тях. Сега по казуса на авторката- сдържан и трудно прави крачки, но се появява със смучка на врата? По това, което си написала, изглежда има интерес към теб, но май е по-скоро като за "колеги с привилегии", отколкото за връзка. Разбира се, може и да греша.