Имате ли истински приятели, които не завиждат?
Здравейте, пише ви жена на 24 години. От 5 години насам не знам какво се случва с моя кръг от приятели, но те намаляват и дори в момента не бих казала, че имам приятелки. Имам мъж до себе си, на който всичко мога да споделя. Той е единственият ми приятел, на който като споделя, че нещо хубаво ми се е случило, ще се зарадва наистина. Аз обичам да общувам, обичам да излизам, да споделям, и наистина обичам да помагам на всеки с каквото мога. Обаче за съжаление наблюдавам някои от моите "приятелки ", една от тях например, с която сме от бебета заедно -усещам как таи някаква завист, затова че тя няма мъж, а го иска на всяка цена. Понякога злобата и е толкова очевидна, освен това тя има доста приятелки, за които постоянно слушам как коментира и плюва. Аз не си позволявам такива неща, каквато и да е приятелката ми, да я злепоставям пред мои или нейни близки. В същото време се държи добре, но оглежда коментира как нищо мое не и харесва и се опитва да ми намира недостатъци, за да се почувства по-добре. Понеже тя е доста нисичка и леко закръглена, аз съм висока и слаба, просто организмът ми работи по този начин. Другата ми приятелка, обича да говори за нейните проблеми постоянно. Когато се видим на по кафе, седим 3 часа обсъждайки нейните любови (нищо толкова специално), давам и съвети и т. Н., а след една трагедия наскоро, която ми се случи, излязохме исках да си поговорим да и споделя. Ами тя не ми даде възможност дори. Тръгна да казвам и на второто изречение ме прекъсва - знаеш ли, вече коя марка ми е любима, знаеш ли вече къде ходя на фитнес. Направо ми става адски тъпо. На мен дори да не ми се слушат нейните еднакви истории всеки път, си мълча и слушам и давам някои съвет, а тя дори не пожела да ме изслуша веднъж. Всяка жена има нужда от приятелка, с която да сподели. Имам и трета приятелка, която също усещам, че ми злобееше отново заради килограмите. Просто не искам нищо повече от една приятелка, която да знам, че няма да ми забие нож в гърба, ще мога да споделя, както и тя на мен. Адски ми е убиено. Дори съм отвратена от такъв вид приятелство, да се коментира зад гърба -това каква приятелка е?

Коментари

1.   Да си хубава жена с нормален мъж и прилично ежедневие си е направо присъда понякога. И съвсем не иронизирам... моето положение е същото, само че отдавна вече съм отсвирила всички и си гледам мъжа и родителите и пет пари не давам за другите грозни мързеливи и тъпи нещастнички. Съветвам те да направиш същото. Отстрани всеки иска да е на наше място, ама минусите не ги виждат грам. Ако продължаваш така безропотно да си даваш търпението,ЕНЕРГИЯТА, и доверието на такива отровни индивиди безплатно един ден ще осъзнаеш че си загубила мотивация за общуване с хора. И през това минах.... дано се задавят от злоба.

2.   Аз съм в същата ситуация. Винаги когато някой си купи нещо или сподели дори да не ми харесва, защото си е купил кола марка Х, която не ми допада, казвам честито, много се радвам, със здраве да си я ползвате. И до там. Други си купиха жилище, което катериш едни стълби, ужас. Пак реагирах така, само положително, но когато си купих кола по моите си разбирания и критирии, чух зависливи коментари и непоискани мнения. После си купихме жилище пак куп коментари, ама как, колко, не си заслужава, коя банка, колко ще плащате... 300 въпроса и коментара. Опитвам се винаги да го обърна на шега, но много боли. Едната ми казва, много ви завиждам, много е хубава. Направо и казах, защо завиждаш купете си и вие. Но си стои на спокойната работа с ниска заплата и макар, че имаше опция за друго отказа. Искам да се видим с някого, да си поговорим без тъпи коментари и мнения и да не се чувствам натоварена след срещата, но не става. Някак го няма умерения, балансиран контакт. Моя позната ми натяква как не сме се чували и виждали често, звъня й не вдига, нищо. Няма проблем. След месец пиша съобщение нищо. След още 2 ми пише как имала проблеми с мъжа й, нищо особено според мен. Нищо не и казах, какъв е смисъла след всичко, което направи да и напомням какви ми ги наговори преди време. Просто явно всеки си гледа през собствената "камбанария. Аз също значително съм отраничила кръга си и се чувствам по-добре. Имам нужда от добри познанства, а не от обсебващи и зависливи приятелки.

3.   И аз на тези години си търсех приятелка. Сега съм на 32 и не само че не я намерих, но и престанах да търся. В един момент се усетих, че единствените хора, които ги е граижа за мен са семейството ми. Приятелствата си идват и отиват, за толкова време колко такива смених. Ти описваш типичните ,,приятелки'' - завистливата и тази, която те използва за емоционално кошче. Мисля че егото на хората им пречи да създават чисти отношения. Има едно лафче ,,Всеки иска да си добре, но не по-добре от него самия''. Моят съвет е да не обръщаш толкова внимание, просто си убивай времето с тях и не ги мисли. Аз съм на този принцип вече. Имам две приятелки, с който излизам понякога, просто да си изкарам хубаво и да се разнообразя малко. Не споделям на тях нищо лично, нито пък ми се слушат техните преживявания. Излизам с тях само, за разнообразие и приятно прекарване. Всичко от което имам нужда в емоционален план го получавам от мъжа си. Просто и ефективно.

4.   Имаш два избора - или приемаш, че въпросните приятелки са за запълване на времето, когато няма какво да правиш и да си правите компания за кафе и разходка или ако толкова държиш на близкото приятелство се ориентираш към по- интелигентни момчета или момичета, с които общуването няма да е толкова повърхностно и добрия стандарт на живот ги е предразположил и към емоционално развитие. Тези приятелки, които имаш сега са същите, които като успеят да се омъжат и забременеят ще ти говорят за изневерите на мъжа си и какъв цвят бебето е оцветило памперса. Не е проблема в самотата им или в завист, а в простодушието.

5.   Така е, истинските приятели се броят на пръстите на едната ръка. Дори си е късмет ако човек изобщо ги има. Радвай се, че имаш точен човек до себе си, другите просто ги отстрани от живота си.

7.   Нямам никакви приятели, камоли пък да завиждат :D
В днешно време е така честно казано, просто се учи да се справяш сам, хора винаги ще влизат и излизат, това е.

10.   В този живот е трудно да се намери иатинака приятелка-приятел. Не мисля, че с ати нужни. Радвай се на това, което имаш (мъжа си). Щом той е то теб не ти трябва никой друг.

11.   Не мисля, че съществува истинско приятелство при жените. Такива като твоите не ти трябват, аз съм имала такава приятелка, говореше само за себе си, беше обсебена от себе си и на мен в един момент ми писна. С годините човек осъзнава много неща. От мен да знаеш нито е хубаво ти да завиждаш, нито някой на теб. Знаеш ли едно време и аз бях закръглена, тайничко съм завиждала на слабички момичета и приятелки, всъщност аз с хора, на които има за какво да завидя няма как да дружа. Както казах бях закръглена и лека полека оъттслабнсах и сега всички са много загрижени, че съм като скелет. Като бях дебела бяха по-спокойни покрай мен, сега ме оглеждаг дори и много близки хора. Искам да ти ксжа, че е по-добре да ти завиждат, радвай се на приятеля си щом се разбирате. Семейството е най-важното, приятелите идват и си отиват.

12.   Здравей, аз съм на 22 и също почти вече нямам приятелки, имам една, която също е бая злобничка, но гледам вече да не се вторачвам, защото накрая ще остана сама. Много съм придирчива относно хората около мен, не толерирам неуважение под каквато и да е форма, или ако накой се държи по определен начин гледам да му го върна, просто вече не съм същата след толкова предатели, в днешно време много хора са така, не само ти, обичай себе си, цени мъжа до теб, редуцирай вижданията си с токсични за теб хора и така. По добре сам, отколкото в лоша компания!

13.   Ех, тази женска злоба! Характерно за жените и момичетата е непрекъснатото съревнование. Те винаги са тези, които искат да са най-добрите и рядко признават друга. Имах една приятелка, която в началото на запознанството ни ми беше обяснявала как искала да бъде красива и отличничка, като мен, колко съм била красива и разни подобни. Тя беше ниска, пълна, имаше петорна брадичка, огромни бузки, акне и на всичкото отгоре беше и двойкарка. Не се мисля за красавица, но сравнение с нея съм като топ модел. Тя имаше комплекси, обиждаше се постоянно, че е грозна, пъпчива и т. н. В течение на времето започна да ми прави забележки за външния вид и да се опитва да ме нагруби. Дори понякога казваше неща от сорта на "Оф, защо сме толкова грозни бе? ". Опитваше се да комплексира и мен. Въпреки това се разбирахме добре, докато в един момент тя ми направи такива интриги и мърсотии, че главата ми не побира как човек е способен на такива неща.
Затова авторке, внимавай много! Тази само чака да се подхлъзнеш! Повярвай ми, ако и се отдаде възможност да те прецака ще го направи без да се замисли! Женско приятелство се среща многооо рядко.

14.   Аз имам истински приятелки, не знам как се уцелихме но всичките се познаваме от бебета и не си завиждаме една на друга. Тези твоите ги разкарай и започни да излизаш с някои, които още не са ти близки.

17.   Масово е така в малките градчета. Преместете се в някой голям град да живеете, защото с години ще става по-зле. Дори и да спреш да общуваш с тези ти приятелки, което горещо ти препоръчвам, все ще попадаш на други такива хора от градчето, които също ще ти се дразнят затова, че изглеждаш по-добре, че си по-задоволен човек и. т. н. абе все ще се намира за какво. Не, че в големите градове няма такива хора, но поне там имаш повече избор и шанс да срещнеш хора като за теб. Да се живее без приятели, без социална среда е тегаво, дори и да сте пенсионери.