Да простя или не!?
Не знам какво да правя!!!

Бих искала да знам как ще постъпи друг човек на моето място. С приятелят ми в момента сега сме в трудно положение и всичко зависи от мен. Наскоро разбрах че си пише със някаква си по скайп, което много ме натъжи. Знам, че някои ще си кажат, че всяко едно момче го прави но при нас не се е случвало подобно нещо. Най лошото е, че е дал номера си за което много ме заболя. Обещавал и е какви ли не неща, а за мен изобщо не го е интересувало. Според мен и момичето не е виновно, защото тя е мислела, че е свободен. Въпросът ми към вас е да ли да му простя, защото според мен той наистина съжалява, а проблема е че аз много го обичам. Ако може някой да ми помогне ще бъда много благодарна!!!

Коментари

1.   Един компромис води след себе си друг компромис. А някой свикват да им се прощава. От теб зависи. Явно не си чак толкова обидена, че да не му простиш. Но се замисли, че оттук нататък трябва да си имате доверие, което се гради трудно, но се губи много лесно.

2.   Не пишеш от колко време сте заедно. Но дори и това според мен няма значение. Той би ти изневерил, ако не го е направил все още. Според мен го остави и намери момче, което ще държи на теб!

3.   Не му прощавай, ще го направи отвово със скайп, който ти не знаеш - ще продължи да пише с нея зад гърба ти. Това е като наркотик. От опит го знам това. Дано съм ти помогнала. Успех!

4.   Помогнете ми!!!

5.   Според мен не трябва да прощаваш толкова бързо, защото трябва да разберат да не се подиграват със жените. Колкото и малко да е сгрешил трябва да си понесе последствията.....но ти решаваш!!!!!!!

6.   Щом не е спал с нея, опитай да му простиш. Все пак е мъж, явно не получава достатъчно секс щом го търси на друго място. :) И аз така мисля да направя ако продължаваме без секс с моята приятелка, това няма да ме накра да спра да я обичам.

7.   Тоест му забраняваш да си говори с други жени? И се чудиш дали да го напуснеш, защото си е говорил с момиче по скайп/телефон?
Я се осъзнай малко :)

bile

8.   Ами каци от колко време сте заедно и тн. Ина4е аз съм в същия филм (мом4ето съм оба4е) и мога да ти кажа, 4е изгубиш ли доверието си, колкото и да оби4аш - ще се съсивавате бавно с години (поне в моя слу4ай) и става все по -лошо! Ина4е мога да те посъветвам, ако не е направил изневяра, освен писането - дай му шанс, но само един и бъди силна докато е време!

9.   Я вкарай малко повече самочувствие :).
Ако държиш на него и искаш да дадеш шанс на връзката ви, не се паникьосвай от конкуренцията. Не показвай страх. Винаги ще има и други момичета - на улицата, в компания, в офиса, къде ли не. Не скачай като ужилена всеки път, когато имаш съмнения. Не изпадай в меланхолия, не вдигай скандали.
Ти си най-добрата! Ти си момичето за него. Вирни го малко това носле :)), покажи му каква мацка ще изгуби в твое лице.
Ако продължава да си играе с доверието ти, бий му шута без много обяснения.
Горе главата.
Ел

10.   Ти знаеш, дали да му простиш, но едно се питай - защо той е търсил да споделя и да си пише с друга, защо не му е интересна вечерта с таб да кажем, вместо да си пише с другата. Винаги има двама в проблема. Грешно е да се лекуват само симптомите, лекувай самия проблем, а той е само между вас. Вина няма. И двамата трябва да си простите.

11.   Съгласна съм с номер 10. Моят съвет е да се разсърдиш за известно време, да му кажеш, че няма да търпиш подобно нещо и че ако толкова не си му интересна, нека продължава да си пише с нея. Игнорирай го няколко дни и когато те потърси, го накарай да ти обясни защо го е направил. Според мен сега трябва да му простиш, но ако втори път се случи го зарежи.

Аз самата простих изневяра - целувка само, но все пак... Простих я и си казах, че ако втори път се случи няма да търпя. Еми не се случи :) И двамата си взехме поука, макар и много болки да ни донесе това. Но ако го обичаш истински. прости му, но след като го помъчиш няколко дни, за да разбере, че не прощаваш просто така.

12.   Виж сега.... На пръв поглед ситуацията не е нищо особено, но понякога от дребните неща се раждат големите проблеми.
Аз съм голяма песимистка и винаги очаквам най-лошото, пък и такова нещо вече ми се е случвало и знам как протекоха нещата в моята история. Предполагам, че не си е писал с нея просто ей така, според мен е очаквал да се стигне до нещо друго (секс например), което си е изневяра с ясно съзнание.
Но това не е станало. Щом казваш, че съжалява му прости, но ВИНАГИ имай едно на ум и при следваща такава случка го разкарай. Всеки греши-има грешка, има и прошка, но веднъж. Повтори ли се става навик....

13.   А за това, колко време ходим 2 години и половина вече. Благодаря на всички за съветите!!! :) :)