Защо нещата стоят по този начин и къде греша
Питам се защо всичко се върти около бързия и лесен секс и защо хората са толкова несериозни?
Здравейте, мъж на 24 години съм, работя, приключвам си следването, спортяга съм, но има един факт, който ме измъчва или по-скоро последствията, които произтичат от това - аз съм гей. И не, съвсем не казвам, че имам проблем с ориентацията си, напротив, но имам проблем с гей обществото и съвременният начин на действие на младите.
Навлязох в гей света, когато бях на 19 и много се разочаровах. Буквално около мен всичко е бърз секс и с него приключват и отношенията межу хората. Нищо друго не се случва. Една голяма част от момчетата/мъжете се оказват обвързани, някои дори имат съпруги и деца и търсят мъже за секс. Всеки се обяснява колко е дискретен и едва ли не това някой да научи, че има интерес към мъже би било голяма трагедия. Пишат ми всякакви мъже/момчета почти ежедневно в инстаграм или фейсбук. На малка част, които ми се струват читави решавам да въррна отговор, след има-няма 10 минути чат и нещата отново отиват натам каква роля съм и колко съм перверзен и подобни въпроси. Всеки се интересува само и единствено от сексуалният аспект и това какво може да получи и това е много болно и бих казал жалко. Дори гей двойки масово се срещат с други поотделно или търсят тройка. Някои са ми писали. Полигамияга е повсевместна.
Не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против интимността, но когато това е единственото, което се случва или може да ти се случи за 5 години, започваш да се замисляш къде грешиш или какво като цяло не е наред. Какво се случи с обикновените връзи, любовта, близостта, чувството на отговорност към себе си и партньора и най-вече желанието да се гради? Абсолютното консуматорство ме изтощава и убива всяка мотивация в мен.
Често ми казват колко съм хубав, че заради височината и мускулте ми съм мното секси, а умът ми е невероятен бонус и т. н. Комплименти валят, покани също дори и без популярните гей социални приложения. Дори жени ми пишат, но не отговарям, не бих залъгал момиче. Това колкото и да те радва обаче (все пак е внимание) уморява, когато не съумявам да намеря някого, с когото да искам да опитам. Започвате чат и има две опции - едната е да насочи темата към секс и аз да кажа че нямам интерес, или чатът да приключи след няколко часа/дни и да остане отворен без развитие. Едва ли не ако не стигнеш максималво бързо до секса, край, инетересът се губи. Или ти предлагат среща у тях или още по-нахалното у вас. Винаги съм смятал, че той идва естествено, когато двама души се харесват, а не трябва да е самоцел.
Наистина имам желание и бих казал и потребност да се влюбя, да изпитам чувство на привързаност и да е взаимно. Да знам, че има някого на когото му пука и с когото сме заедно в трудностите. Уморих се да си бъда вечно сам макар и да се справям с трудностите мъжката.
Кофти ме е че курвалъка е навсякъде и се възприел за норма на поведение. Честно казано дори ми действа много отблъскващо и бих казал голям turn off. Някои хора са с такъв опит зад гърба си, че дори не бих се възбудил. Връзките на познатите ми обикновено траят няколко седмици и приключват или с изневяра, или поради „изчерпване“. А да не споменаваме болестите, това е отделен въпрос макар и пряко свързан с темата.
Вече наистина се чудя какво не е наред с мен и къде греша. За нещата, които се отнасят до мен и трябва сам да свърша се справям, но в любовта така и не успявам. Ще се радвам да чуя мненията ви и да успея да погледа и от различен ъгъл, понеже засега не виждам къде греша.
Благодаря на прочелите и на тези, които ще коментират!
Поздрави!

Коментари

1.   Всичко ти е наред, споко. Просто в България за съжаление е необичайно хората с различна сексуална ориентация да си го признаят пред света и затова огромна част от тях го крият. А и по твой думи всеки само секс търси... бахти тъпотията.
Според мен си направи профил в tinder и в ифото си спомени, че си гей и търсиш сериозна връзка. Само този съвет мога да ти дам аз, но не се отчайвай, за всеки влак си има пътници :)

2.   Може би се запознавай лично в определени клубове. Другото е да си потърсиш партньор в чужбина, където са разрешени браковете. Това означава и стабилна връзка.

4.   То и при хетеросексуалните е така. Повърхностни отношения. Или изгода и консумация. Такъв стана светът. Просто живей живота и се оглеждай за качествени хора, с които да се обградиш. Гледай в очите и търси Човека, не 80, а 95 процента са тълпа неосъзнати животни.