Хем искам да съм с нея, хем не
Здтавейте приятели!
Нужно ми е мнение по един въпрос. Историята е следнатс:
Аз съм на 27, приятелката ми е на 23. Заедно сме от година и половина и живеем заедно от една година.
На кратко:
Всичко върви добре, съобразява се с мен, уважава ме, обича ме.
Но и редовно водим спорове за най-дребното. Караме се през ден ( например питам я нещо и тя винаги ми отговаря остро, караме да се чувствам като глупак, под чехъл )и от там се почва спора и достигаме почти до раздяла. След като отмибе всичко, нещата си стават нормални по старо му. И след ден два отново същото се повтаря и от ново за най различни дребни неща, битовизми.
По този начин много сериозно ме отблъсква и вече я чувствам че я обичам на 50% независимо в какво настриение сме. А при нея все едно че нищо не е било със споровете, всичко точно.
Незнам какво да правя, моля за мнение.
Благодаря Ви!

Коментари

1.   Здравей!
Първо, дай, ако може малко повече подробности- за причините, обстоятелствата и т. н.
Второ- разбирам ситуацията ти, но аз съм на мястото на момичето (на същите години като вас). При мен "всичко е точно" и "все едно, че нищо не е било" - защото го обичам и държа на него, въпреки всичко. Може да съм огорчена, обидена или отегчена, поради някаква причина, но любовта към него е по-силна. Ето затова.
Във връзките е така- търпение и постоянство трябва... (стига да има любов и желание, иначе няма смисъл! )
Късмет! Поговори с нея и ѝ сподели всичко- как се чувстваш, кое те отблъсква и т. н., заедно ще се справите с това.

2.   Жена съм и всички разведени мъже около мен са в подобна ситуация, има и неразведени, но обмислящи тази стъпка. Не разбирам защо се насилвате да поддържате тегави отношения. Мен лично това с поставянето на лимити на някого, който не може да разграничава кое е приемливо поведение и кое не е, ме изморява. Нито съм някоя майка, за да го обучавам, нито да търпя нечии изблици, настроения, своеволия, прояви на неуважение. Когато бях на 20 имах връзка с човек, който много обичах, но като приятел, е... не съм горда, че не съм знаела, че не става само с приятелство, трябват повече неща за една връзка. Този вътрешен конфликт, знанието, че е прекрасен човек, че ми е приятел и ме обича ми пречеха да приема простия факт, че не ме привлича на физическо ниво. И няма нищо общо с външния вид, просто имаше физическа несъвместимост, то се усеща даже по аромата на другия. Всичко това избиваше в постоянни упреци към него, на моменти отвратително поведение, последващи угризения, съжаление, приемане и отново - изглеждала съм като това, което описват като психопатични разстройства. Той пък, с неосъзнати тенденции да помага безпределно и да търси да заслужи любовта, съвсем се бе омагьосал в тази токсична връзка, която трябваше да оставим чисто приятелска.
Съветвам те да поговорите, да й обясниш, че майка ти не те е намерила на улицата, за да търпиш който и да било с кофти отношение към теб, пък даже и да обичаш човека. Кажи й да помисли дали наистина те обича и какво разбира под обич. Прецени каква е обичта й към теб. Не се мъчете, само ще загубите време, ако трябва да се търпите за глупости. Изглеждате като да не се търпите, а не като да бързате след работа/училище да споделите... живота.