Принудих го да ме намрази
Здравейте
Пиша тук защото съм отчаяна. Толкова ми е зле че ми се ще въобще да не се бях раждала.
На 30 години съм. Преди около две години се запознах с мъж който тъкмо се беше разделил с приятелката си, с която имат и дете. Той преживяваше много тежко раздялата плюс това има и заеми и ипотека за къща, която трябва да изплаща сам В онзи тежък период беше скаран и с роднините и почти всичките си приятели. Та с две думи беше отчаян и самотен и аз му послужих като емоционален отдушник Чувахме се почти всеки ден в продължение на три месеца. Разговорите с него ми станаха приятни понеже беше мил и забавен, а и аз бях доста самотна в онзи момент Сближавахме се все повече. На няколко пъти през това време пойска да излезем Но аз му отказвах защото се опитваше да се сдобри с бившата си и не исках да се бутам там където не ми е мястото. Докато един ден не ми звънна и настоя че трябва да се видим. Искаше да говори с мен. Видяхме се Той ми каза че отношенията с бившата му са окончателно приключили, че иска да гледа само напред и иска човека до него да съм аз. И нещата се случиха доста бързо. В последствие се оказа че изобщо не е забравил бившата си. Все още преживяваше раздялата. Дори таеше надежда че пак ще се съберат. Много добре разбирах в какво се набърквам Н
, но стоях до него, защото беше много самотен, а аз държах вече твърде много на него. Исках да му покажа че има човек на когото може да разчита Изкарахме заедно около четири месеца Аз вече се бях влюбола и ми ставаше все по трудно да го крия, а той осъзна че не е толкова лесно да продължи напред Разделихме се. И щеше да е хубаво всичко да беше свършило дотук. Но уви. Пробвахме да останем приятели, което за мен беше много мъчително. После опитахме на няколко пъти отново да бъдем заедно, но той се отдръпваше всеки път защото нямаше чувства. Намери си друга приятелка. И с нея изкара няколко месеца През това време бях спряла всякаква комуникация с него, защото ми беше твърде мъчително Само мълчаливо страдах отстрани и им гледах снимките. Тъкмо когато започнах да забравям отново ми звънна Вдигнах му Оказа че се е разделил с другото момиче Извини ми се че не е оценил това което има Отново започнахнме да се виждаме по скоро по моя инициатова Този път нещата бяха малко по различни Бяхме малко по близки Но той отново не се ангажира с нищо Не ми казваше нито една мила дума Ходи на две работи Твърдеше че държи на мен но сега няма време да мисли за връзки И тук се почна ходенето по мъките Аз не успях да му се доверя, въпреки че този път отношението му беше по топло
Страхувах се че нещата пак ще се повторят. Започнах да се държа като маниячка Пишех му дълги съобщения, звънях му, следях кой са му харесвали снимките в профила, настоявах да се виждаме. Скарахме се много лошо на няколко пъти Всеки път му обещавах че ще спра с въпросите и просто ще бъда до него Исках да бъда човека на когото може да се довери Но вътрешно много се тормозех И така един хубав ден той ми заяви че не може да продължава повече така Дал ми е няколко шанса които аз не съм оценила Че не мога да го разбера, защото нямам заеми и дете, че мисля само за свойте желания Каза че не иска да живее отново с някого с когото само ще се кара Аз на няколко пъти вече бях преглъщала думите му, но този път не издържах И нещата екскалираха много бързо Два дни не го оставих намира в месинджъра Накрая му писна и ме блокира И аз направих една голяма глупост за която ще съжалявам цял живот Отидох до тях Беше заключено Вътре се чуваше музика Реших че ми е сърдит и не иска да говорим Аз обаче си бях наумила че на всяка цена трябва да го видя и да му обесня колко много държа на него И влязох в тях с взлом през прозореца Той тъкмо излизаше от банята Изларах му ангелите Не е нужно да казвам какво стана после Осъзнах какво съм направила едва когато го видях Изпрати ме до пътя меко казано изнервен На другия ден ми се обади и ми каза че не иска повече да ме вижда край дома си, че приключваме с всякакви отношения Че ако отново припаря край него не отговаря за действията си Намрази ме до дъното на душата си
Знам че сгреших, знам че има право Отогава минаха няколко дни И съм отчаяна Непрекъснато плача Не мога да си простя че стигнахме дотам. Не мога да се примиря с факта че след всички хубави неща за него в крайна сметка ще си остана лудата която нахлу в дома му Не мога да си простя че в онзи момент даже не си давах сметка какви ги върша Аз само исках да поговорим Липсва ми ужасно много
Въпроса ми е как Как да приема омразата в очите му всеки път като се видим Как да преглътна всичко станало Как да продължа занапред от тук нататък Колкото и време да мине ше знам че там някъде има човек, когото буквално пронудих да ме намрази за пет дни Моля ви дайте ми съвет как да продължа напред защото съм отчаяна

Коментари

1.   Много даваш и той го вижда ,но явно няма чувства и трябва да го забравиш колкото и да не ти се иска

2.   Момиче, проблемът ти изобщо не е този мъ, отивай на психолог веднага! Имаш късмет, че си попаднала на що годе свестен човек, ако беше някой друг, сега щеше да си с условна присъда. Прощавай, но звучиш като borderline. Незабавно трябва да коригираш това нещо, защото ще свършиш много зле, ама много....

3.   Помисли си първо защо се държиш така вманиачено. Човекът ти е казал, че няма чувства към теб. Насила хубост не става. Ако не те обича, нищо не можеш да направиш. Защо се тръшкаш, защо го преследваш, защо влизаш с взлом в къщата му? Извинявай, но тръгни на психолог. Приеми, че не те обича и се вземи в ръце. Все пак не си на 15 г, голяма жена си вече. Търси си друг и не обсебвай никого. И обичай на първо място себе си.

5.   Спри да се самобичуваш, направила си една глупост от любов, уплашил се е. Не го търси повече и продължи напред. Но според мен той пак ще те потърси.

6.   Ти се обвиняваш, че той не те обича, а това е тъпо. Той няма да те заобича. Той дори не те мрази, ти си му досадната натрапница. Зачеркни го от живота си. Отрежи като с нож. Приеми, че си допуснала грешка, но обещай на себе си да си вземеш поука. Нищо страшно не е станало. Просто емоциите са ти замъглили мозъка. Успокой се, постой сама. Общувай с близки, с приятели. Не търси нова връзка на всяка цена. Насила хубост не става - сама си се убедила в това. А и този твой бивш хич не се е държал добре. не го изкарвай ангел! Пускал ти е фитили, а после заден ход. Не е по мъжки.

7.   Здравейте Автотката съм
Искам да благодаря за съветите .Бях много разстроена когато написах това .
Сега вече съм по-спокойна и разсъждавам малко по трезво .
Смятам найстина да посетя психолог ,защото имам проблеми който подтискам от доста време Жалко че трябваше да стане нещо толкова сериозно за да го осъзная.
Въпросния човек беше и мой много добър приятел освен всичко друго. Съжалявам че се разделихме по този ужасен начин . Съжалявам че с тази постъпка му отнех правото да се чувства сигурен в собствения си дом ,че унищожих уважението и доброто му отношение към мен .
Загубих един добър човек който държеше на мен, дори да е нямал романтични чувства . Но е крайно време да поратна и да се науча да поемам отговорност за действията си и да нося подледствивта от грешките си.
Благодаря още веднъж за съветите Найстина имах нужда да споделя защото много ми тежеше.

8.   Авторке, първо недей да се самообвиняваш така. Той направо те е сринал този човечец. Ако ще те успокои и аз съм влизала с взлом при бившия си. И аз през прозореца влязох, още бяхме гаджета, бяхме се скарали същия ден сутринта, аз вечерта след почерпка с приятели, на две водки решавам, че задължително трябва да говоря с него. И ей така като при теб отвътре се чува музика, вратата заключена, звъня, никой не отваря и аз събувам сандалите, първо едното, после другото сандалче мятам вътре и съвсем безпроблемно си влязох през прозореца. Ама познай. Не беше сам човека, с друга беше :) Мислиш, че ми е било гузно ли? Изобщо не ми беше гузно и до ден днешен не ми е. Успях да си излея всичко, тоя смени поне 3 цвята на лицето, докато ме слушаше и накрая му казах, че е пълен **** и приключих с него. После идваше с едни букети с цветя пред къщи и аз го заплашвах да се махне, че притеснява съседите. Единственият ти проблем е, че си влюбена. Сложила си го на пиедестал, виж че в цялото ти описание присъства само той. Той какви проблеми имал, той как се чувствал. Ами ти? Къде си? Твоите чувства, той много ли коректно се е отнесъл като се е възползват от добротата и обичта ти да те ползва за отдушник? В един момент му омръзнало и те захвърлил. Ти реално оправдаваш него и обвиняваш само себе си. Влюбила си се, а когато се влюбим често се случва да правим безразсъдни и луди неща. Не си ти кривата в тази ситуация, спри да се обвиняваш! Ако си решила посети психолог, но по-скоро за повишаване на самооценката, иначе нищо друго ти няма. Този го зачеркни, ама тотално. И ако след 2 месеца се сети пак, че не бил те оценил, режеш! Зачеркни го тоя, не става! Не го ли направиш, може с години да те ползва така за емоционален туризъм.