Саниране на жилища
Здравейте. Биха ли хората, чиито жилища са били санирани по програма "Националната програма за енергийна ефективност на
многофамилните жилищни сгради" споделили, намаляха ли им сметките за отопление, повиши ли се температурата в домовете и най-общо, какъв е ефекта? Благодаря.

Коментари

1.   В блока на приятеля ми го направиха, те отделно имаха изолация и зимата почти нямат сметки за ток, само лятото пуска климатика.

2.   Най-вече спряха да се рушат блоковете.... поне видимо........ поне засега.

3.   По зле ще стане защо? Защото конденза остава и по този начин корозията се засилва. Без проверка на заварки трегери, колони, носещи стени и т. н само фасона е добре с евтини материали. Изолацията дава разлика 5/15 градуса но зависи от.. профил на дограмата пвц, дърво, алуминий, камери. Стъклопакетите двоен троен, четворен какви са стъклата в пакета.? Изолацията фибран с каква мазилка или каменна вата с пвц ламперия? Икономия на ток с климатик за 500лв няма как да стане ако е от 1500лв за 2 години сам си спестява инвестицията. Тец газ, дърва зависи и от желаната температура. Това което се прави е с най евтините материали в някои държави тези блокове на по 50 60 години ги сабарят.

4.   А знаеш ли в колко апартаменти стана КОЧИНА докато мърльовците слагат разни долнопробни дограми?

5.   Aз, в България, живях в излкючително саниран апартамент с хубава дограма. Зимата, отопление на ток, повече от 50 лева сметка никога не съм имал.

Братан.