Разбрах ,че майка ми е изневерила на баща ми
Здравейте на всички читатели, в сподели. нет съм от години, помагал съм с много съвети и какво ли още не. Ето, че дойде и моят ред за сериозна тема, която НИКОГА не съм си представял, че ще пусна. Аз съм студент идвам от добро семейство с умни и честни хора, поне това си мислех...
Наскоро разбрах, че майка е изневерила на баща ми, защото направих грешката да подслушвам. За майка ми имам изградено изключително високо мнение и това, което научих просто тотално сгромоляса всичките ми представи за нея. От тук нататък не знам как ще я погледна повече. Меко казано това ме отвръщава и ми идва да повърна. Знам, че ми е майка, но това вече не мога да го преглътна. Винаги съм се възхищавал на нашето целокупно семейство и съм го давал за пример навсякъде. Минавал съм през доста проблеми, не съм се оплаквал, винаги се държа здраво и на място, но конкретно в момента не мога да си намеря място. Идеята ми за семейство от тук нататък е разбита на парчета. Знам, че изневерите вече са често срещани и хората ги подминават без да ги взимат много насериозно, но за мен винаги са били отблъскващи. Моля се искрено един ден да не водим такива разговори в моето семейство. Моля ви, дайте ми съвет, кажете ми какво да правя от тук нататък. Дали да се правя на луд все едно не съм чул? Дали да им покажа по някакъв начин, че знам? Всичко ще бъде от полза. Благодаря за вашите коментари и бъдете живи, здрави и много обичани!

Коментари

1.   И аз като бях на твойте години се чудех... Сега съм семейна и повярвай ми понякога на човек му се иска да го желаят, да има тръпка, някой да го кара да се чувства добре. В брака хората забравят да показват желание, любов. Всеки може да сгреши, на мен също ми се иска да съм желана, а мъжа ми не показва особено желание и т. Н... НЕ Е лесно да имаш дълъг брак, дори и след изневяра може да разбереш, че искаш човека до теб или просто да си тръгнеш, ако не си щастлив. Брака не е приказка...

2.   Някой беше написал, че родителите не са безполови същества. И така не знаеш какви са им отношенията с баща ти. Не ти е работа да се месиш. Не смесвай майката, с жената ако щеш и любовницата.
Ти вече се филмира за твоето семейство един ден. Ако двама партньори са щастливи, няма да има изневяра. Очевидно не е така. Ти какво искаш сега, да се разделят. Изневярата е сигнал, че нещо във връзката куца.

3.   Има една приказка-хайде да не се дебннем, ще може да се хванем.. НЕе трябвало да подслушваш. Сега не казвай на никого и го имай като житейски урок. Че никой не е собственост на друг човек. И че в живота всичко е възможно.... Гледай си живота...

5.   Защо трябва да правиш нещо? Майка ти не е станала по-малко майка, защото е изневерила, нито баща ти е станал по-лош, защото са му изневерили. Ти не знаеш какво се е случвало между тях за всичките тези години.
Затова просто не се бъркай там, където не ти е работа.

6.   Трябва да кажеш на баща си истината...

7.   На твое място щях да и кажа, че знам . И да намеря начин да се махна от къщи, като поддържам връзка с баща си, не и с нея.

8.   Ако си мислиш, че има идеални бракове без изневери, значи живееш в голямя заблуда. Само Господ е безгрешен, хората сме грешни. Какви са тези идеалистични представи за родителите, те също са хора. Майка ти не е изневерила на тебе, с нищо не те е ощетила. Може и баща ти да има странични удоволствия, това не е твоя работа. Техните отношения са си техни. Имаш родители, които те издържат и обгрижват. Като разрушиш с глупостите си тяхното семейство кой ще те издържа, кой ще ти помага в живота? Ще разбереш как се следва, ходи на работа, как се плаща наем и броят левчетата. Моите родители бяха разведени, живеех със стипендията и чистех 3 кооперации. Докато другите имаха от кого да поискат съвет, пари аз си броях стотинките за храна, живеех на мизерно общежитие, четях за сесии в читалня, нямах пари за учебници. Опичай си ума, всеки сам гради своето семейство. Родителското се. ейство е твхно, не твое.

9.   Случи се преди 20г.
Бях на 25.
Леля ми услужливо ме светна, че майка ми изневерявала на баща ми с общ колега.
Естествено, реагирах и заговорих на нашите за това, на 6 очи.
Майка ми се изсмя и подхвърли, че не е моя работа, а и баща ми отдавна знаел за изневярата, но тази никаквица, леля ми, пак плетяла интриги, за да ги разведе...

Оттогава майка ми ме мрази, прокле ме и продължава ядно да ми напомня нетактичността ми, при всеки удобен момент.
Нарича ме предателка, че заговорнича зад гърба й и т. н.

А аз оттогава бял ден не видях и съжалявам, че изобщо се намесих.

10.   7 Леле какви разсъждения. Тази жена, като майка лоша ли е? Ти съвършен ли си? Каква е връзката с кой спи и детето й, което вече е голямо.