Чувствам се в капан
Здравейте,
Имам наистина огромна нужда от съвет, защото от известно време не знам какво да правя с живота си.
Даже не знам как да започна... млада жена съм, наскоро завършила висшето си образование в София. Тъй като обаче нямах финансовата възможност да се издържам там сама на квартира и нямах други опции нито някаква подкрепа от близки или роднини, преди няколко години се върнах в родния си град. Там започнах работа по специалността и скоро след това се запознах със страхотен мъж. Тъй като бях без сериозна връзка над 4 години и попадах само на несериозни мъже, бях впечатлена от него, какъв кавалер е колко е грижовен и как бързо си паснахме.
Заживяхме заедно и всичко беше перфектно - излизахме заедно, готвехме си, нямахме никакви спорове, забавлявахме се и т. н.
Той обаче е много привързан към майка си, а тя е вечно в някакви дългове. Преди време заради нея той изтегли огромен заем, въпреки че аз не бях съгласна и сега тя уж го плаща, но когато и да попитам за това той не ми дава никаква информация. Заради кризата с вируса ме уволниха преди няколко месеца и оттогава неуспешно си търся работа. Засега караме с неговата заплата и моите спестявания, които са на привършване. Досега бях спокойна, но миналия месец видях, че от заплатата му са удържали още 200 лв за друг кредит, за който не е споменавал. А той вече имаме и негов за апартамента. И така стават общо три, на една заплата.
Аз съм от типа хора, които вечно си правят сметката и спестяват, защото така ме е принудил живота, а той е по - скоро от типа накрая на месеца сме на нула. Освен това отскоро осъзнавам, че преди него бях супер активна, постоянно бях някъде, спестяванията си влагах в пътувания, а сега съм станала страшно ленива, а и не можем да си го позволим. Постоянно смятам колко пари ще ни трябват за каквото и да е. Започвам да се замислям имам ли бъдеще с този мъж. Все пак вече съм на 27, но от друга страна съм и съвсем сама, ако утре се махна къде ще ида? С него нямаме никакви други проблеми, пасваме си в секса, в разговорите, в интересите и т. н не се караме, не се ревнуваме, като цяло нищо не ме притеснява освен финансовата част. Как да го попитам за този нов кредит без да разбере че съм му ровила нещата? И изобщо... вечно ли ще караме от заплата на заплата, без възможност за никакви странични харчове? Аз го обичам наистина, но започвам да се замислям. От друга страна и да си тръгна какво следва?

Коментари

1.   Аз не разбрах какъв ти е проблема.
Човека плаща три заема и те издържа няколко месеца, а ти се сърдиш, че нямате пари за пътуване?
Такова отношение на мен ми се струва доста обидно.
Ако толкова държиш с приятеля ти да спестявате за да пътувате, намери си друг приятел, защото явно на сегашния ти това не му е приоритет.
А това с майката - как щеше да ти се стори ако я беше зарязал да се оправя сама с дълговете без да й даде нищо? Щеше да пишеш история, че приятеля ти е стиснат и се отнася зле с майка си.
Сподели му притесненията си. Ако не те зареже, поне ще чуеш неговата гледна точка.