Безнадежден случай
Здравейте, от два месеца, исках да се запозная с едно момиче, но все не можех да и пиша, не знаех как да започна разговора. Днес събрах смелост и и писах:
"Здравей, може ли да се запознаем :)", тя ми отвърна:
"Не, чао :)".
Вероятно не съм нейн тип, а може би си има приятел.
Аз съм безнадежден случай, не умея да флиртувам, често съм притеснителен, но като външност някои хора са ми казвали, че имам излъчване, че съм симпатичен, момичето на което писах беше красиво. Сигурно ще е най-добре да се примиря, че няма да имам приятелка и да се отдам на заниманията си (обичам да чета книги и свиря на музикален инструмент).

М21

Коментари

1.   Ти сам каза, че свириш на инструмент! Пробвай да свириш пред хора, все някоя ще те заговори! Успех!

2.   Здравей! Не си уточнил години, което е много важно. Според мен е нормално да се притесняваш. Всеки се притеснява при среща, но през телефона с тия чатове не трябва много да ти пука, пускай въдицата и където клъвне. Може да не те е харесала. А и подходът според мен ти е грешен. Не я питай може ли да се запознаем, а директно почваш: Здравей! Как си, какво правиш и т. н надявам се, че не ти преча като ти преча и така. Недей да нахалстваш и всичко е адреналин и много хубаво чувство. Успех!

3.   Е много ясно, че така ще ти отговори. И после ще има да се жалва "няма мъжеее, никой не ми обръща внимание", обаче ще си начеша егото като те резне. Класика!

4.   Спокойно, не си безнадежден случай. Звучиш свестен, това е важното. Аз бих се запознала с теб! :)

Ж20

5.   Ми сигурно иска мъжете да и говорят, вместо да и пишат. И на мен са ми писали някой мъже, ама пък аз не искам от една снимка, която съм видяла на фейсбук да се виждам с него. Иначе ми е било по-добре като са ми писали други неща Много си хубава, или Искаш ли да видиш колко съм страхотен. Харесвам тъпотийте. Някой жени пък не искат запознанства по интернет. Всякакви има.

6.   Абе може да се е закачала. Най-добре не иползвай въпроси онлайн, ами по-директно. Поне аз така съм имал успех. Примерно вместо "здравей, може ли да се запознаем?", директно "здравей, как си днес?". После като попишете няколко реда може да се представиш, да й кажеш примерно откъде си я видял "видях те в предложенията за приятели от фейсбук и ми хареса излъчването ти на снимката" или нещо такова

7.   От автора:

Пропуснах да кажа, че досега не съм имал приятелка, на 21 съм и преди съм опитвал да пиша на някоя, но пак не се е получавало, трябва да сменя подхода си. Иначе съм се влюбвал, докато бях ученик.
Прочетох коментарите ви, благодаря че ми дадохте съвети. Ще се опитам да се променя :)

8.   Дано инструментът не е кавал :) Майтап! Сега сериозно, не се пишат такива неща, а направо я добавяш в приятели, или и пишеш, че я харесваш и искаш да излезнетв заедно някъде, където да се опознаете, разходка, кафе, сладолед, и т. н. Ако все пак откаже, което е доста веротно, защото момичето може да не е в процес на търсене на партньор, просто и кажи, че я намираш за много привлектелна и ще се радваш да се запознете. С други думи, да се наредиш на опашката. Нататък си зависи само от теб. Забелязвам, че младите момчета и момичета са доста интровертни и трудно се отпускат пред непознати, затова трябва да намериш някой общ познат/а да ви запознае. Успех!

9.   Тука едната разправя, че си бил свестен и щяла да се запознае с теб.
Кукло, точно тея приказки ги разправяте и после режете, вдигнете си егото, а на 30-35 ох ама къде да са свестните мъже.
Как ли па не би се запознала с него на живо.

10.   Има един прекрасен български форум, който ще ти помогне да осъзнаеш къде се намираш, какава е динамиката в междуполовите взаимоотношения и как да напреднеш в тези неща.
Напиши в Гуглето "Pick-up project forum" и започвай да четеш. Съветвам те да отделиш колкото време е нужно и да изчетеш всичко там. То ще промени живота ти. Все още си малък и при добро желание, имаш предостаъчно време да се научиш.

11.   Какви ли теории на големуя взрив не измъдриха, та чак до баналните им брътвежи, че рязала, за да си вдигне самочувствието. Това е категоричен отговор. Явно не й допадаш. Иначе все поне две думи щяхте да размените. Егати и тактиките и чудото... Не жените са трудни за разбиране, просто мъжете са си тъпи. Ама нали все трябва жените да са оплюти.

12.   Звучи нагло може ли да се запознаем, те бягат от такива слова.
Започвай със здравей или добър ден, как е косата ви днес или здравейте, може ли да не се запознаем!
С тези слова ще имаш много повече успехи.
Иначе жените са пренаситени от информация и онлайн ухажори.
Ако не си някой вървежен първичен манго от махалата трудно ще ги впечатлиш.
Натискай за сега инструмента и джойстика па квото сабя покаже.

13.   Не разбирам какво толково разбунтува женското съсловие тази тема.
А и жените са много трудни за разбиране.... Една стара колежка от университета от преди 10 години, ми сподели, че много ме била харесвала, ама като я бях поканил да излезем се била уплашила и после съжалявала как животът й щял да бъде, ако била приела и глупости. Естествено, че аз сега имам собствен бизнес и доста пари, а тя се мъкне с някакъв мухлю, ама това няма нищо общо.
Сарказъм - за по-тъпите, които не схващат.

14.   Не те е харесала външно, или просто наистина не знаеш как да направиш впечатления. То не става с изтъркани свалки, писане на неща, които може всеки да пише. Знаеш ли колко хора може да и пишат здравей и, че това просто става досадно? ! Много зависи и на какво момиче пишеш, типаж кифла или не. Ако е кифла, е свикнала да и пишат всякакви, не се открояваш. Ако има много лайкове от мъже и доста мъже приятели, работата е ясна. Търси момиче със сходни интереси като твоите.
Момичето поне ти е спестило време и писане.