Има ли доволни
Доволни ли сте от брака, преди него е добре, любов, внимание, но след децата едно еднообразие и липса на внимание, всички ли са така?

Коментари

1.   Аз съм доволен. Но това не дойде даром. Ако някой си мисли, че без усилия и трудности и с мислене само за себе си и голямо его ще има дългогодишен и щастлив брак, не ми се вярва да стане. Сега масово хората мислят само и единствено за себе си и личните си ползи и ако нещо не им оттърва, им е по-лесно да се откажат, отколкото да вложат някакви усилия да го поправят.

2.   Да, определено не е лесно, когато рутината се намеси. Умората и еднообразието са смазващи Ако няма обмен на 4 нива между партньорите физически, емоционален, интелектуален, духовен-почти никъде го няма) нещата отиват на зле. И се правят опити липсващото звено да се компенсира от вън, което не е лоша, ако не се преминава границата. Тогава нещата отиват на зле. Авторе кажи какъв е проблема да го разрешим

3.   Коментар дадох искам да получавам известие по темата

4.   Общо взето - да.
Вече не сме същите, каквито бяхме на 20, когато се запознахме. Но още се обичаме и разбираме.

5.   Аз също съм доволна. Ангажиментите не ми тежат, а внимание получавам дори повече от преди по простата причина, че съпругът ми вече не ме възприема като "гаджето си", а като жената, с която ще прекара живота си. На мен ми е по-важно не да ми купи подарък или цветя, а да имам сигурността и спокойствието на жена, която е обичана. Що се отнася до еднообразието, както всеки си го направи. Ние ходим често на театър, на кино, на изложби, вечеряме с приятели, пътуваме, посрещаме гости. Преди някак по-трудно се напасвахме, но откакто делим общи ангажименти пестим доста време, което използваме, за да се забавляваме.
Според мен рутината в един брак настъпва по три причини: прекалено млади са били и двамата, когато са вземали това решение; любовта си е отишла; бедност.

6.   Естествено. Защо иначе ще злобеят по свободните така яко, ще се заглеждат по други и ще си изневеряват? Аз до сега така и не видях хора, които да не си кръшкат и да могат да се търпят двамата в една стая. Особено след лапетата, от които също се чудят как да се отърват, след като ги изтърсят. Жалки душици. Зор да следваме стереотипите и за какво?!

7.   До номер 1

Много ясно, че ше мисля само за себе си. За курвите дето всичко получават наготово или за мамините дупенца, които мама и тате им купуват всичко още на 20.
За кой да мисля? Къде е била жената, когато нямаше какво да ям? Да не би да ми е била опора в живота?
Да не мислите, че на жените им дреме за вас.
Направете си експеримент, кажете че сте без работа или сте загубили всички пари да видите как ще реагира.
Мисля единствено и само за себе си, много ясно, защото в тоя живот видях, че никой не го ебе за теб. Дори и близкитв ти си гледат интереса.

8.   3, сляп ли си? Под полето за коментар си пише какво да направиш за известие.

9.   Доволни сме. И двамата. Точно седнахме да си приказваме. Това, което сме го очаквали сме го получили и сме доволни. Неодоволен е човек, който не е получил това, което е очаквал. Заедно сме от 12г., в момента сме на 32, имаме си и малко детенце. Монотонен и сложен е самия живот, в държавата ни, живота за българина е изпитание, не брака. Брака си е чудесен, когато срещнеш правилния човек. При нас всичко се получи много хубаво, дано сме всички живи и здрави!
Ж. 32г.

10.   Да допълня, че ми прави впечатление че напоследък се пускат доста подобни теми и на някакви съвсем нормални коментари като този на номер 5 се дават минуси. Според мен гроздето е кисело и тук има много страдащи души, които се ядат и се заяждат, защото са нещастни. Тъжно.

11.   До 7. Колко си прав....

12.   Не е идеалният брак, но то такъв няма. Можеше да е и много по-зле.

13.   До ноер7: и моят мъж е оставал без работа, но не съм гооставяла. Нещо не си случил на човек

14.   За мен бракът и семейството ми са най-важното нещо. Приоритет№1 в живота ми. Не работата, не кариерата, не приятелите-семейството. Минали сме през много трудности, да и рутината я е имало, и период в който сме си броили левчетата, но има нещо далеч по-важно, което ни е задържало заедно въпреки всичко. И не, №6, не съм изневерявала. №7, няма нужда да си правя експерименти защото имаше период в който реално се случи това-мъжът ми остана без работа. Тогава е периода в който си брояхме не левчетата, а стотинките защото имаме две деца, а се грижех и за болната си свекърва, а тя нямаше и един лев заделен. Никога не съм помисляла да бягам от отговорност, да напускам мъжът си в този тъй труден момент. С моята безрезервна подкрепа той много бързо си стъпи на краката. Сега сме финансово абсолютно обезпечени, дори купихме на децата си жилища. Животът, респективно и бракът са ежедневна тежка борба, нищо не се дава даром, но абсолютно си заслужава заради многото прекрасни моменти които човек избягал от брак и отговорност никога няма да преживее.

15.   Номер 14 и аз съм като теб!