Как да постъпя?
Здравейте! Пред дилема съм и ще се радвам да ми помогнете. Аз съм жена на 46 години, разведена със син на 24, които да поел по своя път. От близо година живея със мъж на 48, който е вдовец от 5 години. Той има син на 27 г., който също е поел по пътя си. Проблема е дъщеря му, която уж учи в София и е на почти 22г. Всичко започна на 12. 06, когато тя дойде с приятеля си /познават се от 5 месеца и тя е готова деца да му ражда/ на рождения ден на баща си. На другия ден момчето получи силни болки и го приеха в болница. Да отбележа, че то също е от нашия град, но работи в София. И така.. След един месец го изписаха, като през това време дъщеря му по дискотеки, излизания, уж се грижеше за него.. И до ден днешен те живеят в къщи без нищо да помагат, аз съм слугинята, изнемогвам вече, живеят на наш гръб и лошото е, че не знам до кога. Изпокара се със всичките й роднини, защото й казаха да отива в София и да си търси работа. КАТО кажа на баща й влизаме в конфликти, той го знаел това и не можел да ги изгони. Аз го разбирам, но не е ли редно да поприказва с нея, все пак е голяма и тя да има задължения в тази къща. По цял ден или на маникюр, на педикюр, по кафета с приятели, че него мъкне, на фитнес, а вечер се нареждат на масата, без никой да ми е помогнал за нещо, Дори и канапето не си оправя след като са лежали двамата. Баща й я кара да идва поне на село да помогне, а тя маникюрите и щели да се развалят. И така.. Някои ми казваха'моли се да се ожени', а то по лошо стана и заврян зет домъкна. А аз работя и на две места и вече изнемогвам да им шетам. И вместо те да се съобразяват с нас ние се съобразяваме с тях. И искам да ви попитам: Струва ли си да се разделим с баща й заради нея, защото той казва, че сгрешил с възпитанието й или да търпя. А баща й е прекрасен човек, много ме обича, помага ми във всичко. Как да постъпя, много се караме заради нея. Благодаря ви!

Коментари

1.   От цялата работа разбрах, че си се уморила да шеташ. Ами зарежи човекът и си стой на ушетано. Явно е, че не искаш да живееш с други.

2.   Амаа, аз не разбирам като ти тежи, а те казваш са толкова нахални, от какъв зор им слагаш и на тях масата?? Готвиш или поръчваш храна за теб и мъжа ти - и си я ядете "романтично" в спалнята. Пералня - само за вас, чиниите - миеш само вашите, техните на купчина и в тяхната стая. Нищо, което е тяхно - не пипваш. Не разбирам какъв ти е проблемът и защо се вкарвш в ролята на жертва, харесва ти да се изживяваш като мъченица ли? Сама си си виновна, аз не бих го направила. И като цяло не е твоя работа дали тя ходи по дискотеки и маникюр. Интересува те, да не ти пречи вкъщи. Директно бих и говорила с тях, че повече няма да им готвя и от днес, трябва сами да си готвят.

3.   Ако ти си в неговата къща, не можеш никого да изгониш от там. Можеш да си събереш багажа и да напуснеш ти обаче. Аз бих го направила като не се чувствам щастлива. Или просто бих спряла да слугувам на всички. И всеки да се оправя сам. Но да правия нещо, което ти тежи и не желаеш и да се оплакваш, но пак да го правиш е просто тъпо.

4.   Събирай си багажа и довиждане. Иначе нищо по-добро не те чака, накрая като роди, освен слугиня и бавачка ще станеш.

5.   Така се вторите бракове, куп проблеми като анекси... Какво да те посъветваме - няма идеален вариант. Щом той я търпи, събирай си багажа.

6.   Струва си, да. Ако те обича той няма да допусне това отношение. Ако се примириш цял живот ще им слугуваш, че и внуците ще им отгледаш.
Знам за какво говоря.

7.   От авторката: Редно ли е да избира между мен и дъщеря му. Мисля, че не. Между нас двамата конфликти няма. Но прибере ли се и тя и конфронтацията е готова. Досега идваше сама, а сега мъкне и приятеля си.
Редно ли е също баща й да простира прашките й и слиповете на тъпкача й. Защото тя пуска пералня и излиза. Все някой трябва да простре. Знам, че за някои са незначителни неща, но е много дразнещо, когато видиш коша за пране пълен със прашки и слипове.

8.   МИМЕТО
web

Имат си
мама
и татко
дете -
и за детето си
грижат се те.
Гледат го, сякаш
е цвете в саксия,
всичко поднасят му
те на тепсия.

Слага му баба
в устенцата хляба,
таткото - млякото,
супата - мама.
Глезят го всичките -
обич голяма!

Мими се мръщи,
потропва,
пищи:
- Супа не искам,
разбираш ли ти?
- Мамино Мими,
що искаш, кажи ми!
- Искам бисквити,
ала шоколадови,
сладки, каквито
ни дадоха Владови.

- Мъжо, бисквити
иди достави ти!
Татко излиза
набързо по риза.
Носи кутия
с бисквити, обаче
не тъкмо тия -
и Мимето плаче.

- Тези не ща!
Направете ми крем!
- Крем ли? Щом искаш,
и крем ще дадем!

- Мъжо, изтичай,
яйца ми купи.
Мамино Мими,
сега, потърпи!

Мими се плези, но...
радват се те.
Мими разглезено
чедо расте!

Радост!
Дочакват
голямата слава -
Мимето им
първокласница става!
Но първокласници
с нея и те са -
всички са роби
на тази принцеса.

Има ли Мими
домашни задачи -
има и свита
добри помагачи!
Своята работа
татко зарязва,
синя хартия
на ленти нарязва.
Прави на Мимето
ново сметало,
старото вече
било овехтяло!

Мама лицето
на Мимето мие,
бабата внучето
трие с хавлия.
Грижи за Мимето -
колкото щеш!
- Мими, почивай си,
да порастеш!

Вкъщи случайно
тя днеска сама е,
ала без работа
Мими се мае.
С кални обувки
лежи на чаршафа.
Гладна е тя,
но далече е шкафа!

Как ще се мъчи
яйца да вари!
Хляб да нареже
е трудно дори!
Но се усмихва
щастливият миг,
баба се връща -
тя среща я с вик:
- Бабо, къде си се
влачила, ма?
Обеда как
ще приготвя сама?

Баба слугува,
а Мими яде.
- Бабо, водица! -
И тя и даде!

Връща се мама -
тревога голяма!
- Мамо ма, копчето
я ми заший!
Дай ми престилката
и ме среши!
Идва и татко,
нарежда му кратко:
- Хайде, обувките
ми почисти,
иначе, татко,
защо си ми ти?

Ляга по гръб
на кушетката Мимето,
а се залавят
за работа тримата...

Тъй се минават
години наред,
стават капризите
нейни безчет.

- Искам на бар да отида!
- Иди.
- В бара с цигара ще бъда!
- Бъди.
- Искам без вас
да вървя на море!
- Щом настояваш,
тогава добре.

Мими израсна
девойка прекрасна -
нежна, кокетна
и шик издокарана,
само че с работа
всякаква скарана!

- Моля те, Мими,
ела, помогни ми!
Ето,
в мазето
слезни за кюмюр!
- Как да отида
в мазе с маникюр?

- Слушай, момиче,
хвани се за работа!
- Нека се хване
за работа бабата!

Ех, че отмяна
отгледаха те -
май че в саксията
плевел расте!

Дайте на Мими
разкош, развлечения,
но не мъчете я
с труд и учение!
Мими с труда
не желае приятелство.
Принц потърсете
за нейно сиятелство!

9.   Госпожо, отблъскващо груба сте. Жена на години не ви ли е срам да наричате приятеля на дъщерята тъпкач? Готвела сте и сте чистела-ами естествено, той затова ви е взел, да си подсигури старините, да има кой да го гледа и да му шета. А щерката е допълнителен бонус, но щом се намирате в дома, събиран от покойната и майка в който предполагам няма и една вещ ваша ще си плащате вместо наем с труд. Хайде със здраве.

10.   До номер 9:Половината вещи са мои във жилището и много от тях използва дъщеря му, която ме игнорира по всякакъв начин! Аз им готвя, чистя и ходя на две места да работя

11.   Номер 10 - сигурно ви е страх да останете сама на 46 години, но какъв ще ви е животът, ако продължавате така?
Ето един виц, дано го разберете:

Вуте и Пена били на екскурзия в Япония и с цялата група посетили японско гробище, което било някаква местна забележителност.
Докато се разхождали по алеите между вечния дом на покойниците, Вуте се впечатлил от надписите на надгробните плочи.
На една пишела „Яко Суно, родена 1936 – умряла 1975, живяла 10 години.
На друга надписът гласял Машино Дуно роден 1905 - умял 1975, живял 3 г. И навсякъде по надгробните плочи имало подобни надписи.
Вуте смятал, смятал, но сметката нещо не излизала. Уж според датата на раждане и датата на смъртта някой бил живял 70 години, а от уточнението ставало ясно, че всъщност е приживял само само три. Странно.Нещо наистина не било наред.

Затова Вуте попитал екскурзоводката каква е тайната на това летоброене. Тя му обяснила, че всичко в изчисленията е правилно, защото в Япония е прието животът на човек да измерва само броя на годините, през които този човек е бил щастлив.
Замислил се Вуте и казал на Пена:
- Пено, като умра, на гроба да ми нека да напишат - "Вуте се роди умрел!"