Скок във времето - случвало ли ви се е
Случвало ли ви се както си вървите по улицата, стоите в някоя сграда пътувате - съвсем спонтанно и неочаквано да се озовете в отминала епоха и после обратно да се завърнете в настоящето. Например както си вървите по улицата изведнъж заобикалящата ви среда внезапно да се промени и да видите хора със старомодни прически, облечени в старомодни дрехи , стари автомобили и после те да изчезнат и всичко да си стане както си е било.

Пътуването във времето винаги ми е било интересно и вярвам, че е възможно. Просто науката все още не е разбрала как става. Чел съм, че подобни неща се случват най-често в Ливърпул, Великобритания, но и на други места. Много ми е интересно дали подобни явления се случват и в България. Напишете долу в коментарите дали ви се е случило подобно преживяване или познавате някого на когото му се е случило и той/тя ви е разказал/а.

Коментари

1.   Гледай само да не вземе да ти се случи освен скок във времето и скок в пространството. И да се намериш в психиатрията.

2.   Наркотици ли вземаш или само си въобразяваш?

3.   Всички пътуваме във времето, със скорост 60 секунди в минута. Но посоката е само и единствено бъдеще.

4.   Много си филмиран/а

5.   Не ми се е случвало, но съм чел за такива случаи. Включително Карл Юнг има подобно преживяване. На английски им викат time slips - може да потърсиш, но сигурно вече си. Реално, информацията е налична в пространството.

6.   Задал си добър въпрос, но на грешното място..
Както можеш да видиш от 1 и 2 не очаквай таферен отговор от това животно ''Българин''
Иначе и на мен ми е интересно и би могло да се случва все пак всичко е възможно :)

7.   Намали фантастичните филми. И да обясня. Всичко се случва на момента и дори и да има Бог и той не знае, какво ще се случи след 1 час, защото всичко зависи от нас самите. Никой не знае кой ще си купи телефон, кой ще целуне една жена и тн. Ти пък щом можеш провери числата от тотото D)

8.   Е това е трева, някой е прекалил с пръскането и.

10.   Да, бе, че някой не е с всичкия си и/или друса всякакви боклуци № 1 и 2 са му виновни!

11.   Постоянно ми се случва, щом доближа нашия квартал и веднага започвам да виждам хора със стари и архаични дрехи и със стари автомобили.
И знам, че на много места в бг е същото!

12.   И това любов ли се води или изневяра?

13.   Смени дилъра!

14.   Халюцинациите не може да са доказателство за пътуване във времето. Представите ни за "ново" и "старо" са субективни. Стари прически, облекла, коли - всичко това са видяни в някой филм/сериал предполагам.

Хората виждат онова, в което вярват. Почти всеки човек сънува (макар, че ги забравяме повечето). Християните сънуват Исус и Дева Мария, мюсюлманите Мохамед и Фатима, будистите Буда. Ти вярваш в пътуване във времето и затова може да ти се привижда пътуване във времето.

"Чел съм, че подобни неща се случват най-често в Ливърпул, Великобритания, но и на други места" Ако това е вярнотрябва да се изследва от учени и науката. Шарлатани с псевдонаучни учения има бол - където и да се обърнеш някой се обявява за човек който "не е разбран от науката".

Пътуването във времето няма да става с халюцинации. Хората сънуват, халюцинират че летят. В момента хората летим със самолети, вертолети, ракети - нямаме крила като птиците. Ако някога има пътуване във времето то ще е с някаква нова машина, която е неизвестна засега.

15.   Малко вероятно е да са наркотици, успокойте се.

Потърси за Акашовата летопис.

Друга възможност е да проглеждаш за предишен свой живот.

Във всеки случай не споделяй окултни опитности с произволни хора. Опасно е, а и виждаш как реагират масите в коментарите по-горе...

16.   И на мен ми е интаресно но не се филмирам

17.   Това е от възприятиет...всичко покрай теб е същотото просто Духа(душата)с която гледаш е друга.

18.   При мен всеки пък се случва скок във времето, когато изляза в отпуска.

Значи излизам в отпуска и е първи ден от отпуската. Помня, че сядам да хапна на масата и ОП - СКОК ВЪВ ВРЕМЕТО - озовавам се в последният ден от отпуската си и на другия ден съм на работа.

Вярно, че не е кой знае колко дълъг скок - само 2 седмици напред, ама боли бе хора, много боли.

19.   От автора: Боже, не очаквах, че простотията бългаска ще се прояви и тук. Затова България никога няма да се оправи. Не съм казвал, че аз съм имал подобно преживяване. Четох в интернет за подобни истории и преживявания и ми стана интересно и любопитно дали на някой в България му се е случвало. Подобни явления може да са много редки. Ако се случваха често, всички щяхме да познаваме някого, на когото му се е случило и щеше да разказва.
Ако науката разбираше и познаваше всичко отдавна щяхме да сме излекували рака и други заболявания. Замислете се. Така, че не изключвам вероятността наистина да се случват такива неща, но много рядко и науката не се е сетила да ги изследва.
А може да са просто измислени истории и градски легенди. Не знам

20.   Авторе, ако науката не разбира и не познава всичко, то как имаш компютър? Ами телефон, кола, телевизор? Как така има и лечими болести? Ако не разбира всичко, как така има самолети, които прелитат океана? Ами ракетите до Космоса? Представи си науката да не разбира всичко, а да имаш електричество в дома си и лампа, която преобръща нощта в ден. Нещо не се връзват разсъжденията ти.

21.   20, не съм автора, но ти правиш ли разлика между нещо и всичко? По тази логика щом науката знае всичко, защо няма лекарство за хрема?

22.   Постоянно ми се случва :) Но аз съм писателка, с развинтена фантазия.

Отвратена съм от коментарите тук. Наслаждавай се на дара си, мили авторе. Може да се окаже и малко свръхсензитивен, подозирам го и за себе си.

Любов и прегръдки.

23.   Авторе, игнорирай хейта (не е типичен за българите... в колко чуждестранни форуми съм се нагледал на подобен подигравателен скептицизъм). Препоръчвам ти да хвърлиш едно око на remote viewing. Най-близкия ми досег до time slips (и не само, а до всякакви практики нарушаващи представите ми за време-пространство) беше с него. Някои физици вече дадоха аргументи, че време-пространството не е първичната реалност, а има друга - квантово-информационна реалност, която създава време-пространството (потърси "Time-space is not our fundamental reality"). Общо взето информацията е налична - за миналото, за настоящето и за вероятните варианти на Вселената за бъдещето. Мозъкът ни е квантово приплетен с цялата физическа реалност, а на по-високо ниво и с мултивселената (потърси NDE The Wheel, за да разбереш за вариантите във мултивселената, а ако ти се чете нещо по-научно - Free Will and Consciousness in the Multiverse: Physics, Philosophy, and Quantum Decision Making)

24.   " Представи си науката да не разбира всичко, а да имаш електричество в дома си и лампа, която преобръща нощта в ден. "

Да, представям си.
Защо ледът е хлъзгав?
Дай научен отговор на това!

Ти знаеш ли, точните химически процеси, предизвикани от нагряването на едва вода, около едно яйце, които водят до сваряването на това яйце? Яйца са се варили поне преди 2000 години. Химията, като наука просто я е нямало.
Кораби са плували, хиляди, ако не и дестки хиляди години, преди някой да извика "Еврика" в банята и да се сети защо тея лодки и кораби, не потъвали.

Така че, нека се повторя: Да, вярвам, че науката не знае всичко и вярвам, че едва ли някога, ще го ознае.
"Знам, че нищо не знам" е крилата фраза, кояот преписваме на Сократ, но оставям на теб, да се сетиш, защо е толкова значима.

25.   Авторе, знам как коментари от хора, които се интересуват само от софра, легло, коли и футбол, ще те потиснат. Въпросът ти е напълно уместен, но просто не е за този форум. Има ли хора пътуващи във времето и най-важното, има ли доказателства за това? Да, има такива хора и доказателства. Добре е да поназнайваш руски, но дори въобще да не знаеш, изгледай това: https://www.youtube.com/watch?v=SFcRuG1aSUc
Та накратко, ще видиш как млад мъж от петдесетте години, попада в нашето съвремие. Има и видео което показва как влиза в стаята с решетки, заключват го и след това той просто изчезва. Ще видиш и снимка на вече възрастният мъж, засниман на фона на Киев на единия бряг на реката, но в бъдещето, някъде около 2040 година. Същото място, но с много красиви небостъргачи. Постарай се по всякакъв възможен начин да разбереш всичко което се казва в това видео. Освен него много нашумя един случай на американец, който започва с 80 долара да играе на борсата. За много кратко време печели мисля към 200 милиона долара. Веднага го погват федералните и го арестуват. Той си признава, че е дошъл от бъдещето, има информация, влага пари и бързо печели. И пак по същият начин изчезва от ареста.

26.   На мене само телепортации от предрусване с много силен амфетамин.

27.   Случвало ми се е скок във времето, но не назад, а напред в бъдещето. Първия път беше най-стряскащ. Седяхме с колеги и колежки в барчето на работата, когато дойде една колежка, 10-на години по-възрастна, но много чаровна и привлекателна. Бях доста възбудим, защото не бях правил секс и се празнил близо месец. Изведнъж се озовах в борова гора, облегнат и прав на дърво, погледнах надолу и видях същата тази колежка да ме гледа и смуче пениса ми, гола до кръста и с розов клин. Било е за 30-на секунди, а на мен ми се стори много минути. Когато се завърнах обратно в настоящето имах полюция. След този случай, колежката ми започна често да идва в стаята ми, все си намираше тема, по работа, канеше ме да пием кафе, докато след около 2 седмици ме покани да отидем неделя на Витоша. Стреснах се когато тя се появи в розов клин. Реших, че е случайност, но въобразимия случай се случи след 1-2 часа, точно така както го бях видял. Поведе ме по разни пътечки, постоянно разказваше нещо, дръпна ме силно за ръка и ме поведе през една борова горичка, и започна да ме целува, съблече си потника, клекна пред мен и ме изпразни. Бях като зашеметен цяла седмица, не от секса, а от случилото се точно като във видението. През следващата година имах още няколко такива скокове в бъдещето и последващо реализиране, и всички те бяха свързани със секс преживявания и с различни жени. Само веднъж видението ми се случи на сън. След като си намерих постоянна приятелка и водех редовен сексуален живот, тези случки спряха.