Разкажете за семейният живот.
На 24 г. съм и ми предстои скоро да се оженя. Моля разкажете малко от вашия семеен живот.

Задължвния, отговорности и разбира се хубавата или страната на насладата. Какво прави мъжът в брака, съответно жената. За какви неща бихте ме посъветвали да търся в съответната бъдеща съпруга.

Колко често правите секс.

И друго каквото се сетите. Благодаря :)

Коментари

1.   Хаха търси си партньор искащ много секс и да може да готви. Аз това бих търсила. Моят мъж не готви, а за другото ми се иска да имаше повече желание. Брака не е лесен, но винаги има и хубаво в него. Ж30

2.   Питай майка си и баща си.

3.   Момче, не се обиждай, ама вие да не сте мормони или евангелисти? Говориш така, сякаш тази твоя бъдеща жена не си я виждал досега. Що за израз "страната на насладата" у млад човек? Как какво се прави в едно семейство?! Ти без родители ли си израснал? Живее се, това се прави. Всеки се старае да бъде полезен по начина, по който може. Компромисите от двете страни са задължителни за напасването. И оттам насетне - любов, разбирателство, приятелство. Честотата на сексуалните контакти не е обвързана с институцията на брака, а с индивидуалните потребности на двамата в двойката. Но моето мнение е, че щом тепърва ще "търсиш" разни неща в бъдещатата ти съпруга, ти е мнооооого рано за семейство.

4.   Женени сме от 4 години, а преди това живяхме заедно 1 година. Задълженията са домакинската работа, готвене за двама, планиране на уикендите и почивките заедно. Като цяло винаги се съобразяваш с другия, понякога се налага да правиш компромиси и може би това е най-трудното за някои хора. Иначе при нас нищо особено не се е променило след брака. Секс най-много правихме в началото като при всяка нова двойка. В първите седмици може би беше веднъж дневно. С времето намерихме златната среда от 3-4 пъти седмично, а сега имаме бебе и е малко трудно да се намери време и затова разредя на 1-2 пъти седмично. Сега мъжът ми работи от вкъщи заради короната и е много добре, че е на разположение да ми помага с малката. Имаме си общи занимания и хобита и не ни е проблем, че сме постоянно заедно. Като се замисля, и без брак щеше да е същото. Просто сега сме официално семейство, аз съм с неговата фамилия и се чувствам добре, тъй като бракът дава известна сигурност на партньорите. Планираме още деца, защото искаме голямо семейство. Сватбата ни беше приказна, но приготовленията много изнервящи и се надявам да не ми се налага да минавам втори път през това. :D

5.   С изречението "какво да търся в съответната бъдеща съпруга" току-що доказа, че нито си готов за съвместно съжителство, нито за отговорността да бъдеш активен участник в една дълга романтична връзка.

Наживей се и опитай пак след пет години.
За твое добро и доброто на някое момиче.
Честно.

6.   Ако не сте живяли заедно досега, ще ви бъде трудно през първата година.
След сватбата секса постепенно намалява.

Ти сигурен ли си,че искаш да се случи това, да си женен?

7.   Аз най-голямата наслада от една жена я изпитвах 4 години, само дето малко беше женена за друг.
За белата сглупих и я зарязах за да се оженя и аз за “мома” и аз да се задомя като хората, още си скубя косите!

8.   Само ше ти кажа, че си луд на 24 да се жениш.
Ще го разбереш сам по-късно.

9.   8, аз се ожених на 23, жена ми беше на 22 и 11 г. по-късно не съжаляваме.

10.   Бракът е дълбока любов, която често с годините се губи на моменти. Трябва и двамата да я търсите и да я обгрижвате. Лесно е да се премине към следващият*та. Много говорене, ама МНОГО. И по хубавия начин. Много секс. И много прекрасни, нови преживявания. ТАка се доживява заедно до старини. Успех, младоци :*

11.   трябва да мислите като мускетарите - един за всички, всички за един. За его няма място и трябва да е взаимно, разбира се, без да се злоупотребява.

12.   Вече сме 20 години заедно с жена ми, без брак. Имаме 2 прекрасни деца - на 18 и 15 години. Сестра ми и зетят са по същия начин.
Решихме да заложим на истинските, неписани неща в една връзка, а не институционализираните, законовите и божествените.
Засега се справяме много добре.

От изказът ти обаче ми се струва, че или се бъзикаш, или си невъзможно бос във въпросната материя.

13.   Има голям разлика между живот след брака и живот след появата на децата. Да срещнеш половинка и да се ожените е прекрасно. Да имаш деца, обаче е съвсем различно, защото е много, много трудно и живота ти се променя. Вече не можеш да разполагаш с времето си като преди, съобразяваш се повече, детенцето си иска своето. Да имаш дете е най-трудното нещо, но е много хубаво. Такава обич втора няма. Ако любовта между мъж и жена все някога свършва, то тази между родител - дете е вечна и истинска. Толкова е трудно, но толкова хубави моменти носи. Особено като наближат 3 години са прекрасни създания.
Ние си споделяме със съпруга ми, задружни сме, вече заедно от 10 години. Обичаме се безкрайно и имаме щастлив брак. Само след появата на детето малко имахме търкания, защото бяхме изморени и изнервени, но намерихме начин да се справим. Детето поотрасна вече и сега е много по -лесно.
Така зададен въпроса ти - има две страни - живот след брака и живот след децата. Двете са много различни.

14.   Търси си жена, която е усмихната и има лек и благ характер. С такъв човек по-лесно се живее и се посрещат трудностите. Не е нужно да е първа красавица, стига ти да е симпатична и ти да я намираш привлекателна. Важно е да можеш с лекота да разговаряш с нея и да и споделяш всичко, което те вълнува, да можеш да и се довериш и да срещаш човешка топлина и разбиране насреща си. Да усещаш че не си сам, а че двамата сте екип и посрещате всичко заедно. Добре е да е завършила някакво образование - все пак ще е твоята половинка пред обществото и ще възпитава децата ти. Вече дали ще работи или не, дали ще гледа децата и дома или ще прави кариера, си решавате вие заедно.

15.   "ми предстои скоро да се оженя"

"какви неща бихте ме посъветвали да търся в съответната бъдеща съпруга"

Как така скоро ще се жениш, пък нямаш кандидатка?

Иначе горния е прав - търси разбрана жена с благ характер и не е задължително да е първа красавица. Естествено не казвам да е чак грозна. Не е лесно да живееш с човек с вечни изисквания и липса на диалог, държащ само на своето мнение.

17.   12 щастливец си ми тиии, на нас соса ни изпиха тез брантии

18.   Ако си мислиш, че на базата на съветите на непознати хора тук и техния житейски опит ще градиш добро семейство, че ще си избереш и "правилната" жена много се лъжеш, В този живот нещата просто не работят така. Най-важните неща в живота ти, както и най-значимите решения ги вземаш ТИ сам и ти носиш последствията от тях.