Не съм сигурна дали той е човекът за мен...
Здравейте, аз съм жена на 23 години. Имам връзка от 5 месеца с мъж на 30. От много малък град сме и двамата. Преди него съм имала две неуспешни връзки. Първият ми приятел ме е удрял многократно, бяхме заедно 2 години. Следващата ми връзка беше с мъж, който ми изневери. С него също бяхме заедно 2 години. Обичах го много, но след като разбрах за изневярата, приключихме. След това бях сама около половин година, нямах намерение да започвам нова връзка скоро, тъй като бях разочарована от мъжете и имах нужда да отделям време и внимание само за себе си. И точно тогава се запознах със сегашния си приятел. Нещата между нас се случиха доста бързо. Харесах го, паснахме си като характери (поне в началото) и решихме да опитаме да сме заедно. Важно е да вметна, че си имам хубава и добре платена за нашия малък град работа, но предприятието ни затвори на 13 март и все още не сме отворили. Очаква се да отворим на 1 октомври. Сега сме в неплатен отпуск всички. Не сме съкратени и не взимаме никакви пари от никъде. През всичките тези месеци откакто не работя, той не ми е помогнал с нито 1 стотинка за нищо. Аз също не съм му искала пари, а и не бих. Просто не съм такава, не ми е удобно. Имам си спестявания, с които си плащам сметките и живея. От 3 месеца той буквално живее при мен. Аз живея сама на квартира от години, като и се издържам сама. Родителите ми са разведени от много години и живеят в друг град, но и те нямат възможност да ми помагат. Затова аз започнах работа веднага след като завърших училище. Изнесох се, за да не съм им в тежест. Приятелят ми също си има хубава работа, взема от 1500 до 2000 лв. всеки месец. Живее в къщата на родителите си и не плаща никакви сметки. Както споменах по-горе, той буквално се е нанесъл в моята квартира. Постоянно сме заедно, дори не помня кога за последно е спал у тях си. Както и да е, не е това проблема, аз нямам нищо против. Но някои неща започват много да ме дразнят и не знам дали съм права да се ядосвам. Дразни ме това, че не се е, , бръкнал'' за нищо откакто сме заедно. Когато ходим на кафе, сметката винаги се дели, всеки си плаща неговото. За сметките относно квартира, ток, вода също не е дал и стотинка. Да не говоря, че няколко пъти преди да се премести у нас се е случвало да ме кани на ресторант и когато дойде сметката, пак всеки си плаща неговото. Предполагам, че дори може да ви се стори нереално. Защото за мен лично не е нормално да каниш приятелката си на ресторант, да знаеш, че тя е безработна от няколко месеца и да си делите сметката, която е не повече от 20 лева. Разбирам аз да съм го накарала да излезем, но той е този, който ме кани. На мен лично ми е малко странно. Той не знае, че имам спестявания. Не сме говорили никога по тази тема. И това е още по-странното. Ами ако нямам никакви пари - какво? Ако нямах спестявания, щях да умирам от глад и да съм на улицата, понеже нямам с какво да си платя сметките. Някои от вас може би ще ме нападнат и ще ме нарекат меркантилна, но далеч не съм. Никога не съм искала мъж заради парите му, но за мен той като мъж е длъжен да ми помага. Разбирам да няма пари, но той има и явно просто не му се харчат за мен. От 2 месеца не сме излизали на ресторант. Не се сеща да предложи да вечеряме някъде. А и аз също не предлагам, защото спестяванията ми започват да свършват и нямам намерение да оставам на 0. Все пак ме чакат още сметки за плащане и се съобразявам колко и за какво харча. Но къде е той като МЪЖ в цялата ситуация? За какво ми е? Извинявайте, но не ми е платил дори едно кафе. Вкъщи винаги е изчистено, дрехите са му изпрани, изгладени, като всичко това го правя аз естествено. Пак повтарям - нямам нищо против, но искам да виждам нещо и насреща. Аз се чувствам сякаш имам дете, а не мъж до себе си. От друга страна, когато сме се карали, винаги се появява с букет цветя да се извинява и да ми се моли. Няколко пъти е плакал пред мен, твърди, че ме обича. Не заглежда други жени и т. н. Верен ми е, което е едно от най-важните неща за мен. Никога не ми е повишавал тон, дори когато сме се карали. Сексуалният ни живот е окей, пасваме си. Запознала съм го с родителите си, дори с почти всичките ми роднини. Той мен също ме е запознал с техните. Като изключим парите и сметките, той е идеалният мъж, но от друга страна не си представям да живея такъв живот за в бъдеще. Ами ако утре забременея и изляза в майчинство, трябва да живея такъв мизерен живот ли? Ако чакам на него, сигурно ще умрем от глад. Наистина не си представям какво щях да правя сега, ако нямах спестявания. Просто седя и се чудя дали имам нужда от такъв, , мъж'' в живота си... Живеем като пенсионери, по цял ден си стоим вкъщи, а сме млади хора. От няколко дни са ме обзели мисли дали да се разделя с него. Не знам кое е правилното. Не мисля, че той ще се промени и ще започне да ми помага поне докато започна работа. Той явно си е такъв. Но има и друго, което ме тревожи - Дали ще намеря някой друг, който да ми е верен? Страх ме е, като виждам света наоколо - всички си изневеряват. Дали ще намеря някой друг, който да ме обича? Жал ми е да го оставя, когато е плакал пред мен, винаги ми става много гадно и моите очи се пълнят. Просто съм много объркана и не знам кое е правилното решение - да продължа с него или да търся щастието си другаде? Приемам всякакви съвети, включително и критики (знам, че ще има такива). Но имам нужда да чуя и странично мнение - аз ли съм правата или не? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Честно да ти кажа, не виждам как ще забременяваш, раждаш , кърмиш и работиш едновременно.
Ако знаех, че имашо и такива жени и аз щях да си живуркам наготово ; да им рева и да купя по някой букет от 20 - 30 лева от време навреме, вместо да плащам по 1000 лв на месец за сметки, храна, кола, почивки, детски градини, училища, да купувам апартаменти по 150 хилки, да ги ремонтирам за още толкоз . И накрая да свърша я с инсулт я с инфаркт!
Тарикат е човека, всички ще ни надживей, столетник е той.
Дано си жива да си го гледаш, ама не ми се вярва, първо тебе ще зарови. Ама нема нищо, той след трбе тогава ще му започне живота.

2.   Ама оня дет' те би викаш ти взимаше кафенце.

Виж сега, мацо, някой хора са такива. Имам познат, много обича годеницата си, ама е същия скъпернически темерут, че си делят всякакви неща.

Аз лично смятам, че за човекът до теб трбява да си готов да умреш във всяка една секунда на денонощието, което само по себе си би трябвало да означава, че ще искаш всичко да си дадеш за него.

Като за дете бе. Ако имаш дете... няма да има какво да ядеш, но то ще има. Защо трябва да е различно и с любимия?

Единственото, коеот можеш да направиш е да говориш с него, директно. Или ще си направи сметката и ще започне да ти помага или това те чака вечно.

Братан.

3.   Аз на твое място предполагам, че бих говорила за това как се чувствам. Винаги съм била така - винаги говоря. Бих му казала, че чувствам, че е време да заживеем заедно малко по-официално и както си делим сметката в ресторанта, така би трябвало да делим и тока, водата, храната от супермаркета, наема. Когато ме помоли да излезем на ресторант бих отказала и бих обяснила опасенията си, че спестяванията ми са на привършване и дори 10лв. в ресторанта биха могли да бъдат пагонни за мен.

Всъщност, като споменах вечеря и супермаркет - ти ли го храниш, след като живее при теб? Ако чака на теб за всичко, включително и храната докато си безработна, значи е пълен паразит и наистина не ти е нужен. Говори с него... за всичко! И ако случайно се намуси и те изкара по някакъв начин неблагодарна, драматична или нещо друго, което знаеш, че не си, то да - той е паразит, който трябва да си ходи.

4.   Вие двамата май сте заедно за спорта, докато изскочи нещо по-добро. Не виждам нито на него да му пука особено за теб, нито ти да си влюбена в него чак толкова.

5.   Щом живеете заедно, то той трябва да плаща част от наема и сметките. За другото просто уж на шега му подметни, че си безработна и че очакваш като те покани на ресторант той да плаща сметките. Виж го как ще реагира. Но ако продължи по същия начен, то няма смисъл да се занимаваш с него, защото е егоист и не те обича. Но му кажи това, което казваш тук. Мъжете имат нужда да им се казват нещата направо, а не с намеци.

6.   що не си говорите бе хора,
говорте си открито, питай директно.
Не го разбирам това поведение...

7.   Напълно права си да се замисляш за бъдещето с такъв човек. Мъжът би трябвало да закриля жената, а това включва и финансовата част на нещата. Казваш обаче, че не сте обсъждали темата и не си го молила за помощ. Когато ви се очертава някакъв по-голям разход или дори кино или ресторант, му сподели, че спестяванията ти са на привършване и не можеш да си го позволиш. Наблюдавай как ще реагира - дали с разбиране или ще се издразни. Помоли го да плаща някои сметки или са си ги делите, щом на практика живее при теб. Като цяло е добре да проведете един сериозен разговор по темата преди да взимаш кардинални решения за раздяла. Не сте от чак толкова много време заедно и можете да изгладите тези недоразумения. Просто му сподели истината - че си притеснена финансово и скоро ще разбереш дали можеш да разчиташ на този човек в бъдеще.

8.   Аз като жена те разбирам и според мен си права, но сега ще те нападнат останалите "мъже" как той не ти е длъжен с нищо. Такива са егоисти и стиснати повечето, ако ще и 10 000 да взимат.

9.   Отново си попаднала на кофти мъж. Бягай. Постой сама и помисли защо привличаш такива мъже.

10.   Моето мнение е, че трябва да му кажеш за притесненията и треворгите си. Постави се на негово място, той живее с родителите и не е свикнал да плаща сметки. Най-вероятно изобщо не се сеща и че ти плащаш, бас държа, че не знае колко струват два кубика вода. За него може всичко да си е ок, ама ти хем си траеш, хем искаш да се промени. Човека не чете мисли, кажи му в прав текст, те мъжете много от намеци не разбират. Моят преди също рядко ме канеше навън, казах му, а той ми отвърна ,,нали обичаш вкъщи'', а аз като теб чаках сам да се сети. Да, домошарка съм, но понякога обичам и на вън, сега вече знае и излизаме по-често. Мисълта ми е, че всичко трябва да се споделя, а не да го трупаш в себе си, защото в един момент ще се скарате жестоко от насъбрания гняв. Защо не си споделила за спестяванията си? Кажи му, че отдавана не работиш и свършваш парите, кажи си за сметките, абе всичко, което ти тежи, но не се карай с него, а му обясни спокойно. Ако е разглезен няма да се сети за тези неща. Другото е, че вие не сте официално семейство, не визирам само подписа, а това, че той не се е нанесъл при теб. По твойте думи съдя, че буквално живее с теб, ама не съвсем. Можеш да напуснеш квартирата и да отидеш при него или двамата да заживеете наистина заедно официално да си вземе целия багаж и да стане глава на семейството, може и да подпишете. Струва ми се, че искаш някакво развитие във връзката си. Това е от мен, бъди търпелива и спокойна с него, просто трябва да се напаснете. Бели ядове са това.

11.   Този мъж изглежда да е поредния използвач. Колкото до верността и тя е до време, особено ако е с теб защото си му удобна. Замисли се дали наистина си пасвате или той просто се съгласява с неща които казваш/правиш.

12.   Mъж, който живее на твой гръб , у вас , докато си безработна , не е за никоя жена .

13.   Преди да мислиш за раздяла, е по-добре да помислиш за разговор с него на тази тема. Макар и неудобна. Финансите трябва да бъдат обсъдени. Помоли го да изясни пред теб становището си по темата. Сега не ти помага, но винаги ли ще е така и винаги ли ти трябва да се погрижиш за себе си. Възможно е той да не се усеща, че прави нещата криво, затова по-добре му кажи какво ти си представяш, че той трябва да направи, така че да обсъдите дали очакванията ти (желанията ти) са изпълними.

14.   Първо,че и ти много лошо си го научила , да си делите сметката постоянно и второ той е баси егоиста,как пък до сега веднъж не се е усетил,че може би имаш нужда от финансова подкрепа . Щом има пари и е стиснат , смятай ако няма в даден момент ,какъв ще е . Изобщо не ти трабва такъв човек , можеш добре да си живееш и без него

16.   Отвратително и подлярско е от негова страна. Не само мъж, това и жена да го правеш, пак щеше да е грозно. Кажи му направо, че парите ти свършват и му поискай да си плаща консумативите. Пак направо обясни, че би се радвала да те покани поне на една вечеря и да плати той. На много мъже трябва да им се каже направо, иначе не се сещат! Ако няма ефект, беж да те няма! Свястна жена изглеждаш, веднага ще си намериш друг, ако трябва по интернет. Колко омъжени двойки вече познавам, които така са се запознали! И най-важното, потърси психолог да ти помогне да изградиш самоюувствие.
От сърце ти желая щастие.
Венера

17.   Така както го обясни, не мисля, че си виновна ти. Чудя се как някакви такива смешници си имат гаджета. Може да не му дреме изобщо за човека до него, но не е сам...

Даже съм чувал история от колежка, чиято дъщера вземала от нея пари, за да ги дава на приятеля си. А и на туй отгоре имали дете. Направо се отвратих вече.

Да не се отклонявам много от темата, по-добре си намери някой по-добър. Все още имаш достатъчно време, за да го намериш. Може сега да ти е трудно да се разделиш с тоя, да търсиш причини да сте заедно и да вярваш, че ще се промени. Обаче ако го оставиш, най-вероятно след време ще се чудиш какво изобщо си намирала в него.

18.   Говори с него че трябва да плати част от разходите по домакинството и обсъди част от финансовите въпроси. Толкова ли е сложно да направиш това преди да мислиш дали да късаш или не?

19.   Авторке, преди мен има 16 непубликувани коментара, така че не се влияя. Моят съпруг беше същия, докато бяхме гаджета. Ние дори не си деляхме сметките, просто ги плащах аз. Три години живяхме в моето жилище и един път дори не е попитал колко дължим за ток този месец. Когато ми предложи брак, бях на кантар. Приех, но още две години не се омъжих за него, водехме се сгодени. Положението малко се промени, взе да се сеща да остави у дома 100, максимум 150 лв. месечно за храна и други разходи. Абсолютно всичко останало плащах аз. Накрая все пак се омъжих за него, защото много го обичах, обичам го и днес не по-малко силно.
Изведнъж, буквално на сутринта след сватбата, картината се промени! Все едно виждах друг мъж - амбициозен, отговорен, щедър и внимателен. Извади един пощенски плик и каза: "Тук ще е касата, оставям ти 1000 лв. за домакинството, ако не стигнат - кажи". И това продължава до ден днешен. Сметките за ток, вода, интернет, телевизия, телефони, поправки по дома, техника и т.н. ги плаща той. Аз по-скоро се грижа за дрехите и храната, защото повече разбирам от качеството на продуктите. Въпреки това, пазарува и той, ако му дам списък или му поръчам нещо конкретно. Често проявява инициатива и ми купува разни плодове и деликатеси. В заведенията плаща задължително той. "Касата" не я пипа, тя е за домакинството и с нея разполагам аз. В резултат на което моята заплата започна да остава като спестявания, които използваме за нови придобивки за дома, пътувания и непредвидени разходи. Това лято направихме сериозен ремонт на вилата без проблем, защото парите просто ги имахме в моята сметка.
Така че, авторке, не зная какъв е случаят с твоя човек. Или като моя мъж на този етап не се смята за длъжен в тези отношения по причина, че не сте съпрузи, или просто е стиснат и това ще продължи и по-нататък.

20.   "Но къде е той като МЪЖ в цялата ситуация? За какво ми е? Извинявайте, но не ми е платил дори едно кафе. Вкъщи винаги е изчистено, дрехите са му изпрани, изгладени, като всичко това го правя аз естествено." ??!!
Сама си стигнала да извода! Просто си му удобна и изгодна. Как няма да плаче за теб?? Аз отдавна да съм му набила шута, честно!

21.   Какво получаваш ти от тази връзка ??Ще ти кажа какво само сметки,защото той живее при теб и плащаш ток,вода,отопление.Той зарежда ли те поне хладилника вкъщи???Аз ако бях на твое място щях да го зарежа.Трябва да намериш някой, на когото може да се опореш в живота,а не на когото той да се опира.Жената гледа децата,мъжът гледа жената.Това е!!!Според мен той въобще не те обича,а просто не иска да остане САМ от ЕГОИЗЪМ.Ако те обичаше истински нямаше да се държи по този начин,особенно като знае че и родителите ти не те подкрепят финансова в момента.

22.   Хайде искаи му на тоя хубавец, кажи че нямаш пукната пара помоли го да ти помогне, и виж колко струва. Нека се научат мъжете, че трябва да развържат кесията. И аз съм по същия начин, обичам сама да покрива разходи, но мъжа ми поне едно кафе би ме почерпил, без да делим сметката. Айде сега кажи му да напълни хладилника и да ти даде пари за разходите, нека и да ти купи нещо. Един мъж колкото повече пари хвърля за нещо, повече го оценява, нека не им излизаме евтино. А секс правите ли?

23.   Ще разгледам въпроса чисто философски и по-принцип.Жените станаха масово материалистки,въпреки че голяма част от тях твърдят,че са независими и самостоятелни,най-нормалното нещо е и мъжете да станат такива.Като бях млад се залюбих с една студентка изцяло я издържах докато завърши магистратура,след това стана учителка,пари от нея не се виждаха никога,след 6 години заедно ми изневери с колега и скъсахме.Когато скъсахме и казах малко не ти ли е неудобно,че съм ти платил цялото следването,че даже и погребението на баща ти,тя ми заяви супер нагло-имал си,дал си.Като цяло смятам,че е най-правилно всичко да се плаща по-равно,освен ако нямате брак или дете/деца,защото не се знае утре дали ще сте заедно.Идеята ми,че като има тарикати жени,ще има и тарикати мъже,виждате,че хората станаха супер прагматични,супер материалисти и тн.Ясно е,че хората тук ще кажат махай го тоя мизерник,но истината е,че просто трябва да говориш с него и всичко,което си обяснила тук да му го кажеш и на него.Ако е някакъв съвършен скъперник,нещата са ясни.

24.   Здравей, авторке! Къде толкова ти се ходи, нали трябва да спазваме мерките? Стой си си у вас, гледай телевизия, чети книга! А твоето гадже какво работи, не споменаваш! Има 2 бона и не ти помага с нищо! Отивате на кръчма или каквото е там и той ти казва да доплатиш! За мен това не е кавалер, а паразит! Той не търси други жени, но за мен е по-добре да се разделите! Това е нарцисист-мъж, който гледа само себе си! А не е ли по-добре да сготви нещо, вместо да харчите излишни пари по кръчмите? Или и за това не го бива? Осъзнай се овреме, преди да е станало късно! А и няма да е лошо да продадеш един сериозен разговор с него, кажи му как стоят нещата и че той трябва да започне да се грижи за теб, да не е готованец, при все, че има пари! Ако не е съгласен, му кажи, че трябва да се разделите, защото това не може да продължава вечно! Мен ако питаш, това е мамино синче, за разлика от мен!

26.   Жалко, че и тоя не посяга. Първия ти е бил най-подходящ:)

27.   Чета но. 20. "За какво ми е този мъж? ". Е, явно освен за касичка не ти трябва...

Чета авторката ".. но за мен той като мъж е длъжен да ми помага". Да, аз съм от тези които ще кажат че никой за нищо не ти е длъжен. Нито морално, нито пред закона. 70% от случаите всеки нормален човек ще си раздели сметката. Има и една порция мъже които ще ти я платят, но те обикновено са тези които си плащат за любов и на други места. Не виждам защо намесвате любовта със сметките? Ако бяхте женени тогава отговорността е редно да се дели, тъй като вече сте СЕМЕЙСТВО. До тогава не виждам за какво ревеш.

Ако имаш нужда от помощ, това е друго, но ще си поговориш с него. Всеки нормален човек ще ти помогне Той сам може и да не се сети и не защото е лош, а защото съм супер убеден, че ти вече си създала впечатление, че всичко ти е наред, заради суперската ти работа, с която си побързала да изпъкнеш пред него. Само си виж собствения си пост... ти и тук побърза да ни кажеш колко си способна и колко готина работа имаш.

28.   Как жените се хващат като удавник за сламка за такива индивиди! Кое му е уникалното? !