Той е по-малък от мен...
След няколкомесечно бройкане, най-после се запознахме... Едва сега разбрах, че е с 5 години по-малък от мен - аз съм на 30, а той на 25 години. Възрастта въобще не му личи! И двамата бяхме изненадани, защото той ме мислел за по-малка, аз него за по-голям... А то, какво излезе... На всичкото отгоре аз съм разведена с прекрасно момченце... А толкова много се харесваме, имаме еднакви интереси, за всичко сме на едно мнение. Излизаме и на пръв поглед не ми пука, но съвсем не е така... Притеснена съм, моля ви за мнение...

Коментари

1.   Годините нямат никакво абсолютно никакво значение!!!

3.   За любовта няма възраст!

5.   Само за инфо жена ми е по голяма от мен с 4 години.

6.   Годините нямат никакво значение:)

7.   Не е въпроса, че е по малък на години - важното е да му е по голям....

8.   Правилно: ПО-МЛАД С ПО-ГОЛЯМ Е ПО-ДОБРЕ ОТ ПО-СТАР С ПО-МАЛЪК.

9.   5, моля те сподели нещо повече... Как се чувствате?

10.   Бившото ми гадже е със 8 год. по малък от мен. Бяхме заедно 2 год. В началото аз също се правех че не ми пука, но не беше така. След време спрях да забелязвам погледите на хората, все пак не живеем заради тях. Повярвай ми чувството е страхотно. Моят съвет е-да не ти пука какво говорят хората или как те гледат, живей за себеси а не за тях.

11.   Моята бабичка е по голяма от мене с 6 години, но ме гледа много добре. Спал съм с други жени в къщата и, но тя се прави, че спи в другата стая, нищо не вижда и разбира. Въобще е голям кеф, човек да си има по дърта жена - гледа те като писано яйце, а ти си правиш, каквото си искаш ..

12.   Нищо няма да стане, заради детето ти. С голям или малък еблюто може и да те кефи. Ама дали ще бъде добър баща на чуждо дете. То времето ще покаже де. На тебе какво ти
пука да омотаеш един свободен млад мъж. Проблемът е негов. Познавам жени които казват: "Приемат детето ми като свое." Късмет.

13.   11, ти си голяма гад, с усмивка ти го казвам! Малиии, добре, че не си ми мъж, да ти кажа дали съм бабичка! Авторке, направи се, че не видиш коментара на тоя маймун и забрави за възрастта, щом се обичате.

14.   За любовта няма граници. ако се обичате истински продалжавай да се радваш на щастието си. А разликта в годините ви не е голяма така че я карай по спокойно. изживейте любовта си пълноцено. И да не ти пука 1 път се живее.

15.   Скъпа, аз ходих 4 години с 4 години по-малък от мен. Не ни личеше изобщо. Баба ми също е по-възрастна с 4 години от дядо ми. Не живей с тези предразсъдъци - няма смисъл. И аз така страдах отначало, сега виждам, че е било напразно... И излишно. 5 години не е никаква разлика. Колкото до детето - зависи той как го приема... Ако няма против - значи всичко е ок.

Наслаждавай се на любовта си. Успех. Запомни - нямаш проблем, той е в главата ти само.

16.   Така е и моята баба е по-голяма от дядо ми с 3 или 4 години, незнам колко бяха точно, да са живи и здрави хората, номер 15 това е било преоритет едно време. момчето да го оженят за кака, за да го отрака и да върти къщата и семейството. То тогава най-важното за хората е да имат семейство стабилно, но сега времената са различни и колкото по рано го разберат толкова по-добре така, че това за семейството смятам, че в днешно време, не е най-важното. Даже май изобщо не е важно, по важно е да се разбират и това, че е по малък от теб да не те претеснява, хората щели да гледат, ами нека си гледат , те ще го гледат апък ти ще си го ебеш, та те да си гледат и да си приказват, а за детето те сега е май модерно момчето да си взима жена с готово направено дете да не се мъчи да прави. Хич да не ти пука.

17.   Здравей, искаш ли да се посмееш, аз имам същия проблем като теб. само 4е о6те по ло6о той е с 9 години по малък, аз съм на 29 год., а той на 20 год. , не му личат, но и двамата знаехме от самото начало, той ме убеждаваше, че не е проблем за него, че родителите му и баба му и дядо му имали по 5 години разлика и в двата случая жената била по голяма. А сега познай, аз се влюбих ужасно много, а той реши 4е е време да променим ситуацията окончателно, да не сме заедно повече. Незнам и аз какво да правя.Той не е богат, живее още при техните, не е тип мачо, но притежава неща, които не съм срещала в друг мъж.

Той е най-чувствителния мъж, които съм познавала и незнам как да постъпя. Филма не приключва до тук, аз имам приятел с които имаме проблеми, а той от 2 месеца не е в България. Моят съвет към теб е бъди щастлива не мисли за годините щом се обичате. Мен всичко това ме притесняваше в началото, мина няма и месец и той сложи край-уж не можел да ми даде това от което имам нужда, уж да спрял всичко докато било време, уж за да не ме наранява, уж свободата си искал не искал да се обвързва толкова млад и т.н Искам да посъветвам с цялото си сърце да сринеш в себе си всички предразсъдаци. Аз ги оставих да надделеят над мен, казах много обидни неща на моето момче, сякаш го използвах сексуално, а не беше така. Ако можеш да ми дадеш съвет моля.

18.   Годините нямат значение.

19.   Моят мъж е с 2 години по-малък от мен, но пък всички го мислят за по-голям от мен, така че нямаме проблем
Имах едно гадже 2 години по-голямо, но изглеждаше много млад и с него се чувствах като педофил наистина. Не е проблема в годините

20.   Четейки това, което си писала, ми се прииска това да е най-големия ми проблем в живота. Но уви не е така. Помисли си авторке-има хора, който най-много на света желаят да лесно да общуват с околните-като моя милост. А ти си седнала да гледаш това, че си била по-голяма от прятеля си. Има хора с по 15 години разлика и пак си живеят добре. Така че просто се наслаждавай на връзката си и не си мисли за такива дребни проблеми.

21.   Аз съм на 14 и половина и обичам и съм влюбен в жена , която е с много години по-голяма от мене! Желае ме, както аз нея , но тази връзка е невъзможна! Така че 5 години са нищо! Не гледай и не слушай другите! Послушай сърцето какво ти говори! Желая ви много щастие и любов! БЛАГОДАРЯ ВИ!

22.   За любовта няма възраст! :)

23.   Щом е на 25, а изглежда на повече, значи доста е грозноват. Аз съм на 32 и веднъж като бях на дискотека един полицай ми искаше лична карта. Като ми каза за какво се хманах за главата...

24.   Хич да не ти пука аз съм по малък от жена ми със 8 години и от както се познаваме и сме женени вече 20 години все ни развеждат или ни гледат като цапна ти като разберат разликата във годините.

25.   Авторке, за да си с такъв - най-вероятно само такъв би ти обърнал внимание.

26.   Авторке, не се вглъбявай в темата за годините, защото не са чак от такова значение, особено във вашият случай. Важно е как се чувствате заедно, как се държи с теб, дали приема детето ти. Като бях на 25 живях с момче, което беше на 21 и майка му все повтаряше, че съм голяма и не го давала... Да, но сега, след толкова много години с него сме на път да се съберем отново, по стечение на обстоятелствата се разделихме, и годините изобщо не са ни проблем. Успех с връзката ви!

Боби

27.   Ае стига вече бе. Любовта няма възраст! Обичта е важна, другото не е от значение

28.   здравейте аз ходя с едно момче вече близо 3 години но от близо 2 месеца излизам с едно друго момче с него се познаваме от бившото ми уч-ще целувахме се
илизахме пишем си в скайпа ии фейса сее радваме на много неща той е по-малък от мен с 1на година но се държи сякъж е по-голям
Интерсуваме се един от друг сърдим се и се радваме на животаа но незнам какаво да правя с гаджето ми дай те мнение мерсии

29.   Мои познати също са така.
Като се запознаха, той беше на 27, тя на 36 разведена.
Дори не им личи разликата.
Сега си живеят отделно и се разбират отлично.
Децата й са големи вече.

30.   Бихте ли дали съвет, аз ходя с 16г. по-голяма, искам и мнението ви само?

31.   Не виждам никакъв проблем? Аз лично харесвам по-възрастните жени най-много. Особено с такава разлика като 5-6 години по-голяма от мен (аз съм на 21). По-зрели са, здраво стъпили и търсят качества в мъжа, които по-младите жени дори не забелязват. Да не говорим, че по мой личен опит, не гледат на мъжете като средство за постигане на цел (дали ще искат финансово да са облагодетелствани или той да им върши всичко).

32.   Нека и аз попитам за мнение какво мислите хора за разликата в годините аз на 18 тя на 33?? Мен не ме притеснява, и нея но родителите ни са напълно против. каквода правя?

33.   Разликата между мен и жена ми е 9 години. Женени сме от 21 г. и все още сме заедно и щтастливи. Моят съвет е да не обръщаш внимание на гупаците, които винаги са готови да критикуват и одумват околните. Щом като вие сте щастливи заедно е най важното! Другите да запазят мнението си за тях и не им разрешавайте да създава проблеми между вас. На никой друг не му влиза в работата разиката в годините ви. Успех!

34.   С който и да се срещнете винаги ще има по някакъв дефект или проблем м/у ви... Светът е за двама се пееше в една песен.

35.   Напълно съгласна сам със номер 22! Годините нямат значение
аз харесвам момче 3 години по-голямо от мен

36.   И аз да си споделя "мъката" - последните 5-6 години по мен все си падат мъже по-малки с по 2-3-4 години. Ще кажете, че не е голяма разлика, но аз забелязвам незрялост у много от тях, а винаги се стремя към сериозна връзка и затова не започвам нищо с тях. Както и да е, такъв ми бил късмета явно.
Ж 33

37.   Като чета коментарите и си мисля: "Слава Богу, хората все още са наистина романтични. " И са прави, че по принцип разликата в годините няма никакво значение стига любовта да е истинска и взаимна.
Тук обаче идва голямото НО.
Не искам да заклеймявам в никакъв случай всички мъже. Подчертавам дебело, че мнението ми не слага под общ знаменател всички представители на силния пол.
Повечето мъже могат да приказват колкото си искат, че не обръщали внимание на годините на една жена, НО фактите показват друго, а именно че мъжът си иска младо яре. Особено удари ли го критическата. В момента си на 30, млада, в разцвета на силите си, а той, така да се каже, скоро е излязъл от пубертета. В тази възраст момчетата винаги се заглеждат по "какички". Идва обаче един момент, в който "какичката" спира да расте и да разцъфтява и започва бавно, но славно да старее. Аз съм момиче и за мое най- голямо съжаление, осъзнавам, че спадам към този пол, който е като бозата- с времето се разваля. Мъжете от своя страна, както е известно на много от нас, са като виното- с годините става по- хубаво. И какво се получава, когато дойде време, в което мъжът буквално е във върховната си форма, а жената вече не е момичето от преди няколко години. Тъжната статистика показва, че мъжът просто започва да се заглежда по по- млади жени. Което въобще не е приятно за нежната половинка.
НО това е само теория. Никога не заклеймявам една връзка, било то заради разлика в годините, в народността, в религия и пр. Защото истинската любов е над всички тези различия.
Мисля, че една връзка трябва да се изпита. Щом се харесвате, бъдете заедно и грам да не ви е еня за мнението на хората. Пък времето ще покаже дали момчето спада към процента мъже, които просто си говорят, че за тях нямало значение на колко години си или от другите, които те обичат просто заради това, което си ти.

38.   И аз сега съм в същата дилема. Между нас всичко е перфектно. Започна като по-магия и взаимно сме се харесали още от пръв поглед и двамата, както разбрах в последствие. Бих казала, че това не е разлика във възрастта, за която си струва да се замислиш, но ако беше обратното. Той е на 25, а аз на 30. Естествено се притеснявам, че скоро ще хареса друга, а аз го искам за цял живот.

39.   Проучи бившите му приятелки. Познавам мъже и то не един и двама, които подчертано предпочитат по-големи от тях жени и ако погледнеш историята на връзките им, ще установиш, че повечето им приятелки са били по-големи от тях. Както има такива, които си търсят много по-малки от тях жени или такива, които предпочитат жени на тяхната възраст. Сега много ще кажат, че възрастта не била важна, но повечето хора имат изразен възрастови диапазон, в който избират партньори.

40.   Към 39 от 38-Случайно срещнахме бившата му. Приличаме си плашещо много визуално и тя е много слаба, и по косата, и по чертите на лицето, и е с 1 година по-малка от мен. Значи това с типа важи в неговия случай. Реших да повярвам повече във връзката ни благодарение на твоя съвет. Не мисля, че търси било то и подсъзнателно пак нея. Просто харесва такъв тип. Но не искам да разпитвам за другите му бивши, защото съм прекалено ревнива. Според мен, ако ги има симптомите на влюбване трябва да им се оставиш да те завладеят и да не мислиш за пречки-това е магия. Преди да го срещна нямаше да го кажа.

41.   Какво се случва, авторке?
Хора, а според вас до колко години разлика в полза на жената не би се отразила в общия случай?