Приятелят на гаджето ми се държи зле с мен
Здравейте,аз съм момиче на 19г. и съм почти от две години и половина заедно с моят приятел.
Нещата между нас са сериозни,семействата ни се познават ,аз с неговите приятели и близки той с моите ,пътували сме заедно с неговите роднини/приятелски кръг,но ми прави впечатление още от близо година ,че неговият най-добър приятел се държи зле/пасивно агресивно с мен на моменти.
Не помня да съм му правика лоша впечатление,нито казвала нищо нередно/лошо към него ,но всеки път като има възможност проявява една пасивна агресия към мен.
Дали ще бъде аз да му кажа нещо той да не отговори,или когато кажа нещо нарочно да прави коментар от който да ми стане неудобно или да се чувствам тъпо или ще е някоя друга злоба увита в шега или някой тъп коментар.
Става ми мъчно и обидно ,че има такова отношение с мен от нищото. Споделяла съм на моят приятел ,но той няма как да го промени.
Моля за съвет ,ако някой е изпадал в подобна ситуация.

Коментари

1.   Самият факт ,че твоят не те защитава и оставя друг да се държи зле с теб, не говори добре. Ти си му приятелката и не отскоро и трябва да те защитава.
Или сядаш с този негов другар на четири очи и го питаш какъв му е проблема с тебе, или с твоят приятел и го питаш защо не те защитава като този те закача. Може и двете неща да направиш.
И няма такова нещо като не може да го промени. Казва му :''Х ми е приятелката, обичам я, уважавам я , и трябва да си промениш отношението към нея'' или нещо такова. И не да го каже един път, ами като стане свидетел на нещо, да те защити пред този.Но не и да гледа как се държи зле с теб и да вдига рамене.

2.   Момчето е с манталитет от детската градина явно, щом прибягва до такива неща. А вероятно всъщност те харесва и затова се прави на интересен.

3.   Може би той се чувства засегнат, че ти прекарваш бая време с гаджето си. А той не прекарва толкова време с най-добрия си приятел.