Какво се случва с нас?
С приятелката ми сме заедно от близо 4 години и живеем заедно от близо 1 година. В първите две години любовта ни беше точно като в лигавите тийн любовни филми. След това не знам какво се случи, но искрата от нейна страна изчезна... Имаме много малко приятели и от близо 2 години вече излизаме много много рядко. Държанието към мен се промени драстично, спряхме да се храним заедно, почти не правим секс, може би веднъж на 2-3 месеца, вече съм забравил как звучи "Обичам те" изречено от нея. При опити да говоря с нея за да изясним какво се случва, отговора е "Нищо не се случва", "Всичко си е точно" и подобни. Не знам до колко е фактор, но понеже работата ми изисква да работя и нощем, може и това да е от значение. На моменти имам чувството, че тя си има друг, но когато я питам директно - тя отрича. Най-лошото е, че дори лбмислях да и предложа, купих пръстен, но с това отдалечено държание, така и не съм и предложил,страх ме е да не ми каже "НЕ". Липсва ми близоста, липсва ми топлотата, доверието, любовта, липсва ми тя. Притеснявам се, че ако продължават така нещата - няма да издържа и ще си потърся вниманието от друга жена. Обичам я и искам да съм с нея, но не знам какво се случва, тя не ми казва, следователно и не знам какво да правя.

Коментари

1.   Разкажи й как се чувстваш, какво мислиш и опитай да поговорите. Успех!

2.   Щом мислиш за нещо с друга, значи и ти вече не си с приятелката си. Връзката ви вече е минало. И не работата ти е причината, а във вас. Не сте можали да я запазите. Най-добре се разделете като цивилизовани хора и всеки по своя път.

3.   То е ясно какво се случва - има друг.

4.   "ще си потърся вниманието от друга"

Ако внимание означава секс, това няма да помогне. Като спиш с друга, ще ти обърне ли внимание? И без това щом изобщо не иска да обсъждате, значи явно си има друг. Ако нещата просто не вървяха, поне щеше да иска да се изясните, а тя явно си получава "вниманието" другаде и не изпитва нужда да те уведоми или да обсъжда каквото и да е, защото тя каквото и е нужно си го получава. Пък на теб ако не ти оттърва това положение, ще си тръгнеш сам. Щом стоиш и си ОК с всякаква липса на комуникация, значи и теб те удовлетворява. Вероятно така разсъждава.

5.   До 1: Опитвал съм многократно. Естественп без успех.
До 2: Все още не мисля за нищо с друга, но както съм написал - от липсата на внимание, близот, нежност и секс - се притеснявам да не стане така, че да ги потърся от друга. Не искам да се стига до там.
До 3: Надявам се да грешиш. Надявам се ако е така - тя да има доблеста да ми го каже.

6.   Връзката Ви е изчерпана. Не си губете времето.

7.   Както го виждам, просто нещата помежду ви са се изчерпали. Разделете се нормално и продължете всеки по свой път, излишно е да си губите времето като съквартиранти.

8.   Ти си балъка, който плаща сметките а друг е.. бе приятелка ти.
То е ясно, като слънцето какво се случва. А бе вие слепи ли сте, или глухи, питал бил приятелката си, да не мислиш да ти каже истината!
Всички индикации говорят че си има друг.

9.   Щом я няма вече магията между вас, значи някой и прави фокуси с друга пръчка. Разбира се, не е 100% сигурно, но подобно поведение на жените е характерно, когато има замесен друг. Пич, не бъди глупак, наблюдавай я внимателно. Спри да и се умилкваш, спри да и ходиш по гъза и да търсиш одобрението и обичта и! Може да е подло, но не е зле докато се къпе да и направиш бърза проверка на телефона. Ако тя си крие ревностно телефона....... Ако често закъснява....... Ако бельото и рязко се е увеличило...... Ако се запъва на най-елементарните въпроси...... Ако е нервна и груба....... Ако е студена....... това са много принципни поставонки, които може да означава, че ти изневерява. Може и да не ти изневерява все още, но някой да и е влязъл в главата. Жените са емоционални създания и ако ти си и станал твърде предсказуем, лесен, прекалено удобен и скучен, тя не изпитва привличане към теб. Въпрос на време обаче, някой да я привлече неудържимо, дори все още да не е така. Много сложна ситуация. Но бих те посъветвал да разбереш истината и ако наистина има замесен друг, да приключиш с нея моментално без скандали, без обвинения и без да страдаш за нея! Ако тя ти изневерява, просто не е за теб, не те заслужава и между вас всичко е приключило.

11.   Таа са еве бе братчед!
Кво има да му мислиш, шах ли ще играеш?

12.   Пич, ти да не мислиш че любовта през годините е винаги като през първите няколко месеца и първата година?
Нарича се рутина! Рутината убива!
Споко, просто момичето има нужда от емоции.

13.   На мен пък ми се струва, че тази история не е от автор, а от авторка представяща се за мъж. Това се е случвало доста пъти в този сайт и продължава и ще продължава и за в бъдеще.

14.   Номер 9 и номер 12'са много точни в казаното. Обаче въпросът е ти търсиш ли близост с нея,след като говорите или оставате на фаза разговор,защото усешташ ,че тя не те желае.А има ли вариант да смениш раб.график? Да,рутината убива и се чудя как двойките оцеляват?

15.   До 12: Пич, знам за рутините, ама като започне да се оплаква, че нямам време за нея защото работя като луд за да може когато каже "трябват ми 200 лева за нещо си" - да мога да и ги дам. Но това не виждам да е разбрано от нея.

16.   До 14: Да, правя всякакви опити за някаква близост, но всеки път не и е до това. Не, няма как да си променя работния график и нямам намерение да напускам работа заради нея.
Прав/а си, тази рутина не ми дава спокойствие и ме тормози постоянно.