Към двата пола
Бихте ли се влюбили в някого, когото не намирате за особено привлвкателен, та въпросът е всичко ли е до външния вид, разбира се не слагам парите като фактор, те винаги компенсират.

Коментари

1.   Да, бих, стига да ме впечатли с отношение, интелигентност и чувство за хумор. Парите не компенсират, не се заблуждавай. Ако си пълен ръб или някой изрод, жената ще те зареже. Сори, но всичко останало е заблуда. Както виждаш повечето жени са с мъже, които взимат до 1500 лв. В България не е пълно с милионери. Тези, които са кретени, ги зарязват. Парите могат да са плюс, ако всички останали условия са изпълнени и жената те оцени и за това, че се грижиш добре за семейството. Но пак ти казвам, че са второстепенни. За мен са крайно недостатъчни и не могат да компенсират абсолютно нищо. Аз искам повече, много жени също. И това е да ме обича и да го е грижа, което е рядкост вече и почти не се случва. Парите се обезцениха вече. Лесно е да намериш някой с пари, много е трудно да намериш нормален мъж, който отгоре на всичко и да те обича.

2.   Номер 1, откъде се взе? Звучиш като полезно изкопаемо!
Ако всичко, което казваш е вярно, значи щастие имало не само на земята, но и в България! А дано!

Къде са тея жени, да ме запознаеш с тях?...

3.   Да, важно е и какъв е отвътре, ако е пич, външния вид остава на второ място.

4.   Да! Аз се влюбих в мъж, който не знаех как изглежда и когато разбрах хич не беше мой тип и въпреки това чувствата ми не се промениха.

5.   Влюбването не е процес, който можем да включим и изключим просто така. То се предизвиква от специфичен хормонален коктейл в мозъка и човек може да направи много малко по темата. Среща някого, чувства се силно привлечен и бум, ето ти едно ново начало.

Да останем до някого обаче, да го подкрепяме въпреки всичко, това вече е съзнателен процес. Да изберем да бъдем с него, също.

Да, ако мъжът е изключително, зашеметяващо, почти гениално интелигентен, и е страхотен джентълмен, и е работлив, тези чудесни качества сигурно биха компенсирали един посредствен външен вид. Но от друга страна, ако е чак толкова умен и наистина не е мързелив, би могъл да започне да спортува, да се храни ефективно спрямо целите си, да посети козметик, да се облече прилично. Тогава ще е в пъти по-привлекателен.

Така че, да, бих останала с такъв човек, но само ако се грижи за себе си и се развива на всички нива. Няма ген, който да не може да бъде победен с правилно хранене, фитнес и малко помощ отстрани (хубави дрехи, хубав парфюм и прическа, един хубав часовник).

6.   Външността е първото, което ни привлича/отблъсква. Тя говори и за характера. А добрата физическа форма е признак на здраве!
Грозните и дебелите обикновено са комплексирани и злобни.
Иначе и аз подкрепям 1 за това, че парите не могат да компенсират...

Не, няма как да се влюбя в някого, когото не намирам за привлекателен.

7.   При мен пък, ако не ми допада външно, колкото мил и т.н. да е, няма как да си легна с него... Не говоря да е красавец номер 1, но ей така да не ми харесва нищо в него - външно, не. И мисля, че повечето хора са така, дори и да не си го прознават.. Поддържането на външния вид също е важно, като облеклото примерно, на мен лично ми е ставало неловко откъм облеклото на някого.

8.   Мъжете масово гледат единствено външността, жените от своя страна пък масово оглеждат и се интересуват и от други фактори и обстоятелства (дали ще я търпи и носи на ръце, дали е стабилен финансово/поне перспективен). Всичко друго, което ви се напише в тази тема, е или фалш и лицемерие, или 4-5% от много рядка действителност, в която голям брой хора искат да се впишат, за да не изглеждат повърхностни, меркантилни и т.н. Препоръчвам ви да не живеете в приказки.

Ж20

9.   Ми има мъже дето ми трябва много да минат покрай мен и тогава ги забелязвам, физическото привличане е важно, може да не дойде веднага, но ако го няма, няма смисъл.

10.   До номер 1, това важи може би за поколенията жени преди 90-та. По-младите масово гледат парите, много рядко се срещат такива, които са с мъже само по любов.

11.   Да. Влюбените не могат да определят какво точно ги е привлякло. Знаете, нещо в самото усещане да си до другия човек ти запалва искрицата за живот. Външният вид е фактор, но не и когато си влюбен и вече си усетил онова "щракване" (моментална връзка с някого след много приятен разговор).

12.   Да бе да било важно вътрешния вид. Хахахха ей рано или късно всичко стига до парите, защото ако на външен вид не изхлеждаш ок, това означава, че явно въпросния човек се стиска с парите или нещо му има. И аз така си мислех, че не всичко е пари, но това е живота, всичко струва пари и за съжаление.

13.   До кога с малоумните въпроси и очевадните отговори. Няма как да се насилиш да си около нещо, което не те привлича. Особено пък, когато става въпрос за партньор в живота, следователно и интимен такъв. Буквално се влачите един друг и рано рано започват изневерите.
Както казва чичо Чарли, това за вътрешната красота, като приоритет го казват само грозните. ;)

14.   Разбира се, че външният вид не е всичко, но и не е нищо. Все пак трябва да има някакво привличане. За мен е важно човек да изглежда добре, да има висока или поне средна лична хигиена и другото са качества - да е верен, да държи на думата си, да е добър по душа и кавалер, но и да не е мекушав.

16.   Въпросът ти е риторичен. Естествено, че не бих се влюбила в някой, който не ми се струва привлекателен. За да се влюби човек, трябва човека, в който се влюбва на него лично да му харесва много. Друг е въпросът, че за другите хора, този човек може да не е привлекателен. Но в твоите очи може да изглежда привлекателен. Затова я има поговорката "Любовта е сляпа". А това за парите и т.н , то това не е влюбване и привлекателност, а сметки и планове.

17.   Номер 1 само звучи добре. Сигурен съм, че не би дала никакъв шанс на някой, който не е харесала по външен вид, ако ще да е и най-добрият човек... или може би "нормален" означава красив ??

18.   Номер 2 и аз мисля точно като номер 1. Забелязвам, че мъжете много се концентрират върху парите. Не знам това заради ситуацията в държавата ли е? Някакво избиване на комплекси ли е, не мога да разбера? Всеки познат, с когото разговарям, ми обяснява как жените искаме пари. Не мой човек, искаме преди всичко отношение, загриженост и отговорност! А относно въпроса на автора. Да, бих се влюбила. Сърцето не избира по външен вид. Влюбвала съм се и в симоатяги и в много големи криваци.

19.   Номер 4! Как така се влюбваш в някой без да знаеш как изглежда. Че после дори не са ти се променили чувствата? О БОЖЕ МОЙ!! Ти си истински стойностен човек!

май трябва да напиша /С

20.   10, в грешка си. просто тези от 90 набор надолу вече са отчаяни, че никой с пари не ги иска. след 10 години тези от набор 2000 надолу ще са същите. жената си е винаги същото животно.

21.   Парите не могат да компенсират външния вид, затова жените които се хващат с грозни мъже в един момент започват да изневеряват.
Моите наблюдения са, че най-меркантилни са жените родени през 70-те, разбира се със съответните изключения.

22.   Във въпроса се пита не дали бихте създали семейство, а дали бихте се влюбили. Също става въпрос за човек, който "не намирате за привлекателен" а не за несъответстващ на стандартите за красота. Може формолировката да е случайна, но обикновено, когато си влюбен или влюбена, обекта на чувствата е привлекателен за теб. Често първото впечатление е не много добро а после затъваме до уши. Същото е и с дългогодишните партньори. Естествено външността се променя, но за теб няма човек, чиято външност да ти е по-мила. Познавам едни хора над 80, които се обръщаха един към друг с красавице и хубавецо и бяха искренни. Другите им казваха " онези красивите" и в някакъв смисъл бяха прави.