Какво се счита за висок ръст при мъжете на днешно време?
Бихте ли счели 185см за висок ръст за мъж? Или границата вече е 190?

По-конкретно в големите градове из България, тъй като съм забелязал, че в малките населени места средният ръст в доста по-нисък.

Коментари

1.   Две глави над въпросната жена.

2.   Всичко е относително. За една жена висока 180см, един мъж със същия ръст няма да е висок. Но за мен 180 е висок мъж (аз съм 157см).
От моя гледна точка, нещата седят по следния начин:

Под 170: нисък
Около 175: среден
От 180: висок
Над 190: много висок

Но зависи от жената.
Но която и да ти каже, че 185 не е висок, преувеличава. Освен ако тя не е 190...

3.   Според интернет, средния ръст на българския мъж е 175см. Всичко над това е добре, даже от 180см нагоре си се водиш високичък, аз съм оцелил баш на косъм, 180см. Има life hack-ове, които могат да създадат илюзията, че си по-висок. Носи си косата вдигната нагоре с лак/вакса и носи високи обувки, такива с по-висока платформа, това може да ти сложи едни 5-6 см отгоре, или поне да създаде такава илюзия.

4.   Над 185 са високите.

5.   Според мен над 1,80 се води висок мъж. Да живеят високите мъже! Ура!

Ж24

6.   5, Путин никак не е висок, а 20 години е начело на Русия.

Сталин е същия формат, даже сигурно по-нисък.

Хитлер, доколкото си го спомням, е под средното, еле пък за немеца.

Тодор Живков далеч не се е откроявал с ръста си!

Има много хора, които са дребни, но с много власт и пари.

7.   Първо под формата на майтап, има една поговорка - акъл на високо не вирее. Но за мен 180 см и нагоре е над средното, просто погледнете статистиката. И все пак зависи от гледната точка, ако жената е 180 см, а мъжът 175 см какъв е извода? Но за любовта граници ни би трябвало да има.
Познавах един нисък шебек, около 160 - 165 см, но с много пари, ама наистина с адски много пари и възможности, и познайте, около него беше пълно и се навъртаха рояк с разни дълги каки над 175 см и му се лепеха като мухи на мед. :)