Защо жените държат на чувството на хумор
Всички ли жени дават шанс само на мъже с чувство за хумор? Защо е толкова важно? Нима мъж, който няма такова, не струва и не може да няма други качества? Жените не търсят ли мъже все пак, а не клоуни, които да ги забавляват? Защо има някакво схващане, че жената трябва да стои като някакво жури и да оценява хумористичните способности на мъжа? А мъжът ако няма такива, едва ли не трябва да се чувства виновен, понеже е нежелан? Не може ли мъжа да си е мъж - сериозен, умен, отговорен? Имам предвид не че не може да е и двете, но защо хумора да е по-важен от това да е отговорен примерно?

Коментари

1-50 от 70

1.   Чисто и просто, защото животът без смях е твърде скучен, сив и тежък.

Ж,23

3.   За мен чувството за хумор е на едно от последните места по приоритет. Със сигурност други качества са много по - важни. Даже ме дразнят мъже, които постоянно се шегуват.
Създават впечатление на повърхностни и лековати. Важен е балансът.

Ж 25.

4.   Че какво му пречи да е отговорен и пак да има чувство за хумор? И не бъркайте чувството за хумор с лигавене, лековатост, нещо повърхностно и пр.

5.   Също беше основен критерий при мен - мъж, който има чувство за хумор е и умен.
Може и да съм била повърхностна, но определено направих добър избор със съпруга ми.
Ж 45

6.   Да имаш чувство за хумор е едно, да си клоун е друго... В днешно време много се бъркат двете. Това, което съм забелязал е, че мъжете тип-клоун нямат много успех с жените в интимен план. Може да имат приятелки жени, да излизат на срещи и тн., но нито правят много секс, нито имат връзки. Частично говоря и от собствен опит. Когато намалих клоунстването започнах да имам по-голям успех с жените.

7.   Да имаш чувство за хумор е едно, да си клоун е друго... В днешно време много се бъркат двете. Това, което съм забелязал е, че мъжете тип-клоун нямат много успех с жените в интимен план. Може да имат приятелки жени, да излизат на срещи и тн., но нито правят много секс, нито имат връзки. Частично говоря и от собствен опит. Когато намалих клоунстването започнах да имам по-голям успех с жените.

8.   Ем то при жените постоянно трябва да има цирк. Ако не си циркаджия това означава, че си скучен за тях т.е. неможеш да си с тях. Аз лично съм излизал с момиче, при което имаше и друго момче с нас и той постоянно се правеше на циркаджия (чувството за хумор) и говереше постоянно (взимаше ми думите от устата, неможех да се изказвам заради него и ме прекъсваше) и на него постоянно му се обръщаше "внимание", което за доста хора си е задължение. После пък ми вика защо не съм говорил, хахаха. Едва ли не светът ще свърши, ако не получат внимание. Не слушай женски коментари, всичко е лъжа и измама.

М22

9.   Номер 7 ви го е отговорил правилно, пичове. Че жените са особени е факт, но правиш ли се на клоун и цитираш ли тъпите майтапи от Фейсбук или заучените статуси от нета, нямаш шанс с жените. По-добре да стоиш спокоен и себе си на дадена среща и да говориш нормално, отколкото да се правиш на какъвто не си. Хумора и това да си забавен или го имаш или не. И аз преди се опитвах да съм смешен, но не съм. Тъпо е и дразни мацката. Когато мине време и тя придобие чувства към вас, всичко свързано с вас ще и е забавно. Тъпото е че го осъзнах късно и вече си имам сериозна приятелка, с която искам да живея и към която искам много повече. Ако бях на същия акъл както съм сега, но преди 5-6 години, щеше да е съвсем друго, макар че и тогава не съм имал проблеми с момичетата и много се радвам, но ако бях по-хитър щеше да е доста по-добре.

Мъж на 27

11.   Няма нужда да се чувстваш виновен, когато си нежелан. Просто трябва да се научиш да приемаш, че хората не се длъжни да те харесват.
За мен лично е важно мъжът да има чувство за хумор. Иначе го чувствам като баща. А не съм от тези, които имат нужда от някой, който да замести баща им. Ти можеш да си потърсиш такава.

12.   Мен ако питаш, не държат. Или не преди да са ясни парите и битовите условия на мъжа.

13.   Много сериозно бъркате чувството за хумор с лигавене, опит да бъдем интересни и клоунстване. Мъж на 29.

14.   Защото другите сте злобни, темерути и комплексари. Нямате земност и топлина. Отвсякъде ви лъха злобата.

15.   Така аз съм мъж на 35г.
Смея да кажа на ниво във всяко едно отношение.
Лично за мен чувството за хумор е едно от най-важните качества, което трябва да притежават хората около мен дали мъже жени няма значение. Особенно в тоя посредствен и папагалски свят, в който се намираме точно сега.
Хора които няма такова за мен също са сиви и скучни.
Научи се да правиш разлика между хумор и клоун.
На клоуни се правят точно тези, които имат липси за такова, мъчейки се ги компенсират при това неуспешно.
Смеха и забавленито също са емоционална и духовна храна, която няма как да замениш само с отговорности и сериозност.
Казваш умен. За да имаш качествено чувство за хумор и да можеш да пуснеш шега на правилното място и време също трябва да притежаваш интелект и то не малък в много случаи.
Изглежда ти не си от най умните иначе щеше да го знаеш.
Също така и факта че живота не е смях от сутрин до вечер. Има си правилните моменти за това, както и импулсен заряд който ако бъде изразходен правилно носи само позитиви и високо настроение!
По въпроса ти за жените.
Напротив! Има много скучни и безлични жени, които не разбират от шеги, както и семейства при които ако си на гости даже за 2 часа може да ти умре коня от скука.
Разбира се няма как да се изисква всеки да може да е забавен поне малко но:
Темерути, които не могат да пуснат поне един бисер за седмица нямат място в моето битие!

16.   Чувството за хумор е половин път към леглото на почти всяка жена. Знам от личен опит, понякога може да се провалиш и да не изминеш другата половина. Представи си го така - Сериозните и скучни хора са в едно положение, в каквото е и характерът им. Тоест не вървят нито към сърцето, нито към леглото на една жена.

17.   Ами защото чувството за хумор отразява нивото ти на интелигентност. Както каза номер 4, не бъркай чувството за хумор с лигавене и ръсене на глупости.

18.   Май коментаторите в този сайт са оперирани от чувство за хумор?! Или много се страхуват да не ги приемат за "несериозни"?
Е, друго си е да си вечно недоволен, мрънкащ киселяк-самотник, мълчалив срамежливец, който не знае какво и как да каже ,отхвърлен N пъти, превърнал се в откровен женомразец или просто скучен тип без въображение.

19.   Важно е и при мъжете, и при жените! И не, не е заради забавлението...
А защото без чувство за хумор (и самоирония ако щеш) преминаването през житейските трудности е още по-трудно, даже и невъзможно!

20.   8, много даваш акъл, ама май "НЕМОЖЕШ", а?...

21.   Според мен жените искат сигурност и стабилност.
Ами аз, като мъж съм попадал и на жени нямащи никакво чувство за хумор.
Жените с положителна енергия искат положително мислещ мъж със чувство за хумор. Жена с положителна енергия ако си избере негативен мъж, който няма чувство за хумор и само и се кара то тя ще си съсипе здравето с него.

22.   Не знам защо отъждествявате чувството за хумор с това да бъдеш клоун. Това са две различни неща. Мъже тип "клоуни" са противни. Да имаш чувство за хумор е плюс и за двата пола. Определено не е най- важното нещо или едно от най- важните неща, но никога не е излишно, освен ако не се прекалява с него.
От научна гледна точка при смехът се отделя серотонин - хормонът на щастието - и това кара всеки човек да се чувства добре. В случая говорим за мъж, който разсмива жена. Предполагам и ти би избрал жена с чувство за хумор и която те кара да се чувстваш добре, пред такава, която няма, особено ако с втората няма какво и да си кажете (говоря, ако и с двете си пасваш идеално).

Black Sabbath

23.   Номер 1 пий си розовите хапове, смей се на воля и живей в мизерия, не разчитай на мъжът до теб за нищо, преглътни изневерите му, преглътни алкохолизма, а пък че те набил ей така - голяма работа.
След 30-35 години тъпите патки се усещат за какво иде реч в живота, ама дори и тогава не обръщат внимание на добрият човек, ами търсят същото, което имат и досега, само че в нова опаковка.

24.   Защото постоянно сме ядосани или тъжни и някой трябва да ни оправя настроението. Това в кръга на шегата. Виждаш ли защо е важно чувството за хумор сега хаха.

25.   Не искаме циркове и клоуни, а мъже, които показват, че могат да се радват на живота. Никой не иска да бъде с човек, който е 24/7 сериозен, защото е уморително. Смехът и шегите са начин да разпуснеш от натоварващото ежедневие.

26.   Просто те често послъгват, а каквото и да си говорим, жените си падат да бъдат заблуждавани и пускани по пързалката.

27.   Чувството за хумор е на последните места по важност, просто жените обичат да повтарят по разни форуми, че много държат на него. Не гледай какво пишат, а какво правят.

28.   Защото смехът е най-доброто лекарство. А и също удължава живота.
Защото да взимаш всичко насериозно не е задължително. Защо да се впрягаш излишно по всякаква тема?

29.   Преди малко повече от година и половина срещнах мъж като този от мечтите си - красив, висок, строен, отговорен, сериозен, може да му се има доверие, не лъже (много пъти съм го проверявала), не е и курве, интересува се от проблемите ми, въобще всичко относно мен, обича ме, ноо има много "но"-та. Твърде скучен е, не се шегува, все е сериозен, философства (и буквално и преносно), комуникацията с него е изключително тежка и натоварваща. Той едва ли го осъзнава, но и аз няма как да му го кажа, без да го обидя, затова съм му спестила тази информация и просто го избягвам. Животът ми и без това е много труден, ама наистина много, така че търся човек, с когото да си поема въздух от всички проблеми, да ми е хубаво, да ми отпочине душата, не да се напрягам допълнително. Въпреки това оценявам всички качества, които има този прекрасен човек и съм благодарна, че са останали стойностни мъже и имам честта да познавам такъв. Направил е много усилия, за да е с мен, многократно е казвал и доказвал е, че ме обича, но определено не сме един за друг... На 23 съм, той е на 26.

30.   Много интересен коментар от Black sabbath.
Това потвърждава мнението ми, че жените си падат само по повърхностни работи. Не е важен човека, а настроението.

31.   30, явно не си разбрал коментара ми правилно. И ако за теб качества като мъж да бъде верен и да цени жената до себе си са повърхностни, то не знам за теб какво е дълбоко.

Black Sabbath

32.   Ами освен на парите, нали трябва да има и нещо друго да кажем, че държим. Че то голата истина е жестока. Богатите мъже имат най-якото чувство за хумор!

33.   32 е прав, богатите имат чувство за хумор.
Но други чувства от тях не търсете :)
Ще си поиграят с душата ви, ще се наиграят и като им омръзне, отиват на следващата. А това, което е останало от жената повярвала в парите е просто един боклук.
Колко мъка има по този свят.

34.   BLack Sabbath нещо си се объркала или побъркала.
Намери си коментар 22 и виж какво си написала.
Значи, ако жена харесва двама мъже, да речем, че двамата в нейните очи са абсолютно еднакви, тя ще избере този с по-доброто чувство за хумор, нали така?
И когато баща ми го изяждаше ракът, а скапаната маймуна искала да й е весело. Никаква подкрепа не може да се търси от жена. Да. Точно така. Ти си едно повърхностно същество. Което след 10 години все още ще бъде едно нищо, след 20 години пак нищо, а и колко дълго искаш да живееш?
Много си глупава.

35.   34, голям си злобар, банален и сигурно си виждал жени само като се разминаваш с тях по пътя. Ако беше имал жена, никога не би се изповръщал толкова идиотски. Жените надушваме злобните и неадекватни мъже като теб и бягаме!

36.   Не е само жените които държат на чувството за хумор. Това са хората като цяло. Но при все, това не е критерий макар че тези които имат чувство за хумор биват по-лесно и повече харесвани от тези 'без'. Не само това, избяло зависи и дали чувството на хумор на човека отсреща си пасва с това на другия човек. Един който е забавен за друг, може да се вижда като олигофрен или скучен от трети, а дори и наскърбителен. Има различни видове чувство за хумор и просто зависи дали си пасва човек със другия. Тези които са често комици целят пък точно това и го играят по този начин - да са забавни. Това обаче го правят и професионално а не толкова естествено винаги във всекидневните взаимоотношения които имат хората едни с други.

37.   В БГ се харесва дебелашки хумор, просто защото хората в Южна Европа са с по-ниска интелигентност. То виж ни кухнята, чалгата и въобще културата и държанието - много сме далече от Европа, близо сме до цигански държави като Испания, Турция и Гърция като манталитет.

38.   Знам само едно - от хора, работещи в кол център или въобще на офис работа трудно ще намериш такива с позитивност и чувство на хумор. Освен ако не харесваш просташко дебелашкия хумор тип Люлин или Видин. В Сайтел имахме една Видинска боклучка на име Лори, та тя се смееше без причина, до тук добре, все пак някой се смее, но се смееше като мъж.

39.   34, ако ти не си намерил жена, която да те подкрепя, значи вероятно изобщо не струваш като човек, за което поне получаваш съжалението ми. Те що- годе качествените жени не ходят при негодни мъже, така че търси проблемът в себе си, а не в жените.
В ситуация на болен от рак няма място за забавление, но тук авторът не пита дали в ситуация на тежко болен чувството за хумор е важно, а дали по принцип е важно качество. Напрегни си съмнителния интелект и поне се опитай да прочетеш темата и предните ми мнения безпристрастно.
"Определено (чувството за хумор) не е най- важното нещо или едно от най- важните неща, но никога не е излишно, освен ако не се прекалява с него. "
Къде виждаш повърхностно мислене? И не ми казвай колко съм повърхностна, защото не съм такава и изобщо не ме познаваш.

Black Sabbath

40.   Черна събото, не съм 34, но точно ти да го кажеш. До скоро девствена, твърдяща, че няма мъже и обиждаща наред в сайта с и без причина, мразеща негри (много читаво наистина) и на края се хвана с някаква откачалка сатанист от немай къде. От много читавост ще да е.

41.   №34, коментарът ти не виждам какво общо има с темата. И според мен много несправедливо нападаш дамата с псевдоним Black Sabbath, тя с нищо не е виновна за твоята лична трагедия. Аз мисля, че няма семейство, което да не е плащало тежък данък на тази коварна болест. В моето например погребахме трима човека с тая диагноза, най-възрастния-на 57 години. Самата аз се боря с онкологично заболяване. Но за тия трагедии си има други раздели и не бих и помислила да се нахвърлям върху човек нямащ никаква вина за това което ми се е случило. Но по темата, която не бива да се измества-в моя съпруг се влюбих точно за невероятното му чувство за хумор. Страхотно е до теб да има позитивен човек, който умее да гледа на нещата от положителната им страна. И най важното, ама най-най важното-чувството за мярка. Знаем, че лекарството или отровата зависят от дозата.

43.   40, от повечето мъже нищо не става. Факт. Интересно как ако в този сайт мъж каже, че жените са боклуци, вероятно бихте го почерпили една бира на живо, но ако жена каже нещо подобно за мъжете и то - забележи - не за всички, вие реагирате като ощипани. Отдавна не изпитвам тази омраза нито към мъжете, нито към черните (негрите). Има поне две години откакто осъзнах, че тази крайна омраза не води до нищо добро. Кое те изненадва, 40? Че човек може да осъзнае някои неща и да промени вижданията си ли?
"Откачалката сатанист" е скромен човек и лоялен работник, не чака на готово, а също е верен партньор и ме уважава като жена. Много ми е интересно как определяте даден човек, без да знаете нищо за него. Ти ли живееш с него или аз, защото ти гарантирам, че "откачалката сатанист"е много по- нормален от разни "нормални" мъже, които бият жените си, лъжат, изневеряват или са толкова мързеливи, че едвам дишат. И, не, не съм си хванала мъж от немай къде. Имаше и други кандидати, просто си избрах него. Ти на кристална топка ли ги виждаш тези неща, боб ли хвърляш, не знам, ама не познаваш.

Black Sabbath

44.   43, значи ако някой не може да си намери жена, това е, защото той не струва. Обаче ако ти до 20 и кусур стоиш девствена и на края от немай къде си намериш някакъв хахо, то тогава е, защото няма нормални мъже, а иначе си много читава. Ахъм...

45.   Блек Сабат,

Я кажи ти кога изгуби девтвеността си?

Аз уважавам много добрите момичета, честните и почтенни.
Не виждам защо те нападат отностно нея - това за мен е голям плюс!
Да си вярна на един човек, според мен е добро качество! А да си останала девствена на над 20 в днешно време - истиско чудо и само суперлативи за такива като теб.

Хайде отговори и ще си продължа мисълта!

46.   Жена, която обръща внимание повече на другия, означава привличане. Това мога да ти кажа, номер 8. Не само не си събудил интерес, нещо друго ти е попречило. На мен ми звучиш неопитно и отблъскващо от три изречения.

47.   45, номер 34 ме обижда и аз не му оставам длъжна, пък и нали се сещаш, че на крива ракета космоса ѝ е крив, в случая на него всички жени са му криви. Ами, не може всички да са ти криви, явно ти си кривия. Апропо, това са неща, които хора тук в Сподели.нет са ми казвали преди години (т'ва с ракетата и космоса).
И какво като съм останала девствена на 20 и кусур? Не мога да разбера защо тази моя девственост толкова ти бърника в мозъка? Пречи ти да дишаш ли, да дефекираш ли?
Останала съм девствена до 20 , НЕ защото не е имало с кой да направя сефтето, а защото исках интимни взаимоотношения със сериозен мъж в сериозна връзка, докато на повечето ми връстници в главите им беше само секс. Нали се сещаш, че на около 20 години куцо и сакато може да си намери кандидат- е*ачи, особено от женски пол. Така че не съм се хванала с някого от немай къде, по- скоро не се хващах с никого от немай къде, понеже съм много "повърхностна" и си търсех любов. Кандидати за сериозна връзка и за чисти сексуални взаимоотношения съм имала през годините. Да, не много, но и аз самата трудно допускам хора до себе си. 40, явно се опитваш да ме злепоставиш заради късната загуба на така любимата ти моя девственост, но аз знам защо стана така и нямам комплекси и терзания относно това. Все пак се надявам да съм ти изяснила някои неща относно Блек Сабатовата девственост и да си спокоен, защото да обсъждаш на която и да е жена девствеността така е доста странно. А, какво знаеш за "хахото", че го наричаш "хахо"? Зад всяко определенение трябва да има и логично обяснение, а съм сигурна че ти нямаш такова. Май ти си хахото.
45, това е лична информация.

Black Sabbath

48.   Да де, това казвам. За другите ракетата е крива, а за същото при теб е права.

49.   48, да ти кажа, поизправи ми се ракетата през годините и с това и космоса. Ако се зачетеш в коментарите ми през последните около две години, ще видиш, че в разни теми пиша как има и свестни мъже. Ама, ти си четеш избирателно, или поне помниш избирателно и си зациклил на това каква съм била преди две и кусур години. Ами, хората си променят възгледите. Живей тук и сега.

Black Sabbath

50.   До 37, не че нещо, ама кухнята на Южна Европа е най-разнообразна и вкусна, нещо си се объркал, че е лоша. На мен не ми се яде риба с картофи и цвекло за първо, второ и трето като в Дания, или върха на кулинарията в Холандия - сандвич със студено телешко. А, да не пропусна фиш енд чипс във вестник по английски. Тва им е яденето...

51.   Ами то и на него може да му се изправи някой ден. А на теб колко ти се е изправила, времето ще покаже. Това, че временно те е пуснала проклетията все още нищо не значи. Сатаниста ако те зареже някой ден, ще си пак същата недоебана дракаща се с всички злобарка. Това, че сатаниста те ебе сега и ти са се успокоили хормоните, все още нищо не значи.

52.   51, на пича от 34- тия коментар искрено му пожелавам да му се изправи ракетата или по- точно да се намери някоя да му я изправи, а колкото до мен - не е до ебането. Жалко, че гледаш на нещата толкова през толкова елементарна призма. Не всичко в живота е ебане. Ако един човек е наистина проклет и ебането няма да го оправи. Аз имах и самотно детство, което си казва думата. Бих казала, че сега съм станала дори по- голям мизантроп, защото се сблъсках още повече хора, с простотията им и тоталната липса на принципи на една голяма част от тях, но вече гледам на нещата по друг начин. Хората се променят. И ти надали си на същия акъл, както когато си бил на 15.

Black Sabbath

53.   Виждаш ли Блек Сабат! Ако си беше останала девствена досега, щеше да си спестиш тея дрезги! Ама Вие жените не па не, все да си загубите девствеността по-рано, вместо да чакате търпеливо до сватбата!

1-50 от 70