Връзка с ниско интелигентен човек
Въпросът ми е следния? Бихте ли имали сериозна връзка с човек, който е добър и всеотдаен, но е глуповат. Тоест не е образован, не знае елементарни неща. Това би ли ви отблъснало? И ако това е причината да се разделите, бихте ли му казали истината или бихте я скрили за да не се обиди?

Коментари

1.   Ами то ако не е интелигентността, ще има нещо друго. Аз например съм имала връзка с много умен и интелигентен човек, който обаче беше неподдържан и нечистоплътен и не знам въобще дали влизаше в банята веднъж седмично. Така, че винаги ще има по нещо, което да не е наред. Ако съм аз не знам дали бих му казала, но по принцип е добре всичко да се казва директно.

3.   Няма угодия в този живот и това си е.

4.   Бих, да. Но трябва да е много привлекателна и със слаба воля, че да ме слуша като по-интелигентния. Най-страшното е глупава, непривлекатвлна и упорита жена.

5.   Аз не бих била с такъв човек. Ако е глупав, всичко отива по дяволите. Но и не бих му казала, за да не го обидя.

Ж,23

6.   Няма угодия да, все нещо ще им е криво на жените.

7.   Отговор - Не. Не искам връзка с глупав и необразован човек. И бих му го заявила директно. Защо да го лъжа? Смятам, че истината не е обида.

8.   Няма смисъл излишно да се нараняват хората, особено когато ставa въпрос за неща, които очевидно не подлежат на промяна. Едно е да кажеш на някой, че трябва да се къпе по-често, съвсем друго да му обясниш, че не е достатъчно интелигентен.
Следващият път не прави компромис със себе си. Ако още от началото виждаш недостатъци, които засягат важни за теб неща, просто не влизай във връзка само за да не си сама. Ще спестиш разочарования и на себе си и на другия човек.

9.   Не бих бил с нискоинтелигентна жена. Не казвам да е Мария Кюри, но поне да има елементарна обща култура и да може да върже 2 приказки на кръст.

10.   То комуникацията е разковничето на една дълготрайна връзка. Аз ако не мога да говоря на отрещния и да получавам същото... к'во изобщо правя там...

Братан.

11.   Нали не приравняваш:
Човек с висше образование = интелигентен
Човек със средно образование = глупав

12.   Да, имам такава вързка - аз съм жена с научни степени, а съпругът ми е среднист. Няма моите титли и обща култура, но това съвсем не го прави лош човек, напротив - в много отношения е по-човечен от мен.
Никога не ми е пречело, че е по-ограничен в познанията си, даже ми е мило, когато нещо ме попита и поиска да му обясня.
А съм имала в миналото връзка с наистина интелигентен и образован човек и по-голям боклук не помня за съм познавала - надут, нарцистичен, егоистичен, самовлюбен, самонадеян - това според мен е по-лошото, отколкото да е простодушен човечец.

13.   Сапиосексуална съм. Възбуждат ме само мъже с интелект, на който мога да се възхитя. Мъже, които знаят как да се изразяват добре, могат без проблем да участват в разговор на високо равнище, и имат наистина богата обща култура. Мъже, които обичат да четат и надграждат непрекъснато личността си. Мъже, които използват цялото това знание, за да успяват в живота.

Това го разбрах именно по време на опит за връзка с добродушен и симпатичен, но не и умен или особено интелигентен мъж. Реших да дам шанс на отношенията и понеже нямаше друг начин, опитах да говоря с него за нещата, които го вълнуват. Уви, не бяха много. Български рап, цигари, клубчета, пържени картофи със сирене, секс и пак цигари. Признавам си, изкарах цял месец така, но повече не устисках. Беше като да нося обувки с два номера по-малки. Неудобно, болезнено и безпредметно. Накрая просто учтиво го помолих да прекратим. Беше хубавец, наистина, висок и синеок, с правилни черти, но липсата на елементарни знания се отразяваше и на социалните му умения, и в комуникацията, дори в леглото. На моменти, когато се случваше да ни засекат мои познати, буквално се молех наум да не изтърси някоя от неговите дебелашки шеги.

Сега (вече 7 години) съм с мъж, който освен хубав и работлив, е и невероятно интелигентен. Разговорите с него са абсолютно и истинско удоволствие от първата до последната секунда, а живеем заедно кажи-речи десет години и по общия стандарт би трябвало да сме си поомръзнали.

Истината е, че никога няма да ми втръсне да го слушам как говори по всякакви теми, от геополитика през киберсигурност до физика и астрология. Интересува се от какво ли не.

Най-хубавото е, че никога не изтъква знанията си. Уважава събеседника, уважава и мнението му, каквото и да е то. Знае кога да се включи в диалога и кога да замълчи. Има перфектно школувани обноски в обществото, така казано, никога няма да сложи шушлеково яке на официално събитие.

С такъв мъж всеки един най-обикновен разговор е като страхотен секс. Впрочем, секса също е на съвсем различно, сюрреалистично добро ниво. Напълно зашеметяващо.

Казвам това с единствения съвет, който ще си позволя да ти предложа от позицията на моя житейски опит: не се примирявай с компанията на мъж, чийто ум не те възбужда. Ако си дадеш шанс, напред във времето със сигурност ще се откриете с мъжа, който си струва да те спечели и взаимно да се радвате на прекрасни мигове. Прекрасни мигове на всички нива. И на кафе, и в обществото, и в леглото.

Успех, мило момиче!

14.   До 13. Ти от хайлайфа ли си?

15.   Направи ми впечатление изречението на 13: "Най-хубавото е, че никога не изтъква знанията си. " Точно така, умните хора никога не казват колко са умни и освен това не им пречи, че събеседника им е глуповат.
Ако на някой това му пречи, значи преосмислите собствената си "умност", моля... Защото в противен случай изглежда имате просто високо мнение за себе си и нищо повече.

16.   От номер 13 до 14:

Не съм от хайлайфа. Просто споделих личното си предпочитание.

17.   Какво не знае и аз не зная много неща, дори и е прости да са. Дори да сме с висше, много неща пак може да не ги знаем, нужно ли е.? Ако не е важно като информация, сподели повече, ако човекът е качествен, защо да не?

18.   Зависи какво се разбира под глупав...ако човека е елементарен простак и невъзпитан, не бих. Но ако просто няма висше, но иначе е трудолюбив, грижовен и добър по душа - да.

19.   Ако не те дразни, не виждам какъв е проблемът.

20.   Е, по-добре да не му казваш точната причина. Но да се занимаваш няма никакъв смисъл - разочарованията ще бъдат безкрайни.

21.   Номер 11, такива сравнения може да прави само някой много ограничен човек на който му е набивано да учи висше само, за да не остане тъп. Да имаш висше не означава, че ставаш много интелигентен а този който няма да бъде определян за тъп. Разбира се, че трябва да се учи, за да имаме някакви познания. Всичко е до човека: в какво семейство е израстнал, в каква среда е бил.

22.   Зависи. Да вземем хипотетичен пример - човекът не знае кой е Айнщайн. Ако реши да се поинтересува, да научи, да му стане интересно... с такъв човек мога да бъда. Пропуските се наваксват. Но ако ми каже " Бе къв е тоя, умрял преди сто години, хич не ме интересува" - определено разбирам, че каузата е изгубена.

23.   Необразован и не знае елементарни неща не означава глупав. Едни от най-тъпите хора, които съм виждал са с 4-5 висши/магистратури/докторантури... Друг въпрос е ако човекът е бавен, дебилен, не може да разбере елементарна шега и взима всичко дословно - тогава не става.

24.   Ако си интелигентна си намери интелигентен мъж.

25.   Ха то може да си образован, но пак да си глупав.

27.   Бомба със закъснител е връзката с ниско интелигентен човек.
Никога не знаеш кого е срещнал на улицата, какви му ги е надрънкал и с каква програма в главата идва вечерта в къщи въпросния нискоинтелигентен човек - нещо като циганин е - днес ще пеем и ще се смеем, утре ще се бием а вдругиден ще се и колим.

29.   Ако ти си по-умна и мислиш, че можеш да водиш връзката - е окей.
Но ако се замислиш малко...за какво ще си говориш с този човек и как ще планираш бъдещето си и всеки ход в живота ти...пълна трагедия.

Глупав с глупава.
Умен с умна.

В противен случай дисбаланса идва в повече и всичко се скрива.

30.   В повечето случаи различията си казват думата и се стига до раздяла. Аз държа човекът до мен да има поне елементарна обща култура. Имах прител, чиято такава се свеждаше до 20 думи на кръст в речника и ходене по нощни заведения, гледане на мачове а пък четенето на книги за него беше загуба на време. Непрекъснато се опитваше да ме дърпа надолу отделно беше адски обсебващ и нямах въздух от него. Резултатът беше раздяла откакто го няма в живота ми се чувствам много добре.

31.   Опитах се да имам връзка с такъв човек преди години. Не се получи по много причини, но, действително, липсата на допирни точки извън секса беше основната причина да не продължим заедно. Не съм му го казала директно, не исках да го обидя. От дистанцията на времето си мисля, че съм му била създала комплекси. А колкото до висшето образование - той имаше такова от САЩ, но пак произнасяше celebrities като “селебрейтс”.... :) Да не говорим за тоталната липса на познания по история - не правеше разлика между Средновековие и 19 век. Радвам се, че навреме се спрях да продължа тази връзка.

32.   Бил съм с такава жена и й го казах в прав текст. Все още е тъпа.

33.   Мъж съм и при избора на жена, последното нещо, на което бих обърнал внимание е интелигентността. Предпочитам жената да е външно красива, хигиенична, чиста, лоялна, скромна и добронамерена отколкото интелигентна. Естествено, зависи и какво разбираш от интелигентност. Това, че някой има висше образование или престижна професия, не означава, че е автоматочно по-интелигентен и над другите. И различните хора са различно интелигентни в различните области. И трябва да се отбележи, че интелигентността много лошо се съчетава с надменността и високомерието, такъв тип хора са ми особено противни.

34.   Такива хора са по първични и не са лицемери а и щом е добър и всеотдаен пробвай като за начало нещо като добро приятелство а по нататък ако прецениш че си струва и по сериозна връзка.Всичко зависи от теб ти сама трябва да избереш слушай сърцето си а не хорското мнение.

35.   Като бях по-млад, мислех, че не е толкова важно. Въпреки това почти винаги съм бил с интелигентни жени.
Сега, когато имам деца, мисля, че всъщност е много важно жената да е интелигентна, защото все пак това е човекът, който прекарва най-много време с децата и ги възпитава.
Не искам проста жена да ми възпитава децата.