Щяхме да се женим, а тя ми изневери!
Здравейте! Искам да споделя с Вас своята история. Първо да разкажа за себе си- аз съм мъж на 29 години. Работя много, семейството ми се занимава с хотелиерство и ресторантьорство и от дете работя в този бранш. Управлявам успешен ресторант близо 5 години. Изглеждам добре, грижа се за себе си, тренирам редовно, ям здравословно и така нататък. Не съм вманиечен в абсолютно нищо, тоест- да, работя много, но не съм работохолик. Тренирам, но не съм типа мъже, които мислят само за мускулите си. Това, че работя повече, не означава, че не излизам с приятели или нещо такова, напротив. Искам просто да Ви обясня, че не страдам от мания по каквото и да било, водя нормален начин на живот. Завърших образованието си успешно, с няколко думи всичко в живота ми беше наред. Човек стига до една определена възраст, в която преценя хората доста по-лесно и жените, с които съм контактувал, излизаха с мен главно поради това, че искат да бъдат финансово осигурени или на жаргон казано, излизал съм само със златотърсачки. Никога не съм харесвал този тип жени, но в началото ми беше трудно да ги разпозная. Не съм насилвал нещата, не съм си търсил приятелка, просто те идваха в живота ми за определен период от време и след като си покажеха "рогата", всичко приключваше. Реших, че ми трябва почивка след общо 3 дълги такива връзки. Всеки си търси възпитано, интелигентно, добро, красиво и дори леко наивно момиче. Аз не съм го търсил под дърво и камък, но това момиче се появи в живота ми съвсем неочаквано преди около 3 години. Разликата ни във възрастта е наистина доста голяма, ПЪЛНОЛЕТНА Е за тези, които ще кажат -"ПЕДОФИЛ". Не съм! В началото аз бях този, които не искаше нищо да се случва, точно поради нейните крехки години и тя беше тази, която ме търсеше. Когато се захвана с нещо държа да е сериозно и не исках да я подвеждам, първо защото, не ми беше до връзка, второ защото е нерезумно на пръв поглед да излизаш с толкова малко момиче. В никакъв случай не ме е интересувало, какво ще си кажат хората, просто мислих, че тя няма да е сериозна и не исках да се хабим и двамата за нещо изгубено от самото начало. Та по същество, дадох шанс на момичето, тя в никакъв случай не е материалистична "к*чка", уважавахме се, обичахме се, мисли много зряло за възрастта си, помагахме си и така нататък. Естествено имахме и спречквания и караници, но кой няма? Всичко вървеше гладко, бяхме решили да се оженим това лято. През зимата обаче, без да сме се карали или да е имало причина, тя ми каза, че трябва да се разделим. Първоначално реших, че това е някаква шега, до вчера ми говорила колко ме обича и иска да създадем семейство, днес иска да се разделим. Семейството ми я познават, обичат и харесват ужасно много. Започнах да я разпитвам, на дълго и на широко и тя ми каза, че в живота и има друг. Както и да е, извество време си подливахме вода, опитвахме се да бъдем отново заедно, накрая тя ме блокира и все едно никога не сме били "нещо". Правих мили жестове, тя се раздели с въпросния друг, но така и нищо не се случи. Оставих я на мира и я потърсих скоро отново. Отново се започнаха игричките, тя излиза с друг, пише си с мен, изпраща ми видео клипове как се целува с него, пита ме -"Харесва ли ти? ". Аз излизам с друга, но съм и обяснил как стоят нещата. Няколко пъти я търся, говорим си 1-2 седмици, тя пак ме блокира. Изглежда объркана, тъжна и съсипана, твърди, че е много щастлива и влюбена в новия си приятел. Започна да прави промени по себе си, отряза си косата, смени цвета и, направи си татуировка, излиза постоянно, пие, а тя по принцип не е такава. Аз не искам да и ставам падарин, пожерникар или бодигард. Ситуацията меко казано ме изнервя. От една страна съм много ядосан, не съм готов да и се моля отново, а от друга знам, че тя е момичето за мен и все още я обичам, дори и с наранено его и гордост. Със сегашната ми приятелка нещата се задълбочават всеки изминал ден. Започнах да излизам с нея от инат и от яд и и обясних всичко, но тя продължава да се държи все едно всичко е наред и то почти е. Много съм объркан, мина доста време от както се скарахме с "бъдещата ми годеница", много пъти направих крачки към нея, но неуспешни. Живота в крайна сметка продължава, но въпросите в главата ми не спират и не ме оставят и аз да продължа. Въпросите ми, са може би, по-скоро съм женската аудитория и те са следните: Възможно ли е просто да и е трябвало време и просранство, наистина в момента да е объркана и изплашена? Тези всичките промени, които е направила, възможно ли е да са някакъв знак? Ако нямате чувства към някой и твърдите, че сте много влюбени и щастливи, Бихте ли изпращали такива видеа на предишния си приятел? Има ли смисъл да продължавам да търся това момиче или трябва да продължа напред? В такъв етап съм, че вече искам нещо сигурно, мисля че ми е време да създам семейство и да си седна на "з*дника"... Все пак скоро ще навърша 30, не 20. Боря се за нещата, които искам и обичам до край. Така съм научен, така съм възпитан и всичко, което съм постигнал се дължи именно на това. Да се откажеш от любовта на живота си или да бъдеш жалкото "к*опеле" в нейния филм? Това е дилемата... Не обичам да правя неща без смисъл, а да се унижавам безсмислено- това е пълен абсурд. Просто ми трябва съвет... Който и да си и какъвто и да си, да управляваш не 1, а 100 ресторанта, дори Милтиад Млади да си, когато те тресе любовта здраво, ставаш гол и бос, кръгла нула... Люботва и ресторантьорството нямат нищо общо... Благодаря Ви предравително, извинявам се за прекалено дългия текст, пожелавам Ви хубав ден и... ако някой е решил да ругае, нека си запази ругатните за себе си!!! Хората тук буквално изливат душите си... Едва ли някой пише, защото му е много весело... Човешко е да искаш съвет от човек, всички сме хора, всички грешим. Имайте ужаение към другите и бъдете хора! Благодаря!

Коментари

1.   За какво да се бориш, живота е лесен деца нямате, сега не върви, тогава хич. Човек дето те иска не си тръгва. И защо лъжеш другата, изясни се и тогава търси Жената си.

2.   Не си влюбен, не е любовта на живота ти. Това е его и драма. Тя е определено незряла емоционално, но по разсъжденията ти съдя, че и ти не й отстъпваш. Търси си спокойна, балансирана и зряла жена за съпруга и майка на децата ти. Остави драмите на тийнеиджърите.

3.   Може би е по-добре всеки от вас да продължи напред! Вярвам, че ако един човек предопределен за теб , нищо и никой не е в състояние да ви раздели. От една страна мисля, че ако обичаш един човек и държиш на него, няма да започнеш паралелна връзка с друг.
От друга страна, се чудя за няколко неща: 1. Сигурен ли си, че наистина си я опознал (казваш "тя прави еди-какво си, не е такава")? Дали това не е била друга нейна страна, още докато сте били заедно? 2. Има ли вариант да не си ѝ обръщал достатъчно внимание, покрай многото работа? Да си я приел за даденост в някой момент?
Сигурно има причина за всичко, което се е случило и продължава да се случва, но ако се правят опити да се поднови връзката, усилията трябва да са двустранни. В случая, не смятам, че в така. Пожелавам ти да намериш твоята половинка!

The Little Donut

4.   Номер2 е прав. Да ти кажа малка не е задължително да значи наивна. Но ненаивна не е задължително да значи зряла. Принципно човек се развива докъм 30 като личност. Нямата такова нещо, че жените узрявали по-рано, пораствали по-бързо и т. н. в този дух.

5.   ПреценяВА!

6.   Това момиче го пиши бегало. Щом се е стигнало до инфантилности със клипове и татуировки, работата е ясна. Дори да е имала някакъв проблем, който не ти е споделила, нещата са доста отвъд всякаква поправка. За сметка на това имаш жена до себе си, която проявява огромно търпение и разбиране и която не оценяваш като хората. Вземи се в ръце и прекрати контакти с бившата годеница и настояща пикла. Това е най-доброто решение за теб.

7.   Подкрепям Но. 1 най голямата глупост в момента която вършиш е че лъжеш новата си приятелка. Това е най долното нещо което можеш да направиш и ти го правиш. И после ще съжаляваш ОЩЕ ПОВЕЧЕ, че си изгубил пък нея. Гаранция. Защото мислиш със закъснение. Подкрепям но 2. Емоционално нестабилен си и се държиш като тийнейджър. Ако не беше щеше да знаеш , че когато една врата към щастие се затваря винаги се отваря друга. Само че понякога твърде много мислим за затворената и изпускаме новия си шанс. Когато си на една крачка след съдбата в закъснение един ден ще станеш алкохолик.
Нямаш работа в миналото. Това е заминал влак, който дори не пътува в твоята посока.

8.   От цялото писание разбрах, че момичето е прекратило връзката с теб, авторе. Ти е трябвало да приемеш решението и да се разделите и поемете всеки по пътя си. Точно на теб се дължи ситуацията на " игрички",блокирания, "няколко пъти я търся, говорим си 1-2 седмици" и т.н. Излишно измъчваш и себе си и нея и усложняваш ситуацията. Кажат ли ти един път КРАЙ, значи край и толкова. Щом е с друг и не те обича повече, за какво я търсиш? Още повече , че си с друга. Честно казано, не искам да съм на нейното място, да бъда един заместител, някой да е с мен не защото ме обича, а от яд и за да лекува нараненото си его.
Съветът ми е спри да чоплиш миналото, да търсиш причини, да задаваш въпроси постфактум, връзката е приключила, няма как да я реанимираш. Жалък ставаш с опитите да я продължиш. "Боря се за нещата, които искам и обичам до край. "Това добре, само че за любовта трябват двама, а борбата ти е безсмислена.

9.   Момче, вземи се в ръце и затвори страницата.
Няма смисъл да се измъчваш с драми и неволи. Бившата ти е малка и преминава през нормалните стадии в живота. Тя ще се промени и ще стане съвсем различен човек. Това е неизбежно.
Като жена преминала през годините на 20те, ти казвам, че няма смисъл. Тя не те обича, няма и сериозни намерения към теб. Просто за нея е игра за да има драма и тръпка.
Или остани сам за да се отътсиш от нея, или започни начисто с другото момиче.

10.   Авторе, дълго пишеш, много работиш, но малко чукаш, затова такава участ имаш. Жените освен парите искат и ебане, а ти не си го давал. Не съжалявай, не всички жени са кучки, има и по скромни, все ще попаднеш на такава.

11.   "...изпраща ми видео клипове как се целува с него, пита ме -"Харесва ли ти? "..."

Само от това става ясно колко е зле работата.
Не се обиждай, но вашата динамика е следната - ти си жената, тя е мъжа.
Тя те доминира, ти се подчиняваш. Тя е независима, ти седиш и се чудиш "ще се върне ли любими я ми от еди-къде-си".

..." В такъв етап съм, че вече искам нещо сигурно, мисля че ми е време да създам семейство и да си седна на "з*дника"... Все пак скоро ще навърша 30, не 20...."

Страх те е да не те хване менопаузата ли?!
От това изречение отново личи, че мислиш като жена.

Още.
Тука няма никаква любов. Никаква.
За нея ти си поредната и бройка. Тя мисли като мъж.
За тебе, ти си инвестирал, имаш чувства и се тормозиш - мислиш като жена.
И двете произлизат от изкривено его.
Може би семейни проблеми по време на детството.

Без да те обиждам, просто като наблюдател от страни, илежда все едно си имал властна майка и/или бащата е отсъствал от животите и на двама ви. Или ако е бил там, е било само с пари, без пример, съвети и т.н.

Малката се гаври с тебе, а ти я търсиш и се чудиш дали има смисъл да продължаваш.
Ако не се промениш, следващата стъпка е преди да се ожениш да искаш позволение от любовника на годеницата си...

12.   "властна майка и/или бащата е отсъствал от животите и на двама ви. Или ако е бил там, е било само с пари, без пример, съвети и т.н." - ми то повечето хора в България така са расли. Ти "голям" психолог се извъди направо...

13.   Остави я тази. Нищо добро няма да ти донесе. Дай шанс на новото момиче, щом казваш, че изглежда свястна и държи на теб (то ясно, че и предната е изглеждала свястна в началото, ама... ) Пък ако изобщо не ги чувстваш нещата, остави и новата и си дай малко време насаме със себе си.

Поздрави и успех!

Ж 21

14.   От автора: Благодаря Ви, на всички, които сте написали по нещо... Към "11"... Не съм имал никакви проблеми в семейството... За първи път на 29 се влюбвам... Може би това е целия проблем и цялата драма. Никога не ми се е налагало да хабя чувства във връзките си. От много работа не съм имал време и жените до мен са били само за украса. Никога не съм мислил, че е възможно да се влюбя. Не казвам, че съм си бил самодостатъчен, никой на този свят не е- ние сме социални същества, но когато си заобиколен от група хора, те всички си приличат по нещо. Жените около мен са били copy-paste с различни имена.Те винаги са били премерени в своите действия, стойка, маниери и така нататък. В днешно време стига да имаш добре оформено тяло и лъскава кола. Никоя не ме е питала :" Как си? Как мина деня ти? Ял ли си? Какво сънува снощи? От какво се интересуваш?" Въпросите все са били: " В кой ресторант ще вечеряме? Ще ми дадеш ли не знам си колко лева, защото си харесах обувки в мола?" Тя не беше като тях. Също беше поддържано момиче, но виждах в нея душа. Възможно е да съм видял само едната и страна, освен това в никакъв случай не обвинявам само нея за всичко това. Няма как да компенсираш внимание с пари и това също ми е абсолютно ясно, но съм се опитвал през цялото време да и обръщам внимание до толкова колкото мога или с други думи казано, много дълги среднощни разговори, всяка нощ си лягахме заедно. Винаги сме решавали споровете си мирно. Бях много уравновесен човек преди, а тя хаутична и имаше балас. Просто съм влюбен за първи път в живота си и не ми остана капка разум. Колкото до новата ми приятелка- познавам момичето от дълги години (моите родители и нейните родители са семейни приятели). Преди да се запозная с "бъдещата ми годеница" излизах за много кратко време със сегашната ми приятелка ( пихме кафе два пъти). Аз бях с ясната идея, че тя има нещо към мен и винаги съм го знаел. След това се събрах с "бъдещата ми годеница" и това момиче разбра за това от майка ми. После разбра също, че съм се разделил с нея. Видяхме се, дойде до мен, говорихме. Аз и разказах абсолютно всичко, което и на Вас и тя дори ме посъветва да пиша на "бъдещата ми годеница". От там просто нещата тръгнаха на някъде , започнахме да се виждаме по-често, започнахме да излизаме... Аз в никакъв случай не я лъжа за абсолютно нищо, дори съм и показвал чатове. Обяснил съм и за чувствата ми и че не съм сигурен в момента в абсолютно нищо. Не съм бил с нея (не сме правили секс). Най-често сме в компания, много рядко оставаме сами. Не искам да я наранявам, нито обърквам, нито искам тя да бъде мое резервен вариант или нещо от сорта... На няколко пъти и казах, че трябва да спрем да излизаме, но тя ми говори, че ще забравя миналото и ще можем да продължим с нея напред, че това, че излиза с мен е нейно решение и така нататък. Колкото до семейството ми, мюсюлманин съм и семейството ми е меко казано консервативно. Имаме малко по-различни обичай от християните. Християни или мюсюлмани ние всички сме братя, живеем в една и съща страна, говорим един език, носим
едно и също знаме и всички сме българи. Просто при нас едва ли не е в реда на нещата, ако си бил с някое момиче 1-2 години да се ожените. И сега все едно нося черно петно пред семейството си. Годеницата ми ме напусна. Мюсюлманите имат по-остарели разбирания, ако мога да се изразя така. Преди не съм имал желание да имам кой знае колко сериозна връзка, не съм мислил на дълбоко за семейство, мислих, че нещата ще дойдат от самосебе си. Не съм представял никое момиче пред семейството си освен нея, точно защото аз не съм бил сериозен. Едва ли не накарах семейството си да мислят за нея като за нещо сериозно... Сега това рефлектира върху мен.

15.   Ако е била с теб за първи път, може да реши, че преди да остане с теб, трябва да види и друго. Все още има нещо помежду ви, дано не направи куп глупости това момиче, за да си докаже един ден колко греши. Явно нещо не сте изговорили. Да скачаш от връзка във връзка с разбито сърце е голяма глупост.

16.   Най-важното е какво чувстваш ти, но трябва и да има баланс между разума и чувствата. В смисъл ако към новата нямаш никакви чувства я остави, за да не си губите времето. Другото момиче на този етап не ми се струва готова за семеен живот. Малка е и ще трябва да я чакаш. Типично тийн истории са това с видеоклипа и тн. Иначе човек прави промени, когато го е заболяло от нещо и вижда, че не върви в правилната посока. Жените често сменят прическата си, когато искат да поставят ново начало в живота си. В същност нищо не променят, но пък за сметка на това обичат да драматизират и да се самоизтъкват без никакво покритие. Много си е повярвала, това е проблема на момичето. Според мен е дбре да я блокраш отвсякъде. Вероятно тя им нужда да разговаря с теб щом ти праща разни тъпотии. Блокирай я, ако те иска ще дойде при теб лично, в противен случай поне няма да ти напомня за себе си и ще я забравиш по-бързо. А преди това може да направиш нещо , за да я жегнеш малко и нея. Пусни клипчето във фейса за кратко, само колкото да го види тя и да се засрами.Понеже поведението ѝ е тъпо и трява да си научи урока. Или пък пусни снимка с теб и другата с надпис ,,любовта на живота ми''. Ей такива номерца като нейните ще я жегнат, понеже тя си е малка кифла. Ако ти се играе на любов с нея, това ти е варианта, превъзпитаваш я докато порасне. Но според мен по-добрия вариант е да я блокираш и забравиш. Намери си свястна жена и се отдай изцяло на нея.

17.   Нека да позная, бившата бъдеща годеница е християнка. Работата е ясна, момичето не е харесало консервативното ти семейство и оттам нещата са тръгнали наопаки. Да не говорим че самата тя е отвъд всякакво спасение с курвенското си поведение.
Няма да е първата, нито последната която се е подвела да тръгне по лош път, дори да е била читава преди това. Имам 1 познат който буквално за по-малко от седмица се промени преди години, оттам нататък нямаше връщане назад.

18.   Първо си се хванал с малка, после пък ползваш сегашната за утеха. Ако съм на сегашната, щях да те оставя да си страдаш по дребната и да си търся мъж,който не се вайка като жена за някоя си и не ме ползва като заместител.

19.   От автора към номер 17. Не познахте. Мюсюлманка е, но моето семейство е по консервативно от нейното. Не се съобразява с чуждото мнение, което ми харесва, но се влияе много по-близките си, което е нормално. Има разхайтена приятелка и аз съвсем приятелски и бях обяснил, че това не е подходящата компания за нея... Наистина се промени много рязко, иска да бъде "лошо момиче". От вътре не и идва, аз това го знам. Всичко, което прави е насилено и дори личи как тя самата се измъчва... Стигна дъното и въпреки, че съм много ядосан, стига да ми даде знак, ще я измъкна от дупката. Не знам дали ме разбирате. Винаги съм искал да и помагам, да я пазя и да я закрилям...

20.   Пич, с тая всичко е загубено.

21.   От автора: Цитата "Времето, което си изгубил за твоята роза, я прави толкова важна" от Малкия принц на Екзюпери е напълно валиден. Ако обичаш една роза се грижиш за нея, не я късаш, отделяш и време, обичаш я и тя става важна за теб. Номер 10 може и да е много прав, аз само съм я поливал, но не съм я скъсал, заради това, че я обичам и защото сме мюсюлмани... Редно е да се изчака до сватбата, колкото и странно да Ви звучи. Грижих за нея и за първи път дадох на никой цялата си любов, а сега гледам как този някой пропада... Бих и помогнал въпреки гордостта си и ще я обичам пак, както преди... Зимата когато ми разказа за онзи друг исках да го намеря и да го смачкам от бой, но тя с нейните глупости толкова ме нарани, че вече дори не се ядосвам... Просто искам да е добре... Дори и да не сме заедно, поне да знам, че е добре. Тя едва ли е кой знае колко специална, вече е толкова съсипана, че дори не е красива, но за мен е специална. Не знам как да помогнеш на някой, който не иска помощ, а аз я чувствам като нещо от мен, част от мен... В Малкия принц още се говори, че ставаш отговорен за винаги за онова, което си опитомил... Аз усещам някаква отговорност и не искам тя да се превърне в една от всички. Не мога просто да Ви обясня какво изпитвам, за това цитирам Малкия принц. Като я гледам как се излага, полудявам... Винаги съм и мислил само доброто, дори и сега след всичко.