Приятелство след края на връзката
Здравейте,
Реших да пиша тук, въпреки че не съм сигурна защо.
Това е моята история
Преди около 10 месеца започнах да излизам с мъж, нещата между нас се развиваха изключително добре, дори не ми се вярваше тъй като имам доста лош опит с връзките. Излизахме, говорехме си... всичко беше перфектно. Но един ден прекарахме денят заедно, смяхме се, всичко беше както обикновено, но усещах, че има нещо нередно. Не останах да спя в апартента му и си тръгнах. Не след дълго получих съобщение, в което пише, че мисли, че трябва да си дадем време за размисъл. Бях меко казано шокирана, но разбира се нищо не казах, освен "добре". Казах си, че ако не се чувства добре с мен, няма смисъл да продължаваме. Мина може би месец без да поддържаме контакт. Един ден ме попита как се чувствам без него и му отговорих, че всичко е наред. Той ми каза, че му липсвам, но не е готов да бъде напълно с мен. Предложи ми да се видим. Излязохме, не сме правили секс или нещо интимно. Просто приятелско излизане, и така вече повече от половин година (с изключение на два пъти, в които нещата излязоха извън контрол и преминаха в секс за една нощ), но до там. Казва ми, че много ме обича, но на този етап не може да ми предложи нищо, освен приятелството си. Държи се прекрасно и прекарваме страхотно приятелско време заедно. Постоянно повтаря, че съм един от най-важните хора в живота му. Винаги е насреща, когато имам нужда от него.
Не знам дали има смисъл да пиша всичко това, но честно казано не обичам да споделям с хората и реших да го направя тук.
Въпросите, които си задавам са: Защо иска да бъде в живота ми, очевидно не е заради секса? Защо използва израза "не мога да ти дам повече от приятелство НА ТОЗИ ЕТАП? Защо прияключи връзката си с мен, но продължава да държи на мен, дори и повече от преди?

Коментари

1.   За да ти попречи ти да продължиш напред. За да е сигурен,че не се виждаш с други. Но не е ,защото иска да сте пак заедно и от ревност, а защото друг може да му отмъкне спасителния пояс, тоест теб. Ще се навърта докато не си намери приятелка. Тогава ще забрави за теб като с магия.
Моят съвет е просто да го отсвириш. Иначе ще ти загуби повече време и нерви. Мъжете не са чак толкова сантиментални като жените. Знае, че всичко е приключило.Но не биха имали нищо против да преспят с бивша, като няма с коя друга, или просто да се възползват емоционално. Самият факт, че казва на този етап , го показва. Ти ще си седиш и надяваш на нещо в бъдещето, което може да не дойде. За него в превод означава, че ще те ползва докато си хареса някоя. Давайки ти фалшиви надежди и говорейки с недомлъвки, те манипулира, може би и несъзнателно.

2.   Има си друга, а теб те държи за план Б, тъй като му допадаш като човек..., а и си му любовница в случая

3.   Защото е обвързан, женен или ... обратен.
Не го бива всеки случай. Влюбен мъж без ангажименти не би се държал така.

4.   Ако е сам, няма приятелка или жена, няма какво да го спре да бъде с теб. Само оправдания, когато мъж наистина иска дадена жена, гледа сериозно на нея и иска да бъде с нея. Това е, жените трябва да го разберат. Всичко останало е суетене-не съм сигурен, ще видим какво ще стане, не съм готов, уважавам те, но не съм готов за връзка, привързан съм, но ми трябва време. Такъв мъж е несигурен в чувствата си и това е така защото не вижда жената като единствената или като тази, която наистина иска.