Прикриване на гадни чувства подобни на ревността.
Здравейте искам да ви разкажа моята история с малко по-големи подробности, за да може да ви поставя максимално на мое място с цел да ме разберете и да ми дадете възможно най-адекватния съвет.
Съответно историята може да ви се стори малко по-дълга, но предварително ви благодаря за отделеното време.

И двамата сме млади, запознахме се преди може би преди около 4-5 години и обстоятелствата в момента на запознанството ни бяха такива, че както аз така и тя имахме връзка от дълго време.
И тъй като всички живеем в чужбина започнахме в началото да излизаме в обща компания от българи, но с течение на времето започнахме да излизаме много по двойки (аз и моята тогавашна приятелка и тя с тогавашния и приятел) и прекарвахме наистина много време заедно.
Живота си минаваше и дойде момент, в който аз се разделих с приятелката ми и не след дълго и те се разделиха с нейния приятел.
Разликата е там, че тя (както и бившият и) се прибраха за България обратно, защото тя имаше да си довършва средното образование, понеже е е заминала за чужбина доста малка и е прекъснала образованието.

Преди около два месеца, след като окончателно реших да си прекарам лятната отпуска в България, реших да се обадя на нейния вече бивш приятел, да го попитам дали евентуално ще е удобно да преспя няколко вечери при него, защото те живеят на морето и нямах намерения да давам много пари за хотели и т.н.
По-случайност тя в този момент е била с него и съответно става свидетел на разговора ни.
В последствие той ми се обади и ми отказа поради ред причини и аз се отказах да ходя на морето, а да си прекарам отпуската в моя град.
Още на първия ден след като пристигнах вкъщи си качих снимка във фейсбук, че съм си в България и не след дълго време тя ми писа дали нямам намерения да ходя към техния град на морето, както се бяхме разбрали с бившия ѝ и аз и казах, че съм се чул с бившия и и той ми е отказал.
След това тя предложи да намери някакви хотели в близост до града защото били евтини.
Както и да е, започнахме да си пишем и без да изпадам в подробности ще кажа само, че сме заедно в момента.
На първия ден, след като се видяхме си говорихме за миналото, за преди и аз в попитах дали има намерения да се връща за чужбина след като завърши образованието си и тя ми каза, че все още не е сигурна.
След като се развиха обаче нещата така между нас, с течение на времето тя окончателно реши да се връща за чужбина.
Започнахме връзка от разстояние и тъй като аз съм човек който има доста лош опит с такъв тип връзки не бих се впуснал в подобно приключение отново, но в момента разликата е там, че нито на мен нито на нея се налага да се опознаваме тепърва, защото както аз така и тя знаем кой стои на отсрещната страна. Съответно аз и за това се съгласих на такъв тип отношения.

Сега, дотук добре, но се оказва, че за някои неща и представи за живота имаме някакви разминавания.
Аз съм човек, който държи на близостта между двама човека (особено в нашия случай във връзка от разстояние). Да речем аз когато съм някъде или правя нещо, или имам намерения да отида някъде, да направя нещо и т.н. винаги ще и пиша, за да и кажа просто да знае и да не се притеснява.
Тя тъй като не е свикнала (както тя твърди) на такива взаимоотношения не го правеше, но след един разговор тя се съгласи, че това нещо е нормално и започна да го прави, даже по нейните думи нещата така се усещат по-меко, защото знаем какво се случва с нас и не се усеща липсата толкова един към друг. Тоест харесва ѝ.
Чуваме се наистина във всеки един удобен момент.

Но да речем, когато тя е навън, на кафе, на гости и т.н. с приятелка, приятели или с който и да е било ми е казвала, че в този момент има нуждата просто да изключи за малко и да се отдаде напълно с човека с когото в момента е. Да тя ми казва къде и с кого ще ходи, но за нея това тя да е някъде с някого и да си пише с някой по телефона или да се чува с някого означава неуважение към човека с когото е в момента..

Докато аз примерно, независимо с кой съм и къде съм, винаги ше се сетя да пиша, да звънна и т.н., че дори и редовно.
И за това когато тя е някъде с някого, не си пишем или чуваме примерно 2, 3, 4 часа, ами аз чакам тя да ми пише, но чакайки ми коства много сила и енергия.
Когато аз съм някъде с някого тя също не ми пише или звъни ами чака аз да ѝ пиша, защото по нейните думи не иска да ме притеснява, защото тя знае , че аз съм с приятели навън или някъде другаде и съм имал нуждата да прекарам време и с тях.
Тя ми каза даже директно, че съм важен за нея, но не иска нещата да се пресилват и да се държим така сякаш вече край света е свършил.
Разбирам я и нея, но разбирам и себе си.
Искрена е с мен, не ми прави впечатление да има някакви задни мисли, защото каквото и да стане където и да ходи ми казва всичко директно.
Примерно наскоро беше на кафе с приятелка и малко по-късно ми писа, че са я поканили на някакво домашно събиране и тя има намерения да отиде.
След като ми казва нещата така, без да овъртва и пресилва нещата, ами директно значи има чиста съвест, поне аз така разбирам нещата.
Може би аз съм някъде в грешка и се филмирам много в дадени ситуации.
Но тя твърди, че при положение, че се чуваме наистина всекидневно във всеки един и за двама ни удобен момент, просто имаме нужда и да си отделим по няколко часа на ден само за нас си и за личното ни пространство.

Просто искам някакъв адекватен съвет как, да се успокоя без да се притеснявам толкова, защото в такива моменти се чувствам като моментно “забравен”, което съм и го споделял и тя ми обясни, че не е така защото ако беше така, нямаше да се впусне във връзка (защото по нейните думи в началото, тя не искаше категорично никаква връзка), нямаше да си жертва съня да стоиме до късно и да ставаме рано и нямаше изобщо да си прави труда да се чуваме постоянно и всекидневно.
Отделно ми е казвала, че тя вадейки си изводи от грешките си е на мнение, че ако евентуално някога не иска да е с мен или няма желанието или каквото и да е било, просто ще ми го каже директно в очите, без да стават някакви неща зад гърба ми и да има тайни и преструваници между нас.
Аз също съм така и съм на това мнение.
Не знам може би има право за нещата..
Според вас кой вижда нещата по по-реалистичен начин?
Моля за адекватни съвети, а не някакви детски изречения.
Благодаря за отделеното време

Коментари

1.   Много мислиш и според мен притискаш несъзнателно момичето – не можеш да очакваш да игнорира до някаква степен близките си само защото сте заедно, а ти имаш нужда от непрестанно внимание. Тя не те лъже, не изневерява; по това, което прочетох, разбрах, че наистина съвестта ѝ е повече дори от чиста.

Съветвам те да не продължаваш по същия начин, тъй като аз самата виждам разгръщащ се в бъдещето конфликт между вас – на никого не му е приятно да бъде задушаван. Приеми, че преди тази връзка вие сте най-вече самостоятелни личности, които поддържат и други значими и ценни взаимоотношения. Не очаквай от нея да ти дава обяснения през 10 минути, да бъде 24/7 на линия за теб, а вместо това ѝ пожелай да си прекара страхотно и се концентирай над своя собствен живот – работа, хоби, почивка. Нищо хубаво не излиза от много зор, излишни напъвания и мешателства, повярвай ми.

Поработи над себе си, вероятно корените на този проблем са пряко свързани с ниска самооценка или неосъзната травма от детството; желанието да ни бъде обръщано внимание постоянно обикновено се смята за причинено от евентуална някогашна липса на такова (дали от родител, дали от връстници, преподаватели и т.н.). Това мога да ти кажа. От един зрял индивид поведението ти често би могло да бъде приемано като отблъскващо, обсебващо и ненужно. Карай я по-полека и спокойно, защото сам можеш да развалиш връзката си и да съжаляваш след това. Да не говорим, че на първо четене някоя друга би си помислила, че притежаваш проблем и с налагането на далечна форма на контрол.

Успех!

Ж20

2.   Не искам да те обиждам, но такова поведение е много досадно и натоварващо. Достатъчно е да се чувате един-два пъти дневно. Не се превръщай в лепка, защото накрая ще се умори от постоянния контрол.

3.   Изглежда ми ужасно всеки ден да докладвам къде съм, с кого, какво правя и съответно някой да ме отрупва със същата информация за него. Досадно, натрапчиво и напълно излишно. Какво има да се притесняваш и безпокоиш, тя да не е на фронта? Или го правиш от ревност, което пък е направо болезнено? Момичето е право, всеки има нужда от свое лично време и пространство. Няма какво да се обиждаш и чувстваш забравен, приеми, че светът не се върти около теб и не можеш да си център на живота на някого. Че вие ако сте в един град, ти ще си непрекъснато лепнат за нея! Не бих изтърпяла такъв човек.

4.   Звучиш като доста needy, тоест направо лепкав. Явно причината е някъде в твоето детство. Приеми, че не е нормално някой да е залепен за теб, само защото ти не можеш да стоиш сам, или някой родител не те е обичал достатъчно. Това си е направо болест и ще си съсипеш връзката така, защото това не се издържа. На момичето ще му писне вечно да те уверява в нещо и да се чувства като арестант. Отиди на психолог.

5.   Ти си изключително обсебващ, искаш от момичето да няма друг живот, освен с теб. Не може да искаш да е някъде на кафе примерно и през това време да ти пише и да се обади. Тя за какво е излязла? Може да си говорите и преди и след това, като не се чуете 2 часа, ще свърши светът ли? Не мислиш ли, че е невъзпитано да излезе с приятелки и през цялото време да ти пише? Накрая ще й писне и ще те зареже.
Цитирам те: "И за това когато тя е някъде с някого, не си пишем или чуваме примерно 2, 3, 4 часа, ами аз чакам тя да ми пише, но чакайки ми коства много сила и енергия." - защо ти коства много сили? Какво си мислиш, че ще стане?
Наистина у теб има много неувереност и комплекси, които избиват в ревност. Поработи върху тях, иначе не съм оптимист за връзката ви. Или просто си намери някоя с твоите разбирания и прекарвайте цял ден на телефона или в чата.

6.   Аз по-скоро съм на мнението на жената, въпреки че съм мъж.
И в случая мисля, че жената е с мъжко поведение а автора със женско, сори пич.
По принцип когато съм в момента с някой друг на среща по работа , кафе , бира или каквото и да е ;с който не съм в семейна или интимна връзка , много мразя да трябва или да тръгна да се отчитам. С кой съм ,защо ,как ,докога той/тя ли те потърси или ти него/нея? Все едно във всеки момент извършвам углавно престъпление и трябва нещо да доказвам че не съм в нещо виновен.
Или че съм нещо бавноразвиващ или луд спрял да си пие хапчетата.
Изключително много мразя такива филми и такива филмирани хора и тяхното отношение на унищожение към уж най-близкия?
Много обичам да гледам хубави филми и страшно мразя някоя да се е прикрила в началото, че е такъв филмар ; и ръйш ли аз тъпунгера да ставам герой с роля във филма в главата й.
Крум

7.   Имам едни двама приятели, които са така - крайно зле. Излизаме и на единия приятелката му звъни и се почват едни разговори, едни беседи, при което започва да става наистина дразнещо. Излизаме на кафе или и на разходка и съм длъжен десетина минути да им слушам разговора. Реално нямам против, стига разговорът да е смислен или неотложен, а не някакви лигавщини. Другото което е, че те много добре знаят, че ще се приберем след има-няма час, да речем и тогава могат да си говорят колкото си искат. На мен когато ми звънне някой, независимо кой е, вдигам, разбирам за какво става въпрос набързо и ако не е нещо което не търпи отлагане, казвам, че съм навън и че ще се чуем когато се прибера примерно или когато се разделя с човека с когото съм в момента. Също така е много тъпо да излезеш с някой, да му говориш, а той да си гледа телефона като хипнотозиран и въобще да не слуша или след няколко изречения от твоя страна да каже "Ъ?", демек, че въобще не те е слушал. За мен това е неуважително.

8.   От автора до номер 1.
Благодаря за наистина изчерпателния ти отговор.

Друго което ми прави впечатление и ме кара да си задавам въпроси е следното нещо.

Говорили сме си на тема социални мрежи като фейсбук, инстаграм и прочее и тя не веднъж е споменавала, че на такива места не обича да “споделя” живота си.

След известно време аз исках да се обвържем и във фейсбук, защото в крайна сметка колкото и да е все пак всеки ползва социалните мрежи до известна степен.
Тя спомена отново, че аз знам какво ѝ е мнението относно соц. мрежи, но каза, че ще го направи главно заради мен.
“Щастието обича тишината” - това са нейни думи.

Не след дълго качих една наша снимка на стената ѝ във фейсбук като “изненада” и тя реагира малко недоволно.
Каза ми, че първо не съм я попитал дори дали тя е съгласна да я кача снимката и второ въпреки, че знам какво ѝ е мнението за соц. мрежи съм го направил.
Каза ми, че няма да трие или махне снимката, защото това е вече свършен факт, но аз се опитах да я разбера и изтрих снимката няколко часа по-късно.

През повечето време наистина съм наблюдавал, че наистина тя не споделя живота си във фейсбук както масата хора, но въпреки всичко през няколко дена качва снимки, селфита и прочее в Story-то ѝ.
Преди това също ми е казвала:
-“Най-много от време на време да кача някоя снимка на Story-то, но до там. Даже то се трие след 24 часа”.

Окей, не ми е проблем, че се качват, но има противоречие между думи и дела.
За мен ако дадена социална мрежа не е важна, не обичам показността и да споделям живота си, защо тогава ще качвам Story-та!? Просто един логичен въпрос на който все още не съм намерил отговора.

Може би вашето виждане над нещата би ми помогнало да прозрея.

9.   Авторе, не съм номер 1, но звучиш доста параноично и обсебващо. Ами ако на мадамата и спре нета, или е на място без обхват, да няма да хукнеш да я търсиш с хеликоптер и полиция?!
При теб липсва едно от ключовите неща при една връзка-доверието. Та ти не и вярваш и постоянно искаш да те уверява, че е твоя.
Обвързването във фейса е предимно за деца и за хора, които искат целия свят да разбере, че си принадлежат и , че другия е зает. Показност и тупане в гърдите, че другия е твой.. Който ви познава , знае, че сте заедно. Няма нужда от лайкове.
Момичето си качва, каквото тя реши, самостоятелен човек е и мисля, че нямаш право да и се бъркаш . Направила е компромис за нещо, което не иска, само заради теб. Та ти се опитваш изцяло да я контролираш.
Имаш сериозни проблеми , които явно се коренят от детството ти.

10.   Съветвам автора да си отвори детективска агенция, така поне замалко ще престане да следи горкото момиче, а и ще изкара някой лев.
Аз съм омъжена и имам дете. Ползвам фейсбук всеки ден, но там няма нито снимки на мъжа ми, нито на детето ми, а мои рядко си качвам. Само от сватбата са ме тагнали някои от гостите. И аз съм на мнението на приятелката ти, че няма нужда от показност.
Ако не престанеш в най-скоро време с това следене и досаждане, връзката ти ще приключи и то по твоя вина. Ако тя не иска да е с теб, няма да бъде. Спри да правиш конспиративни теории и живей спокойно. Безпричинната липса на доверие много обижда.

11.   Имах отношения с такъв като по-млада. Тогава още в началото не осъзнавах с колко бъкан с комплекси съм се хванала.
Постоянно искаше да знае къде съм и какво правя. Като не му отговоря известно време на някое съобщение, се почваше с въпроси къде сам, с кого съм, на вън ли съм, с някой мъж ли съм. Звънения по сто пъти, и още толкова съобщения.
Ако обърнех внимание на семейството ми или някоя приятелка, се почваше едно сърдене, едни фасони защо съм с тях и едно претърсване да си пишем и говорим. Все едно този човек нямаше свой личен живот.
Постоянно ревнуваше от всеки. От бившите ми, да не би да ме търсят пак. От мъжете в профила ми, макар че те са роднини, съученици и състуденти. Никога не се заглеждах по друг или правила нещо с някой. Ама върви го обясни на невярващият ревнивец. Търпях, търпях, но ми писна и кой от където е . Много ми се моли, ама повече в този ад-Не.
Авторе, подлагаш момичето на един огромен ад, който може да докара всеки до лудост. Аз бях на път тогава и затова се спасих. Като ти се провали връзката, ти ще си виновен. Не тя, или някой въображаем ухажор, а само и единствено ти.

12.   Защо се чувстваш забравен?! Та тя е млад човек, няма вероятно никакви здравословни причини, за да забравя. Просто искаш някоя по цял ден да се интересува от тебе, да е плътно до теб, да си пренебрегне целият живот, за да ти угоди. Живяла е и преди теб и след теб ще живее. Адски търпеливо момиче е явно,но ще и писне.

13.   Авторе, коментарът ти потвърждава, че ти си един комплексар и направо, макар и грубо казано си голяма лепка. Набий си го в главата, че приятелката ти е СВОБОДЕН ЧОВЕК, не е твоя собственост и има право да живее както на нея и хареса, да общува с други хора, не само с теб, да си качва каквото иска във Фейсбук без да пита теб. Като не можеш да го понесеш- изчезвай от живота и.
Имаш проблем не с момичето, а със себе си. Търси психологична помощ. Такива като теб накрая съвсем психясват и стигат и до насилие.