Мобилен телефон
Здравейте, пише ви мъж(22)студент(с родители с възможности ). Моля, ако някой разбира да даде своето мнение-заслужава ли си да си закупя айфон 11 про, (от Виваком чрез договор излиза грубо на сума 1900лв. ) Най-много пари за телефон съм давал сума от 400 лева. В момента използвам Huawei p 8 lite. Ще бъда благодарен на всеки, който си даде мнението.

Коментари

1.   Купи си отново телефон за четири стотака, а разликата от 1500 лв. вземи я дари на деца в нужда! Сега има много родители, които покрай пандемията не могат да отговорят на нуждите на децата си. Като вашите имат достатъчно възможности, купи си нов телефон, но и направи едно добро дело!

Стига с тоя егоизъм, бе хора! Престанете да купувате най-лъскавото, а да оставате със затворени сърца!

Ето, дадох ти съвет! А ти си знаеш по-добре какво и защо ще правиш!

2.   Всичко след Nokia 3310 са просто изгъзици.
Аз имах повечето от моделите на пазара включително и въпросния айфон 11.
Най-мъжкият телефон беше Benefon Dragon, сега с тия смарт март приличаме всички на гейтаци, само по един маникюр ни трябва и да докосваме тъчскрийна с характерния жест с възглавничката на пръстенцето.

3.   Не искам да ти се бъркам, но според мен 1900 лв за смартфон си е неоправдана сума...освен ако не си много богат и искаш да се фукаш пред приятелите си. Аз лично повече от 500 лв не бих дал.

ПП Не се обиждай, но аз на 22 години не разчитах на нашите да ми купуват някакви джаджи. Работех цяло лято, събирах си парички и си ги харчех.

4.   Е, па, страшен мъж си, щом мама и тате ще ти купят телефончето.

Братан.

5.   До н1,
За какво му е да дарява пари. Момчето е с заможни родители. Ще си вземе айфончето и ще ходи в дискотеките. И да струва си телефончето. Момичетата ще те гледат като Иисус. Облечи се подобаващо и ще си топ

6.   Има пенсионери, които с тези 1900 мизерстват осем-десет месеца. Има семейства с безработни родители, както пише #1, ти си готов да ги дадеш за някакъв си телефон, който след една година вече няма да е последният писък и гъзария. Ама какво ли ти пука?!

7.   Дали ще е за 400 или 1900 разликата във функциите и възможностите на двата апарата не е голяма.Номер едно е дал много добър съвет. Вземи си за 400 и с останалите пари помогни на хора, които имат нужда. Това е и моят съвет.

8.   Изчакай 12-ката да излезе и виж каква ябълка ще предложат.

9.   Нещо ценостната система ти куца.А защо не ги дариш за нещо по смислено,деца в нужда,приют за животни,някой познат за който знаеш че е в нужда

10.   Всички, които са използвали продукти на Apple, ще те посъветват да си купиш какъвто и да е телефон на Apple. Аз съм компютърен инженер, използвам Android, но процесорите на продуктите на Apple са по-добри. Можеш да си намериш телефон със същите характеристики, дори по-добри, на по-ниска цена, но ще започне да лаг-ва, точно заради самия процесор. Това не означава, че те съветвам да си купиш flagman на Apple, (конкретно в случая iPhone 11 PRO) или flagman на която и да е друга марка на пазара. Дали тези пари са оправдани? Според мен са оправдани от схемотехническа гледна точка, но като родител на 11 годишно хлапе-Не! Телефона е добър, зависи за какво ти трябва, дали било за снимки или искаш да играеш тежки игри на него или просто за да бъдеш гъзар. Има много по-важни неща в живота и ти като 22 годишен студент мисля, че го знаеш. Не му се бъркайте на момчето. Телефона е добър, а това колко възможност имат родителите ти и за важните неща в живота си е твоя работа. Ако го искаш, купи си го, трябва да вървим напред! Моето момче иска всичко което види, сина на брат ми иска нова скъпа кола, но живота толкова много се промени, че ако видят детето ти в някоя трошка много врати пред него ще бъдат затворени. Живеем в комерсиален свят. Само една забележка младежо- защо пишеш в секция "Любов и изневяра" за iPhone 11 PRO?

13.   'но живота толкова много се промени, че ако видят детето ти в някоя трошка много врати пред него ще бъдат затворени' - пффф хахахааха дааа беее, чак толкова, точно. По-скоро ти живееш в някакъв комплексарски свят, може би затворен комплекс. Разбира се, ако наистина мислиш това, което си написал.

До автора: Дали си заслужава? Не, не си заслужава. Но щом имаш парички и желание, много ясно, че няма лошо да си го купиш.
В крайна сметка за каквото и да харчиш пари, те все ще отидат за нечий труд.

Това в началото дето уточняваш, че си студент на 22 с родители с възможности ме кара да си мисля, че темата е провокация. Виждам, изредили са се и типичните емоционални коментари.

14.   Не се поддавай на хората, които се опитват да ти вменяват чувство за вина за това, че искаш скъп телефон.

Аз на твое място обаче не бих си взел скъпия телефон по друга причина - не си си изкарал парите за него. Ако си изкараш парите и за 5000 си вземи телефон. Ако не си - вземи си някакъв колкото да не си без. Хората, които получават неща наготово от родителите си просто не ги ценят. Познавам не един и двама дето си карат като дебили скъпите коли, защото са им подарени от техните, и ги чупят и блъскат.

Човек много повече си цени нещата, в които е вложил лично - труд, пари, време, емоции.

16.   Аз няма да казвам да дариш парите, макар че ако го направиш си е за уважение. Но личното ми мнение е, че не си заслужава да даваш 1500 лв отгоре. Този телефон не е по-добър от останалите или ако е по-добър, разликата е малка и не мисля, че е разумно за малко повече дадеш 4 пъти повече пари. Имай предвид, че от тези 1500 допълнителни лв, 90% ги плащаш за рекламата, а не за реални ползи. Защото то голям праз, че евентуално щяло да ти зарежда за 1 сек. повече нали.

А колкото до номер 13, точно тези "емоционални" коментари, колкото и да ги принизява са най-адекватни, стига да имаш очи и душа да ги разбереш. Но човек докато не уври, не може да ги разбере. Аз самият бях материалист, но след като ме очука живота и полежах в болница и видях колко хора има, които се молят за елементарни неща като да могат да пикаят, без да ги боли, да могат сами да се къпят и т.н., осъзнах наистина колко са безсмислени такива глезотии. Но разбира се, ако не си уврял и мама и тате носят и месят, моите думи ще "емоционални". Но аз ви разбирам, защото когато бях и аз вчераше келеш, и на мен само коли и скъпи телефони с парите на нашите ми бяха в главата. Нормално е и всеки трябва да си мине по пътя.

А това, че все някой щял да получи пари за труда си, ме разсмя. Бях чел някъде, че себестойността на Айфона е 200 долара, останалите 700 са надценки, които отиват в джоба на някой тарикат бизнесмен. От въпросните 200 долара китаеца, дето бачка денонощно в някоя фабрика колко мислите, че ще получи, след като в тези пари влизат и материали, и осигуровките на китаеца, и всичко.

17.   Хаха. Аз съм в Англия и ще си купувам Айфон 12 про макс живи и здрави. Айфон 11 ще смъкне цената си доста и няма да е толкова “натокан”. Аз не го купувам заради гъзарията, просто, защото в момента съм със Айфон 7 и паметта му е малко. А и като цяло този модел е старичък и батерията не държи както трябва. Като цяло, когато аз си взема 12 про макс-а, вие в България ще чакате и ще правите заявки.

М25

18.   От 1 до 16 Благодаря за коментара, спести ми време и усилия да обяснявам. Имаш моите уважения за начина си на мислене! С всичко съм съгласен и правиш много добре, че даваш пример със себе си и собствения си житейски път. Точно там е силата - да дадеш личен пример, а иначе който разбрал, разбрал!

20.   От автора :Телефонът е вече в мен, дори си взех “max” версията. Благодаря на всички, които са си дали мнението. Хубава вечер!

21.   БРАВООО! ДА РЪКОПЛЯСКАМЕ НА АВТОРЧЕТО!!! ВКУПОМ ВСИЧКИ: .....................

Даже и "max" си взел, ти да видиш!

Каква хубава тема се получи!

Дали да си взема телефона или да не си го взема? Дали да ги питам? Я да ги питам! А, бе я си гледайте работата ваш'та м...!
-Взех си го! Взех си го! На макс е!....

Звучиш като някое лек*нце, авторче!

22.   И аз си помислих същото, но си дадох сметка, че е безсмислено да го напиша. Нека ръкопляскаме, че за 1500 лв повече ще му зарежда с 1 сек. по-бързо, кифлите в чалготеките ще му пристават и като си прави селфи в огледалото, ще се вижда отхапаната ябълка. То си е за гордост това. БРАВОС!

23.   От 10 към 13. Първо - живота се промени! Можеш ли да го отречеш? Хляба стана 1.20лв. Всичко стана скъпо, хората евтини. Децата ни се превърваха в консуматори, не искат да учат, не искат да работят, а ние трябва да ги мотивираме някак си, а ни е най-лесно да го направим финансово... Защо стана така? Защото на нас като деца ни липсваше много, а всъщност нищо, но не го осъзнавахме. Носихме старите дрехи останали от батко, майките ни кърпеха дънките, събирахме от джобните си да заведем първото момиче на кино. За това, когато пораснахме, започнахме да работим здраво, за да не липсва нищо на нашите деца. Обаче липсвахме ние и още липсваме, колкото и да се стараем. Едното е за сметка на другото. Та поради едни или други причини, живота се промени и ще продължава да се променя, но нали трябва да вървим напред?! Технологията е новото бъдеще и ти знаеш това. Ако имаш деца- децата ти случайно от нещо лишени ли са? Аз на моето няма да купя на този етап толкова стъп телефон, но въпреки това в момента той пак има достатъчно скъп такъв за възрастта си. Изобщо не живея в затворен свят или там каквото си написал. За днешните момчета на 19-20 е важно каква кола карат. Ако кара трошка, момичетата няма да искат да излизат с него, ще го мислят за задръстен- следователно няма да има приятелка, следователно ще стои вкъщи и кой знае дали ще се ожени. На мен ми се вижда в реда на нещата, на 25-26 вече да си женен, но на тях едва ли. Само, че това е положението без значение дали на теб или мен ни харесва... Те са други сега, мислят по друг начин и дори да решиш да възпитаваш децата си, както на времето възпитаваха нас, ще се провалиш, защото всички ще отбягват твоето. Видял ли си дете да ходи на училище с една от онези огромни филии с лютеница за обяд или пък някъде си видял дете с кръпки зашити отгоре с онези цветни картинки от едно време? И ние трябва да вървим напред заради децата си... Колкото до момчето, той не е питал какво да прави с парите си, а само дали си струва. Всеки се простира върху чергата си и ние нямаме право да се дървим на някой, че имал повече възможности. Парите са много важни, ама не и най-важното, най-важното е да си човек и на тебе Човеко 13 казвам, отвори си очите и виж какво става вън! Хубаво или не, няма да го промениш. Може би нямаш дете, няма кой да ти дудне по цял ден на главата за дрон, телефон, таблет. Повечето родители са свикнали и накрая се принуждават да купят всичките тези неща. Моето търпя подигравки, че използваше Nokia 3310 (моя първи телефон), стигна се даже до бой в училище и се принудих да купя телефон. Не беше проблема в парите, просто не ми се струваше редно по цял ден да си цъка вместо да си учи уроците. Ама какво да направя? Да го оставя да се бие и да ходя при директорката, че накрая да го изключат от училище? Освен това, нормално като го подиграват да се чувства нещастен. Ние за какво работим? Ако детето ти не е щастливо, то тогава и ти няма как да си... А те сега се радват на такива неща, не да рита с приятели в близкото училище. Другия ми син е на 23, купих му първоначално стара кола, като се научи да кара му купих почти нова, каквато той си избра и е щастлив. Та така...