Любов без хубав секс? Възможно ли е?
Здравейте! Имам връзка от 2 години с мъж, който е по- голям от мен с 10 години. Аз съм на 22. Проблемът е, че сексът с него никога не ми е харесвал особено много. В началото си мислех, че ще се напаснем с времето, но се усещам вече, че започвам да се дразня на други неща в нашите отношения, които не са такъв проблем попринцип. Той ме обича, разбира, подкрепя ме във всичко, кавалер е, възпитан е и се държи страхотно с мен. Не е лош любовник, старае се, иска и на мен да ми достави удоволствие, но явно просто тръпката я няма от моя страта за секс с него. Потърсих проблема в себе си, ходих на гинеколог, тъй като от време на време има и болка по време на секс, но нищо ми няма. Преди съм имала сексуални партньори, с които всичко е било наред. Говорим си за семейство, деца, брак, но възможно ли е според вас да просъществува такава връзка- без сексуално привличане, което явно е само от моя страна, защото той постоянно повтаря колко ме желае и виждам, че е така. Аз също го обичам, времето, прекарано с него е страхотно, той е всичко, което съм искала да видя в един мъж като отношение към мен. Дали непълноценният секс ще бъде голяма пречка за в бъдеще?

Коментари

1.   Малко са способни на такава. Обикновено нито могат да обичат, нито да си държат подробностите в гащите, когато трябва. Въобще смешна история. Но щом питаш дали е възможно, явно и ти не си от тези, които могат да обичат истински. Възможно е, но само за Избраните. Останалите завиждат и плюят - само това и могат де.

2.   Не знам дали съвета е много на място, но би могла да опиташ да се възбудиш сама и след това да отидеш при него, да поемеш "акта" в свои ръце. Бъди отгоре или както там ти харесва, докосвай се иии е възможно да стане.
Ако и така възбудата ти отиде по дяволите значи просто този човек не е за теб.

При мен пък беше на обратно. Имах две връзки преди настоящата, но с двамата не се получаваше. Както казваш, уж бях привлечена от тях, обичах ги, харесвах ги, но стигнеше ли се до секс - греда от моя страна. Не можех да се възбудя, да "потека" както се казва, дори ме болеше и бях започнала да си мисля, че нещо ми има.
Със сегашния ми приятел е пълна противоположност - просто тялото ми само откликва на допира му и съм способна да бъда готова за някакви минутки и общо взето набързо изби от главата ми, че може нещо да не е наред с мен. С него се чувствам като на друга честота, колкото и странно да звучи, спрямо останалите хора и всичко е... лесно.

Не знам дали аз бих оцеляла без секс. Усещам се, че ако сме били разделени и не сме го практикували в близките 5-6 дни, започвам да ставам нервна за някакви дребни неща, които касаят живота ни общо, не само в любовен план. Чрез секса се освобождава някакъв там хормон, който ни прави щастливи и това нещо е като наркотик - изпиташ ли го веднъж, копнееш за още и още. Просто природа...

Може би с времето ще започне този човек да те дразни все повече, за все по-големи глупости. Разликата в поколенията няма как да остане на заден план, ще започнат да се различават плановете, бляновете ви. Аз на твое място не бих бързала да създавам семейство, след като не съм сигурна на къде ще ни отвее вятъра, още повече, че ми изглежда страшно на тази възраст да гледам бебе. Аз самата съм във връзка от 2 години, но дори и не желая да си помисля за бебе...

Помисли добре, за себе си. Помисли за това дали си се наживяла - не го ли направиш сега, няма кога. Под наживяла нямам предвид да спиш с всеки втори, а по-скоро да пътуваш, да излизаш с приятели, за се забавляваш, са опитваш нови неща, както е редно да прави едно 22г. момиче в 21 век. Сбъдни някоя и друга мечта, развий се кариерно и чак тогава помисли за семейство. Дай си време!
Може би ще усетиш натиск от другата страна, защото приятелят ти е доста по-възрастен от теб и най-вероятно усеща, че му е време, но няма да му стане нищо, ако изчака още 2-3 години, докато самата ти се усетиш готова. Във всяко нещо трябва да има баланс.

Желая ти успех!
Ж, 22г.

3.   Проблема е в теб авторке. Казваш, че преди си имала сексуални партньорИ с които всичко е било добре. Колко секс партньори си имала преди сегашния ти приятел. Май са били доста бройки затова с тях ти е било добре защото си ги сменяла доста често. Ако си била с някой от предишните ти мъже по-дълго време и към него тръпката ти щеше да изчезне. Ами няма да имаш тръпка със сегашния ти партньор защото ти си свикнала да ги сменяш често, като долното си бельо. Така е когато вие сменяте мъжете под път и над път най-безсрамно. Целия проблем е в теб. За твоя случай няма спасение. С какъвто и мъж да се събереш след време и към него няма да имаш тръпка. Много жалко за теб.

4.   Не. Това е прекален компромис. Сексът е лепилото на една връзка.
Да не говорим, че ако не ЖЕЛАЕШ един човек... за каква любов ми говорите, на братче и сестриче? Не мерси.

Братан.

5.   Ако за 2 години не сте се напаснали, както се казва, не мисля, че ще се получи изобщо. И да се ожените, ще чувстваш , че нещо ти липсва, въпреки че той те обича, неудовлетвореността ти ще е постоянна, сексът с него ще ти стане досаден и противен и ще започнеш да търсиш поводи да го избегнеш, с което ще нараниш мъжа си. Аз не бих си го причинила. Няма хубава и трайна връзка без хубав секс.

6.   Братанка, тия дето се държат за ръчичка в парка и се гушкат по цяла година без секс, бързо ще те налепят с минуси. Това са неузрели хора. Все едно да ти се пие бира, ама да се води 0 процента алкохол.. Големи бири и връзки, големи

7.   Какво точно те притеснява, не всички ги могат нещата. С годините страстта намалява, привлича ли те физически, харесваш ли тялото му? Какво искаш да направи? Качествени мъже трудно се намират, но секса е важен все пак. А преди след брака като са го правили какво ли им е било, ако не го бива в леглото, на колко си?

8.   Номер 3 айде стига си прави изводи без да имаш информация. Имала била много партньори, та затова. Да не си врачка? Просто няма химия между двамата, то насила хубост не става.Любовта не е само със стихове, въздишки и цветя. Ако секса куца - всичко куца. Не прочете ли - тялото й не реагира на този мъж. Много добре я разбирам, защото съм жена.

9.   До номер 7 от авторката: Ясно ми е, че страстта намалява с времето, но на мен от самото начало просто сексът с този човек не ми носи удоволствие, явно липсва химията. Чета, интересувам се, навсякъде пише, че когато сексът с партньора доскучае, трябва да има комуникация, да се вкара разнообразие. Е да, ама като по начало никога не е бил добър, какво се прави? Терзая се дали си струва да си развалям плановете и мечтите с този човек, който във всяко друго отношение ми пасва перфектно.

10.   Мисля,че не си привлечена сексуално от този мъж ,въпреки ,че по твоите точки отговаря на останалите ти очаквания за качествен партньор . Предполагам ,че много хора живеят без тръпка ,но не си е работа .Самата ти , си даваш сметка , че покрай тази неудовлетвореност ,те дразнят и други неща .Е, с времето ще бъдеш още по-неудовлетворена .Ти избираш .

11.   Просто няма химия между вас или поне за теб и партньорът ти не те привлича сексуално - с времето това ще се задълбочи и той може да ти стане противен и да започнеш да се заглеждаш по други мъже. От личен опит ти го казвам. Сексът не е всичко, но е важен за една връзка.

12.   Дай си време,говори с него за тази болка.10:години е голяма разлика, и връзка без хубав секс е трудна работа

13.   Хората са различни. Аз лично не бих стоял в такава връзка. На години съм колкото приятеля ти и ако бях на негово място, да съм те пуснал да си ходиш. Не искам жена да бъде с мен насила, без да има истинско привличане. Ти заслужаваш някой, с когото да ти е добре и в леглото а той - жена, която го желае истински.
Разбира се ,това е само мое мнение. Има различни хора. За някои сексът не е толкова важен и имат стабилни връзки и с малко секс.

14.   Аз имах едно гадже, в момента, който ме целуне и докосне - ток и жици и се озоваме леглото, а той за секунди в бойна готовност. Няма предигри, лигавеници, милувки, глупости - страшна химия, взрив. Разделихме, защото той замина за чужбина, но ако ми се обади някой ден и съм свободна, няма сила да ме спре да му се хвърля в обятията.

15.   #7 - каквото е било преди, вече го няма. Преди и компютри са нямали, ама сега всеки ден си в нета. Жената също има нужда от хубав секс, а не е достатъчно само да някой да си прави кефа с нея като с надуваема кукла. Като не изпитва нищо с този мъж, ще го остави и ще си търси друг.

16.   Ами как си тръгнала с този мъж, след като не го харесваш достатъчно ? Всички ли досега са били страстни и са предизвиквали силно желание у теб ? Измъчен е работата. Примерно имах бивш дето се целуваш страхотно, след това не помня да съм била с друг толкова страстен. Мъжа ми не го бива много с целувките, но го желая и обичам, дори не ме подмокря особено като бившия., но аз го желая сексуално. Има ли физически нещо което харесваш? Или повече те дразни?

19.   Намери си някой на твоята възраст

21.   Ти явно си започнала връзката без да имаш каквито и да е емоции. Защо си я започнала след като още в началото очевидно си ги нямала? Респективно като няма емоции, няма да има и хубав секс. Има ли нещо, което физически не ти харесва в него? И с какво се различава той от тези, с които казваш, че при секс всичко е било наред? Тоест- с тях си имала химия, ама не сте имали връзка? Цялостно не разбирам защо си започнала изобщо с някой, без да те привлича още в началото, безумно е. Разбира се освен ако в него не виждаш нещо от сорта на това, че той би ти помогнал да си оправиш бъдещето ( както масово правят момичетата и жените в днешно време)? Извинявай, ако те засягам, но сайта е анонимен. Ако си с човека, просто защото виждаш “ хубаво бъдеще”.... няма да казвам какво мисля за теб. Жена съм, не съм “ солидарен мъж”

Грозната истина.

22.   Не мога да разбера какъв съвет очакваш да получиш тук.
Хората са различни.
За едни е напълно нормално да имат връзка без хубав секс, стига да се чувстват добре с този човек и той да им осигурява това, от което имат нужда. Аз имам такава позната, която се ожени без любов, защото искаше стабилност, но със съпруга си се уважават и са много добри приятели. Това е една добра среда за отглеждане на дете.
За други сексът е изключително важен и подобна връзка би била мъчение.
Ние не те познаваме, така че няма как да знаем ти от какво имаш нужда. Не разбирам и как гинеколога може да помогне с липсата на привличане. Това не е физически дефект, за да го оправяш.

23.   Почти всеки път като отворя темите за секса, получавам позиви за повръщане. Повръща ми се от примитивната, маймунска, разгонена същност на хората.

За какви сексове ни питаш дали са важни? Има хора, които живота биха си дали за любимия, един секс ли ще ги вълнува? Аз съм такъв тип човек - бих жертвала дори живота си за любимия - буквално.

Та скривай се с тези керливи, миризливи, гнусни сексове и си отвори очите за това, което наистина има значение.

Успех!

24.   Ако наистина го обичаш ще трябва да се потрудиш малко. В противен случай просто се разделете. Иначе потърси причината да не те привлича, какво точно не ти харесва в секса и т.н. Може да се консултираш и със сексолог. В крайна сметка това е занятие за двама души, така че не носи той цялата отговорност в случая, особено ако си мълчиш по темата.

25.   Нека позная! Мъжът има хубав и добре разработен печеливш бизнес. От добро семейство е с яки връзки, примерно. Има много имоти, кара хубава кола. Представил те е на майка си, тя те харесва. Стабилен е, не се друса, не пие (много) в рамките а приличното. Обаче не прави хубав секс според твоите очаквания... Ти какво предлагаш насреща? Едни разтворени крака? Отговори ми доколко съм познала , да знам да си пускам ли тото.
Една жена

26.   23 Защо да няма, хората желаещи се и обичащи се правят точно това Секс. Ако една жена не го получава няма да е удовлетворена и ще си намери друг мъж. За любов може всички да обичаме - майка, леля, деца, чичо. Но в една двойка трябва да има качествен секс, това е. Освен всичко друго.