Няма ли подходящо време за такава любов?
Защо в реалния живот повечето зашеметяващи, земетръсни любовни истории (или афери, ако щете) по правило не завършват под общ покрив и до старини? Това ли е цената, която се заплаща в духовния свят - да ти се даде онова, което ще ти преобърне света, ще ти разтупти сърцето и ще те накара да се чувстваш на седмото небе, но само за малко, без право на оставане?

Или причината е още по-прозаична: онзи тип хора, които ни привличат неистово и ни изваждат извън всички представи за любовта и желанието, всъщност не стават за дълга връзка (с нас)? А онези, които не ни разтуптяват сърцето, не ни разместват вселената, са онези, които ни обичат и се борят за нас, и ни носят топла супа, и именно с тях градим дом и огнище...

Защо мъдрите хора казват, че онази любов, която те разтърсва из основи, привличането с онзи партньор, който би бил твоето друго Аз и истинска сродна душа, ще се появи или твърде рано (когато си млад и може без особено внимание да го пропуснеш покрай себе си в постигане на други цели) или прекалено късно (когато вече си сериозно обвързан, може би и с деца, и каквото и да направиш, решението ти ще съсипе някой, когото не искаш да нараняваш)? Няма ли подходящо време за една такава любов?

Защо съм се наслушала на десетки истории за "един мъж, с когото си пасвахме на всички нива, допълвахме се и беше вълшебно", но нито една от тези истории не завършва с "той сега ме чака вкъщи да вечеряме"? Респективно същото важи и за моите познати мъже. И те си имат по една болка отляво, за която често си спомнят, но с която не са заедно, и след нея всяка друга жена е само бледо копие. Сякаш в сърцето остава празно място като след простреляно с куршум. Защо е нужно...

Има ли някой сред вас, който е да бил лудо влюбен в някого, да са споделили с този човек най-огнената и страстна емоция, и днес да са все още заедно? Има ли примери за това, че една страстна, разтърсващо започнала любов може да победи?

Ще се радвам да споделите.

Коментари

1.   Дълго съм мислила по този въпрос. Много е комплексен отговора и размислите, до които стигам. Хомосексуална съм, което не мисля, че има абсолютно никакво значение. Изглеждам много добре, напълно женствена съм и никой не го разбира докато не им кажа. Преди да стана на 25 години имах само някакви кратки връзки, не изпитвах силни чувства, но пък те правиха всичко за мен. Учих много докато завърша и нямах особено емоционално време, което да отделям, не бях на етап трусови любовни емоции и тн. Обаче! На 25 г и малко срещнах най- голямата си любов. Беше с 10 г по- голяма от мен и беше приказно. Гледах я и виждах ангел, караше ме да се чувствам като в приказка, принцеса. Летях на розови облаци, заспивах с “ пеперуди в стомаха” като не беше до мен. Като бяхме заедно всичко беше като на филм. От тези, в които просто нещо “ кликва” и става... ПРИКАЗКА! Е да, ама... завърши разрушително. За мен. Остави ме, тя беше и омъжена, което не беше особен фактор, остави ме заради други нейни причини. Замина от България, постоянно пътуваше, не знаех изобщо дали ще я видя пак. Влачех се по земята от болка! В продължение на 1 година молих Бог да ми каже нещо, да ми се обади- не. Точно след година и малко обаче тя ми се обади, разтрепериха ми се ръце, крака и тн. Видяхме се и като я видях- ами беше ми минало. Не беше същото. Така последва кратък период, в който просто се виждах с други жени, момичета- емоция- нула. Оп дойде следваща любов. Пак се тресях от любов и тн- скандали започнаха, тя пък беше супер токсична след първия месец, изцеждаше ме, а аз и още исках подсъзнателно не знам какво правих за Бога! Но я обичах толкова, колкото и предишната! Около година бяхме заедно- раздялата тук обаче беше адски грозна, защото втората голяма любов ме предаде брутално, първата просто беше изчезнала за година, през която бях в ада. С тази втората сега не си говорим изобщо. С първата сме в добри отношения. След ада през който преминах с нея. Втория ад- с токсичната. Така... мина се година и нещо след токсичната огромна любов... дойде уж добра, страхотно изглеждаща - приятели ми казваха, че е с добро сърце, да пробвам. Аз давах задна в началото, защото има дете, а аз не бях толкова сигурна, че искам точно това. Човек с дете. Да, ама от дума на дума, станахме си близки, хванах я без мое желание разбира се, в труден за нея момент, / тя се разделяше с токсична бивша, която я е тормозила мега сериозно/. Е, аз като я погледнах в очите се влюбих. Единственото нещо, което винаги ме притесняваше беше детето. Но тази третата.. тя не беше любов като първите. Беше ми спокойно, приятно. Като ми е правила разни сцени съм изпитвала болка, но не да се влача от болка и да “ умирам”. Някак беше “ зряла” любов. Мисля, че ти говориш за някакви видове незряла, като моите първи такива. Да, не ме тресе като.. вечно да съм на тръни, но идеята да има някой мил човек, който просто МИСЛЕХ че иска да е с мен.. дадох всичко от себе си, дори въпреки себе си и страховете си, че има дете и че аз не знам точно колко мога емоционално да й помагам с него. И познайте какво стана - аз все още не знам, защото е от скоро, но по нейни думи е намерила някаква нова, в която много се влюбила, ама според мен просто си се е върнала при бившата тормозничка, а мен ме използваше емоционално да й оправям явно настроението и да я вдигна на крака. Голям смях. А аз вложих наистина много чисти, искрени.. не луди и диви емоции, но определено я исках за напред, за мен важно е в живота да имаш човек, който те цени, да правите хубав секс и да сте си опора. Много се парих предишните години, и честно казано АЗ не искам и нямам силата за разрушителни връзки. Трябва да се градим, а не да се рушим. Живота е кратък за да имаме връзки с токсични хора :) Дори и да са незабравими, аз опредешено никога не бих се върнала назад. Зрелите връзки са смислените.

2.   Пак съм аз от коментар едно: ето доказателство-първата най- жестоката ми болка и любов се върна, и в момента е в София, мога да бъда с нея, но при мен пък угасна тази любов. Аз сега си искам кротката, която не е била разтърсваща и имах хиляди притеснения относно детето, а дори си излизах с него и сама, свикнах искам да кажа :) Виждаш ли, всичко е толкова объркано!

4.   Всяка любов в любов, за мен луда любов е страст и секс, отминава и заминава, просто хората не са се искали достатъчно. Човек, който обича не си тръгва, това е. Значи не е било истинско, нещо временно.

5.   Такава разтъсваща любов и пасване във всички аспекти най-често се свежда до пасване в леглото и 2-3 общи интереса. Много хора бъркат страст и похот с любов, а нещата са отделни в голяма степен. Дълбоката любов обикновено е спокойна, но дълготрайна.
Такива силни влюбвания се изчерпват бързо, защото самите чувства се изчерпват, няма как да са толкова интензивни постоянно. После идват проблемите от това че всъщност нямат много общо хората, но пък са си набили в главата разни глупости от розовия период когато са мислили с оная си работа. История с предсказуем край.