Мъжът ми си има любовница... в безизходица съм!
Мъжът ми си има любовница от 7 месеца. Работят в един офис и са по цял ден заедно. Тя е с 10 години по-млада и явно е изискала от него да му обещае, че ще ни зареже. Имаме две деца на 16 и на 8 години. Съпругът ми се прибира в къщи само да се преоблече, почти не спи в къщи. Нищо не мога да скрия от децата, за съжаление той също не се опитва да скрие почти нищо от тях.

В началото мислех, че скоро ще му омръзне и ще прибере при нас, затова се стараех да не правя скандали, защото той е много буен и като реша да поговорим с него спокойно да видим как да излезем от тази ситуация, той веднага прави големи скандали и плаши децата.

Не знам какво да правя, преди 1 месец му казах, че повече не може да продължава така и да си събира багажа и да се изнася. Само го предизвиках да ме нападне с много лоши обиди, за съжаление пред децата. Но не си събра багажа, само се сърди няколко дена и после, все едно нищо не се е случило.

Не искам да се разделяме, защото съм убедена, че той започна тази връзка, не защото не сме се разбирали или нещо ни е куцало в отношенията, а просто да си поиграе и да си докаже, че все още е млад и харесван. Обичахме се, имахме всичко и работа и жилище, здрави и добри деца. А той създаде голям проблем. Не знам как да излезна от тази ситуация.

Коментари

1-50 от 70

1.   Критическата на мъжа. Някои наистина изперкват.... Остави го да си троши главата. Наистина не знам какво да те посъветвам, обидно е, гадно е, но.. явно има някаква причина. Дано му дойде акъла.

2.   Не бих го търпяла! Ако жилището е твое, смени бравата, изключи звънеца, събери му багажа и го остави пред вратата с бележка... Не ми пречи да си живея живота. Сбогом.
Може да оставиш и 50ина лв за хотел. Много гадничко. Взимай децата и отиди някъде за 1-2 вечери. Нека звъни и тропа :)

Когато причиняваш болка на най-близките си, както го прави той, трябва да е готов да получи същото в замяна.
Въобще не си хаби нервите. Децата са вече големи. Разбрали са кой колко струва!

3.   Е чудо голямо! Какво толкова? Ей, аман от такива като вас. В безисходица била. Щом е потърсил нещо навън, явно има някакви липси, които ти не можеш да запълниш. Ако знаеш... почти всяка връзка и почти всяко семейство под повърхността е един любовен триъгълник. само се заблуждаваме, че сме верни и че са ни верни. Илюзии, илюзии, илзюзии...

4.   Че ти достойнство нямаш ли? 7 месеца го търпиш и гледаш да е с доброто заради деца, дом, семейство. Я му дай домана, па младата колежка да си го къта, то ще му се чуе гласът.
Мечо Пух

5.   Няма връщане назад. И да я остави тази друга ще си намери. Тръгнал ли е един път край. Приеми факта и не се самозалъгвай. Поддал се е на това от което всички мъже, които не искаме да изневеряваме се страхуваме- да ни омагъоса някоя. Бръкнал е в кацата с мед и това е.

6.   Глупав мъж! За съжаление, на тази възраст много мъже залитат така.

Накарай го да ревнува. Погрижи се за себе си - дрешки, грим, парфюм. Изглеждай щастлива. Играй театър. Да видим как ще реагира.

Всъщност, ти познаваш мъжа си, прецени само дали няма да изпадне в крайности и да ти създаде още по-големи проблеми.

7.   И смяташ, че тук някой ще ти даде съвет? Освен обиди и глупости нищо полезно няма да чуеш.

8.   На номер 3 бих казала: Аман от курви като тебе. Личи си че не си имала семейство. Но ти и да имаш, би приела спокойно изневяра, защото няма да вложиш сърцето и душата си в тази връзка. Само такъв човек, който е повърхностен в чувствата си и консуматор във връзката, би приел спокойно такова нещо.
Тези, които са били всеотдайни и са се раздавали страдат от това, ама на кого говоря. Това е твърде далеч от твоето съзнание.

На авторката мога да кажа да послуша номер 2, ако има сили. Това влечуго си е изгубило ума (ако изобщо е имало някога) и скоро няма да спре и когато го направи вероятно ще си намери друга. В края на краищата и ти заслужаваш щастие. Дай му игнор и да си троши главата.

9.   За мен изходът е временна раздяла. Аз не бих останала под един покрив с него, докато не ми се успокои първоначалната емоция. Не бих могла да си деля ежедневието с него, докато той е с друга. Освен това в гнева или болката си човек казва и прави неща, за които съжалява. Унижава се, плаче, търпи, чуди се как да угоди, кипват му нервите - все такива действия и състояния, които усложняват и без друго сложната ситуация.
Най-важното е да съхраниш себе си - като човек. Нужна си на децата си и на себе си!

Дай си време да преосмислиш какво те свързва с него реално - преди изневярата бил ли е добър баща, хубав ли беше семейният ви живот, не само пред хората, а в личен план, той подкрепяше ли те, бяхте ли си опора. Всички тези размисли биха ти помогнали да видиш по-ясно дали си струва да се бориш за брака си. Но това би могло да стане, ако се отделиш от него.

На твое място бих била много по-твърда. Не ми допада как той те манипулира - цупи се и после се държи все едно нищо не е било. Покажи му реално колко си силна всъщност. Излез ти, ако той не иска. Накажи го, ма'а му!
Но това е от моя гледна точка. Съпругът все пак е твой (не влагам собственически смисъл).
Желая ти много сила и късмет!
Ел

10.   Aз съм жена.. омъжена, но нямам деца. Мила, не си струва в името на семейството да тормозиш и себе си и децата си.. какъв пример им даваш.. някой ден като пораснат ( незнам пола им ) и като се оженят да бият жените си и да се държат като баща си или ако се омъжат ( ако са момичета ) да мълчат и да търпят като теб докато не изкукат? “ тогава ти как ще се чувстваш? защо децата в българия са подложени на такъв психически тормоз? именно защото викаш ади семейство сме.. да търпим аде аде.. ама за тях не е никък добре.. запомни го.. аз съм живяла този живот.. ужас е :) неискам и майка си и баща си.. замисли се върху това. по добре се разделете в името на децата си.. за да растат в спокоиствие а не в постоянно насилие

11.   Така ти се пада. :)))

12.   Никъде не си писала ти да си се провинила. Първо се замисли дали ти някъде не си сбъркала, дали не си го отдръпнала от теб по някакъв начин с нещо?

Предполагам, а както и чета, той си е създал тази ситуация. Стана ми обидно и отвратително, че мами теб, че причинява това на семейството си. Та ти си тази, която всяка вечер му готви, родила му е дечица и му пере гащите, които той развява по офисите пред младите глупави жени.
Това момиче не знае ли, че е женен. Или не и пука, щом е погледнал към нея, той си е виновен...
Незнам, мила, какво търпиш този мъж. Говори с него, ако не вдене просто не виждам смисъл да му позволяваш да те унижава така.
Как може да не те оценява, защо не се спре при жена си, да види колко го обича, да прегърне децата си, които са плод на любовта му между него и нея (теб и него)...
Я го просветли...
Свести го, свали го на земята...
Трябва!

Aldariel

13.   Защо е тази злоба, номер 11, като че ли лично се познавате или се отъждествяваш с любовницата на мъжа й. Що за отношение? Твоят любим май не ти обръща внимание.

14.   Подай молба за развод.

15.   Винаги гледаме симптомите, никога каква е болестта, а тя винаги е в брака. Мъжът на авторката отдавна да си е събрал багажа, но сигурно държи да вижда децата си и по възможност все още да се прави на семеен.
Най-късно, когато новата му приятелка забременее, ще напусне старото си семейство.

16.   Нонер 11 ти защо не се гръмнеш? От къде на къде ти ще преценяваш на кой какво му се пада? Шматка....!!!
Авторке, аз съм по-малка от теб, но ще ти кажа че съм била в ролята на детето, преди около 10 години. Баща ми беше същия, даже ме и биеше, защото му казвах какво мисля за него. Молех майка ми да го напусне и не исках да се виждаме изобщо с него.
Тя много късно ме послуша. След няколко години любовницата на баща ми го заряза и той осъзна, че вече е стар и разбра какво ни е причинил. Искаше да се върне при майка ми, но вече нямаше кой да му прости. Сега си живее сам и си сърба попарата, която сам си надроби! Та освен да ти кажа да мислиш първо за децата си, на тях трябва да им е добре, а и на теб! Стига сме им прощавали, да са мислили....

17.   Напълно съгласна с номер 14. Развод, друг изход няма. Мъжът ти на първо време не уважава себе си, а пък за отношението му към теб да не говорим. Не си причинявай повече болка.

18.   Всяка жена си заслужава мъжа. Такъв си го е харесала. Сега ще си го изтърпи.

19.   Съгласна съм с номер 2, но и с 3 също. Наистина винаги под повърхността се крие някакъв триъгълник любовен, сексуален... да не кажа голяма дума, но аз не бих търпяла такъв мъж лош, скандален. А и всичкото на отгоре да ми изневери. Направи така както ти е казал номер 2. Аз така мисля.

20.   Развеждай се, всичко друго е безсмислено

21.   Съжалявам за случилото се с вас. Според мен трябва да намериш щастието си другаде. За децата ще е малко по-тежко, но такива неща се случват навсякъде. Също така нека жените които все още нямат половинки, да се замислят, какви мъже си избират. В случая той е бил буен. Бил е буен и в началото - защо избра него? За съжаление тихите и кротки мъже не се котират сред младите жени, защото не са пробивни. А именно те са в основата на повечето добри семейства.

Същото се отнася и за обикновените, малко невзрачни жени. И те не се котират сред мъжете, а всъщност се оказват верен и добър партньор за цял живот.

Избираме това което ни привлича, но след това страдаме, защото след време то започва да привлича и останалите.

22.   Да, 18-и номер, ако знаеш колко си прав/а!

23.   От авторката
Благодаря ви за отношението, което взехте по моя проблем. Тъй като в момента, аз мисля най-вече под натиска на емоциите, исках да видя какво би казал човек, който е страничен наблюдател и не е обвързан със ситуацията.

Днес му казах, че това трябва да свърши и в момента има само два пътя за него - или само при нея, или само при нас. Няма да водя дискусии и разговори, защото той е наясно с моето мнение и сега всичко зависи от неговия избор.

Ако остане бих му простила, но при условие, че това никога няма да се повтори. Преди да се случи тази история той беше много добър баща и изключително грижовен съпруг. Всички важни решения в нашия живот взимахме заедно, имахме много романтични и любовни моменти, постоянно си правихме изнедващи уикенд забежки само двамата. Всичко беше чудесно, даже и в първите месеци от неговата връзса, когато аз се правех, че не знам, той не веднъж доказваше, че аз съм любовта на живота му. Уважението беше взаимно.
Недостатъка му се оказа, че заради едното приключение, той се самозабрави...

24.   Не ти е лесно, но се опитай да погледнеш ситуацията отстрани. Той е изпаднал в безтегловност и не знае какво прави. Рано или късно ще му мине. Остави го и си създай свои забавления. Излизай, разхождай се, обърни си повече внимание. Дръж се с него спокойно и нехайно. Пропускай да му переш дрехите, не му готви и живей за себе си и децата. Такава, незаинтересована ще го озадачиш и провокираш да предприеме някакви крачки. А те ще бъдат добри за теб, каквито и да са. Най-важното е да свикнеш с мисълта, че можеш без него...

25.   От авторката
Заминавам за дълъг уикенд на морето при една приятелка, а децата ще останат при майка му. Докато той мисли как да продължи живота си, аз ще се опитам да се отпусна и да се позабавлявам.
Може би съм малко по-спокойна от вчера, защото вие ми дадохте малкото, което не ми достигаше да взема моето решение за ултиматум и да загърбя страха от последствията от неговото решение.
Надявам се, че децата ще ме разберат, ако той поиска да си тръгне, защото видяха, че опитах да запазя семейството.
Благодаря ви за всички коментари - и за съчувствените и за не толкова съчувствени. Но ми стана ясно, че доста от вас разбират, защо съм търпяла всичко това толкова дълго и ми стана малко по-добре.

26.   Подкрепям написаното от № 24- дръж се нехайно, бъди усмихната, жизнерадостна и ПОВЯРВАЙ МИ няма как да не се замисли защо е така и от какво е породено при теб. Глези се, смени малко гардероба, купи си нещо по- различно от досега, което си купувала..накарай го да се замисли лекичко върху всичко това, а ти сама ще го забележиш. Правила съм го същото и ОПРЕДЕЛЕНО ИМАШЕ ЕФЕКТ

27.   Защо при майка му? Тук грешиш. Да не стане така, да се обърне срещу теб. Трябваше притвоите родители.

28.   Не искам да съм лош пророк, но мисля си, че ще избере теб и децата, ще каже на другата, че приключват, а след няколко месеца пак ще възобновят отношения (или с някоя друга) - само дето ще се крие по-добре, защото е обещал никога повече да не прави така.

От другата страна съм. Ходя от няколко години с женен мъж. Всеки път, когато жена му го приклещва пред този избор: тя или аз, той избира нея, подмазва й се малко, тя се успокоява, започва да разправя наляво и надясно колко е благородна за дето му е простила изневярата, а той се връща при мен.
Не ти го казвам да се хваля или... нося си, както негативите, така и позитивите от връзката си - тук важната си ти!

Това с директния въпрос.. е временно решение. освен това - не забравяй, че има друга жена, която може би също цели да го обвърже, която няма да го пусне само защото той й е казал: край. Ще се отдръпне малко, ще стане още по-красива, тайнствена, желана... ще започва да го дразни със своите си женски начини, а щом и работят заедно.

Горчивата истина е, че дори да се закълне, че ще я остави, и каквото и да направиш ти... той трябва за себе си да поиска да ти бъде верен. Има го и фактора, че доверието е разрушено. Ще закъснее от работа и ти веднага ще се сещаш за нея. Ще иде пи майка си, а теб ще те гризе дали пък не те лъже...
Съмнението убива предадената жена!

Според мен това не е вариант... временно решение - да! Но помисли много добре... Огледай всички връзки на Съдбата, предвиди следващите случки... ако наистина си решила да я разкараш от семейсйтвото си - това, което ти правиш не е начина!

В по-изгодната позиция си, от позиция на съпруга и майка на децата му имаш по-голяма власт и подкрепа, не прекалявай с нея и всичко ще се нареди добре за теб. Действай хитро и умно!
Успех!

29.   ХАХ.. чакай малко защо той се сърди... Той изневерява и си прави каквото той реши а ти го чакаш и се съобразяваш... а "МИЛИЯ" се сърдел.... Защо го чакаш от къде това търпение и тази наивност :X.... Излагаш се!!! Ако искаш да не се сърди ги извикай във вас и двамата да си живеят че да му е по удобно на МИЛИЯ ти.... Явно ти харесва да те мачка да си прави каквото реши... а и явно нямаш ДОСТОЙНСТВО И СЕБЕ УВАЖЕНИЕ!!!! Жалко е че има много жени като теб!!!

30.   Не ти трябва да си тровиш живота - зарязвай го - гърне което веднъж е държало ла*на, мед не може да държи. А от опит ти казвам - веднъж кривнал ли е от пътя - ще го повтори още много пъти

31.   Съгласна съм с 21, но по-скромният мъж може да има всичко, което има някой по-"вървежен" заедно с това да е по-верен, всеотдаен и добър от другите и който разбере това, няма да сгреши.

Съгласна съм и с 28, но ми се струва, че както много от коментиращите по-горе и тя дава на авторката съвети как да се бори за мъжа си, при положение, че той е този, който трябва да се бори за нея вече.... Да се опитваш да полагаш усилия за някой, който те мами, ми се струва доста унизително. А грижата за себе си и дозата егоизъм трябва да я имаш винаги, дори когато нещата вървят...
Липса на самочувствие, достойнство... разбира се, че мъжът ще си мисли, че може да прави каквото си поиска....

32.   От авторката
Благодаря на №24, 26 и 28!
Към №28 - макар от другата страна искрено ти благодаря за споделените мисли и съвети. Ти наистина би могла да ми погнеш, защото виждаш нещата от другата гледна точка. Моля те кажи как мислиш, че трябва да действам - да се отдръпна от него и да му покажа, че ми е безразличен, а се опитвам да го задържа заради децата; или да му показвам колко държа на него и мога да направя всичко за него.

33.   Номер 28 е напълно права и искрена.. за това, че ходи с женен мъж.. браво.. послушай я, но както тя казва.. ще ти се подмазва и накрая пак ще ходи при нея...

34.   28 съм

Не мога да ти кажа какво да решиш... не бих могла да дам съвети на собствената си сестра, та камо ли на някаква непозната жена.
Просто ти казвам, че ако си решила да се бориш за семейството си, няма да успееш така. По начина, който си замислила, първо ще го научиш да се крие и да лъже по-добре. Знаеш ли какъв параноик е станал моят приятел след вече не знам кой път "хващане". Тръгваме откъдето сме били и той започва щателно да си преглежда дрехите за следи от мен. Първо ми беше обидно, но после приех да съм му съюзник. разбираш ли, ако насреща си имаш достатъчно хитра жена и достатъчно влюбена в него тя ще се превърне в негов партньор. Двамата вече имат нещо общо - съюзяват се срещу теб. Знам, че звучи ужасно, но това е грозната ни действителност.

После... другото, което ще постигнеш така е, че ти ще старадаш повече, защото от време на време ще я виждаш, тя ще те гледа нагло в очите, все едно ти казва "преди малко беше с мен, как смееш да излизаш даже по улиците и да си вдигаш главата"

Обществото е странно. Онеправдава съпругата, съчувства й, на нейн страна е... но коментарите са убийствени.
Ти вече получи няколко подобни тук "Тя няма никакво самоуважение, гледай го тоя разиграва си коня, а тя тъпата му прощава" Това ще чуеш, няма да е друго. Моето име е лошо, аз съм курва, нагла интригантка, но тайничко ми се възхищават "Гедай я обаче, не се отказва, пак е с него" или "Тая малката направо й разгони фамилията"
Въобще направихме с неговата съпруга и него голям сеир за всички останали, а колко боли могат да знаят само и единствено участниците в една такава връзка.

Уви, няма как да ти дам съвет. Като нагла курва, която защитава позицията на другата, би трябвало да те посъветвам грешно или да ти кажа: разкарай го, остави й го. Но като жена, която защитава любовта, аз бих могла да ти кажа: бори се ако си сигурна, че в него още има чувства към теб! Бори се ако мислиш, че е само за секс...
Не за опложението си на съпруга, не за децта, не за измислените постулати, които някога сте слушали в гражданското, а за него, за мъжа...

Но първо си помисли сама за себе си какво, как и защо се е случило, какво, как и защо си направила ти, какво, как и защо е направил той, какво, как и защо ще се случи и преследвай щастието си.

Какво действа при мен и заради какво на няколко пъти съм му казвала: край, не издържам повече така!
Тя натиска него, постоянно е с него, ходят навсякъде, партита, развлечения. Така той няма време за мен, провалят ми се някакви планове за горещи срещи и започвам да се сърдя. Така тя прави, че аз сама да се откажа от него. Има ефект и преди много клъввах, защото след като аз му кажех край, той не обвинява съпругата за раздялата, тя не му е създала стрес, а любовницата, която ясно е приела правилата на играта, а сега е решила да се цупи. Тя не ревнува от теб - това трябва да ти е ясно. Мисълта е: щом идва при мен, значи има защо, значи тази вкъщи не го задоволява, не го обича...и т.н. Това е нейно огромно предимство - тя не е ревнива, тя не капризничи, тя е идеалната за него, ти си тази, която поставя ултиматуми, създава напрежение, задава срокове, поставя условия, изисква разговори.... тук е слабата ти страна!

Дано съм ти била полезна...
Ако този мъж вече не те обича обаче, а искаш да задържи семейството си заради едните хорски приказки и заради навика... знам и съм сигурна, че някъде те чака някой, който да ти покаже наистина какво е любов.

Успех и прегръдки! Радвам се, че не ме осъди. За първи път ми се случва в този форум да си говоря с "врага"...
Не случшай съвети, никой няма правото да ти дава такива.. ти сама за себе си трябва да решиш какво искаш...
Успех пак!

35.   Временно го напусни да не бъдете под общ покрив и се опитай да се абстрахираш, ако има да става нещо ще стане или пък ще осъзнае, че му липсвате.. Направи го непременно!

36.   Доста трезво разсъждаваж, смятам, че и ти си поохладняла към него. Облечи се, гримирай се, отиди на бар, напий се и си намери някой, който да те цени.
Разликата от 10 години е доста голяма и твоя мъж ще си хапе задника заради това, което е правил и е разбил семейството си.
Един ден ще те моли и ще плаче за теб, но докато това стане не си губи времето и си живей живота.

37.   На децата ще им бъде ли добре родителите им да се разведат. на любовницата на мъжа ти можеш да и кажеж че е отнела чужд мъж.

38.   Само го предизвиках да ме нападне с много лоши обиди, за съжаление пред децата. Но не си събра багажа, само се сърди няколко дена и после, все едно нищо не се е случило.

да, на децата ще им е по-добре да не са свидетели на подобни неща... айде стига с това - любовницата откраднала чужд мъж и баща... изтъркано е вече!

39.   Може и проработи временна раздяла, може и да не проработи. Аз друго ще ти кажа -послушай сърцето си. Прецени ситуацията добре и помисли дали си заслужава. Помисли дали ще си щастлива е него, ако както казва н 28, той въпреки всичко продължи да се среща с нея. Прецени и минусите при евентуална раздяла. Все пак ти решаваш как да живееш живота си. Искам да ти кажа, че каквото и да стане, след 10 г няма да има никакво значение за теб. И в двата варианта.

40.   И какво е виновна любовницата на мъжа и, да не би тя насила да го е накарала да бъде с нея? Стига сте месили децата това е между двамата. Трябва те да решат. Но ако той не се откаже, значи е влюбен в другата.

41.   Слушай сега сериозно го дърпаш настрана и му казваш да си събира багажа! И без това сега е сякаш го няма, сама каза че се прибира туктам за да спи за душ и да има кой да готви и чисти. Децата ти са големи, ще разберат, ако случайно все още не са забелязали. Пък и за тях е по-добро него въобще да го няма пред това да виждат как те разиграва.

42.   Здравей,
мъж съм, но съм в подобна на твоята ситуация. Разбрах, че жена ми си има любовик, колега й е и са заедно през целия ден, а връзката им е от 6 месеца.

Семейни сме от 18 години, като всички и ние сме имали свойте проблеми, но като цяло бракът ни е вървял добре.
Усещах, че става нещо, усетих промяната в поведението й, питах я няколко пъти, но тя отрече да има връзка- докато не разбрах сам.

Сега вече не отрича нищо, не й пука за семейството и децата ни, вече не се и крие. Ситуацията е изкючително грозна. Предложих и да се разделим, да се разведем дори, но засега не предприема нищо, но мисля да подам молба за развод.

Имам хубава работа, стабилни доходи, някакво положение в обществото, но изведнъж целия ми свят се срина, загубих доверие във всички, болката е невероятно голяма.

Любовникът й е ерген на 43г., без деца, не знам какви са му плановете с жена ми, но мойте са за развод.
Имаме и две деца на 17 и 12г.

Извинявай, че се намесих в темата ти, но просто исках да споделя, че има и жени, които изневеряват по подобен начин.

Не знам дали си струва да се борим за подобни хора, дали си струва усилието.По-скоро не. Доверието го няма.
Успех при теб.

43.   До № 42
Имам познат, който от година и половина живее с жена, която се е развела. първо любовник й бил и в последствие тя се развежда, по късно вече се събират. Мисля, че той просто е търсил да намери при кого да отиде да живее, тъй като няма къде, такива са обстоятелствата, той няма къде. Незнам дали е любов или човека просто добре е оплел жената, по- скоро мисля че е това. може в началото да е имало и чувства, но в последствие всичко избледнява. в твоя случай си представям женати... бих те посъветвала да изчакаш за да видиш, не се отказвай толкова лесно, сега тя ще те изчаква да намери твоя грешка за да се хване за нея и да се махне, , , но не ставай и глупак. желая ти успех

44.   № 42 съм
до 43
Не мисля, че е правилно това изчакване ;човека до теб да се наживее, да си начеше крастата, а другата страна в семейството да агонизира.
Болката е голяма - напълно разбирам авторката.

Аз усетих жена ми почти от самото й начало на извънбрачната й връзка. И аз като авторката се заблуждавах, че всичко ще мине, но не стана така.
Също се притеснявам, че ще ме излъже, че всичко с другия е приключило, а ще са по-дискретни.

С две думи: Нямам й доверие.

Но сега съм решил да оставя да си плаща сама кредита за колата й, както и част от сметките, които до момента покривах изцяло аз. Така че като не желае да е с мен да се оправя без мен.
Като ме предпочита пред някакъв си стар ерген, да се оправят двамата.

Единвено ме боли за децата, дъщеря ни е още малка и със сигурност при развод ще е при жена ми.
Не знам как ще я караме.
Явно такива са времената вече.
Хубав ден на всички

45.   Доверието рухне ли - всичко рухва. Опитваш да простиш, опитваш да надживееш болката заради децата, заради родителите.. за да избегнете грозните дела...
Но просто не става.
Загубиш ли доверието си в някой, ти никога повече не можеш да си го върнеш. Даже ти става дразнещо как се умилква, как т залъгва и боли двойно повече.

Семейство без доверие си е развод... Аз чаках 5 години и защо...

Една нощ се субудих през нощта и чух, че мъжът ми си говори с нея, шепнеше, смеше се на нещо, което тя му разказваше. Сутринта като отиде на работа, взех децата и отидох при родителите си. Те ми оказаха голяма подкрепа и го държаха далеко от мен, за да го преодолея. Смея да твърдя, че сега и децата ми са по-добре.. имам си приятел - кротък, прекрасен човек, безумно много обича децата ми и колкото и странно да звучи имам чувството, че ги обича много по-искрено от истинския им баща, който им купуваше подаръци, играеше с тях, излизахне, но мислено все беше някъде...

Но доверието не се връща - казвам ви го от опит. Цялата връзка се гради на това доверие и ние за това прощаваме, защото се опитваме да се преборим за връзката си. Но той ми се обажда една вечер, колата му се била развалила и аз толкова бях полудяла, че хванах едно такси и отидох там. Да, колата му беше развалена, но какво ми стана на мен... няма ли доверие - нищо няма.
Разводът е решение!

46.   № 43 съм
№ 42- съгласна съм, че да изчакваш е убийствено, преживяла съм същото след много дълга връзка и зная за какво говориш, давах шансове изчаквах, не се получава, няма го доверието- така е. въпраки това ти казвам да не избързваш. човек афектиран, наранен казва и прави не добре обмислени неща. Жена ти в момента е със замъглено съзнание, смята, че този мъж е любовта й, и ако той и подеде малко повече, покаже й че има шанс да са заедно-тя ще отиде при него. казвам ти го защото зная 2 такива подобни случая, където жената зарязва всичко, разваля семейството и хуква, на по- късен етап излиза всичко наяве. тогава разбира какво е станало, какво е напарвила. Както ти казах за този мой познат- човека е търсил пристан къде да живее, допаднали са си по някакъв начин и е действал защото е видял, че ще се получи- а човека е хитрец, гледа изгодата, целял е нещо и го е постигнал. тази жена го издържа-това му и трябва... незная колко време е нужно за да се усети, но може и така да й харесва, а и не се знае как е било в семейството отношенията между съпругът й-помисли и за това.
Искам да ти кажа, че понякога подобно нещо може да отвори очите на човек, за да види стойностният до него.

47.   Мили отчаяни съпрузи, съветвам ви вместо да се втренчвате в извънбрачната връзка на партньора си, да се концентрирате върху брака си.
Извънбрачната връзка е само СИМПТОМ на един болен и нещастен брак.
Първо се питайте дали сте готови 100% да простите, ако не - РАЗВОД.
Ако кажете, че прощавате, трябва обаче да простите. На 100% и да почнете да работите за брака си. Почнете от ежедневните и битови неща, замислете се, как е било преди, когато сте били щастливи с партньора си и се борете -направете го щастлив. Не чакайте от другата страна очакваното от Вас поведение - само вашето си поведение, външност и т. н. можете да контролирате.
Ако не сте готови да простите и изберете развода, не смесвайте провала на брака ви с бащинството (майчинството). Този човек остава РОДИТЕЛ на децата си и той на тях не им е изневерил. Вредите на децата си, ако ги настройвате с-у него - никой нов партньор не може да бъде баща(майка) на децата ви, дори на вас да ви се струва в момента, че уж ги обичал повече. Почакайте няколко годинки и ще видите кой кого обичал, съвсем естествено е в началото на връзката човекът да играе малко театър, нима с съпруга(та) ви не е било така навремето? Нима не сте били на 7-мото небе с него(нея), а сега сте се развели?
Не бъдете толкова найвни и въпреки караниците и (или) разводите, НЕ ОТНЕМАЙТЕ родителя на децата си. Това един ден те няма да ви го простят.

48.   от Авторката

Към 28 - "врага" - благодаря ти за отделеното внимание, всеки от нас някога може да се окаже в твоята ситуация, човек не знае никога какво ще му предложи живота. Не бих могла да те съдя, а и не писах тук за да съдя когото и да било, а за да потърся помощ. Затова искам да благодаря на всички, които се опитаха да направят това или да ме успокоят, защото в трудните моменти в живота решението на проблема може да дойде от съвсем неочаквано място, дори и от "вражеския лагер":)
Продължавам да се боря за нашето съвместно бъдеще, защото сърцето ми казва, че той не е спрял да ме обича, а това чувство е потънало някъде дълбоко в него и само аз съм тази, която може да го върне на повърхността. Ще се опитам да бъда добрата, спокойната и ще чакам "човекът от твоя лагер" :))) да се провали с непрестанните си изисквания.

49.   По съдебен път го изхвърли от дома ви. като ще е така, да си ходи при любовницата! съгласна съм с някои от коментиращите, че в един брак винаги има много изневери, не една... но като се стигна до такива фрапиращи ситуации... е, то не е живот!
разбира се, посъветвай се с адвокат и си подсигури издръжките на децата, а може би и твоята.
нека да плаща вас, а да си го понася любоовницата.
нали нея иска? тогава... това е негов избор на практика.
тя, любовницата, също ще поостарее, спокойно! а и твоя хубостник и той едва ли ще си остане на толкова години, на колкото е...
давай пълен напред и не се плаши!

50.   Госпожо свийте един вестник на руло и щом мъжа ви се прибере му се накарайте хубаво и дано си вземе бележка! Аз много ненавиждам мръсници развалящи бракове!

1-50 от 70