Как да предотвратя изневярата му?
Здравейте !
С приятелят ми сме заедно от 3 месеца, но скоро пътувах за около 20 дни и почти не се чувахме. От както съм се прибрала се държи доста по-студено, започнаха някакви излизания с приятели, усещам го по различен - или ми е изневерил или скоро ще го стори. Не искам това да се случи.. желая го и не знам как да постъпя. Да се правя ли, че нищо не се е случило или напротив, да говоря с него ?

Той твърди, че ми е бил верен през цялото време, защото се е увлякъл повече от необходимото. Постоянно повтаря как трябва да се дистанцира от мен поне малко, защото не искал да го нараня. Чудя се, дали това дистанциране е обвързано със случайни връзки или сексуални контакти, за да се разсейва. И когато се чувстваш добре с някого, защо ще искаш да го държиш на дистанция - никога не съм си позволявала да го нараня, нито пък съм невнимателен човек. Отнасям се с огромно внимание към него.. влюбена съм!

Ако усещам, че се е наситил на връзката ни или, че има нужда от нещо друго - има ли смисъл да се боря за тази връзка? Изобщо.. много ми е непонятна "борбата" в подобни отношения. На сила хубост не става. Само не мога да преценя каква е нашата ситуация и наистина, не знам как да постъпя.
моля за помощ!

Коментари

1.   Сама си си отговорила накрая - тези неща насила нестават. Разбирам нетърпението ти, но според мен дай малко време на връзката Ви. Със сигурност мога да ти кажа, че ако иска да изневери нищо неможеш да направиш, а и няма смисъл да правиш. Има вариант по някаква причина той да е притеснен от чувствата си към теб - да са по-дълбоки от колкото е очаквал... но това само времето може да покаже.

2.   На мен не ми изглежда нормално държанието му. А той иска ли да бъде с теб? Каква е тази връзка с дистанция?

3.   Кво цивриш кат си го обиачала да си натискала парцалите иначе мн оичаме преключенията тогава не сме ви нужни ама после ревем супер Хектор

4.   Сподели с него какво мислиш, по-добре сълзи и марсоли една вечер отколкото съмнения и неспокойство докато се разделите или цял живот. Нали затова имате връзка освен да се гушкате и цункате, също и да изяснявате и разсейвате съмненията си. късмет

5.   На сила хубост не става. Извинявай, че започвам мнението си с толкова заучена до болка фраза, но в нея наистина има много смисъл, особено казана на място.
Когато някой иска да ти изневери, ти просто нямаш сили, с които да го спреш. Може би единственото, което можеш да сториш е да разбереш защо се е стигнало до там или пък да осъзнаеш, че може би този човек не е за теб.
Вие двамата, с приятеля ти сте заедно от съвсем скоро. Нормално е при такива дълги раздели една толкова "млада" връзка да се афектира по някакъв начин. Мисля, че една връзка се разбира по началото. До някъде. Може и да ходите от скоро, но мисля, че е дошло време да проведете по - сериозен разговор и да си изясните някои неща - като например дали иска да е с теб, може би и той да се замисли, за да не се залъгвате.
Но виж, той ти казва, че го е страх да не го нараниш? Явно наистина си пада по теб, но пък дали това не е лъжлива реакция? Един човек, когато е толкова силно и неуспоримо увлечен трудно намира сили да игнорира, а и би го боляло да те кара да се чувстваш по този начин. Вероятно е предтекст...
Знаеш ли, мила, просто говори с него и си изясни всичко. Ние няма как да гадаем.
Дано всичко се нареди, ако пък не- здраве да е, така е трябвало, ще намериш правилният!
Успех! :)

Aldariel

6.   Говори с него.

7.   Според мен не ти е изневерил (още), но се чувства задушен от теб и може би смята да го направи!

9.   Oпитва се да те държи за резерва ,ако с новата не се получи

10.   Нанеси му превантивен удар, като се изплющиш с някой от приятелите му.

Бен Гън

11.   Здравейте !
Не издържах и разговаряхме. Странното му поведение май се е дължало на друго. Предложи ми да заживеем заедно. Твърде прибързно действие, разбира се, отказах.. но се успокоих. Дано с времето премахна подобни съмнения, за да не се превърна в онези ревниви половинки, които задушават партньорите си.
Благодаря!

12.   Опитва се да те зареже по въртеливия начин - страх го е от скандали и неприятни сцени - затова се прави на културен. Това са обичайни похвати за страхливите мъже - много съм зает с работа, чувствам, че се увличам и искам малко да се поохладим, сега имам проблеми и трябва да ги реша - това са все заучени фрази и похвати на мъже, които нямат доблест и кураж да си признаят че искат да прекратят връзката. Не си губи врмето с мухльовци!