Италианка
Наскоро се убедих, че италианките са красиви жени, но не ги познавам като хора, за да кажа дали са добри или не, все пак имам чувството, че са свестни.
Възможна ли е връзка между българин и италианка? С какво мога да впечатля такава жена?
Единственото, което знам за италианките е, че по външен вид, някои приличат на българките. За себе си мога да кажа, че имам приятна външност, само че не говоря италиански, учил съм малко френски език.

Коментари

1.   Знам само, че има огромна разлика межди северна и южна Италия. Имай това в предвид.

2.   Здравей.

Пребивавала съм в Италия, макар и не задълго. Ще ти споделя как аз ги усетих тамошните жени като външност и темперамент, с уговорката, че това все пак не е представителна извадка, а само мои лични впечатления. Всяка жена, италианка или не, е различна посвоему, носи си своите особености, има си свои виждания и вкусове, и така, както има италиански проститутки, жадни за пари, има и умни, скромни девойки; намират се хубави жени, но има и доста посредствени.

Първото, което ми направи впечатление, разхождайки се по италианските улици е, че жените там са доста гръмогласни, малко или много неовладяни емоционално, меко казано поведенчески освободени в тази насока. Ако са щастливи, крещят; ако са ядосани, крещят; ако видят дреха, която им харесва по витрините, крещят. Викат си под път и над път; по телефона или в обществена сграда. Мъжете също. Всички са като перманентно нервно възбудени.

Още нещо ми направи силно впечатление. 90% от тези италианки, които видях да вървят заедно с мъжа или приятеля си ръка за ръка, говореха на половинката си някак назидателно, тона на гласа им звучеше сърдито, доминантно. Сигурно това е сестринска черта на горната особеност, която дадох за пример. Мъжете, от своя страна, като че ли бяха по-пасивни в комуникацията.

Как изглеждат външно италианките? Тези дами, над които аз имах поглед, като цяло всичките бяха високи над 170 см. Килограми, около 60-65-70. Представи си амазонка. Не се запознах с нито една слабичка или сравнително ниска италианка. Дамите там в естествения си вид са чернооки, смугли, с една идея по-гъсти вежди и дълги, чупливи тъмни коси. Учудих се много, че далеч не са фанатизирани по отношение на облеклото. Масовият случай беше широка шарена рокля или пола, ниски кожени сандали, капела, гривна на крака или китката... Не видях жена със силиконов бюст, нито с изкуствено надути устни. Да си кажа честно обаче, не ми се видяха и особено поддържани. Имаше жени с окосмени подмишници и ръце; жени, които не оформят дори минимално веждите си; не видях много жени с хубава прическа също. По-скоро разпуснати коси и естествено окосмение.

Мой приятел ми сподели, че наскоро бил в Рим и една мадама, чистокръвна италианка, директно се приближила към него, усмихнала му се и казала: "Харесваш ми. В коя стая си на хотела? Искаш ли да дойда при теб и да правим секс?". Учудил се моя човек на този вид директност, може би също продиктувана от екстровертното, експанзивно начало в характера на тамошните жени. Ако искат нещо, си го взимат. Лично аз съм виждала как италианска жена бие мъжа си с дамска чанта. Много комично, но и някак тъжно...

Как да впечатлиш една такава жена?

1. Задължително е да говориш италиански, защото е твърде вероятно избраницата ти да не знае дори английски. Почти никой не говореше английски там, където бях аз.

2. Добре е не само да имаш желание да се установиш трайно в Италия, но и да имаш готов кеш, който да вложиш в покрив над главата си. Италианските бащи не си дават дъщерите лесно на чужденци и един бъдещ твой тъст ще изиска да имаш собствен дом, защо не и бизнес в Италия, за да размисли дали да ти даде благословията си. Ще те проучват, ще те оглеждат, въобще, малко като с мафията...

3. Ако си добре поддържан (държиш на личната хигиена, тренираш няколко пъти в седмицата, обличаш се с вкус), това са бонус точки.

4. Ако си висок, добре замускулен, смугъл, имаш дълбок, плътен глас и от теб лъха опасност или поне на сила, това са още бонус точки. Италианките определено си падат по мъже, които изглеждат като алфа-мъжкари. Това е общовалидно, де. :)

Желая ти късмет!

Q.

3.   Авторе, представи си, че някой ти зададе следния въпрос - "как са варненските жени като хора, свестни ли са?", или "как са българските жени, свестни ли са"? Ще можеш ли да отговориш на толкова общ въпрос? А в Италия живеят 60 милиона души, няма как всички да са свестни или лоши.
Все пак някакви общи наблюдения - има двойки българин и италианка, не са много, но ги има, много повече са двойките българка и италианец. Като цяло ми се струва много по-възможно и вероятно българин да е с италианка отколкото да речем с шведка.
Номер 1 правилно ти е казал за разликите между Севера и Юга - те са икономически, но и в манталитета. За италианките от южната част на страната има една създадена представа, че са изключително темпераментни и ревниви, а тези от северната част на страната - една идея по-спокойни и уравновесени. Имай предвид, че италианците масово не говорят чужди езици, дори младите хора, така че ако искаш да покоряваш италианка в Италия може да ти е трудно без да владееш езика. Ако тя живее някъде в чужбина се предполага, че владее езика на съответната страна или поне английски.
По-лесно ще е ако ни разкажеш за конкретна жена, не забравяй, че националността е само една част от човека, не го определя на 100 процента като характер.
Моят съвет е - ако много искаш да имаш отношения с италианка - понаучи малко езика, почети за страната, за историята и културата й, за да има за какво да си говорите с потенциалната изгора. Успех!

4.   Мой съученик, живеещ в Австрия се ожени за италианка от малко градче близо до Неапол. Сега няма как да се съди от един човек - но бих казал, че са сравнително близки до нас. Най-обикновено момиче от свестно семейство. Ту идват по празници в България, ту ходят в Италия. Имат малко момченце. Може би италианките от южна Италия са по-близки до нас. Подобно нещо може да се каже и за испанките.

7.   Италианките са най-приличащите на българките жени, след еврейките. Досега не съм чул от българин живеещ сред италианци нищо различно освен топло отношение и приятелство. Според мен при италианките трябва да се обличаш много стилно, тъй като италианците са най-стилно обличащият се народ в Европа и там като правило няма немърливи мъже. Трябва да си културен и истински кавалер с тях. Вече дали трябва да си и паралия зависи на каква ще попаднеш. Ако в България нямаш избор в това отношение, то на запад има и момичета които подбират мъжете не по парите, а по това как мъжете се отнасят с тях и дали са красиви и подържани. Внимавай само да не припаднеш от този културен шок, защото за българин може да изглежда нереално, неестествено и трудно за приемане. Не си мисли, че е някаква схема да те вкарат в нещо.