Щастието/проклятието да бъдеш с красива жена до себе си
Здравейте, причината да пусна тази тема е, че искам да видя какво е мнението както на мъжете, така и на дамите.
На 25 години съм и съм имал общо 6 приятелки, всички от които са били доста добре изглеждащи и поддържани момичета. Всяка една от тях беше различна по характер, но с времето си доказах, че жените имат доста общо помежду си.
Без да навлизам в подробности, мнението ми е, че когато една жена е красива и го осъзнава, тя е способна да манипулира и използва мъжете около нея. Красивите жени обожават вниманието, което им се дава всекидневно от сервитьори, шофьори, магазинери, непознати хора на улицата.
Трудно е да бъдеш с жена, която е постоянно ухажвана, която е имала общо с много други мъже, само заради външната си красота, която е заглеждана и сваляна от различни всеки ден. Конкуренцията при тези жени е голяма, а да не говорим за завистта и злобата от другите мъже, когато разберат, че си с такава. Лично аз си казвам, че тази завист и злоба са породени от комплекси и фактът, че друг мъж е на тяхното място.
Ще ми бъде интересно да прочета вашите мнения/опит/истории, свързани с тази тема. :)

Коментари

1.   Не си уточнил какво точно визираш под красива жена, за да може да получиш по - точни отговори.Ако имаш предвид естествено красиви момичета ще получиш едни отговори, яко имаш предвид хиалуроно-силиконови индивиди друг. Подозирал обаче, че става дума за вторите.

2.   Ти да не си онзи с "21-сантиментровия"? Стила на писане е доста сходен. А и сюжета е все тип "хваля се, ама е "проклятие" - "горкия" аз".

3.   Жена съм и ще си позволя да пиша за естествено красивите жени.

Обобщенията са тъпи, но да, в много случаи жените (а и не само! ), които знаят, че са хубави, използват това си качество. Все пак, колкото и да отричаме и да се правим на морално извисени, красивата жена си е красива жена, пък била тя и "грешна", дет има една приказка. Добрата визия може да компенсира за доста неща, има изследвания по въпроса, няма да навлизаме в тая тема.
Тъй като аз самата не изглеждам добре, ми е интересно да наблюдавам хубавиците и какво се случва около тях в заведения, в компания и прочее обществени места. В момента се сещам за едно девойче на 18, с което се случва да се засичам по разни събития - доста хубавка, стройна, тренирала балет, сега се проявява като модел (като за нашите ширини де, но все пак), естествено красива е, не носи грим и няма корекции. Еми, около нея е погром и не само защото изглежда добре, а защото върти всички мъже на пръста си. Трудно е да се опише как нормални, обвързани и сериозни, уж, мъже подрипват около нея като палета с изплезен език и едни дебилни физиономии. Буквално кръжат и само се чудят как да ѝ привлекат вниманието. Това са хора на по около 26 и нагоре, не пубери на нейна възраст. То не бяха скандали, разправии, приятелства се разтрогваха, връзки се разваляха. Голям цирк заради една хубава гимназистка. Приятелките ѝ, които не изпъкват, стоят и гледат в земята докато около нея са накацали като лешояди. Всеки се стреми да топне, нали... Мадамата го знае, вижда ги и колко са лесни, така че ги прави луди. Ако беше мъж, щеше да е готин играч, сега предполагам, че е просто ковра, но това за друг разговор. Имам и други примери, тъй като сме голяма компания, доста имат по-малки братя и сестри, които идват, водят свои хора и така се случват запознанства. Всеки иска хубава жена до себе си, няма какво да се преструваме. Тези, които не могат да си го позволят, мечтаят и бленуват, примирявайки се с това, до което могат да се докопат. Разбира се, има и някакви изключения, но я са 2-3 на 100, я не.
Да си с красив човек до себе си изисква самочувствие и стабилност, не е за несигурни хора. Неизменно води до ревност, разправии, сценки и прочее неприятности, живо мъчение.

4.   Който иска рози, ще търпи и бодлите им. Като не искаш капризи, високо самочувствие, използване, манипулиране и др., хвани си една кака/леля/баба и ще ти изпълнява всичките желания, без да ти иска нещо освен креватни развлечения. Не може всички плюсове на едно място.

5.   Аз съм леко узряла красива на 34. Да, имам леко корекции по себе си, но не са така фрапантни. Постоянно получавам мъжко внимание и на улицата. Но пък така и не се научих да манипулирам и да въртя мъжете на пръста си. Когато съм в сериозни отношения съм абсолютна моногамна и лоялна към човека до мен. Просто забравям за всякакви други. Така че е възможно да имаш връзка с красива жена и тя да ти е вярна.

6.   А характера къде отиде? Може да е красавица, но куха отвътре, може и да е красавица, но и с невероятен характер и тогава си намерил съкровище! Така, че зависи от конкретната жена как ще се държи.

7.   Така е, не са лесни красивите жени. Причини има доста, но както казваш - конкуренцията е голяма, а и те понякога решават сами да си търсят вниманието с всякакви дребни поводи.
Имах връзка с една такава доскоро. Същинска красавица - на улицата гледат само нея, винаги флиртуват с тях дори и ти да си там. На последното съм ставал свидетел и доста често съм я карал да станем и да си тръгнем, ако сме били на кафе, в парка и т. н.
Играеше го добричка и хрисима до момента, в който явно й се появи по-добра партия. Започна да избухва за нищо, да не иска да излизаме, да се държи дистанцирано понякога. До този момент си мислех, че въпреки разликата ни в годините, всичко е наред във връзката. Но съм грешал и само си е изчаквала времето на друг шанс. Като тегля чертата и сравня как се е държала в началото и как се държеше в края на връзката ни, ясно ми стана всичко и как ме е въртяла, но вече си беше свършена история. Мислех, че може да ме е харесала заради това, че съм зрял и съм я пленил с качества. А явно си е било само за пари.
Умеят го да манипулират, че и отгоре. Още щях да съм с нея, ако не беше постъпила така и си тръгнала. Което значи, че е могла да играе още дълго. Сигурно има и добри красавици, но ако усетят да го умеят въртенето на пръста, не се колебаят да ни го приложат.

8.   Подкрепям номер 5.
Спорд това, което другите казват съм красива жена. Аз съм съгласна с тях и харесвам това, което виждам в огледалото. Но също като номер 5 така и не манипулира и не се възползвах от красотата си. И знаеш ли... Бих казала даже, че е проклетия. Мъжете те искат предимно за забавление(те дори не се стараят да видят какво има под обвивката), а за сериозно си хващат някоя по - семпла (от страх, че хубавата ще им я вземат). Жените пък завиждат и постоянно ти правят интриги и някакви проблеми. Така, че това, което си написал е доста далеч от истината. За финал ще добавя, че най-манипулативната жена, която познавам, изобщо не е красива. И не само аз мисля така.

9.   Няма как да се обобщи. И аз съм бил с красиви жени, но моят житейския опит ме е научил, че красавици, които са с добро домашно възпитание, морал и здрава ценностна система, често са най-страдащите на тая земя. Те са мразени най-вече от другите жени, осоебно от непривлекателните. Често добрите красавици страдат и в любовта, защото са наивни и изкусни играчи им разкват играта. Авторе, ти по-скоро говориш за егоистичните кучки, които днес наистина са прекалено много. Да, те са изкусни манипулаторки, подли актриси, коварни използвачки и лицемерки. Но не всички красаваици са такива!

10.   Номер 8 съм отново.
Четете номер 9 и се учете. Евала пич. Напълни ми душата и сърцето. Радвам се, че и мъж потвърждава това, в което се убедих от опита си. Буквално мъжете ми разказаха играта, а жените ме мразеха. И всичко това едновременно. И то само, защото съм съвестна. Ако бях от споменатите от автора алчни красавици, ситуацията щеше да е различна. Но това си е мой проблем. И още нещо автор е...
Красотата е в очите на гледащия;}

11.   Номер 9 съм. Разбира се, много красавици стават кучки с времето, което е глупаво. Истината е, че днес масово жените не се възпитават правилно и за това повечето не са балансирани като личности. Дали ще станат кучки или наивни жертви, зависи от тях. Повечето избират да станат кучки, след като бъдат наранени, но това наистина е много тъпо. Номер 10, добре е, че не си станала зла егоистика като много други.

12.   Красотата е до време... След 15 години примерно тя е изчезнала. Затова е важно да се разбирате и подкрепяте. Да се обичате. А кучките са си кучки независимо дали са хубави или не.

13.   Авторе, аз може би съм в същото положение, но красавецът в нашата двойка е съпругът ми. На всичкото отгоре е и по-млад с 9 години от мен. Какво да ти кажа? Минах и аз през период, в който го гледах и се питах колко време и с какво мога да задържа мъж, който е в мечтите на всяка жена. Истината ме зашлеви и разсмя едновременно веднъж, когато на гости у нас беше негов приятел. Аз се застоях в кухнята да приготвям вечеря, те седнаха на по питие и понеже и двете ми ръце бяха заети, когато се запътих с подноса към дневната, се спрях пред вратата и без да искам чух следния разговор. "Чудя се колко време мога да задържа тази жена - казваше мъжът ми. - Тя е умна, талантлива, образована, възпитана, хубава, забавна, общителна, мила... а аз... какво мога да й предложа аз... до нея съм като някакво недоносче... Бих я разбрал, ако ме зареже заради някой по-солиден от мен".
Реших, че не бива да слушам нататък и извиках да ми отворят вратата. Но това, което чух, обърна гледната ми точка. Значи, докато аз съм наблюдавала ревниво този строен мургав хубавец и съм се тревожела, че някоя по-млада и по-красива от мен ще го отмъкне, той самият се е тормозил от подозрението, че не ми съответства интелектуално и няма какво да ми предложи, освен приятната си визия.
Така че, авторе, всеки човек има своите достойнства и кусури. Не е задължително двамата в едно семейства да са фотомодели, нито пък лауреати на Нобелова награда. Единият има едни хубави качества, другият - други, а любовта е лепилото, което свързва в едно двете уникални личности.
Случката, която разказах, е от преди 10 години. Ето че вече доста време нито той е избягал с някоя засукана сервитьорка, нито пък аз съм го сменила с някой от колегите ми професори в университета. Той с годините стана още по-красив, защото към външността му се прибави и една зрялост, която я нямаше, когато беше на 30, а аз, разбира се, остарявам, което е естествен процес и няма как да бъде спрян, но се научих да живея спрямо годините си: добавих още една диплома в биографията си, престраших се да започна най-сетне своя самостоятелна кариера, т. е. разполагам с труда и времето си, домът ми се превърна в мой приоритет, стремя се към здравословен начин на живот, смених гардероба и стила си и изглеждам, ако не млада, то здрава и елегантна. Във връзката ни се настани една сигурност и абсолютно доверие в другия. Това че съпругът ми е хубав мъж може само да ме радва, а той пък с гордост ме представя на приятели и близки и не крие, че е щастлив.
И двамата сме чували "изтървани" от разни странични хора въпроси от типа: "Как интелигентна жена като теб се е омъжила за този селянин? " или "Какво намираш в нея, та ти можеш да имаш всяка? ", но онези, които ни познават по-отблизо, знаят отговора - ние се обичаме. Домът ни постоянно е пълен с приятели, които идват, защото с нас се чувстват добре и уютно.