Приятелката ми не иска да ходи на работа.
Здравейте,
С приятелката ми се разбираме перфектно, но има един недостатък, който с времето осъзнах. За всичко трябва аз да плащам. В момента съм много зле финансово заради пандемията, нямам много пари, въпреки това тя ме подкрепя, не ме е зарязала, но ме питаше ще имам ли пари в бъдеще и аз и казах да разбира се, но се почувствах неловко заради начина по който ме пита. Казах и след време ще работя и тя също ще работи и ще оцеляваме. Тя ми каза, че няма да работи в бъдеще. Тя е арабка, забравих да спомена и ми обясни как арабските жени не работят, а се грижат за дома и семейството, това било културата им и как е моята задача да осигурявам пари, защото съм мъж. И аз не съм окей с това, защото тя не дава никакви пари, а в същото време няма и какво толкова да върши в кухнята. Баща и е богат, но въпреки това разчита на мен. Тя е свикнала да води определен лайфстайл, иска да и купувам дрехи, но не какви да е, а някакви марки, които са на безбожни цени. Искаше последно някаква чанта за 300 лв. Предложих и да и купя друга евтина, но тя не искаше и накрая взе пари от техните и сама си я купи. Другите жени ходят на работа, изкарват си пари и пак се грижат за домакинската работа, а тя категорично заявява, че няма да работи. Как да я накарам да ходи на работа?

Коментари

1.   Никак. Като спреш парите и ще намери друг мъж.

3.   Няма как да я накараш да ходи на работа. Мисля, че прекалено много омаловажаваш домакинската работа, знаеш ли, че два дни да не пипна нищо и всичко е кочина, , то като се върши постоянно не се вижда, мога да ти кажа, че докато изчистиш и сготвиш деня си минал. Аз също не работя и мъжа ме издържа, но пък се скитасвам според доходите му. Не прекалявам с исканията си, когато може тогава ще купуваме неща и така, разбираме се добре. Просто и двамата трябва да се научите да цените труда си взаимно!

4.   Нито една арабка не живее на семейни начала с приятеля си преди брака.

7.   единствения начин е да и обясниш че в България ти дори не можеш да си помислиш да се доближиш до възможностите на баща и би правил всичко и да се надяваш дъртия данти удари едно рамо някой ден да станеш успял бизнесмен и тогава да и купуваш всичко, а за работата е въпрос на куштура, тя може да се занимава само с благотворителност някой ден или да управлява част от парите на баща си.

8.   Много е просто, няма да я накараш да работи. Това е жена, която е отгледана по съвсем друг начин, със съвсем други традиции и разбирания. Както за теб е нормално и двамата да работите, така за нея е нормално тя да е домакиня, а мъжът ѝ да изкарва пари. Между другото е малко грозно как каза, че няма много работа в кухнята и другите жени работят и домакинстват... ако и двамата работите ще е хубаво да пускаш прахосмукачка от време на време. Не можеш да промениш възгледите ѝ за живота по никакъв начин. Ако ти не си съгласен на този леко остарял модел, то някой друг ще е съгласен и направо щастлив.
Казано по-просто, тя ако не е с теб, ще бъде с някой друг.

9.   Връзката ви е обречена и се разделете сега, за да не се разделите в бъдеще, когато ще има и деца, и проблемите край няма да имат.
Толкова ли няма българки или други европейки, та си се хванал с арабка? Да не би да си очаквал, че богатият ѝ баща ще ви издържа цял живот?

10.   Бягай далеч от такъв тип жени

11.   Миличък , няма да се получи с тези непреодолими различия помежду ви кажи и как стоят нещата и всеки да си търси щастието другаде.

12.   Не знам и аз се чудя на такива жени. Какво прави по цял ден по дяволите? Аз ако не ходя на работа ще се побъркам вкъщи. Разбирам да гледа деца-да.

13.   До 12

Няма какво да се чудиш. И аз се чудех, ама като видях жената на брат ми,докато е на работа какво прави ми стана ясно. По цял ден яде, сериалчета, по телефона, излезе навънка и така, при условие, че това беше отдавна. А сега с тея фейсбуци и инстаграми нищо друго не им трябва.
Ония ден минавам паркирам и тръгвам да вървя и от една кола гледам няква гледа супер бездушно. По едно време извади телефона, настрои си филтрите и почна да си прай селфита и снапчатове. Ето това правят по цял ден.
Да е мъж, да го питаш какво прави. Мъжете имат какви ли не хобита. Ама жените батко нищо не правят, а след катона автора жена му иска champagne lifestyle я прати да си го живее с друг, щото такива не ти трбяват батко.

14.   Търси си жена, която приема твоя модел на мислене, а тя да си търси мъж, който приема нейния модел на мислене. Нито твоето е изконната истина, нито нейното. Няма смисъл да се убеждават един друг в каквото и да е. Просто си търсете подходящи партньори.
Ж

15.   До всички мъже тук,
Вие луди ли сте. Да си домакиня е нещо прекрасно и е много по-трудоемко от колкото нормална работа. А да си инстаграм звезда е адски ценно и важно. Мъжът е за да изкарва пари, иначе не е мъж. Стегнете се и започнете да работите.