Много жени започнаха да се въртят около мъжа ми.
Здравейте, с мъжи ми сме заедно от почти 5 години, имаме и дете на 8 месеца. Мъжа ми си има бизнес от 2-3 години който покрай пандемията дооста се разрастна и съответно започна да печели повече. Знаете в какво положение сме с този вирус - много безработни, много хора фалираха и тн. Срещу къщата в която живеем имаше едно заведение което по принцип бе доста оживено, но на хората им се наложи да го затворят, а не след дълго да го обявят за продан. Мъжът ми реши да се възпозлва и го купи заедно с един негов приятел. Отвориха заведенията на всякъде, на ръботната ръка и падна цената всичко тръгна много добре за нас, НО тъй като е нов бизнеса му той доста често е там, за да следи нещата дали всичко е ок, което е съвсем нормално и нямам нищо против. Проблема е, че бързо се разбра от клиентите че вече е негово и доста жени започнаха да му се натискат (предполагам, че е заради парите) постоянно го заговарят красиви жени, той също е млад, хубав мъж, но аз честно казано започвам да се притеснявам. Хората с деца знаят, че в момента с бебе цялото ми внимание отива върху него и домакинска работа, изглеждам недоспала, изморена. Не знам какво да правя, не мога да му кажа '' не ходи, че те ревнувам'' нито пък да се мъкна с него постоянно. Просто се притеснявам от това, че доста често го заговарят красиви жени даже тип "кифли", страх ме е да не му порасне егото от факта, че до сега не се е случвало толкова често такива жени да му обръщат внимание и да залитне по някоя от тях все пак е мъж... и да разбие семейството ни. Според вас какво да правя?

Коментари

1.   Надявай се на надеждността на мъжа ти. Аз също съм с бебе и те разбирам идеално. Както каза ти не може да си с него постоянно, с бебето няма как, нито върви да му кажеш да не ходи. Ако той е честен с теб, колкото и да му се натискат, няма да ти изневери. И следи за някакви знаци за това.

2.   Крайно време е неразбралите жени най-после да разберат, че един мъж не може да бъде "вързан с бебе".
Ако мъжът ти не те обича ще ти изневери, каквото и да правиш ли не правиш.
Щом имате пари си наеми помощница за вкъщи.

3.   Нищо няма да правиш! Ще си траеш!

Ако не искаш да е такова положението, бъди солидарна с мъжете и коментирай гласно навсякъде, където можеш, че жените са златотърсачки и е изключително долно и гнусно тяхното поведение!
Поддържай контакти с млади момичета и ги "морализирай"!

Айде поздрави и не се притеснявай за мъжа си - в добри ръце е!...

4.   Кофти че е паднала цената на работната ръка. Току виж ти се наложило да станеш и ти такава, след като те натири твоичкият в замяна на някоя тунингована мацка.

5.   Вместо да дебнеш мъжа си , след като на него много му е пораснала работата , наеми си гледачка и чистачка , а ти се огледай за собствената си реализация .Така и ти ще си проветряваш ума някъде навън , а ако си направиш бизнес с добър доход , ще бъдеш обект на интерес не само от мъжа си . Или поне няма да си вторачена само в него .
Което ще бъде доста по-добре, от това да истерясваш с бебе в къщи .

6.   Гледай си детето и не се занимавай с глупости. Тази несигурност и ревност е много дразнещаи при двата пола и показва много ниско самочувствие. Колкото повече се вкопчваш и ревнуваш мъжа си, толкова повече има вероятност той да ти се подразни и наистина да залитне по някоя. Все пак не можеш да го вържеш да ти стои до полата по цял ден...а и да можеше - едва ли би искала точно такъв мъж. Тогава ти ще изгубиш привличане към него.
Остави мъжа си намира и му имай доверие. Ако той не го оправдае и ти изневери - загубата ще е негова. Срещу това няма застраховка, нищо в живота не е сигурно и не е вечно. Ти самата утре може да залитнеш по някой чужд мъж. Освен това се постави на негово място и си представи той да те ревнуваше така, да не ти даваше да излизаш сама и да ти следеше с кого говориш. Щеше ли да си ОК с това?

7.   Кво да правиш, спри да се притесняваш и гледай живота да върви. Няма как да го спреш, ако иска.

8.   Нищо не можеш да направиш. Всичко зависи от него, ако хареса някоя и поиска да е с нея ще го направи. Може даже и да не разбереш или да научиш след време. Че ще му порасне самочувствието е повече от ясно- право пропорционално на парите, които печели и жените, които се въртят около него. Погледни философски на нещата- никъде няма само плюсове без минуси.

9.   Сигурно е, че ще опраши някоя.
Хубав мъж с пари не е за една жена.

10.   Важно е как се държи с тия кифли. Ако е лек, няма какво да направиш.

11.   Защо да си седиш вкъщи при положение, че си в мяйчинсто? Ходи си в заведението спокойно. А относно жените - 99% са такива курви, че просто ме е срам (жена съм). Курви е имало и винаги ще има. Винаги ще се намери някоя да се слага на мъжа ти. Важното е той как реагира на подобно внимание. Ако има истински високо самочувствие, хич няма да им обръща внимание. Ако няма обаче, като нищо да залитне. Залитат комплексарите и мамините синчета ;).

12.   Радвай се,бъди горда с този факт,това означава,че си направила добър избор и както виждаш конкуренцията го потвърждава.

13.   Не се притеснявай. Най-много да си намери някоя кака.
Но няма да те изостави, все пак си майка на неговото дете и си негова съпруга.
Нормално е мъжете да изневеряват.

14.   Не се илмирай излишно! Просто бъди уверена и покажи кой е шефа! Ти си майка на детето му, а курвите винаги налитат на успешни мъже. Ако мъжът ти е мъж на място, няма да се подхлъзне. От тебе се иска да положиш усилия в леглото. Задоволявай го редовно, колкото и да ти е трудно. Когато мъжът е сексуално задоволен, рискът от изневяра е по-малък.

15.   Ако е мъж на място ще остане верен на жената вкъщи, която му гледа детето. Ако ли не, значи не ти трябва такъв мъж и да си знаеш колко му пука. Щом сърцето е заето, умът не търси имаше една такава приказка. Гласуваш му доверие, но изневери ли ти ясна работата що за мъж и човек е.

16.   Мъжът ти те обича и няма да ти изневери. Пускай му отвреме-навреме SMS-и, че го обичаш и много се гордееш с него. Без паника.

17.   Ако ти изневери , значи не си е заслужавал и изобщо няма защо да съжаляваш за него , след като се разделите. Тъкмо ще разбереш за какъв си се омъжила.

Ако не ти изневери , значи е мъж на място и си направила правилен избор.

И двата случая печелиш. Не виждам от какво се оплакваш. В момента , само и единствено показваш собствената си несигурност , ниско самочувствие и комплекси. И ако продължаваш да го правиш , той неминуемо ще ти изневери.

18.   Първо си наеми накой които да чисти и да ти помага с детето. Често жените забравят, че са жени и се отдават на 100 % на детето си и от там започват проблемите, защото мъжът се чувства пренебрегнат и някоя кифла се възползва.

19.   Сега разбрахте ли, че не вие - красивите и много яките с много лайкове във Фейса жени движите парада. Мъжете с възможности и кинти го правят ;). Авторке, не казваш на колко години е мъжа ти.

Мъж на 27

20.   Добър вечер,според мен няма причина от която да се притеснявате.Защото аз лично не вярвам мъжа ви да ви остави след като имате добро и хубаво семейство. Желая ви най-добро и не се притеснявайте бог е с вас.

22.   нищо не можеш да направиш, само от него зависи.

23.   Спокойно. Кранти винаги ще има. Сигурна съм, че те обича и няма да ги допусне до себе си. Ти си му родила дете. Другите жени никога няма да те надминат, дори да се разделите, вие вече сте свързани! Запомни го.
Просто опитай да намираш по 5 - 10 мин вечер да го питаш как е минал деня и му обръщай малко внимание, за да се чувства добре с теб и не игнориран.

24.   Какво да прави!? Трябва да си по перфектна от кифлите! Как? Като станеш по хитра от тях! Дюкяна му не можеш да затвориш, но можеш да го доиш всяка вечер, няма ли налягане, самолета не се вдига!?

25.   Минах точно по тоя път, момиче, затова ще бъда пряма с теб.

Има ли според теб нормален мъж, който да се възбужда при мисълта за несигурна в себе си жена, с ниска самооценка, която я тресе истински ужас, че мъжът й може да опита забранения плод?

Искаш ли да играеш ролята на печалната жертва в един въображаем любовен триъгълник и да изгубиш войната, преди да има даже намек за битка?

Искаш ли на човека до теб наистина да му писне от това твое поведение и страховете ти да вземат, че да се случат наистина?

Ако и на трите въпроса отговаряш твърдо не, продължи да четеш. За да не изглеждаш в очите на мъжа си като озверяла женица, която го дебне по ъглите и му рови в личната кореспонденция, докато той вади пари за семейството, стегни се и се превърни в най-добрата своя версия.

Щом сте стабилни финансово, можеш да си позволиш избелване на зъбите с ленти или при зъболекар, нова по-атрактивна и свежа прическа, ходене на фитнес или зумба 3 пъти седмично; един нов, подобрен хранителен режим, направен от нутриционист специално за теб; дрехи, съчетани с вкус от някой бутик.

Започни да гледаш клипчета за това как да се гримираш като професионалистка, и се научи да го правиш поне прилично на ежедневна база (все един ББ крем като основа, опушени сенки на горния клепач, семпло подчертаване на веждите и един гланц на устата ще можеш да си сложиш, а това стига, за да се почувстваш привлекателна и да подчертаеш женствените си черти).

Ако толкова те тормози мисълта за нечии пухкави устни, дело на естетичната хирургия, иди си оправи твоите (не е нужно да излезеш от кабинета на доктора като ужилена от оси, може и да се сложи по-малко филър). Ако искаш стегнато секси тяло, иди си го направи във фитнеса (може и вкъщи, ако си сериозна и не кръшкаш от тренировки). Ако искаш мъжете да се обръщат след теб и да се чувстваш желана, направи се такава! Пожелай се сама! Помисли кое в теб не ти допада, кое в теб ти е като чуждо и не ти пасва с твоите убеждения и твоя характер, с твоите вкусове и твоята визия за секси жена, и започни операция по промяната за добро. Когато ти сама се пожелаеш, когато ти сама се влюбиш в бедрата си, в коремчето си, в косата, в скулите, ще започнеш несъзнателно да отразяваш това и към всички останали, мъже и жени. Собственият ти мъж ще те желае бясно, защото ще види в теб изкусителката преди майката на детето му. Ще си спомни коя си, ще се запознае с най-добрата ти версия. И ще си направила това за себе си. За да се обичаш ти. Не заради някой друг, дори това да е мъжът ти. Той, неговата роля, неговото желание към теб, ще бъдат последствие от промяната, настъпила вътре в теб. Само когато ти се одобриш и харесаш, ще "научиш" с харизмата и очарованието си да те харесват и всички останали, включително и Той.

Когато се превърнеш в богиня, вече няма да се боиш от изневяра. Ще си сигурна, стабилна, спокойна и уверена. Ще излъчваш женска мощ и смелост, и безумен сексапил. Мъжете ще се обръщат, където и да отидеш, дори да си със спортен панталон и кецове. Жените ще се опитват да ти подражават. А твоя мъж ще те боготвори и денем, и нощем.

Желая ти силата да извървиш пътя към твоето истинско аз. Тогава дори няма да се сещаш за тази тема, няма да има и нужда. Прегръщам те.

26.   Не можеш да направиш много авторке в тая ситуация.Трябва ли да си зариваме главите в пясъка и да не признаваме,че на болшинството млади жени основната цел в живота е да хванат богат и успял мъж.И не се спират пред нищо за да си постигнат целта.Казват ти да не се притесняваш,щом мъжът ти е стабилен човек нищо нямало да се случи.Е не е така за жалост.Не хвърлям думи на вятъра,говоря ти от собствен горчив опит.Колкото и да е читав и сериозен един мъж винаги може да си намери майстора в лицето на някоя изпечена шафрантия.Моли се да не се случва,но бъди нащтрек,а и все пак си в изгодна позиция-съпруга и майка на детето му.

27.   Това, че имаш бебе изобщо не е оправдание да се запуснеш. Колкото повече се запускаш, толкова повече го караш да се заглежда. Карай го да се гордее с теб. Аз имам бебе на 4м и първокласник. Изглеждам перфектно, мога да кажа с времето и след 2 раждания изглеждам по добре от всяка 25 годишна мацка. Въпреки добрия външен вид се грижа и за къщата да е чиста. Голямото дете е добре възпитано и умно, баща му се гордее с нас. Не мога да си представя да се поставя на твое място, едно бебе и край света свърши, няма такава опция за мен. Ако си позволя лукса да се запусна, как ще имам самочувствие? Стягай се, едно бебе имаш, не е такава драма.

28.   Наеми частен детектив, който да го следи постоянно и да подслушва телефоните му. Ако се открие изневяра, събери компромати, с които да го държиш в шах и да го изнудваш.

29.   От Авторката
Благодаря за бързите отговори, първо искам да кажа, че не знам защо някой от вас смятат, че съм го '' вързала'' с бебе, детенцето ни е много желано и планирано и от двама ни. Кариера имам маникюриска съм, обожавам си работата, последно работих буквално 5 дни преди да родя. Финансово НЕ СЪМ зависима от мъжа ми просто сега съм в майчинство и за това не работя. Доста от вас писаха да си наема някой да ми чисти - правя го идва жена 1-2 пъти седмично която чисти, въпреки това всеки ден ми се налага да готвя, мия, пера, гладя, пускам прахосмукачка и тн. други битовизми. За детегледачка абсурд, не бих се доверила на непозната жена да ми гледа детето при положение, че съм млада, здрава, права жена, понякога идва някоя от бабите да го гледа или да го изведе на разходка докато аз свърша това онова, все пак смятам, че все още е много малък да им го поверявам за по-дълго време. Някой беше питал на колко години е съпруга ми - на 29 е :) да допълня, че не съм му споделяла за тези мой терзания нито съм показвала, че го ревнувам по някакъв начин не го и следя с кой говори, просто когато и аз съм била в заведението с приятелки, а той си работи и седи сам на маса/на бара съм виждала как сядат до него и го заговарят това е :) отново благодаря на всички за отговорите и на админите за бързата реакция, лек и спокоен ден.

30.   Мисля като номер 18 . Послушай го мила и успех,без паника.Жената е преди всичко жена милиони пъти съм го казвала

31.   До 19, гршиш миличък. Мъжете с пари не струват нищо, ако нямат класна жена, която да струва много и пари и всичко останало.
Това е като да имаш много пари, а да караш трошка. Нито на теб ти харесва, нито на околните. Но успешните мъже го знаят.
До авторката, както написаха по-горе - спокойно, мъжът ти е в добри ръце.

32.   Я виж ти колко са били опасни заможнит мъже.
Всичкото внимание гравитира около тях бебета съпруги жени кифли манекенки бъдъщи любовници ревност ходатайстване тайни планове любезност и т.н.
За бедня мъж евтина биричка дистанционното и тишината на празната стая в най добрия случай.

33.   Богатите и успешните мъже винаги ебът чуждо. Такива като авторката ще търпят.

34.   А наистина ти защо седиш в къщи ? Имай си твои занимания и приятелки и бъди независима. Намирай време и за външния си вид и за кафенца и разходки и си имай и твое хоби . Не бъди обсебена от този мъж и не му слугувай, защото точно на тези жени се изневерява най-много.Ако мислиш , че с чистене и готвене и гледане на деца ще го задържиш за цял живот няма да стане . Мъжете винаги ще заглеждат чужди жени и особено ако имат пари имат пълната свобода да имат , която си поискат .

35.   Единственият адекватен коментар е на номер 4.
Ж21

36.   Послушай номер 18, защото каквото и да си говорим, това е истината. Започнеш ли да го пренебрегваш като мъж и да му показваш, че за теб е на второ място, сама започваш да го тласкаш към чуждо.
Ако те обича, няма да му пука от сенките под очите, че си рошава или че имаш няколко килограма отгоре - стига да усеща, че продължаваш да го обичаш и че е най-важното за теб. Започнеш ли системно да го пренебрегваш, ползвайки детето за извинение, отказваш ли системно секс...ами, друга няма да му откаже. И за бога, не свиквай детето да спи при вас.

37.   Дори да не изглеждаш недоспала и уморена, ако мъжът ти реши, че има нужда от разнообразие, ще го получи без значение как изглеждаш ти.

39.   До №25-коментарът ви звучи съвсем разумно и правилно, но аз няма да се съглася с него. Аз също съм минала по този път и ви уверявам, че реши ли мъж да кръшка ще го направи независимо от това дали жена му изглежда като манекенка, готви и чисти перфектно, разговаря с него и го изслушва с внимание. В много случаи съпругата е в пъти по-хубава и сексапилна от любовницата, единствения и недостатък е.... че не е чужда. Така че единственото което ще пожелая на авторката е на мъжа и да не му хрумва такова нещо.

40.   25 - хубави съвети даваш и много подробни, но само за външния вид. Интересно, можеш ли да и препоръчаш и някоя книга за четене, някой автор, освен Паулу Коелю и "Петдесет нюанса сиво"? Или е важно какви са устните и сенките на богинята, пък главата може и да е куха?
Направи ми впечатление, че авторката, случайно или не, е написала грешно професията си, която обожавала, а и не прави разлика между и и й.
Но пък, ако и бизнесменът няма по-високо ниво в това отношение, като повечето от нашенските работодатели, това са само подробности неважни.

41.   Мъж не се пуска навън с празен стомах и пълни топки. Старо правило.

42.   От Номер 19, до 31

Доообре, миличка, 31... щом се оприличаваш на трошка или скъпа кола, значи имаш огромен проблем, който не смятам сега да нищя, защото нито ми се занимава, нито виждам смисъл. Мъжете с пари са тия дето избират, не "лачените" коври, дето са си напукали силикон в джуки, скули, гъз и гърди... Заменима си и на никой не му пука. Мисли с главата, не с някоя друга част.

Един мъж с кинти, без значение на каква възраст е, може да прави каквото си поиска с всяка жена и дори вие сами ще му се слагате. На него няма да му се налага дори и да търси.

Успокоявай се със смешния и жалък коментар и мисли до 25-30 и направи правилния избор, щото после тебе ще те избират.

Благодаря и поздрави ;)

Мъж на 27

43.   Обичай го и го подкрепяй. Питай го за проблемите му в работата и се интересувай от него. В никакъв случай не му мрънкай и не му показвай по никакъв начин, че ревнуваш - това само показва липса на самочувствие.