Не ми дава да й плащам сметката
С приятелката ми сме заедно от 4 месеца и всичко върви нормално, няма драми, ревност или скандали за разлика от предишни мои връзки, всичко е на ниво, обаче има нещо, което не, че ме дразни чак, ама не ми допада.

Не иска да плащам аз сметката, когато излезем на заведение или на кафе - все тя си плаща, каквото си е взела. Според нея не е редно да разрешава някой да я "издържа". Аз съм самостоятелен мъж на 22 години, работя и довършвам образованието си и по моите разбирания е обидно жена да плаща като излизаме - аз да не съм някакъв прошляк... Отделно, не си пада по подаръците, а аз като правим първи, втори, трети месец и т.н. все купувам по нещо. Казва, че няма нужда да се охарчвам толкова и че ще се зарадва просто на цвете или шоколад. Аз не го разбирам така, мога да давам много повече и защо да не го дам? Не, че е обидена или спореща с мен за нещо свързано с това, но видимо й става неудобно. Тя също ми купува разни неща за месеците, последно много се беше охарчила, за да ме зарадва, повече и от мен. Защо ми купува като не иска аз да й купувам? Направо си мисля, че някой ден ще поиска тя да черпи мен, а не аз нея...

Питах сестра ми за женско мнение наскоро и тя просто каза да се радвам, че съм намерил на тази възраст скромно момиче, което не е сметкаджийка, защото на нашата възраст на повечето им пукало само за това какво имало в портфейла и какво може мъжът да им даде като финансова инжекция. Не знам дали да се радвам или да ми е тъпо, че почти отказва да я глезя.

Не ги разбирам тия жени. Какво да я правя моята и това изобщо нормално женско поведение ли е? Аз ли съм мъж или тя?

Коментари

1.   Уфффф. Това са глупости- понеже тя имала пари да си плаща- ти си бил прошляк!??? Глупости!

2.   Еййй, вечно недоволни, бе! Ако те караше ти да плащаш сметката, щеше да се оплакваш, че е меркантилна, нали? Радвай се на това, което имаш и спри да ревеш.

3.   Аз бих се възхитил на такава жена. Срещнах такава преди 15 г. и до ден днешен всеки ден благославям съдбата, че съм я срещнал. Това е жена с достойнство. Готованка не ти трябва.

4.   Съгласена съм с номер 2. Не знаете какво искате, ако очаква да я издържаш и глезиш, била златотърсачка, ако пък държи да си плаща сама мрънкате, че е независима...
Обичаш ли я? Ако да, какво се вкисваш за глупости?
Да не искаш кифла, която да те има за банкомат?!

5.   Жената с която съм вече 8 години, също си плаща частта от сметката.
Отдавна вече сме семейство и все тая кой плаща и кой не, но и тя в началото си плащаше нейната част.
Не го изпускай това момиче, ей.

6.   Пази се!
Защото, като падне мандалото, тия стават доста кръвожадни.

7.   Авторе, аз също съм като приятелката ти, даже сигурно и "по-зле". Не искам нищо материално от мъжете, една стотинка не бих взела на аванта, да не говорим пък за плащане на сметки, подаръци и т.н. Знам колко трудно се изкарват пари и как никога не стигат за добър живот, от друга страна ми е супер неловко. Чувствам се като някоя просякиня, която съжаляват и от жал ѝ дават това онова. Както ти не би искал приятелката ти да те черпи и дори мисълта за това те кара да се чувстваш зле, така е и при нея. Иначе аз да купя нещо хубаво, дори скъпо за любимите хора, никога не ми е жал да се охарча. Искам да са щастливи, да се чувстват ценени, обичани, нужни и важни за мен, каквито наистина са. Знам, че звучи странно и парадоксално, но е така. Ето и нещо още по-парадоксално: винаги, когато купя нещо за себе си, изпитвам някакво чувство за вина. Не мога да го обясня и опиша. Чак е нелепо, като се има предвид, че не е купено чужди, а с мои пари нооо такава съм.

Преди 3 години имах гадже, което ме използваше за пари. Не съм била богата де, бях бачкаторка в една фирма с 12 часови денни и нощни смени. Връзвах около 1000 лв средно. Най-ниската ми заплата там е била 700 лв, най-високата май беше 1360, не помня вече. Та бях икономисала малко финанси, отделно от това не пуша, не пия, не ям по много и пестя от всичко, за което се сетите. Няколко поредни месеца онова момченце ми се жалваше, че нямал пари за това, онова, накрая измисли глоби, даже болници. Каза, че са му правили операция (забравих на какво ми каза) и че му искат 300 лв. Отдавна го подозирах де, още от самото начало, но не вярвах да е възможно да съществува чак толкова долен човек, плюс това бях влюбена. Въпреки, че се съмнявах, накрая винаги си задавах въпроса "Ами, ако не ме лъже?" и му пращах парите. Живеехме в различни градове, запознахме се в университета.

Ж,23

8.   Радвай се, че си попаднал на свястно момиче, бъди благодарен!

9.   Прекалено е самостоятелна и скромна. И, да, може да мисли повече като мъж.
Всяка жена обича да я глезят. Може да ти казва така, но вътрешно да иска красив подарък, да се почувства обичана и оценена. Много жени смятат, че като не искат, стават по-симпатични. Но така изземват мъжката роля и все едно се справят вечно сами с всичко. Да си мъжко момиче и скромна не е предимство и добродетел.

10.   Права е сестра ти. Намерил си свестно момиче.
Ако искаш да я поглезиш, намери друг начин - цвете, жест, стихотворение.. въобще нещо по-скоро в областта на символичното, а не нещо, което можеш да и купиш.

11.   Ашкулусун баце. Богато гадже си набар. Евал ти.

12.   Не я изпускай, гледай да задържиш това момиче.

13.   Да, нормално и почтено поведение е! Ти си едва на 22г. ,учиш и откъде ще имаш кой знае какви финансови възможности, освен ако не те подкрепят родителите. Може би нейните възможности са под твоите и тя се чувства унижена. Освен това връзката ви е отскоро и още не се знае как ще се развие. Нормално е да е сдържана. Само кифла би се държала по друг начин, но това е мнение на човек от друго поколение. Имай разбиране и търпение, ако ти се довери, нещата ще се променят.

14.   Момичето си е на място,дръжи на теб и на себе си.Така трябва да бъде,всеки се преценява разхода!

15.   И аз съм така, какво нередно виждате не знам.. Ще ни изкарате ненормални :)

16.   Ако само това е проблемът, супер. Но, ако забележиш цялостно ниско самочувствие и наченки на обсебващо поведение си имай едно на ум.

17.   Ами просто я покани на ресторант. И когато дойде времето плати ти с мотива, че ти я каниш.

18.   Охх, веднага я зарязвай.
Не е читава.

19.   Според мен го прави, защото се притеснява че ще я приемеш като златотърсачка, която чака. Вътрешно не мисля, че иска да си плаща винаги. Това е. А още повече купува за теб. Ти не си мъж на 22, а младо момче, а тя още не е жена.

20.   Kakто казват шотланците, " ако някой иска да те обиди и обидата се състои от чаша уиски, преглътни обидата ".
Човек трябва да дава, но и да се научи да получава /приема от другия. Това ми изглежда като някакъв комплекс. Жените трябва да дават възможност на мъжете да се чувстват кавалери. Да не говорим, че в живота не стоим с капкомер в ръката и всичко да е премерено до капка. Например, ако отидете с колата на мъжа и след това си разделите сметките , би трябвало и бензина да делите. Това е смешно.
Мисля, че човек трябва да съобразява очакванията си към другите с техните възможности, а не да тропа с краче или с юмрук по масата. За някой може да е трудно да плати пица, но може да подари кола.
Златотърсачките са настървени да имат аванта. Пак може да е пица, но може и да е сметка в Швейцария.

21.   Ако нещата ви се получат, бая ще имаш да плащаш за сметки, за детето/децата, за градина и много други. Така че приеми го това за момента. А ако се окаже наистина свестна и ви бъде, може и в семейния бюджет да се включва и да делите, стига да може да работи и т.н. Така че, това даже е добре. А някой път, по повод, може да я почерпиш :)

22.   Ами като не дава, не плащай. И не е нужно всеки месец от връзката да се празнува и отбелязва с подаръци.

23.   Мечтата на мъжете - жена, за която да не дават и стотинка. Една жена

24.   Като жена почти не ми се случва да изляза с мъж и да си платя сметката - нито на тях би им било удобно, нито аз бих се чувствала добре.
Когато обаче отивам до магазина да си взема цигари, взимам и на него. Или ако отида да си платя телефона, ще платя и двете сметки на по-късен етап.
Да не можеш да оставиш мъж да ти плати сметката обаче ми е много странно - говори ми повече за липса на самочувствие, отколкото за скромност и аз бих си имала едно наум, ако съм на твое място...

25.   Добре е, че не чака всичко от теб. Взаимността и подкрепата са важни! Но нейното поведение при така описаната ситуация по-скоро ми прилича на някакъв комплекс. А това не е добре. Помогни ѝ да повярва, че е важна и заслужава да получава.
Ж

26.   23 не е така миличка.
Тя трябва да дава ;)
Нали сме равни!
Или не?

27.   Аз държа да си платя когато виждам, че с момчето няма как да бъдем повече от приятели или просто не го приемам като моя човек. В такъв случай ми е ок той да ме почерпи веднъж само,след това ако пак излизаме държа да си делим.