Заслужава ли си да продължавам да се боря?
Историята ми е много дълга, но ще опитам да бъда кратка. Аз съм на 24, той на 27. Преди близо 2 години ни събра общо хоби и оттогава живота ми се промени. Времето с него ме накара да осмисля ценностите си и да се променя тотално. Той е може би колкото еднакъв с мен, толкова и различен. Още от самото начало се показа като педантичен, критичен и стиснат. Въпреки тези свои недостатъци аз го приех какъвто е, но той не можа да приеме моите. Постоянно търсеше за какво да се хване и да ми покаже всяка моя неточност и грешка, а това ме караше да се затварям в себе си и да се чувствам недостатъчно добра. Семейството ми е проблемно, от дете родителите ми са вкарани и не живеят заедно, а баща ми не го бях виждала дълги години поради нежеланието на майка ми. Тя е много критична и не ми даваше свобода на избор за нищо през годините. Не знам доколко това е повлияло на личността ми, но това ме направи много само критична, вследствие липсата на похвали и поочрение от нейна страна. Самочуствието ми в един момент беше доста ниско. Впоследствие на 19 години се отделих на квартира в друг град и там срещнах него. Но той сякаш се оказа копие на средата в която бях живяла. Не знаех как да отвърна на забележките му, нямах опит с това да се защитя, защото винаги бях избягвала конфликтите в живота си. Плачех с дни, наранявах се от непостоянното му поведение. Един ден казваше че ме обича и беше прекрасен, а на другия просто изчезваше. За него това беше нормално, а аз бях всичко друго, но не и права за нещо. Всяка моя реакция според него беше свръхемоционална, а той не изпитваше вина за нищо. Всичко беше скокове и падения- събирания и раздели през няколко месеца. Искаше да заживеем заедно, после се отказа ей така от две думи на техните дали сме щели да се разбираме достатъчно. И накрая просто единствения ми начин да оцелея беше да се превърна в него и да сложа маската си на безразличие. Промених се, започнах да се отстоявам и да не се страхувам от другите, но и да лъжа. Потъпках ценностите си. Сякаш ми беше останало единствено желанието да съм щастлива, а вече с цената дори на това да нараня някого, само и само да не плача както плаках за него.. А аз не съм била щастлива от 2 години вече. Това е едно търсене на вниманието му, осъзнавам го и не мога да спра. Превърна се в наркотика ми. Изчезва и се появява като гръм. Опитвах се толкова пъти да го забравя, дори имах нова връзка и сама я разпаднах, защото не спирам да мисля за него и не искам да наранявам друг. Притеснявам се за себе си и това, което се случва с мен. С него продължаваме да се виждаме от време на време, обичам го, но за него всичко опира само до секс. Странното е, че той наистина казва че иска семейство и деца и търси любовта, а не ми дава да бъда жената до него. Казва, че има чувства и винаги ще има към мен, но не съм била подходяща за "мазохист като него". Бил се наранявал и прецаквал сам като не ме допускал. Не знам как да подходя към него. С разговори вече не се получава. Поддържаме контакт, но е основно от моя страна. Преди буквално е имало моменти, когато ме избягваше умишлено и не вдигаше телефона, твърдеше че съм досадна, а после не говореше с мен дни наред и сам ме потърсваше за интимност, като ме засечеше някъде ме гушкаше пред всички. За него основните ми недостатъци бяха че не съм била добра домакиня, дразнеше ми се че пътувам, а той обича да си стои вкъщи и смята всяко забавление за нещо излишно, трябва да се ходим някъде само ако сме работели години наред и имаме спестявания. Дори искаше ако живеем заедно да не включваме печка, а да стоим на студа, за да пестим. И една подробност ако има значение- той е имал сексуални контакти и с хора от същия пол и има доста мръсни фантазии в тази сфера, не съм сигурна но усещам, че той не знае какво иска, не само в сексуален план, но и от живота си, а отрича такова нещо. Баща му е критичен, по- скоро е готов да прикрива себе си и да е нещо, което не е, само и само да оправдае очакванията на техните. Моля Ви дайте ми съвет. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Веднага прекъсни контакт и си дай почивка. Изтрий го от живота си и си намери нормален мъж.